Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μιλάς για συρτάρι εφαρμογων πάτα παρατεταμένα στην οθόνη μετά το γραναζακι δίπλα εκεί που λέει γραφικά στοιχεία από το μενού που βγάζει επιλέγεις περισσότερα και πάνω το πρώτο που λέει αρχική οθόνη επιλέγεις με συρτάρι εφαρμογων 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, αυτό ήταν. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω και εγω κατι χαζο ! κοιμηθηκα με το κινητο στο χερι (χεχεχεχε) και προφανως αλλαξα την αρχικη σειρα των οθονων μου ! Πως τις βαζεις παλι με την σειρα που θελεις ? (ξερω ειναι χαζο αλλα σκαλωσα και δεν το βρισκω τωρα ) 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, freddaras said:

παιδια να ρωτησω και εγω κατι χαζο ! κοιμηθηκα με το κινητο στο χερι (χεχεχεχε) και προφανως αλλαξα την αρχικη σειρα των οθονων μου ! Πως τις βαζεις παλι με την σειρα που θελεις ? (ξερω ειναι χαζο αλλα σκαλωσα και δεν το βρισκω τωρα ) 

Πατάς παρατεταμένα στην αρχική οθόνη και βγαίνουν οι ρυθμίσεις, πρώτη-πρώτη επάνω πάνω είναι η προεπιλεγμένη αρχική οθόνη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, p_k said:

Πατάς παρατεταμένα στην αρχική οθόνη και βγαίνουν οι ρυθμίσεις, πρώτη-πρώτη επάνω πάνω είναι η προεπιλεγμένη αρχική οθόνη.

Φίλε μου καλησπέρα ! Την προεπιλεγμενη οθόνη τη βρηκα ! Πως μετακινω τις οθονες με τη σειρα που θελω εγω (η με την σειρα που τις ειχα παλια δε βρισκω )

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, freddaras said:

Φίλε μου καλησπέρα ! Την προεπιλεγμενη οθόνη τη βρηκα ! Πως μετακινω τις οθονες με τη σειρα που θελω εγω (η με την σειρα που τις ειχα παλια δε βρισκω )

Αφού πατήσεις παρατεταμένα σε οποιαδήποτε οθόνη και πας εκεί που βλέπεις την σειρά των οθονών πατάς πάλι παρατεταμένα σε όποια οθόνη θέλεις να μετακινήσεις και την πας στην θέση που θέλεις. Μόνο που μετά δεν ξέρω εάν συμβεί και σε σένα αλλά σε μένα μόνο μια αλλαγή μπορείς να κάνεις καθε φορά, απλώς βγες και ξαναμπές και ξανά μετακίνησε την επόμενη που θες στην σειρά που θέλεις. 

Ελπίζω να βοήθησα. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Michalis196102 said:

Αφού πατήσεις παρατεταμένα σε οποιαδήποτε οθόνη και πας εκεί που βλέπεις την σειρά των οθονών πατάς πάλι παρατεταμένα σε όποια οθόνη θέλεις να μετακινήσεις και την πας στην θέση που θέλεις. Μόνο που μετά δεν ξέρω εάν συμβεί και σε σένα αλλά σε μένα μόνο μια αλλαγή μπορείς να κάνεις καθε φορά, απλώς βγες και ξαναμπές και ξανά μετακίνησε την επόμενη που θες στην σειρά που θέλεις. 

Ελπίζω να βοήθησα. 

Καλησπέρα αυτο εδω λες ? γιατι εδω δεν μπορω να μετακινήσω τις οθονες με τιποτα ! Με εχει την επιλογη μονο για αρχική οθονη ! Κοίτα τωρα σκαλωμα χαχαχαχα

unnamed.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freddaras said:

Καλησπέρα αυτο εδω λες ? γιατι εδω δεν μπορω να μετακινήσω τις οθονες με τιποτα ! Με εχει την επιλογη μονο για αρχική οθονη ! Κοίτα τωρα σκαλωμα χαχαχαχα

unnamed.jpg

Όταν πατάς παρατεταμένα σε κάποιο άδειο σημείο στην οθόνη δεν σου βγάζει κάτι τέτοιο; 

Screenshot_2024-03-24-19-52-20-321_com.teslacoilsw.launcher.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Michalis196102 said:

Όταν πατάς παρατεταμένα σε κάποιο άδειο σημείο στην οθόνη δεν σου βγάζει κάτι τέτοιο; 

Screenshot_2024-03-24-19-52-20-321_com.teslacoilsw.launcher.jpg

οχι μου βγαζει αυτο ! δεν μιλαω για nova αλλα για τον στοκ launcher ετσι ? 

unnamed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, freddaras said:

οχι μου βγαζει αυτο ! δεν μιλαω για nova αλλα για τον στοκ launcher ετσι ? 

unnamed.jpg

Σόρυ αλλά χρησιμοποιώ πολλά χρόνια τον nova launcher σε όλα μου τα κινητά και θεώρησα ότι κάπως έτσι θα γινόταν και στους στοκ. 

1 hour ago, Michalis196102 said:

Σόρυ αλλά χρησιμοποιώ πολλά χρόνια τον nova launcher σε όλα μου τα κινητά και θεώρησα ότι κάπως έτσι θα γινόταν και στους στοκ. 

