Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/50-intses/Sony-TV-55-KDL-55W828BB.htm

http://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/50-intses/Samsung-TV-55-UE55H6670-SLXXH.htm

http://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/50-intses/LG-TV-55-55LB670V.htm

αυτες εχουν ολες 100αρι πανελ ???

αξιζουν τα επιπλεον χρηματα και η διαφορα για την Sony ???

 

http://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/tileoraseis/Sony-TV-55-KDL-55W805BB.htm

εχει 100αρι πανελ νομιζω ειναι το καλυτερο value for money ...ε ???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι υπέρ του media player.

Κάνουν πολλά περισσότερα από ένα bluray.

Και dlna έχουν και παίζουν πληθώρα αρχείων.

Έχω ένα wd live στην τηλεόραση της κρεββατοκάμαρας και ασύρματα παίζω ότι αρχεία υπάρχουν στο δίκτυο του σπιτιού.

 

Η σε mp θα παω η σε android tv box να εχω κι ενα μινι pc στην tv,το θεμα ειναι οτι παιζουν 3d?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/50-intses/Sony-TV-55-KDL-55W828BB.htm

http://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/50-intses/Samsung-TV-55-UE55H6670-SLXXH.htm

http://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/50-intses/LG-TV-55-55LB670V.htm

αυτες εχουν ολες 100αρι πανελ ???

αξιζουν τα επιπλεον χρηματα και η διαφορα για την Sony ???

 

Όλες είναι 100hz απο το panel... Γενικά πλέον είναι δύσκολο (ως ακατόρθωτο) να βρεις τηλεόραση με 3d που να μην είναι 100hz (και το ανάποδο γενικά ισχύει -αλλά με εξαιρέσεις).

Θα πρότεινα την sony w805b που έχεις βάλει παραπάνω ξεχωριστά σαν πολύ καλή καθώς και τη Samsung. Όμως η samsung αν δεις γράφει "εκθεσιακό κομμάτι" (γιαυτό και χαμηλή τιμή) οπότε μακριά.

Γενικά θα πρότεινα samsung σαν καλύτερη στις δυνατότητες (smart TV/media player) με ελάχιστα πίσω την LG (αν και με το magic remote πάει σε άλλο επίπεδο), sony για ποιότητα εικόνας σε Digea & αναλογικά. Γενικά πάντως οι LG έχουν καλύτερο 3d (passive, ξεκούραστο με φθηνά γυαλιά) και ευρύτερες γωνίες θέασης ΑΛΛΑ πολύ μικρότερη αντίθεση (samsung & sony έχουν παρόμοια αντίθεση λόγω ίδιου τύπου panel=va αντί ips της lg). Οπότε σαν καλύτερη εικόνα (απλά και μόνο λόγω μεγαλύτερης αντίθεσης) προτείνονται Samsung και Sony. Αν βλέπεις με φώτα αποκλειστικά και θέλεις και καλές γωνίες θέασης και οι LG θα σε βολέψουν (και με το παραπάνω). Πάντως αν θέλεις καλό ενσωματωμένο media player μην προτιμήσεις sony...

 

Η σε mp θα παω η σε android tv box να εχω κι ενα μινι pc στην tv,το θεμα ειναι οτι παιζουν 3d?

Τα android είναι ακόμη υπο εξέλιξη και έχουν μεγάλα θέματα σαν media player (πολλά bugs, όχι σωστό passthrough HD ήχου -όσα υποστηρίζουν, σπασίματα σε μεγάλα αρχεία κλπ). Τα mini Pc μπορούν να τα κάνουν όλα αλλά οτι πληρώνεις παίρνεις. Με ενα media player κάνεις μόνο την αναπαραγωγή αρχείων αλλά την κάνεις σωστά... Σε λίγα χρόνια τα πράγματα θα είναι διαφορετικά (είπαμε, είναι μεταβατική περίοδος σε πολλά μέτωπα) αλλά για το σήμερα -που σε ενδιαφέρει- ενας media player θα σε βολέψει...

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

παιζει να καταλαβω διαφορα στην εικονα μεταξυ των 2 sony που ειναι 400 και 800hz ???

θα μου δειξει καπου καποια αδυναμια αυτη με τα 400hz ????

