Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, topmar said:

Γιατί δουλεύει σε Vodafone ή Cosmote, γιαυτό. 

Παρεπιμπτόντως, κατεβάζω την ROM ξανά από τον update του κινητού (Λήψη τελευταίου πακέτου εγκατάστασης) ενώ είμαι Ελλάδα ως Region. Δεν έχω ελπίδα ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα όμως... 

Δεν διορθώνει τίποτα αυτός ο τρόπος, μόλις το δοκίμασα, τσάμπα κόπος, VoLTE γιοκ! 

Είναι θέμα IMS Registration στην ROM, το είχα γράψει και πιο πάνω. 

 

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, topmar said:

Δεν διορθώνει τίποτα αυτός ο τρόπος, μόλις το δοκίμασα, τσάμπα κόπος, VoLTE γιοκ! 

Είναι θέμα IMS Registration στην ROM, το είχα γράψει και πιο πάνω. 

 

Και τι γίνεται τώρα, περιμένουμε να το φτιάξουν;

Εγώ πάντως το είπα στο 13700 ότι εάν είναι θέμα δικό σας πρέπει να το φτιάξετε.

Γι αυτό δεν έδινε τόσο καιρό update στην Ελλάδα η xiaomi;

Και το κύριο ερώτημα...

κάποιοι που δεν έκαναν το κόλπο όπως εμείς να αλλάξουμε χώρα και περιμένουν να έρθει το update, όταν θα τους έρθει θα περιλαμβάνει Volte η συσκευή;

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε να το φτιάξουν - αν κιόλας - με νεότερο Update, τίποτα άλλο δεν γίνεται. 

Όταν έρθει σε Region Ελλάδα το update HyperOS, τότε ρωτάμε κάποιον με NOVA εάν έχει VoLTE τελικά. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, topmar said:

Περιμένουμε να το φτιάξουν - αν κιόλας - με νεότερο Update, τίποτα άλλο δεν γίνεται. 

Όταν έρθει σε Region Ελλάδα το update HyperOS, τότε ρωτάμε κάποιον με NOVA εάν έχει VoLTE τελικά. 

Κάτι άλλο τώρα σχετικά με το hyper os... Έχω παρατηρήσει ότι παραδείγματος χάρη στο forum που βρισκόμαστε, η γραμματοσειρά είναι πολύ πιο λεπτή σε σχέση με το miui.

Πώς μπορούμε να επανέλθουμε στο προηγούμενο μέγεθος των γραμμάτων, μάλλον καλύτερα στο προηγούμενο πάχος των γραμμάτων;

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το φταίξιμο είναι καθαρά της nova και το παίζουν Κινέζοι στην τεχνική υποστήριξη 

Όσοι μας διαβάζουν και έχουν nova ας μην κάνουν το update τουλάχιστον σε αυτή την έκδοση αν θέλουν VoLTE οι υπόλοιποι δεν έχουν λόγο να μην το κάνουν 

Link to comment
Share on other sites

Για να τραβήξουμε καμία φορητότητα να δούμε αν το φτιάχνουν ή όχι

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, admen said:

Το φταίξιμο είναι καθαρά της nova και το παίζουν Κινέζοι στην τεχνική υποστήριξη 

Όσοι μας διαβάζουν και έχουν nova ας μην κάνουν το update τουλάχιστον σε αυτή την έκδοση αν θέλουν VoLTE οι υπόλοιποι δεν έχουν λόγο να μην το κάνουν 

Ναι αλλα δεν το ξερεις στο 100% αυτο γιατι τα παιδια εκαναν Update με αλλαγη χωρας δεν αφησαν να ερθει για Ελλαδα να δουμε εαν θα ειχαν VoLte η οχι...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, s_nova said:

Ναι αλλα δεν το ξερεις στο 100% αυτο γιατι τα παιδια εκαναν Update με αλλαγη χωρας δεν αφησαν να ερθει για Ελλαδα...