Δοκίμασες με δύο δάκτυλα στην οθόνη και κάνοντάς τα προς τα μέσα; μετά να κάνεις ανακατατάξεις; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Michalis196102 said:

Σόρυ αλλά χρησιμοποιώ πολλά χρόνια τον nova launcher σε όλα μου τα κινητά και θεώρησα ότι κάπως έτσι θα γινόταν και στους στοκ. 

Δοκίμασες με δύο δάκτυλα στην οθόνη και κάνοντάς τα προς τα μέσα; μετά να κάνεις ανακατατάξεις; 

δεν μπορω να το κανω με τιποτα τα εστησα ολα απο την αρχη! Στο μεταξυ και εγω παντα με nova ημουν αλλα απο την στιγμη που δεν δουλευουν τα gestures τον παρατησα 

Link to comment
Share on other sites

επισης ρε παιδια ενα αλλο θεματακι τρομερα σπαστικο για μενα ! Εχω βαλει την εφαρμογμη my gesture που με βολευει απιστευτα ! Η εφαρμογη θελει permissions της τα δινω αλλα καθε φορα που κανω εκκαθαριση εφαρμογων η εφαρμογη χανει τα permissions και σβηνει ! Κατι τετοια μου ειναι απιστευτα εκνευριστικα ! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, freddaras said:

επισης ρε παιδια ενα αλλο θεματακι τρομερα σπαστικο για μενα ! Εχω βαλει την εφαρμογμη my gesture που με βολευει απιστευτα ! Η εφαρμογη θελει permissions της τα δινω αλλα καθε φορα που κανω εκκαθαριση εφαρμογων η εφαρμογη χανει τα permissions και σβηνει ! Κατι τετοια μου ειναι απιστευτα εκνευριστικα ! 

Αυτή η εφαρμογή δουλεύει με Nova launcher;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, freddaras said:

επισης ρε παιδια ενα αλλο θεματακι τρομερα σπαστικο για μενα ! Εχω βαλει την εφαρμογμη my gesture που με βολευει απιστευτα ! Η εφαρμογη θελει permissions της τα δινω αλλα καθε φορα που κανω εκκαθαριση εφαρμογων η εφαρμογη χανει τα permissions και σβηνει ! Κατι τετοια μου ειναι απιστευτα εκνευριστικα ! 

Κάνε μιά δοκιμή και με το fng το free. 

Link to comment
Share on other sites

Και εντελώς ξαφνικά στο δικό μου σήμερα εμφανίστηκε μόνιμα το εικονίδιο VoLTE δίπλα στις μπαρες σήματος. Υπενθυμίζω πως έχω 2 SIM Vodafone & Cosmote και το VoLTE  εμφανιζόταν για λίγο περιστασιακά και μετά έσβηνε !

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι, στην Nova άφαντο και δεν δουλεύει! 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, bathan said:

Και εντελώς ξαφνικά στο δικό μου σήμερα εμφανίστηκε μόνιμα το εικονίδιο VoLTE δίπλα στις μπαρες σήματος. Υπενθυμίζω πως έχω 2 SIM Vodafone & Cosmote και το VoLTE  εμφανιζόταν για λίγο περιστασιακά και μετά έσβηνε !

Διαβασα και σε αλλο φορουμ οτι σε κινητο cosmote εμφανιστηκε ξαφνικα το Volte  (εκτος και αν ησουν εσυ  ☺️)

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, topmar said:

Μια χαρά είσαι, στην Nova άφαντο και δεν δουλεύει! 

Ηρθε χθες μήνυμα από τη Nova ότι ενεργοποιήθηκε το Wifi Calling στο κινητό μου, είχε link για τα συμβατά, το ανοίγω και βλέπω ότι περιλάμβανε το Poco M4 που έχω στη σύζυγο (περσινή αγορά) και όχι το δικό μου (Poco M6 Pro).

Ανοίγω το κινητό της συζύγου και βλέπω το σηματάκι Volte. Στο μήνυμα έλεγε ότι θα ακολουθήσουν σύντομα και άλλα κινητά. Στα συμβατά είχε και το Poco X5 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό γράφει (στο Link του μηνύματος) ότι ήδη είναι ένα από τα συμβατά κινητά, αλλά δεν δουλεύει. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου έχει κανονικότατα wi-fi calling με poco x5 pro χωρίς να κάνει απολύτως καμία ενέργεια (με πάροχο nova).

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι, έχει HyperOS + Global + VoLTE? 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

 Vodafone όλα δουλεύουν τέλεια με hyperos και eu έκδοση κινητού 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται με τις ενημερωσεις εφαρνογων? Καθε βδομαδα ερχονται  καμια 20αρια μαζεμενες.  Τοσο πια?

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση - πατάτα σε HyperOS στο δικό μου, δεν ήρθε ξανά τίποτα. Ποιες ενημερώσεις; 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, topmar said:

Μετά την αναβάθμιση - πατάτα σε HyperOS στο δικό μου, δεν ήρθε ξανά τίποτα. Ποιες ενημερώσεις; 

Οι ενημερώσεις εφαρμογών έρχονται κανονικά.

Και σε μένα που είχα κάνει την ίδια πατάτα συνέχιζαν να έρχονται οι ενημερώσεις.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...