οσο αφορα αυτο με το media player ειμαι εντελως ασχετος,το να συνδεονται ασυρματα και να βλεπω ταινιες μεσω του pc που τις εχω ηδη δεν παιζει ???

ευχαριστω για τις απαντησεις...

Link to comment
Share on other sites

παιζει να καταλαβω διαφορα στην εικονα μεταξυ των 2 sony που ειναι 400 και 800hz ???

θα μου δειξει καπου καποια αδυναμια αυτη με τα 400hz ????

οσο αφορα αυτο με το media player ειμαι εντελως ασχετος,το να συνδεονται ασυρματα και να βλεπω ταινιες μεσω του pc που τις εχω ηδη δεν παιζει ???

ευχαριστω για τις απαντησεις...

 

Διαφορά ανάμεσα στις 2 sony που αναφέρεις δεν θα δεις... Τα 400hz με τα 800hz ειναι στην πραγματικότητα 100hz panel * μαρκετινίστικα νούμερα. Στην ουσία κράτα οτι και οι 2 είναι 100hz. Τίποτε παραπάνω. Ίδιο κόλπο εφαρμόζουν και οι υπόλοιπες εταιρίες, π.x. Samsung με την σειρά 6χχχ που είναι 100hz πραγματικά (όλες) αλλά αναφέρονται (ως μαρκετινγκ) με 200hz, 400hz ή και 600hz προκειμένου να πωλήσουν και τις λίγο ανώτερες σειρές...

 

Όσον αφορά το media player εννοώ τον ενσωματωμένο της τηλεόρασης. Ο τρόπος που φαντάζεσαι μέσω ασύρματης σύνδεσης (DLNA;) κάνει μόνο για μικρά αρχεία. Σε full hd ταινίες με καλό bitrate η ασύρματη σύνδεση είναι λίγη! Καλύτερα να κάνεις αναπαραγωγή μέσω pc συνδεδεμένο με HDMI καλώδιο ή και μέσω της τηλεόρασης απευθείας (συνδέοντας εξωτερικό δίσκο).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

παιζει να καταλαβω διαφορα στην εικονα μεταξυ των 2 sony που ειναι 400 και 800hz ???

θα μου δειξει καπου καποια αδυναμια αυτη με τα 400hz ????

οσο αφορα αυτο με το media player ειμαι εντελως ασχετος,το να συνδεονται ασυρματα και να βλεπω ταινιες μεσω του pc που τις εχω ηδη δεν παιζει ???

ευχαριστω για τις απαντησεις...

 

Η καλύτερη λύση είναι να συνδέσεις με καλώδιο την τηλεόραση και τον υπολογιστή στο router σου (δηλαδή να είναι στο ίδιο δίκτυο και οι 2 συσκευές) και να βλέπεις τις ταινίες σου μέσω DLNA.

 

Διαφορά ανάμεσα στις 2 sony που αναφέρεις δεν θα δεις... Τα 400hz με τα 800hz ειναι στην πραγματικότητα 100hz panel * μαρκετινίστικα νούμερα. Στην ουσία κράτα οτι και οι 2 είναι 100hz. Τίποτε παραπάνω. Ίδιο κόλπο εφαρμόζουν και οι υπόλοιπες εταιρίες, π.x. Samsung με την σειρά 6χχχ που είναι 100hz πραγματικά (όλες) αλλά αναφέρονται (ως μαρκετινγκ) με 200hz, 400hz ή και 600hz προκειμένου να πωλήσουν και τις λίγο ανώτερες σειρές...

 

Όσον αφορά το media player εννοώ τον ενσωματωμένο της τηλεόρασης. Ο τρόπος που φαντάζεσαι μέσω ασύρματης σύνδεσης (DLNA;) κάνει μόνο για μικρά αρχεία. Σε full hd ταινίες με καλό bitrate η ασύρματη σύνδεση είναι λίγη! Καλύτερα να κάνεις αναπαραγωγή μέσω pc συνδεδεμένο με HDMI καλώδιο ή και μέσω της τηλεόρασης απευθείας (συνδέοντας εξωτερικό δίσκο).

 

Να προσθέσω ότι μέσω DLNA μπορείς να παίξεις τις ταινίες και wired, όχι μόνο ασύρματα.

Αυτή είναι και η πιο καλή λύση όταν θέλουμε να παίξουμε δικτυακά ταινίες.

