Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και καλο μηνα.

Θα εκτιμουσα μια βοηθεια σε επιλογη μιας πολυ καλης tv σε 55-60΄(αποσταση θεασης 5μετρα).

Εχω μια αδυναμια στις samsung.εχετε να προτεινετε κατι?

επισης μηπως πρεπει να περιμενω λιγο λογω του οτι ισως βγουν καποια νεα μοντελα που αξιζει καποιος να περιμενει?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα.

Θα εκτιμουσα μια βοηθεια σε επιλογη μιας πολυ καλης tv σε 55-60΄(αποσταση θεασης 5μετρα).

Εχω μια αδυναμια στις samsung.εχετε να προτεινετε κατι?

επισης μηπως πρεπει να περιμενω λιγο λογω του οτι ισως βγουν καποια νεα μοντελα που αξιζει καποιος να περιμενει?

 

ευχαριστω

http://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/50-intses/Samsung-TV-55-UE55HU6900-SXXH.htm

Αυτή είναι πολύ καλή και είναι και Ultra HD. Μόνο μείον ότι δεν διαθέτει 3D.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους και καλο μηνα!ξαφνικα η τβ μου εκει που επαιζε κανονικα αρχισε να δειχνει πολυ πιο ασπρα τα παντα.βασιικα εγινε πολυ ανοιχτο γκρι το μαυρο της.δεν εχει να κανει με ρυθμισεις

ΣΟΣ τι να κανω;;;;;

η τβ ειναι "λεπτη" τφτ samsung

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους και καλο μηνα!ξαφνικα η τβ μου εκει που επαιζε κανονικα αρχισε να δειχνει πολυ πιο ασπρα τα παντα.βασιικα εγινε πολυ ανοιχτο γκρι το μαυρο της.δεν εχει να κανει με ρυθμισεις

ΣΟΣ τι να κανω;;;;;

η τβ ειναι "λεπτη" τφτ samsung

 

Πας για αλλαγή, εμένα 7 χρονών samsung κάνει πρασινίλες όταν ανοίγει (έχω βγάλει φωτογραφία παλιότερα σε αυτό το θέμα), άλλες φορές έχει μειωμένη φωτεινότητα και άλλες φορές δείχνει υπερκορεσμένα τα χρώματα. Στη δική μου περίπτωση την όλη δουλειά την κάνει ο επεξεργαστής, αν το ζεστάνω πίσω με ένα σεσουάρ ανοίγει κατευθείαν χωρίς προβλήματα.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

αλλαγη τηλεορασης η επεξεργαστη;και εμενα πανω απο 8 χρονων δεν είναι ....

Μηπως να παρω και γω σεσουαρ;

Πλακα πλακα στειλε αν μπορεις φωτο με πμ που ειναι ο επεξεργαστης γιατι και σε μαγαζι που ρωτησα αυτο μου ειπαν οτι πρεπει να εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

 

Πρωτη φορα την βλεπω αυτη την μαρκα.Περισσοτερο απορρυπαντικο μου θυμιζει παρα τηλεοραση:p

Link to comment
Share on other sites

αλλαγη τηλεορασης η επεξεργαστη;και εμενα πανω απο 8 χρονων δεν είναι ....

Μηπως να παρω και γω σεσουαρ;

Πλακα πλακα στειλε αν μπορεις φωτο με πμ που ειναι ο επεξεργαστης γιατι και σε μαγαζι που ρωτησα αυτο μου ειπαν οτι πρεπει να εχει προβλημα.

 

Να σου πω δεν την άνοιξα εγώ, σε τεχνικό την πήγα και είπε ότι το κάνει ο επεξεργαστής και μέχρι να ζεσταθεί θα τα κάνει αυτά. Δοκίμασε, δεν χάνεις τίποτα.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

οκ στο γερμανος στο κοσμο θεσσαλονικης πουλαει μια τηλεοραση 42 αρα στα 599.Αξιζει η συγκεκριμενη;το 3d τι λεει ειναι καλο; δυστηχως δεν ξερω το κωδικο αλλα οπιος παει θα τη βλεπει αφου την εχουν φατσα στη βιτρινα
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ποια είναι η πιο οικονομική 32"+ που έχετε να προτείνετε; Γιατί με δελεάζει μια Turbo-X στα 130 :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η πιο οικονομική 32"+ που έχετε να προτείνετε; Γιατί με δελεάζει μια Turbo-X στα 130 :p

 

Οι turbo-x μπορει να ειναι φτηνες,αλλα ειναι και φτηνιαρικες.Ψαξε για καμια οικονομικη samsung ή lg.Π.χ. http://www.skroutz.gr/s/2568709/Samsung-UE32EH4003.html

Link to comment
Share on other sites

Το φαντάζομαι, αλλά τα χρήματα δυστυχώς είναι ελάχιστα. Θα κάνω υπομονή μάλλον... :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω βάλει στο μάτι αυτήν http://www.philips.gr/c-p/42PFS7109_12/7000-series-ultra-slim-smart-full-hd-led-tv-with-ambilight-2-sided-and-smart-tv

Δεν είχα ποτέ μου Philips και θα ήθελα την γνώμη από κάποιον κάτοχο. Η τεχνολογία Ambilight στην πράξη δίνει ωραίο αποτέλεσμα;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει στο μάτι αυτήν http://www.philips.gr/c-p/42PFS7109_12/7000-series-ultra-slim-smart-full-hd-led-tv-with-ambilight-2-sided-and-smart-tv

Δεν είχα ποτέ μου Philips και θα ήθελα την γνώμη από κάποιον κάτοχο. Η τεχνολογία Ambilight στην πράξη δίνει ωραίο αποτέλεσμα;

 

Εγώ πάντως το βαρέθηκα πολύ σύντομα. Να σου επισημάνω ότι για να έχεις καλό αποτέλεσμα πρέπει ο τοίχος να είναι λευκός, και κατά προτίμηση η τηλεόραση να είναι κρεμασμένη στον τοίχο.

