Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yπάρχει κανένας advanced user, που να έχει ενεργοποιήσει την αποστολή/λήψη e-mail ; :shifty:

 

Έχω περάσει τις ρυθμίσεις και ενώ η λήψη γίνεται άψογα, κατά την αποστολή με ή και χωρίς επισυναπτομενο και ενώ δείχνει ότι συνδέεται κανονικά και γίνεται αποστολή του μηνύματος στο τέλος βγάζει " Ο παραλήπτης δεν υπάρχει" και από κάτω η διέυθυνση του παραλήπτη και μετά φαίνεται πως γίνεται αποστολή 1 από ένα μήνυμα, όμως ακριβώς μετά λέει πως η αποστολή απέτυχε και πως έχουν σταλεί 0 από 1 μηνύματα. Φυσικά τελικά δεν γίνεται καμιά αποστολή....Με την προηγούμενη βέρσιον (3.23) δεν είχα κανένα πρόβλημα εδώ και να υποθέσω πως πρόκειται για bug της έκδοσης ή υπάρχει κάτι που αγνοώ;

 

Όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό και μπορεί να βοηθήσει, ας το κάνει! :worry:

 

Μόνο αν υπάρχει κάποιος με Vodafone μπορεί να σου απαντήσει καθώς όπως φαίνεται από το e-mail setup που υπάρχει στο site της NOKIA, υποστηρίζονται μόνο τα vodafone κινητά...

 

Έλεος, και εμείς που έχουμε Cosmote γιατί δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την υπηρεσία???

 

Για να μην πω και για τα Push To Talk ...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά η 3.30 διορθώνει το πρόβλημα της έντασης των ήχων κλήσης και μημυμάτων;

 

Αλλαγες απο 3.23 σε 3.30 . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν με κάποιο τρόπο μπορούμε να βρούμε αν το κινητό εμπίπτει στην εγγύηση που παρέχει η ΝΟΚΙΑ, γιατί σύμφωνα με τον υπάλληλο (και δεν ξέρω αν αυτό είναι σωστό, παρακαλώ να με διορθώσετε αν κάνω λάθος) δεν παίζει ρόλο η ημερομηνία αγοράς της συσκευής αλλά η ημερομηνία εξόδου από τη γραμμή παραγωγής (ή κάτι τέτοιο, δεν μου το διευκρίνησε)...

 

Και μου έφερε παράδειγμα ό,τι μπορεί μια συσκευή να έχει βγει στο εμπόριο εδώ και ένα χρόνο και κάποιος να την έχει αγοράσει πριν λίγες μέρες μόνο...

 

Μπορεί να απαντήσει κάποιος υπεύθυνα επί του θέματος? Είναι σωστό ή είναι παραπληροφόρηση?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

 

 

H Nokia διαθετει εναν ωραιοτατο "server" πισω στην Φινλανδια ο οποιος διαθετει μια βαση δεδομενων με διαφορα στοιχεια για καθε ενα απο τα κινητα της Νοκια που φευγουν απο την γραμμη παραγωγης ειτε αυτα προοριζονται για την ευρωπη ειτε για καποια αλλη χωρα .

Με βαση το ΙΜΕΙ της συσκευης , μπορει κανεις εκει να δει την ημερομηνια κατασκευης του κινητου , το υπολοιπο της ημερολογιακης εγγυησης του αλλα και την χωρα στην οποια "σταλθηκε" το συγκεκριμενο κινητο απο την Νοκια .

 

Αν αυτη η χωρα ειναι μελος της Ευρωπαικης ενωσης , ακομα και αν δεν ειναι η Ελλαδα η συσκευη καλυπτεται κανονικα απο εγγυηση και ολες οι επισκευες σε αυτη καθως και η αναβαθμιση ειναι δωρεαν , εκτος φυσικα απο τις βλαβες που προκαλουνται απο τον χρηστη ή αν για καποιον λογο η συσκευη κριθει σαν "εκτος εγγυησης" . Απλα λογος για να κριθει ετσι δεν μπορει να ειναι η χωρα κατασκευης εαν συμφωνα με αυτη την βαση δεδομενων της Νοκια , η συσκευη ειχε αποσταλει αρχικα απο αυτη σε χωρα της Ευρωπαικης ενωσης .