Επίσης ασύρματα δεν είναι μόνο το DLNA, αλλά και το mirroring (μπορεί το παλικάρι να εννοούσε και αυτό).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,παιδια εχω 1 σαμμυ νομίζω 8 χρονών,& άπλα η τηλεόραση ειναι σκετη HD,

Επιδει κατεβάζω κάποιες ταινίες από το διαδίκτυο ...

της ταινίες που κατεβάζω είναι σε αρχείο - BDRX - εννοείται ότι παίζουνε με WD pleyer..

το πρωι που ανοίγω την τηλεόραση μου κάνει χιόνια & σβήνει 1 φόρα μονη της & ανεβαίνει ο ηχος,πχ όταν κλεινή η τηλεόραση ,την έχω στο val 10,& οταν ανοιγει το πρωι λες & της ειχες ανεβασει στο 35...

Άλλα μετά απο κάνα 2 λεπτά φτιάχνει & δηχνει κανονικά όλα τα κανάλια χωρίς χιονιά βουητό & να κλεινή μονή της,

Ενας φίλος μου είπε οτι φταίει η ανάλυση της ταινίας που δεν μπορεί να παίξει την BDRX σε χαμηλή ανάλυση που είναι η τηλεόραση μου σκέτη HD κάποια βοήθεια...?

για 1 μηνα σχεδόν δεν έπαιξα καθόλου τανια στην τηλεόραση για να βγάλω κάποιο συμπέρασμα,

σταμάτησε για 2 εβδομάδες,άλλα μου το ξανά έκανε άλλα οχι σε τόσο μεγάλο βαθμό περίπου στο λεπτό & δεν έσβησε από μονη της

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

 

Έχω μια σχετικά παλιά 32" Philips hd ready, αλλά έχω μείνει κατενθουσιασμένος από το AMBILIGHT και την Pixel plus τεχνολογία (σε σημείο που να μην μπορώ να ευχαριστηθώ περιεχόμενο σε άλλη tv όταν τύχει να βρεθώ κάπου) και έχω κατά νου να προχωρήσω κάποια στιγμή σε αγορά νέας tv.

 

Αυτά που ζητάω λόγω της προηγούμενης φοβερής εμπειρίας ειναι τα εξής:

 

-εννοείται Philips λόγω AMBILIGHT και μονο (αφού δεν υπάρχει αλλη επιλογή με αυτή την δυνατότητα)

-42" (απόσταση 2μετρα περίπου από καναπέ)

-3d (με μετατροπή περιεχομένου από 2d σε ψευδό 3d)

-μεγάλη γωνία θέασης

-ενσωματωμένο media player ώστε να παίζει έστω τις απλές ταινίες σε mkv ή άλλα γνωστά format.

-δυνατότητα προβολής περιεχομένου από iOS συσκευές (προαιρετικά-δεν ξέρω αν υφίσταται κιόλας η δυνατότητα χωρίς Apple TV)

 

Δεν με ενδιαφέρουν οι smart δυνατότητες γενικότερα.

 

Είδα σήμερα αυτή:

http://www.e-shop.gr/philips-42pfh6109-88-42-3d-led-full-hd-smart-tv-p-PER.170300

 

Στην περιγραφή λεει οτι εχει ambilight αλλά δεν ειμαι σίγουρος οτι εχει γιατί στο site της Philips δεν το αναφέρει.

 

Η γνώμη σας;;

 

(Budget 500-600€ πάνω-κάτω)

Edited by megaloup
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άποψη για την LG 850v 4k??? θέλω να την αγοράσω την βρήκα Mediamarkt 1.180€ την έχει και σκρουτζ με 1000€ αλλλα λέω να πάω σε μεγάλη αλυσίδα γιατι μάλλον θα παίξει κάρτα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άποψη για την LG 850v 4k??? θέλω να την αγοράσω την βρήκα Mediamarkt 1.180€ την έχει και σκρουτζ με 1000€ αλλλα λέω να πάω σε μεγάλη αλυσίδα γιατι μάλλον θα παίξει κάρτα.