Και οι άλλοι δύο που βρήκα έτσι κάναν το update, με αλλαγή χώρας (είπαν), αλλά έχουν Vodafone & Cosmote. Οπότε, ο φταίχτης είναι προφανώς η Nova. 

Παρεπιμπτόντως, το "nova" στο username σου, σχετίζεται με την εταιρεία; 🤔

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, s_nova said:

Ναι αλλα δεν το ξερεις στο 100% αυτο γιατι τα παιδια εκαναν Update με αλλαγη χωρας δεν αφησαν να ερθει για Ελλαδα να δουμε εαν θα ειχαν VoLte η οχι...

Αυτό είναι σωστό 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, s_nova said:

Ναι αλλα δεν το ξερεις στο 100% αυτο γιατι τα παιδια εκαναν Update με αλλαγη χωρας δεν αφησαν να ερθει για Ελλαδα να δουμς εαν θα ειχαν VoLte η οχι...

Και εγώ με αλλαγή χώρας έκανα σε global έκδοση έχω cosmote και δουλεύει μια χαρά άρα φταίει καθαρά η nova

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, admen said:

Και εγώ με αλλαγή χώρας έκανα σε global έκδοση έχω cosmote και δουλεύει μια χαρά άρα φταίει καθαρά η nova

Ναι φιλε μου δεν αντιλεγω αλλα επαναλαμβανω δεν εκανε κανεις Update με Ελλαδα και Nova  ολοι οσοι ειχαν Nova ετυχε  καναν με αλλη χωρα ,  δεν θα μαθουμε ποτε εαν με Ελλαδα θα ειχαν VoLte η αντιθετα  θα ειχε προβλημα και εκει.Στο X6 Pro οσοι ειχαν global rom και καναν update με Ελλαδα και Nova εχουν VoLte.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, s_nova said:

Ναι φιλε μου δεν αντιλεγω αλλα επαναλαμβανω δεν εκανε κανεις Update με Ελλαδα και Nova  ολοι οσοι ειχαν Nova ετυχε  καναν με αλλη χωρα ,  δεν θα μαθουμε ποτε εαν με Ελλαδα θα ειχαν VoLte η αντιθετα  θα ειχε προβλημα και εκει.Στο X6 Pro οσοι ειχαν global rom και καναν update με Ελλαδα και Nova εχουν VoLte.

Άρα φίλε μου όταν θα έρθει το επόμενο update και με την προϋπόθεση ότι το έχουμε σε region Ελλάδα, εάν δουλεύει με nova το Volte στους άλλους, θα δουλέψει και σε μας... σωστά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, p_k said:

Άρα φίλε μου όταν θα έρθει το επόμενο update και με την προϋπόθεση ότι το έχουμε σε region Ελλάδα, εάν δουλεύει με nova το Volte στους άλλους, θα δουλέψει και σε μας... σωστά;

Ετσι νομιζω  και εγω.  Και δεν πιστευω οτι θα αργησει παρα πολυ.

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, p_k said:

Άρα φίλε μου όταν θα έρθει το επόμενο update και με την προϋπόθεση ότι το έχουμε σε region Ελλάδα, εάν δουλεύει με nova το Volte στους άλλους, θα δουλέψει και σε μας... σωστά;

Δεν μπορω να ξερω ...Ισως πρεπει να μεινεις με region Ελβετιας και Οταν βγει για ελλαδα να το κανεις γυριστη δηλαδη  να βγαλει  update Ελλαδας  οπως εκανες δηλαδη τωρα αλλα αντιστροφα πες ρε παιδι μου οτι εισαι πλεον ελβετος και θα το γυρισεις Ελλαδα  Οταν θα βγαλει Update καταλαβες τι λεω αλλα  αυτο  που λεω δεν ξερω εαν στεκει...Δηλαδη τωρα να μεινεις με region ελβετιας ...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γυρίσει Ελλάδα, εξάλλου έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων 

7 minutes ago, customer said:

Ετσι νομιζω  και εγω.  Και δεν πιστευω οτι θα αργησει παρα πολυ.