 

Εαν τωρα υπαρχει αποδειξη αγορας με μηχανογραφημενο το ΙΜΕΙ της συσκευης , η ημερομηνια εναρξης της εγγυησης ειναι η ημερομηνια που αναγραφεται στην αποδειξη ακομα και αν αυτη ειναι νεοτερη του ενος χρονου απο την ημερομηνια της αρχικης κατασκευης του κινητου τηλεφωνου .

 

Οτιδηποτε αλλο ειναι ηθελλημενη προσπαθεια για κερδοσκοπεια απο καταστημα ακομα και αν αυτο ειναι Νοκια shop .

Και οι ηθελλημενες προσπαθειες του ειδους απο την Αlpha Copy θα σταματησουν με την ληξη της συνεργασιας τους με την Νοκια για την παροχη του εξουσιοδοτημενου σερβις συντομα....

Link to comment
Share on other sites

H Nokia διαθετει εναν ωραιοτατο "server" πισω στην Φινλανδια ο οποιος διαθετει μια βαση δεδομενων με διαφορα στοιχεια για καθε ενα απο τα κινητα της Νοκια που φευγουν απο την γραμμη παραγωγης ειτε αυτα προοριζονται για την ευρωπη ειτε για καποια αλλη χωρα. Με βαση το ΙΜΕΙ της συσκευης, μπορει κανεις εκει να δει την ημερομηνια κατασκευης του κινητου, το υπολοιπο της ημερολογιακης εγγυησης του αλλα και την χωρα στην οποια "σταλθηκε" το συγκεκριμενο κινητο απο την Νοκια.

 

Αν αυτη η χωρα ειναι μελος της Ευρωπαικης ενωσης, ακομα και αν δεν ειναι η Ελλαδα η συσκευη καλυπτεται κανονικα απο εγγυηση και ολες οι επισκευες σε αυτη καθως και η αναβαθμιση ειναι δωρεαν, εκτος φυσικα απο τις βλαβες που προκαλουνται απο τον χρηστη ή αν για καποιον λογο η συσκευη κριθει σαν "εκτος εγγυησης". Απλα λογος για να κριθει ετσι δεν μπορει να ειναι η χωρα κατασκευης εαν συμφωνα με αυτη την βαση δεδομενων της Νοκια, η συσκευη ειχε αποσταλει αρχικα απο αυτη σε χωρα της Ευρωπαικης ενωσης.

 

Εαν τωρα υπαρχει αποδειξη αγορας με μηχανογραφημενο το ΙΜΕΙ της συσκευης, η ημερομηνια εναρξης της εγγυησης ειναι η ημερομηνια που αναγραφεται στην αποδειξη ακομα και αν αυτη ειναι νεοτερη του ενος χρονου απο την ημερομηνια της αρχικης κατασκευης του κινητου τηλεφωνου.

 

Οτιδηποτε αλλο ειναι ηθελλημενη προσπαθεια για κερδοσκοπεια απο καταστημα ακομα και αν αυτο ειναι Νοκια shop. Και οι ηθελλημενες προσπαθειες του ειδους απο την Αlpha Copy θα σταματησουν με την ληξη της συνεργασιας τους με την Νοκια για την παροχη του εξουσιοδοτημενου σερβις συντομα....

 

Τώρα εξηγούνται όλα... Ευχαριστώ R.I.P. :D

 

Έχω απόδειξη με ημερομηνία αγοράς την 28/04/2005 και με αναγραφή του ΙΜΕΙ, αλλά η αγορά έχει γίνει από χώρα εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης.

 

Απ' ότι βλέπω δεν γλυτώνω τα 15€ για την αναβάθμιση... :(

 

Και πρέπει κάθε φορά που θέλω αναβάθμιση να τα σκάω???

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Λοιπον πηγα εκανα την αναβαθμιση σε 3.30 και το προβλημα ειναι οτι μολισ εβαλα την καρτα 32mb την εχει κλειδωμενη!!!Εγω δεν την ειχα κλειδωση :( .