 

Πήγαινα βάση χαρακτηριστικών να πάρω μια LG. Όταν όμως την είδα δίπλα σε Samsung και Sony μετάνιωσα. Απλώς καμμιά σχέση στη εικόνα. Και επειδή τηλεόραση = εικόνα πήρα τελικά τη Samsung.:)

Πάνε να τη δεις από κοντά και να τη συγκρίνεις με παρόμοιες τηλεοράσεις. Ειδικά σε καταστήματα που τις έχουν δίπλα-δίπλα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινα βάση χαρακτηριστικών να πάρω μια LG. Όταν όμως την είδα δίπλα σε Samsung και Sony μετάνιωσα. Απλώς καμμιά σχέση στη εικόνα. Και επειδή τηλεόραση = εικόνα πήρα τελικά τη Samsung.:)

Πάνε να τη δεις από κοντά και να τη συγκρίνεις με παρόμοιες τηλεοράσεις. Ειδικά σε καταστήματα που τις έχουν δίπλα-δίπλα.

Την είδα δίπλα σε μια Sammy με τα ίδια χαρακτηριστικά πάνω κάτω και έπαιζαν και το ίδιο βίντεο 4k δεν παρατήρησα κάποια σοβαρή διαφορά που να με αποτρεψει στο να την πάρω... Samsung έχω τώρα 40" είμαι ικανοποιημενος απλά είπα να κάνω μια αλλαγή να σταθώ προς lg μεριά... Η αλήθεια είναι ότι Sony δεν έχω κοιτάξει καθόλου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την είδα δίπλα σε μια Sammy με τα ίδια χαρακτηριστικά πάνω κάτω και έπαιζαν και το ίδιο βίντεο 4k δεν παρατήρησα κάποια σοβαρή διαφορά που να με αποτρεψει στο να την πάρω... Samsung έχω τώρα 40" είμαι ικανοποιημενος απλά είπα να κάνω μια αλλαγή να σταθώ προς lg μεριά... Η αλήθεια είναι ότι Sony δεν έχω κοιτάξει καθόλου

 

εγω, μπορει και λαθος στο μυαλο μου τα εχω ως εξης: (εννοω οτι σε αυτα πιστευω υπερτερει η καθε μαρκα)

sony=εικονα

philips=εικονα-ambilight

lg=τιμη

sammy=smart

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην στηρίζεστε στην εικόνα που δείχνουν τα μαγαζιά.

Όλες είναι ακαλιμπράριστες και δεν είναι ασφαλής μέθοδος σύγκρισης.

Αν έχουμε π.χ. 2 τηλεοράσεις να παίζουν δίπλα δίπλα ακαλιμπράριστες μπορεί να μας φανεί καλύτερη η Α και όταν καλιμπραριστούν η Β να της ρίχνει στα αυτιά.

Καλύτερα να διαβάζετε reviews πριν αγοράσετε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα στη παρέα. Έχω κάποιες ερωτήσεις για την τηλεόραση που έχω. Έχω την Sony Bravia w60b αλλά η εικόνα στα κανάλια που βλέπουμε (mega, alpha, star κτλ) δεν την λες καλή για μια τέτοια τηλεόραση, βασικά κάποιες φορές είναι λίγο καλύτερη κάποιες λίγο χειρότερη. Σε ταινίες από USB είναι άψογη. Φταίει κάτι στη κεραία ή στην καλωδίοση ή η τηλεόραση; Μου κάνει περιέργεια γιατί έχω δει και άλλες τηλεοράσης τέτοιου είδους αλλά δείχνουν καλύτερη εικόνα σαν απλή τηλεόραση. Επίσης μήπως ξέρετε τι VESA έχει για βάση για τον τοίχο;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα email από τη Samsung με κωδικό κουπονιού για το pameodeon αλλά κατά λάθος το έσβησα.

Επειδή μάλλον είναι κοινός ο κωδικός για όλους τους συνδρομητές, μπορεί κάποιος φίλος που τον έχει να μου τον στείλει; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σκέφτομαι να αγοράσω μια τηλεοραση 47 η και 50 ιντσών αναλόγως την τιμή.κυρίως την θέλω για τα βιντεοπαιχνίδια και για ταινίες,έχετε να μου προτεινετε καμια καλη?μην πάω και αγοράσω στα τυφλά.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω μια τηλεοραση 47 η και 50 ιντσών αναλόγως την τιμή.κυρίως την θέλω για τα βιντεοπαιχνίδια και για ταινίες,έχετε να μου προτεινετε καμια καλη?μην πάω και αγοράσω στα τυφλά.

