Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ίσως είναι λίγο νωρίς που ρωτάω, όμως μήπως γνωρίζει κάποιος ή μπορεί έστω και από εμπειρία να πει προσεγγιστικά πόσους μήνες μετά την πρώτη κυκλοφορία του τηλεφώνου έρχεται η πρώτη αναβάθμιση λογισμικού; Σκοπεύω να πάρω το κινητό γύρω στα τέλη Ιουνίου με την επιδότησή μου και έχω την απορία αν τα bugs που αναφέρετε (ή τουλάχιστον ορισμένα από αυτά) θα έχουν προλάβει να διορθωθούν.

 

Μεχρι τελη Ιουνιου θα εχουν λυθει τα περισσοτερα bugs! ;)

Κατα την προσωπικη μου πειρα η πρωτη αναβαθμισει βγαινει μετα απο 1,5-2 μηνες και ακολουθουν και αλλες βεβαιως βεβαιως! :O

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεγάλη ευκολία το USB καλώδιο.Μου κάνει εντύπωση η ταχύτητα που γινεται η επεξεργασία των δεδομένων.Μετέφερα MP3 σε χρόνο ρεκόρ.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα! Τωρα το ταιζω το μωρο μου και μετα θα σας πω εντυπωσεις. Προλαβα το τελευταιο ασημενιο στο καταστημνα της Πανεπιστιμιου, Cosmote, gia 206 euro συν 100 η επιδοτηση.

 

Ηταν σπασμενη η σφραγιδα του κουτιου, αλλα με διαβεβεωσαν πως το κανουν για ελενχο σε ολα.

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Όταν παιδιά σας στέλνουν αρχείο Java μέσω υπερύθρων ή BT τα παίζει κατευθείαν ή πρέπει να τα εγκαταστήσετε με τον Phone manager? Έχω στείλει από siemens S55 σε SE K700i και τα παίζει αμέσως χωρίς να μπερδέψω καλώδια και managers. Αυτό δεν το έκανε στο 6230! Οι εφαρμογές του 6230 τρέχουν και στο 6230i? Και που μπορώ να βρώ; Από Siemens S55 προέρχομαι και από τις απαντήσεις σας θα εξαρτηθεί αν αύριο πάω και το πάρω. Thank's anyway. Πάντως σαν κινητό μου αρέσει ή να περιμένω το Κ750i???????????? Please απαντήστε σήμερα. A και κάτι τελευταίο. Μαύρο φόντο και άσπρα γράμματα γίνεται να βάλουμε;
Link to comment
Share on other sites

-κοιταξε μπας κι εχεις ενεργοποιησει κατα λαθος την επιλογη "intro" (αν υπαρχει)-(αυτη, παιζει απο καθε τραγουδι,10 δυτερολεπτα)

-αυτο με τους ελληνικους χαρακτηρες το ειχε κ το 6230(πριν τα περασεις τα τραγουδια στο κινητο σου,κανε δεξι κλικ,πηγαινε ιδιοτητες,για προχωρημενους,κ γραψε ξανα τον τιτλο στα λατινικα)

-οσο για τις εννεα πρωτες θεσεις,πιστευω πως ειναι θεμα ταξινιμησης και ισως ειναι τυχαιο,αλλα δεν κοβω κ το κεφαλι μου.

Σε ευχαριστω φίλε μου για την διαθεσή σου να απαντήσεις, αλλά προφανώς είσαι χρήστης 6230.....΄

 

Θα ήθελα κάποια εμπεριστατωμένη απάντηση από χρήστη 6230i, αν και είναι σαφές πως το τηλέφωνο έχει πρόβλημα και αύριο πάει στα κεντρικά της Νόκια για αντικατάσταση....

Link to comment
Share on other sites

:!: :!: Παρακαλώ, ας μου απαντήσουν οι συνάδελφοι χρήστες, κατεπειγόντως.... :worry:

 

Στη μουσική αναπαραγωγή, όταν πατάω το επόμενο κομάτι και ξεκινά αυτό να παίζει, ανεξήγητα μετά από 2 ως έξι δευτερόλεπτα στο 90% των περιπτώσεων,πηγαίνει μόνο του στο αμέσως μετά κομάτι και μερικές φορές και στο ακόμα μεθεπόμενο....Έχει παρατηρηθεί αυτό σε κανένα άλλο; Μπορεί να φταίει η ΜΜC; Επίσης στους περισσότερους τίτλους δεν μου αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες.... :worry:

 

Τέλος σας παρακαλώ ενημερώστε με αν οι πρώτες εννέα θέσεις στη "μουσική αναπαραγωγή" είναι οι μελωδίες κλήσης του τηλεφώνου.... :worry:

 

Σας ευχαριστώ :)

Εμένα τα παίζει ολόκληρα και αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες.Οι πρώτες εννιά θέσεις πράγματι είναι ήχοι της nokia.Η κάρτα μου είναι RS-MMC 256 της ATP.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα με το οποίο θα μπορώ να αυξάνω την ένταση των mp3 που θα περνάω στην συσκευή με το Nokia Suite?

