Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειπα πως δεν ηξεραν την μαρκα καποια ατομα λογικο ειναι απλα λεω πως ολη αυτη η υπερασπιση - διαφημιση απο μερικα ατομα ισως αποσκοπει σε κατι.

Ειδικα το 37'F9830 υπαρχει ακομα σε στοκ στην Ευρωπη και σκεφτομαι σοβαρα να το χτυπησω εφοσον θα μου παει να την αγορασω για μενα καπου 3.000-3.200ε.

Απο την αλλη θελω να περιμενω λιγο να δω και την περιφημη ΑΜΟΙ που δεν θα την παρω πανω απο 2000ε αν η λιανικη της ειναι 2300ε οπως ειπαν μερικοι.

( Εξαλλου για υπνοδωματιο δεν νομιζω πως χρειαζομαι την καλυτερη LCD..Για Σαλονι του χρονου θα παρω οτι καλυτερο. )

Unforgiven μην παιζεις με τις λεξεις, δεν μιλας σε παιδακια..Το οτι σταματησε η παραγωγη της 42αρας δεν σημαινει πως δεν εχει η Philips...

Απο την στιγμη που υπαρχει παει να πει πως εχει. Η ΑΜΟΙ ουδεποτε ειχε και δεν υπαρχει πουθενα 42αρα 1080.

Ουτε η διαφορα μεταξυ 2.300 - 3.700 ειναι διπλασια...Εκτος αν το 2.300+1.400 = 4.600.....Νεα μαθηματικα...

Το οτι ειναι καλυτερη απο την ΑΜΟΙ εχουν απαντησει ατομα που δουλευουν σε περιοδικα παγκοσμιως και εχουν μια πειρα μεγαλυτερη απο ολους εμας εδω μεσα. Οπως ειπα δεν νομιζω πως εχει εξαγορασει τον διεθνη τυπο η Philips.

Τωρα για ετοιμοπαραδοτο θα πουλουσα Sharp.

Link to comment
Share on other sites

Και αν του πουλούσες του πελάτη σου 45ρα Sharp με 9000, αν δεν κάνω λάθος, αμέσως θα την αγόραζε :)

Γιατί αναμασάς τα ίδια και μας αναγκάζεις να κάνουμε το ίδιο;

ΔΕΝ παράγεται πια η 42ρα. Τελεία και παύλα. Αν υπάρχει πουθενά καμία περίσσευμα, αυτό είναι άλλο.

Αν μάθεςι την τιμή της ομαδικής αγοράς θα αναθεωρησεις τα περί διπλάσιας ή όχι τιμής ;)

Και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είπε ότι είναι καλύτερη από τη Philips. Ούτε κανένα περιοδικό την συνέκρινε με την 9830. Μην βάζεις λόγια για να υποστηρίξεις τις προτιμήσεις σου.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν ειπε πως ειναι καλυτερη ????? Μαλλον εισαι σαν τον βουλγαρακη που την μια λεει οτι οι αμερικανοι παρακολουθουσαν τα κινητα και την επομενη τα αλλαζει...Κανε λοιπον μια αναδρομη να δεις ποσοι ειπατε οτι η ΑΜΟΙ ειναι καλυτερη.

Το οτι ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΕΤΑΙ δεν παει να πει οτι ΔΕΝ ΠΑΡΑΧΘΗΚΕ οποτε προσπαθεις να αποδειξεις οτι μια εταιρεια δεν εχει 42' 1080 επειδη σταματησε η παραγωγη της ??? Αυτη η λογικη σπαει κοκαλα κυριολεκτικα. Με αυτη την λογικη αναιρειται ο μισος πλανητης γη !

( Δλδ αν πας σε ενα φιλικο σπιτι και την δεις τι θα τους πεις ? Οτι δεν ειναι καλυτερη επειδη δεν παραγεται αρα δεν υπαρχει ?? Ατα ατα ατα ....)

Ομαδικη αγορα οποιαδηποτε μικρη αντιπροσωπεια και αν συμφωνησει θα ριξει τις τιμες της...Ειδικα για μια αγνωστη στο 99% του Ελληνικου πληθυσμου εταιρεια που χρειαζεται πελατεια-πωλησεις οπως η ΑΜΟΙ.

( Συν του οτι εκτος απο την ομαδικη αγορα εχει πεσει και διαφημιση απο τα μελη του AVSITE για την εν λογω LCD πραγμα που θα μετραει θετικα.... )

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν ειπε πως ειναι καλυτερη ????? Μαλλον εισαι σαν τον βουλγαρακη που την μια λεει οτι οι αμερικανοι παρακολουθουσαν τα κινητα και την επομενη τα αλλαζει...Κανε λοιπον μια αναδρομη να δεις ποσοι ειπατε οτι η ΑΜΟΙ ειναι καλυτερη.)