Μου γραφει βαλε κωδικο προσβασης,εγω ομως δεν εχω :( :(

ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ;;;; :wacko: :cry:

Αυτοι στο ΝΟΚΙΑ shop moy eipan οτι αμα παει στα κεντρικα ισως να μην ειναι στην εγγυηση.

Το αλλο που παρατηρησα ειναι οτι παει ελαφρως πιο αργα.

 

Ευχαριστω,

Σακης.

It's better to light a candle,than complain about the darkness."OI POLLOI"
Link to comment
Share on other sites

Κεβαλα την καρτα 32mb την εχει κλειδωμενη!!!Εγω δεν την ειχα κλειδωση :( .

Μου γραφει βαλε κωδικο προσβασης,εγω ομως δεν εχω :( :(

ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ;;;; :wacko: :cry:

Ευχαριστω,

Σακης.

 

Δοκιμασε τον default 12345

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το 12345 και γενικα ολα τα ευκολα αλλα τιποτα,

Εχει μια εβδομαδα που το πηρα και δεν πηραξα κωδικο.

Το εδωσα για αναβαθμιση χωρις την καρτα μεσα,λετε να φταει αυτο;;;

Τους ειπα να το κανουν παλι(ΝΟΚΙΑ) με την καρτα μεσα αλλα ειπαν δεν φταει αυτο.

Τι να κανω; :(

It's better to light a candle,than complain about the darkness."OI POLLOI"
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το 12345 και γενικα ολα τα ευκολα αλλα τιποτα,

Εχει μια εβδομαδα που το πηρα και δεν πηραξα κωδικο.

Το εδωσα για αναβαθμιση χωρις την καρτα μεσα,λετε να φταει αυτο;;;

Τους ειπα να το κανουν παλι(ΝΟΚΙΑ) με την καρτα μεσα αλλα ειπαν δεν φταει αυτο.

Τι να κανω; :(

 

Να πας εκει που εκανες αναβαθμιση ,να σου ξεκλειδωσουν την καρτα

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και μαλλον δεν ξερουν να την ξεκλειδωνουν.Την εβαλε και στον υπολογιστη που ειχε και μου ειπε οτι ειναι κλεδωμενη και δεν μπορει να κανει κατι αυτος απο εδω(ΝΟΚΙΑ-Σερρες).Μονο να τη στειλει Αθηνα.Δεν μπορω να την κανω τιποτα και για format λεει να δωσω κωδικο.
It's better to light a candle,than complain about the darkness."OI POLLOI"
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και μαλλον δεν ξερουν να την ξεκλειδωνουν.Την εβαλε και στον υπολογιστη που ειχε και μου ειπε οτι ειναι κλεδωμενη και δεν μπορει να κανει κατι αυτος απο εδω(ΝΟΚΙΑ-Σερρες).Μονο να τη στειλει Αθηνα.Δεν μπορω να την κανω τιποτα και για format λεει να δωσω κωδικο.

Προφανώς ειναι αυτή που είχε το κινητό....Να έρθεις ειδικά Αθήνα ή και ακόμα αποστολή μεσω κούριερ, μάλλον δεν συμφέρει...Άρα η μόνη λύση είναι να αγοράσεις μιά άλλη καινούργια και μεγαλύτερη....Οι τιμές πλέον στις ΜΜC είναι πολύ χαμηλές.....Έλεγξε πάντως πριν πάρεις καινούργια ότι όντως δεν σου τις βγάζει και αυτές κλειδωμένες. Επίσης βάλε την ΜΜC σου σε κάποιο άλλο κινητό για να δεις αν όντως είναι κλειδωμένη ή σφάλμα του τηλεφώνου.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Χρηστο γεια,

ναι ειναι αυτη που ειχε το κινητο μεσα.Δεν φταει το κινητο γιατι εβαλε δικη του καρτα και ηταν οκ.Απλως δεν ξερω πως κλειδωθηκε.Εαν μου πει οτι θα το καλυψει η εγγυηση θα την στειλω αλλιως παω για καινουρια.