 

Μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά...Αύριο το πάω στη Λ. Συγγρού για αντικατάσταση...Με το 6230 ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα....

 

Να προσθέσω επίσης πως εχθές συντόνισα το ραδιόφωνο μέσω visual radio, όπου βρίσκει το κινητό σταθμούς και ρυθμίσεις για την Αθήνα και αποθηκεύονται με ένα κλικ στις αντίστοιχες ραδιοφωνικές μνήμες...Αλλά και εδώ τζίφος....Όλοι σχεδόν οι σταθμοί ρυθμίστηκαν παράκεντρα και ακόμα να προσθέσω πως δεν εμεινα καν ικανοποιημένος και από την εν γένη ραδιοφωνική εμβέλεια του i σε σχέση με το απλό 6230....Παρατηρούσα συνεχόμενες μεταβολές στο stereo σήμα, χωρίς αυτό να δικαιολογείται, δεδομένου πως περπατούσα σε κεντρικό ανοιχτό σημείο της Αθήνας...

 

Πιστεύω όλα να λυθούν αύριο, θα σας ενημερώσω σχετικά... :)

Link to comment
Share on other sites

Ηelp!

 

Τι στο καλο συμβαινει με το PC Suite???

 

Ενωσα το τηλεφωνο με υπερυθρες και α) στον windows Explorer δε βλεπω τις φωτο κλπ οπως γινοταν στο 7250, δε βλεπω τη καρτουλα, το προγραμμα store του PC suite κρεμαει μολις παει να αρχισει...

 

Τι παιζει? Θελω data cable???

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ηelp!

 

Τι στο καλο συμβαινει με το PC Suite???

 

Ενωσα το τηλεφωνο με υπερυθρες και α) στον windows Explorer δε βλεπω τις φωτο κλπ οπως γινοταν στο 7250, δε βλεπω τη καρτουλα, το προγραμμα store του PC suite κρεμαει μολις παει να αρχισει...

 

Τι παιζει? Θελω data cable???

 

Να κοιταξεις πρωτα τις ρυθμισεις σου πριν πειραξεις οτιδηποτε αλλο!

Ρωτα στο NOKIAshop της γειτονιας σου! ;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά...Αύριο το πάω στη Λ. Συγγρού για αντικατάσταση...Με το 6230 ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα....

 

Να προσθέσω επίσης πως εχθές συντόνισα το ραδιόφωνο μέσω visual radio, όπου βρίσκει το κινητό σταθμούς και ρυθμίσεις για την Αθήνα και αποθηκεύονται με ένα κλικ στις αντίστοιχες ραδιοφωνικές μνήμες...Αλλά και εδώ τζίφος....Όλοι σχεδόν οι σταθμοί ρυθμίστηκαν παράκεντρα και ακόμα να προσθέσω πως δεν εμεινα καν ικανοποιημένος και από την εν γένη ραδιοφωνική εμβέλεια του i σε σχέση με το απλό 6230....Παρατηρούσα συνεχόμενες μεταβολές στο stereo σήμα, χωρίς αυτό να δικαιολογείται, δεδομένου πως περπατούσα σε κεντρικό ανοιχτό σημείο της Αθήνας...

 

Πιστεύω όλα να λυθούν αύριο, θα σας ενημερώσω σχετικά... :)

Λοιπόν από τη ΝΟΚΙΑ σήμερα έμαθα πως τα προβλήματα αυτά έχουν παρουσιαστεί και σε άλλες συσκευές, έχουν ενημερώσει τους μηχανικους της ΝΟΚΙΑ και πως μέσα σον επόμενο μήνα αναμένεται αναβάθμιση που θα διορθώσει τα προβλήματα αυτά...

 

Φαντάζομαι να είναι έτσι γιατί αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα με την επόμενη αναβαθμιση θα τους πάρει και θα τους σηκώσει..... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα στους ήχους, ενώ όταν τους «δειγματίζεις» στην αναπαραγωγή παίζουν μάλλον καλά (όχι τόσο δυνατά για τις δικές μου προτιμήσεις πάντως) όταν τους επιλέγεις για ήχους κλήσης η ένταση τους χαμηλώνει ανεξήγητα! Αυτό ίσως να μην ενοχλήσει μερικούς, εκείνο όμως που θα ενοχλήσει σίγουρα είναι ότι οι ήχοι για τα εισερχόμενα μηνύματα είναι απαράδεκτα χαμηλοί (ειδικά εκείνο που έβαζα στο 6230 κ ακουγόταν μια χαρά το : «ήχος μηνύματος ειδικός», πλέον δεν έχει καθόλου ένταση! Επίσης στα παιχνίδια οι ήχοι κ εκεί μόλις που ακούγονται! Να σημειωθεί ότι έχουν γίνει οι απαραίτητες ρυθμίσεις ως προς την ένταση των προφίλ.
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ακριβως και με το δικο μου και μαλιστα ημουν κι ο πρωτος που το εβγαλα στη φορα και πιστευα οτι ηταν μονο το δικο μου αλλα τελικα ακολουθουν κι αλλα,ευτυχως η αναβαθμιση θα τα διορθωσει αυτα αλλα ενταξει δεν ειναι και κατι το πολυ τραγικο,μια χαρα κανω τη δουλεια μου.

αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι οποτε παω να στειλω ενα mms μου βγαζει αποτυχια ενω εχω βαλει τις σωστες ρυθμισεις μεσα,που μπορει να οφειλεται αυτο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι καλωδιο χρεισιμοποιειται για επικοινωνια με το PC????

 

Κανεις με υπερυθρες???

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ολοι καλωδιο χρεισιμοποιειται για επικοινωνια με το PC????

 

Κανεις με υπερυθρες???

Me bt κανένα πρόβλημα, χρησιμοποιώντας την version 6 toy pcsuite! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ηelp!

 

Τι στο καλο συμβαινει με το PC Suite???

 

Ενωσα το τηλεφωνο με υπερυθρες και α) στον windows Explorer δε βλεπω τις φωτο κλπ οπως γινοταν στο 7250, δε βλεπω τη καρτουλα, το προγραμμα store του PC suite κρεμαει μολις παει να αρχισει...

 

Τι παιζει? Θελω data cable???

 

Εγώ πάλι σε σύνδεση με υπέρυθρες με το PC δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ακριβως και με το δικο μου και μαλιστα ημουν κι ο πρωτος που το εβγαλα στη φορα και πιστευα οτι ηταν μονο το δικο μου αλλα τελικα ακολουθουν κι αλλα,ευτυχως η αναβαθμιση θα τα διορθωσει αυτα αλλα ενταξει δεν ειναι και κατι το πολυ τραγικο,μια χαρα κανω τη δουλεια μου.

αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι οποτε παω να στειλω ενα mms μου βγαζει αποτυχια ενω εχω βαλει τις σωστες ρυθμισεις μεσα,που μπορει να οφειλεται αυτο

Πέρασα κατευθείαν τις ρυθμίσεις που μου έστειλε η εταιρία κινητής τηλεφωνίας μέσω του ειδικού μηνύματος διαμόρφωσης για τα MMS κ δόξα το θεό κανένα πρόβλημα ως προς αυτό. Το ταβλάκι του 6220 ήταν μακράν καλύτερο ως προς τα χρώματα.

Η ποιότητα του video δε νομίζω να σας ικανοποιεί (για κάμερα 1.3 Mp), να σημειωθεί ότι δεν έχει zoom.

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα του video δε νομίζω να σας ικανοποιεί (για κάμερα 1.3 Mp), να σημειωθεί ότι δεν έχει zoom.

Eίναι μακράν η καλύτερη σε σχέση με το απλο 6230.... ;)

Link to comment
Share on other sites

2o τριμηνο λεει θα κυκλοφορησει μαζι με το 6021

δεν το βλεπω....εχει μελλον ακομα....

http://sfx-images.mozilla.org/affiliates/Buttons/180x60/safer.gifDOWNLOAD FIREFOX :up: :up: :up: :up: :up: :up:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος?
Gia kati pio eidiko,pas sto sound force h sto WaveLab,opou k pali gia na

paroun endasi ta tragoydia sou prepei na xrisimopoihseis kapoio plung in με compressora maximizer(proteinw to Waves L2)

Για να μην ξεφυγουμε εκτος θεματος,για οποιαδηποτε απορια στειλε μου ΡΜ.

Τα multimedia τα "κατεχω" πολυ καλα!!!

Γενικως,οποιος χρειαστει βοηθεια σε θεμα επεξεργασιας ηχου,ΡΜ me

Link to comment
Share on other sites

Όταν παιδιά σας στέλνουν αρχείο Java μέσω υπερύθρων ή BT τα παίζει κατευθείαν ή πρέπει να τα εγκαταστήσετε με τον Phone manager? Έχω στείλει από siemens S55 σε SE K700i και τα παίζει αμέσως χωρίς να μπερδέψω καλώδια και managers. Αυτό δεν το έκανε στο 6230! Οι εφαρμογές του 6230 τρέχουν και στο 6230i? Και που μπορώ να βρώ; Από Siemens S55 προέρχομαι και από τις απαντήσεις σας θα εξαρτηθεί αν αύριο πάω και το πάρω. Thank's anyway. Πάντως σαν κινητό μου αρέσει ή να περιμένω το Κ750i???????????? Please απαντήστε σήμερα. A και κάτι τελευταίο. Μαύρο φόντο και άσπρα γράμματα γίνεται να βάλουμε;

 

Παιδιά αξίζει τελικά να το πάρω ή να περιμένω το K750i? Πολλά προβλήματα βλέπω ότι υπάρχουν. Εμφανίζονται σε όλους τους κατόχους? Ας μου απαντήσουν κάποιοι εως τις 10:30 σήμερα γιατί πρέπει να αποφασίσω. PLEASE!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eίναι μακράν η καλύτερη σε σχέση με το απλο 6230.... ;)

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει κανένα video? Α, και καμιά φωτογραφία τραβηγμένη σε χαμηλό φωτισμό.

 

TIA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...