Καλύτερα σαν τον Βουλγαράκη, παρά σαν τον Λεβέντη...

Επειδή τα γραπτά μένουν (δυστυχώς για σένα, όπως αποδείχθηκε), βρες μου πού είπα ότι είναι καλύτερη η 9830...

Το οτι ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΕΤΑΙ δεν παει να πει οτι ΔΕΝ ΠΑΡΑΧΘΗΚΕ οποτε προσπαθεις να αποδειξεις οτι μια εταιρεια δεν εχει 42' 1080 επειδη σταματησε η παραγωγη της ??? Αυτη η λογικη σπαει κοκαλα κυριολεκτικα. Με αυτη την λογικη αναιρειται ο μισος πλανητης γη !

Και επειδή παράχθηκε; Μπορώ να την αγοράσω; Όχι. Οπότε, σκασίλα μου αν την έβγαζε κάποτε! Μιλάμε ΤΩΡΑ και όχι για παλιότερα... Μιλάμε αν η Philips EXEI όχι αν ΕΙΧΕ!

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο, όπως το θέτεις, θα μας πείς οτι τα παιδιά που γράφουν στο AVsite, πουλάνε και τηλεοράσεις.:lol:

 

 

Καλά ρε sakis,

 

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, αλλά τόσες ώρες στα φόρα, δε διαθέτεις λίγο χρόνο την ημέρα να ξαναθυμηθείς την καημένη την Ελληνική γλώσσα?

 

Τα ορθογραφικά και συντακτικά σου λάθη ξεπερνούν τις λέξεις των posts σου..

 

Και να'ταν μόνο στα Ελληνικά..

 

Σταχυολογώ, μόνο από ένα μήνυμά σου:

 

προσβάλει

 

συγγνώμη

 

τρέχωντα

 

spesial

 

hobys

 

φωτοmontaz,

 

για να μην αναφερθώ στα εννοιολογικά ατοπήματα:

 

Τα πάντα (και όχι μόνο) (υπάρχει και επιπλέον?)

 

Καλώς ή κακώς, η εικόνα που δημιουργείται από τη συμμετοχή μας σ' ένα φόρουμ, εξαρτάται σημαντικά και από τη χρήση του γραπτού λόγου...

 

Ένα πέρασμα από τον ορθογράφο του Word θα βοηθούσε σημαντικά στο να ισχυροποίησεις τα επιχειρήματά σου..

 

Συγνώμη, αλλά κάποιος πρέπει να στο πει,

 

Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε sakis,

 

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, αλλά τόσες ώρες στα φόρα, δε διαθέτεις λίγο χρόνο την ημέρα να ξαναθυμηθείς την καημένη την Ελληνική γλώσσα?

 

Τα ορθογραφικά και συντακτικά σου λάθη ξεπερνούν τις λέξεις των posts σου..

 

Και να'ταν μόνο στα Ελληνικά..

 

Σταχυολογώ, μόνο από ένα μήνυμά σου:

 

προσβάλει

 

συγγνώμη

 

τρέχωντα

 

spesial

 

hobys

 

φωτοmontaz,

 

για να μην αναφερθώ στα εννοιολογικά ατοπήματα:

 

Τα πάντα (και όχι μόνο) (υπάρχει και επιπλέον?)

 

Καλώς ή κακώς, η εικόνα που δημιουργείται από τη συμμετοχή μας σ' ένα φόρουμ, εξαρτάται σημαντικά και από τη χρήση του γραπτού λόγου...

 

Ένα πέρασμα από τον ορθογράφο του Word θα βοηθούσε σημαντικά στο να ισχυροποίησεις τα επιχειρήματά σου..

 

Συγνώμη, αλλά κάποιος πρέπει να στο πει,

 

Φιλικά πάντα.

Πάντως όταν ξεμενουμε απο επιχειρήματα καλό είναι να κάνουμε:X και να μην το γυρνάμε αλλού:p

 

Sorry Sakis που έκανα το δικηγόρο σου αλλα απηύδησα!(ελπίζω να το γραψα σωστά...:p )

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το "συγγνώμη" έτσι γράφεται κανονικά. Όπως γράφουμε "συγγραφέας", "έγγαμος", "έγγραφο"... Άσχετα που στη δημοτική τα έχουμε ισοπεδώσει όλα στο όνομα της απλότητας στη γραφή...