Αν παίρνεις την συγκεκριμένη για το Ambilight μη το κάνεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η τεχνολογία Ambilight στην πράξη δίνει ωραίο αποτέλεσμα;

Προσωπικά το βρίσκω βαρετό, ένας φίλος που είχε πάρει το έχει μονίμως απενεργοποιημένο γιατί είναι κουραστικό μετά από κάποιο σημείο. Γνώμη μου καλύτερα να επενδύσεις σε μια τηλεόραση smart TV - 3D, θα την ευχαριστηθείς πιο πολύ.

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το βρίσκω βαρετό, ένας φίλος που είχε πάρει το έχει μονίμως απενεργοποιημένο γιατί είναι κουραστικό μετά από κάποιο σημείο. Γνώμη μου καλύτερα να επενδύσεις σε μια τηλεόραση smart TV - 3D, θα την ευχαριστηθείς πιο πολύ.

 

Έχοντας Ambilight τηλεόραση, συμφωνώ απόλυτα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το βαρέθηκα πολύ σύντομα. Να σου επισημάνω ότι για να έχεις καλό αποτέλεσμα πρέπει ο τοίχος να είναι λευκός, και κατά προτίμηση η τηλεόραση να είναι κρεμασμένη στον τοίχο.

Αν παίρνεις την συγκεκριμένη για το Ambilight μη το κάνεις.

 

O τοίχος είναι ανοιχτό μπεζ και η απόσταση με την ΤV είναι περίπου 20cm. Ένας λόγος που ήθελα να πάρω αυτήν ήταν το Ambilight αλλά αφού λέτε οτι δεν είναι τίποτε ιδιαίτερο θα κοιτάξω και κάτι άλλο. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομαδα παρελαυα αυτην http://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/135075-samsung-ue40h6400-&-2-%CE%B6%CE%B5%CF%85%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%AC και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Περιμενα μια καλη τβ αλλα ειναι πιο καλη απο οτι περιμενα

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομαδα παρελαυα αυτην http://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/135075-samsung-ue40h6400-&-2-%CE%B6%CE%B5%CF%85%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%AC και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Περιμενα μια καλη τβ αλλα ειναι πιο καλη απο οτι περιμενα

 

Έχοντας σπίτι μου Sony, Philips, LG και Samsung πιστεύω ότι η ποιότητα εικόνας της Samsung είναι πολύ ανώτερη όλων.

Με γεια να την χαρείς.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας σπίτι μου Sony, Philips, LG και Samsung πιστεύω ότι η ποιότητα εικόνας της Samsung είναι πολύ ανώτερη όλων.

Με γεια να την χαρείς.

 

Πριν μια εβδομαδα παρελαυα αυτην http://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/135075-samsung-ue40h6400-&-2-%CE%B6%CE%B5%CF%85%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%AC και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Περιμενα μια καλη τβ αλλα ειναι πιο καλη απο οτι περιμενα

εγώ πάντως μάλλον ΔΕΝ θα ξανά πάρω Samsung. πρώτη πλάσμα και έτυχε να πάρω την 6100 αλλά σε τηλεοπτικό πρόγραμμα μόνο και σε όλα τα κανάλια πλην ΕΡΤ(!) κάνει κάθε κάποια λεπτά κάτι καρεδακια σε κίνηση. αντί η κίνηση να είναι ομαλή την κάνει σε 5-6 πολύ γρήγορα καρέ!

το έχουν αναφέρει και άλλοι κάτοχοι αλλά η αντιπροσωπεία λέει δεν τις έχει αναφερθεί τίποτα. οπότε σιγά μην την στείλω σέρβις να γρατζουνιστει και να μην βρουν και τίποτα!

κάνω υπομονή ελπίζοντας να χαλάσει γρήγορα να πάρω άλλη μάρκα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως μάλλον ΔΕΝ θα ξανά πάρω Samsung. πρώτη πλάσμα και έτυχε να πάρω την 6100 αλλά σε τηλεοπτικό πρόγραμμα μόνο και σε όλα τα κανάλια πλην ΕΡΤ(!) κάνει κάθε κάποια λεπτά κάτι καρεδακια σε κίνηση. αντί η κίνηση να είναι ομαλή την κάνει σε 5-6 πολύ γρήγορα καρέ!

το έχουν αναφέρει και άλλοι κάτοχοι αλλά η αντιπροσωπεία λέει δεν τις έχει αναφερθεί τίποτα. οπότε σιγά μην την στείλω σέρβις να γρατζουνιστει και να μην βρουν και τίποτα!

κάνω υπομονή ελπίζοντας να χαλάσει γρήγορα να πάρω άλλη μάρκα.

 

Είσαι σίγουρος ότι φταίει η τηλεόραση σου και όχι η κεραία ;;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι φταίει η τηλεόραση σου και όχι η κεραία ;;

έχω πάρει μειωτηρα γιατί κάποιοι σε άλλο φόρουμ πρότειναν μήπως είναι πολύ δυνατό το σήμα. πάλι το έκανε. μετά πήρα ενισχυτή σήματος τα ίδια. όλοι στην πολυκατοικία δεν έχουν θέματα.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...