It's better to light a candle,than complain about the darkness."OI POLLOI"
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος την ευγενή καλοσύνη να μου απαντήσει στο πρόβλημα με τα ελληνικά? Οταν συγχρονίζω με το outlook 2003 μου τα βγαζει αλαμπουρνεζικα.Στο κινητό τα έχω πεζά τονισμένα.
Link to comment
Share on other sites

Αν πάω να το πάρω από ένα Nokia shop, είναι δυνατόν να μάθω αν έχει την 3.25 ή την 3.30 πριν το αγοράσω?

 

Αν τελικά έχει την 3.25, είναι απαραίτητο να πληρώσω τα 15 euros? Δεν είναι υποχρεωμένοι να μου την περάσουν δωρεάν? :O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν πάω να το πάρω από ένα Nokia shop, είναι δυνατόν να μάθω αν έχει την 3.25 ή την 3.30 πριν το αγοράσω?

 

Αν τελικά έχει την 3.25, είναι απαραίτητο να πληρώσω τα 15 euros? Δεν είναι υποχρεωμένοι να μου την περάσουν δωρεάν? :O

 

Επειδη εχει βγει λιγες μερες τωρα η 3.30 υπαρχει περιπτωση να εχει αυτην.

Αλλα και να εχει το παλιο firmware σου κανουν την αναβαθμιση τσαμπα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου απαντήσετε αν η οθόνη στο δικό σας 6230ι κάνει κάποιες γραμμές όταν το ανοίγετε και πριν φωτιστεί όλη η οθόνη.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου απαντήσετε αν η οθόνη στο δικό σας 6230ι κάνει κάποιες γραμμές όταν το ανοίγετε και πριν φωτιστεί όλη η οθόνη.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Λογικά όλες πρέπει να το κάνουν αφού κατά πως φαίνεται είναι μέρος της διαδικασίας αρχικοποίησης/εκκίνησης της συσκευής...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να χρησιμοποιήσω το PC Suite 6.5 με υπέρυθρες, αλλά δεν μπορώ να τα καταφέρω στη σύνδεση. Σε τι ταχύτητα έχετε ορίσει τη λήψη/μεταβίβαση δεδομένων της συσκευής υπερύθρων; (σε kbps)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για βοηθηστε λιγο!Μετα απο την αναπαραγωγη τραγουδιων μεσω της Μουσικης και παρολο που μου λεει οτι εσβησε οταν το συνδεω μεσω usb στο Pc μου λεει οτι η καρτα μνημης χρησιμοποιηται απο αλλη εφαρμογη.Λογικα εννοει τη Μουσικη.Τι κανω? :(
Link to comment
Share on other sites

Από το site της NOKIA...

Μπηκα αλλα δεν βρηκα κατι...

 

 

Πάρε το 1212 και πες τους τι θες και θα σου στείλουν τις ρυθμίσεις με fax η με e-mail. Το ίδιο έκανα πριν 3 μέρες

 

Πηρα τηλ και μου λενε οτι ειναι το ιδιο με αυτο του 6230.

Εκτυπωσα τις ρυθμισεις αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη...

Με το wap κατι εκανα (αφου μπαινει τουλαχιστον)

 

Συγκεκριμενα για τα mms, παω "ρυθμισεις μηνυματων, μηνυματα multimedia" αλλα "ρυθμισεις συνδεσεις" δεν υπαρχουν πουθενα! Μονο "ρυθμισεις διαμορφωσης"! Τι γινεται ρε παιδια; Τι δεν εκανα σωστα;;;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασέ τες από εδώ Κλίκαρε στο "Get standard settings" και ακολούθα τις οδηγίες. ;)

Nα μην τα θέλουμε και όλα έτοιμα στο πιάτο μας....Να διαβάζουμε και μερικές σελίδες πριν.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Nα μην τα θέλουμε και όλα έτοιμα στο πιάτο μας....Να διαβάζουμε και μερικές σελίδες πριν.... ;)

 

Να' σαι καλα ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

To 6230ι παιρνει παιχνιδια και εφαρμογες με καταληξη .jar

Όπως το Κ700ι ??

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Themes apo pou boro na katevaso?? Kana link? :D

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...