Καλό θα ήταν να μένουμε στην ουσία και όχι στην ορθογραφία. :)

Για TFT δεν λέγαμε;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε sakis,

 

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, αλλά τόσες ώρες στα φόρα, δε διαθέτεις λίγο χρόνο την ημέρα να ξαναθυμηθείς την καημένη την Ελληνική γλώσσα?

 

Τα ορθογραφικά και συντακτικά σου λάθη ξεπερνούν τις λέξεις των posts σου..

 

Και να'ταν μόνο στα Ελληνικά..

 

Σταχυολογώ, μόνο από ένα μήνυμά σου:

 

προσβάλει

 

συγγνώμη

 

τρέχωντα

 

spesial

 

hobys

 

φωτοmontaz,

 

για να μην αναφερθώ στα εννοιολογικά ατοπήματα:

 

Τα πάντα (και όχι μόνο) (υπάρχει και επιπλέον?)

 

Καλώς ή κακώς, η εικόνα που δημιουργείται από τη συμμετοχή μας σ' ένα φόρουμ, εξαρτάται σημαντικά και από τη χρήση του γραπτού λόγου...

 

Ένα πέρασμα από τον ορθογράφο του Word θα βοηθούσε σημαντικά στο να ισχυροποίησεις τα επιχειρήματά σου..

 

Συγνώμη, αλλά κάποιος πρέπει να στο πει,

 

Φιλικά πάντα.

Το λες αυτο επειδη δεν εχεις δει αλλα "τρομακτικα" posts!!!:p :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε sakis....................Συγνώμη, αλλά κάποιος πρέπει να στο πει,

Φιλικά πάντα.

 

Καλά θα ήταν τέτοιου τύπου διορθώσεις να αποφεύγονται. Εκτός του ότι είναι εντελώς εκτός θέματος, κανείς δεν έχει δικαίωμα να κρίνει τον άλλο, πόσω μάλλον δε δημόσια. Οι διορθώσεις που είχες να αναφέρεις μπορούσαν να γίνουν μέσω pm, μια λειτουργία την οποία θα σε παρακαλούσα να χρησιμοποίείς στο εξής.

 

Φιλικά,

VeCo

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

gia tin amoi tin tileorasi den xerw kai den mporw na milisw pantws xerw otan eixa paei se katastima gia na dw gia tileorasi eblepa ta kalitera modela twn sony,samsung,lg ktl.......na pezoun kata poli xeirotera apo to basiko modelo tis philips pou exei mono dvi 32pf5320 kai molis eida tin philips pf9830 emeina terastia diafora oles sindemenes me to idio kalwdio na paizoyn mia diafimisi toy kotsovoloy kai exontas peiraxi tis rithmisis apo merikes tileoraseis ekei afoy eixa parageilei tin samsung le32r51b kai piga stin 9830 an kai eixan endoiasmoys giati me posa lefta ligotero epairna sony v40 kai euxaristiomoyna eikona apo apospi megethous

 

i 32ara poy exw 9830 den poy paroysiase kanena provlima kai exei kleisei 180 wres apo tote poy tin pira ta perisotera provlima exoyn akoystei gia tin 42ara kai poli liga gia tin 37ara.....

 

pantws metaniwsw pikra poy den pira tin 37ara tin imera pou eixe atokes doseis o kotsovolos me diafora kamia 700-800e apo oti pira autin me tokoys kai as riskara na einai provlimatiki etsi kai alliws i tha epairna ta lefta pisw opws akoysa apo poloys poy ta piran i tha moy tin antikatastoysan me tin 9730 an kai den tha to dexomoyn auto liges etairies to kanoyn auto i sony den tha eixei kan asxolithi........

 

telospantwn se kana1,5 xrono(kai poio nwris tha bgalei aplws tote mallon tha mporw na parw alli) tha exei bgalei philips kati gamates poy eida poy exoyn kai panw kai katw fws oxi mono dexia aristera kai blepoyme.............

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

superfot το μονο που εχει να δειξει η ΑΜΟΙ ειναι η τιμη της και αυτη σε μαζικη αγορα κομματιων.

Δεν νοειτε καποιος που εχει ενα Α σεβασμο για το σπιτικο του να βαλει μια ΑΜΟΙ φατσα καρτα στο σαλονι του. Ωστοσο οπως αναφερα για ενα υπνοδωματιο ειναι οτι πρεπει αν και με 1000-1500ε παραπανω παιρνεις μια PHILIPS 37'9830 που δοξα τον θεο υπαρχει σε στοκ σε ευρωπαικα καταστηματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νοειτε καποιος που εχει ενα Α σεβασμο για το σπιτικο του να βαλει μια ΑΜΟΙ φατσα καρτα στο σαλονι του.