 

Εγω πηρα αυτη http://www.public.gr/product/sound-and-vision/tv/tileoraseis/tileorasi-sony-kdl-48w605b-48-smart-led-full-hd/prod5760398pp/

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτή η οπτικη γωνία 3d και από τι εξαρτάται ? Στην δική μου LG έχει ένα σκέλος από - 10 ως +10. Αυτόματα ήταν στο 0 ρυθμιζόμενη. Φαίνεται πάντως η διαφορά όταν το ανεβάζω η κατεβάζω. Βρίσκεται στο μενού ρυθμίσεις 3d
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει καποια διαφορα στα μοντελα,αλλα στη δικια μου ειναι για να φερνεις "στα ισια" την εικονα,ειτε sbs ειτε πανω κατω,στην περιπτωση οπυ οι δυο εικονες δεν συμπιπτουν ακριβως.Αν τα αρχεια ειναι σωστα,τοτε δεν χρειαζεται να το πειραξεις,καθως το 0 ειναι το κεντρο.Πειραζοντας το αλλαζει τις δυο εικονες που σχηματιζουν το 3D ειτε προς τα δεξια ειτε προς τα αριστερα.Σε περιπτωση που βλεπεις διπλη εικονα ή "σκια",απο αυτη τη ρυθμιση το φτιαχνεις.

Αυτο που κανει καποια διαφορα,ειναι το βαθος 3D.Υποτιθεται μεγαλωνει το βαθος ή το ευρος του κοντα-μακρυα,αλλα σε μεγαλη ρυθμιση εμενα με κουραζε,οποτε δεν ασχοληθηκα

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

-στο 0 η σκια ειναι ελαχιστη-στο -10 και +10 μεγαλωνει αλλα οταν φοραω τα γυαλια 3d παει ακριβως-σε αυτην την περιπτωση δεν ξερω αν κανει καποια βελτιωση η ειναι το ιδιο με το 0

 

(για την οπτικη γωνια ,οχι την επιλογη βαθους)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα σε ολους δυστυχως τα εφτυσε η τηλεοραση εν μεσω δημοψηφισματος και χρειαζομαστε μια 28-32.Θα παμε απο κοντα να δουμε, αλλα μηπως εχει καποιος θετικη εμπειρια ρωταω.Το μπατζετ ειναι μεχρι 220 ,αντε να το ξεχειλωσουμε κανα 10ρικο ,παραπανω με τιποτε
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους δυστυχως τα εφτυσε η τηλεοραση εν μεσω δημοψηφισματος και χρειαζομαστε μια 28-32.Θα παμε απο κοντα να δουμε, αλλα μηπως εχει καποιος θετικη εμπειρια ρωταω.Το μπατζετ ειναι μεχρι 220 ,αντε να το ξεχειλωσουμε κανα 10ρικο ,παραπανω με τιποτε

http://www.skroutz.gr/s/4867070/Samsung-UE32H4000.html

http://www.skroutz.gr/s/4842082/LG-32LB550B.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπαρχει καποια προταση για 32αρα μεχρι 330ευρω ? Ας ειναι και παλιο μοντελο αρκει να εχει καλη εικονα.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια προταση για 32αρα μεχρι 330ευρω ? Ας ειναι και παλιο μοντελο αρκει να εχει καλη εικονα.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Εγώ. Έχω αυτή http://www.skroutz.gr/s/3006133/Samsung-UE32F5000.html?keyphrase=samsung+ue+32f5000

Την έχω δουλέψει και με ps4 και συνέχεια με usb κτλ και δεν έχει κανένα θέμα. Από εικόνα πολύ ωραία και καθαρή.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αλο παιδια,ηθελα την γνωμη σας για μια τηλεοραση που ειδα σε ενα καταστημα στον βολο,ειναι αυτο το μοντελο HYUNDAI 39HYN185,εχω ψαξει παντου αλλα πουθενα δεν ειδα ουτε ενα review για αυτη την τηλεοραση,ειναι 40" σε τιμη μουρλια,μονο 269€!!Και ερωτωμεν λοιπον,την παρει κανεις αυτη την τηλεοραση,και αν ναι,θα ηθελα λιγο την γνωμη του αν αξίζει ή οχι.

Ευχαριστω πολυ.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...