:lol: :lol: :lol:

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πως ειπα κατι περιεργο Unforgiven.

Βεβαια εσυ μπορει να οδηγεις και Zastava οποτε....

:lol: :lol: :lol:

Αυτό είαι αμάρτημα κατά του Έθνους, έτσι; :lol:

Φαντάζομαι σε τι εκτίμηση έχεις τους Κινέζους που όλλα τα προϊόντα που χρησιμοποιούν είναι κινέζικα! :lol:

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε ποιον πλανητη ζουνε μερικοι εφοσον δεν βλεπουν τα κρουσματα απο κινεζικες συσκευες ( Δικυκλα , ηλεκτρικα σιδερα , μπαταριες κινητων , φορτιστες κινητων ) αλλα μια φορα εγω δεν εγκρινω οτιδηποτε λεει Made In China πανω.
Link to comment
Share on other sites

Οι τεχνικοί έχουμε τιμοκατάλογο απο τον σύλλογό μας (ΣΑΡΕ) (www.saregr.com) ο οποίος εχει εγκριθεί απο το κράτος και υποχρεώνει τον πελάτη στην καταβολή ελάχιστης αποζημίωσης για την επίσκεψη ανεξάρτητα απο το αν επισκευάζεται η συσκευή η οχι. Αυτό ισχύει απο όλες τις εταιρείες που δουλεύουν απρόσωπα. Οι απλοί τεχνικοί της γειτονίας σου δε θα σου πάρουν χρήματα για να μην σε χάσουν απο πελάτη...

Δεν με απασχολεί τι λέει ο νόμος .Εγώ δεν πληρώνω για κάτι που δεν έχω.Και εκτός αυτού δεν με ενημέρωσε κανείς γιαυτό που μου λές. Συνεπώς δεν πληρώνω για υπηρεσίες που δεν έχω.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολεί τι λέει ο νόμος .Εγώ δεν πληρώνω για κάτι που δεν έχω.Και εκτός αυτού δεν με ενημέρωσε κανείς γιαυτό που μου λές. Συνεπώς δεν πληρώνω για υπηρεσίες που δεν έχω.

Κατα αρχάς, επαναλαμβάνω, πως δεν θα ζητούσαν οι περισσότεροι τεχνικοί χρήματα στην περίπτωσή σου. Όπως και εγώ, δε ζητάω. Όταν όμως ο τεχνικός είναι της εταιρίας, τότε ξεκινώντας απο τα εργαστήρια της εταιρίας κόβονται τα απαραίτητα παραστατικά και τα τιμολόγια για την κίνηση του τεχνικού σύμφωνα με το τιμολόγιο της εταιρίας... Μην κατηγορείς την Ρhilips για αυτό, όλες οι εταιρίες το ίδιο κάνουν...

Όπως και για τον έλεγχο της συσκευής υπάρχει ελάχιστη χρέωση και πολλές εταιρίες το εφαρμόζουν! Ακόμη και αν δεν έχει τίποτα η συσκευή και την πάς για έλεγχο, για να την πάρεις θα πληρώσεις, ή ακόμη για να ρωτήσεις το κόστος της επισκευής σε χαλασμένη συσκευή, αν την ελέγξουν και βρείς το κόστος επισκευής υψηλό και δε θές να την επισκευάσεις πάλι πληρώνεις για να την πάρεις όπως ήταν, χαλασμένη

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε ποιον πλανητη ζουνε μερικοι εφοσον δεν βλεπουν τα κρουσματα απο κινεζικες συσκευες ( Δικυκλα , ηλεκτρικα σιδερα , μπαταριες κινητων , φορτιστες κινητων ) αλλα μια φορα εγω δεν εγκρινω οτιδηποτε λεει Made In China πανω.

Πάμε στοίχημα ότι οι μισές συσκευές στο μαγαζί σου είναι κατασκευασμένες στην Κίνα;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε ποιον πλανητη ζουνε μερικοι εφοσον δεν βλεπουν τα κρουσματα απο κινεζικες συσκευες ( Δικυκλα , ηλεκτρικα σιδερα , μπαταριες κινητων , φορτιστες κινητων ) αλλα μια φορα εγω δεν εγκρινω οτιδηποτε λεει Made In China πανω.

Κοίτα να δείς τώρα...

Έχεις κανένα DVD player απο τα φτηνιάρικα της Philips στο μαγαζί σου? Εγώ αυτή την στιγμή εχω μπροστά μου ενα Philips DVP 520 μου πίσω γράφει MADE IN CHINA... Και δεν είναι μόνο αυτό... κοίτα όλες τις μικροσυσκευές Philips να μου πείς τι προέλευσης είναι... Τα απορρίπτεις και αυτά? Α! το συγκεκριμένο DVD player "χτύπησε" κεφαλή LASER στους 13 μήνες και πάει για πέταμα! Η καινούρια κάνει 65 ευρώ, και ο πελάτης το είχε πάρει 120 (σύμφωνα με την απόδειξη...) Και καινούριο έχει 80...

Εγώ του πρότεινα το SONY απο τα expert με τα 49 ευρω! Έχω άδικο?

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε sakis,

 

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, αλλά τόσες ώρες στα φόρα, δε διαθέτεις λίγο χρόνο την ημέρα να ξαναθυμηθείς την καημένη την Ελληνική γλώσσα?

 

Τα ορθογραφικά και συντακτικά σου λάθη ξεπερνούν τις λέξεις των posts σου..

 

Και να'ταν μόνο στα Ελληνικά..

 

Σταχυολογώ, μόνο από ένα μήνυμά σου:

 

προσβάλει

 

συγγνώμη

 

τρέχωντα

 

spesial

 

hobys

 

φωτοmontaz,

 

για να μην αναφερθώ στα εννοιολογικά ατοπήματα:

 

Τα πάντα (και όχι μόνο) (υπάρχει και επιπλέον?)

 

Καλώς ή κακώς, η εικόνα που δημιουργείται από τη συμμετοχή μας σ' ένα φόρουμ, εξαρτάται σημαντικά και από τη χρήση του γραπτού λόγου...

 

Ένα πέρασμα από τον ορθογράφο του Word θα βοηθούσε σημαντικά στο να ισχυροποίησεις τα επιχειρήματά σου..

 

Συγνώμη, αλλά κάποιος πρέπει να στο πει,

 

Φιλικά πάντα.

Εσυ τι ζόρι τραβάς τώρα; Υποδείξεις στους φίλους σου και στην οικογένειά σου.

Και δεν δέχωμαι κανένας αγράμματος (σε τρόπους εκεί εξ'άλλου βλέπουμε το επίπεδο της μόρφωσης) να μου κάνει υποδείξεις. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ειπα εγω πως εγκρινω τα φτηνα DVD της Philips η οποιασδηποτε εταιρειας που ειναι Made In China ??? Εγκρινω τα Philips σειρα 1000, 963SA , 763SA DVD που ειναι Made In Hungary αυτα ναι τα εγκρινω και εχω τα 2.

Στο μαγαζι δεν με νοιαζει τι υπαρχει, με νοιαζει τι βαζω στο σπιτι μου και δεν εχω ουτε 1 συσκευη made in china ( με εξαιρεση ενα φορητο μασαζ ποδιων που ηταν το μονο που βρηκα ετοιμοπαραδοτο. ).

Link to comment
Share on other sites

Και γω είδα το Post σου και λέω θα πει κανένα made in Japan να μας ψαρώσει αλλά τελικα μας είπες το Hungary Και μας έσβησες.

 

Καλά τώρα μιλάς σοβαρά??? Πιστεύεις οτι δεν έχεις made in china πράγματα στο σπίτι σου ή θες να μας πείσεις οτι τα έχεις τσεκάρει όλα?

Link to comment
Share on other sites

έχει μια ηλεκτρική κουβέρτα αλλα είναι καρατσεκαρισμένο οτι έχει γήωση :p

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

superfot το μονο που εχει να δειξει η ΑΜΟΙ ειναι η τιμη της και αυτη σε μαζικη αγορα κομματιων.

Δεν νοειτε καποιος που εχει ενα Α σεβασμο για το σπιτικο του να βαλει μια ΑΜΟΙ φατσα καρτα στο σαλονι του. Ωστοσο οπως αναφερα για ενα υπνοδωματιο ειναι οτι πρεπει αν και με 1000-1500ε παραπανω παιρνεις μια PHILIPS 37'9830 που δοξα τον θεο υπαρχει σε στοκ σε ευρωπαικα καταστηματα.

 

Ο σεβασμός είναι στα μάτια του όχι στο σπίτι του, και δόξα τω θεό η AMOΙ έχει πολύ ωραίο design.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...