Αυτό πιστεύω κι εγώ φίλε 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ απλα πραγματα λεω αλλα δεν ειμαι συγουρος...

Ησουν Ελλαδα .

Αλλαξες σε ελβετια και εκανες update...

Εισαι ελβετος τελος και μεινε με region ελβετιας.

Στο επομενο update κανε οτι εκανες πριν αλλα αντιθετα ...Ενω εισαι ελβετος γυρνα να βρεις update Ελλαδας...

Αλλωστε και επαναφορα που εκανες μου φαινεται οτι παλι ελβετος θα παρεμεινες  μεσα στο ρομ.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Ελβετός στη rom, με περιοχή Ελλάδα... Επομένως, εφόσον είμαι σε περιοχή Ελλάδα, το επόμενο update που θα έρθει θα είναι το ελληνικό, οπότε πιστεύω ότι θα διορθωθούν τα πράγματα.

Η ουσία είναι ότι τώρα έχουμε μείνει με μία εξαιρετική συσκευή η οποία όμως δεν επιτελεί μία από τις βασικότερες λειτουργίες που είναι το volte και αυτό προήλθε από την ανυπομονησία μου να πάρω το update.

Δεν πειράζει, υπομονή.

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι έχουμε καταθέσει τα όπλα, συνεχίζω να ψάχνω τρόπους μπας και βρω άκρη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προβληματίζομαι αν φταίει η ρομ ή νόβα, και το δικό μου τηλέφωνο που έχω τώρα δεν είναι καν ευρωπαϊκό και όμως έχω κανονικά volte,vowifi 5G στην νόβα που είμαι.

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, chios said:

Προβληματίζομαι αν φταίει η ρομ ή νόβα, και το δικό μου τηλέφωνο που έχω τώρα δεν είναι καν ευρωπαϊκό και όμως έχω κανονικά volte,vowifi 5G στην νόβα που είμαι.

To Poco x5 pro έχεις;

Μιλάμε για το ίδιο μοντέλο;

Αν ναι, τότε δεν φταίει η νοβα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, s22 ultra έχω αγορασμενο από Ασία, σουηδικής Αραβίας είναι με CSC Ταϊλάνδης για να έχω εγγραφή κλήσεων, με αυτή τη λογική δεν έπρεπε να δουλεύουν αυτά, όμως δεν έχω κανένα πρόβλημα, ούτε με f2go που είμαι τώρα ούτε με Vodafone cu πριν. Τι να πω κάτι λάθος λογικά έχει κάνει η Xiaomi και δεν δουλεύει. 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, υπομονή λοιπόν 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κάπου διάβασα ότι αν μπούμε στο κρυφό μενού του κινητού με το *#*#4636#*#* και επιλέξουμε προτιμώμενο δίκτυο

NR / LTE,

ενεργοποιείται το Volte.

Ισχύει άραγε ή τσάμπα θα μπαίνουμε σε διαδικασίες που μπορούν να προκαλέσουν και καμία δυσλειτουργία στο κινητό;

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν ισχύει, το έχω δοκιμάσει ήδη.... Όλα τα δοκίμασα, τίποτα δεν γίνεται... Ή περιμένεις το update μπας και φτιάξει ή περνάς άλλη ROM ή το πουλάς. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, topmar said:

Όχι, δεν ισχύει, το έχω δοκιμάσει ήδη.... Όλα τα δοκίμασα, τίποτα δεν γίνεται... Ή περιμένεις το update μπας και φτιάξει ή περνάς άλλη ROM ή το πουλάς. 

Ωραία φίλε μου ευχαριστώ...κοίτα, να το πουλήσω δεν υπάρχει περίπτωση και μάλιστα μετά το hyper os έχει γίνει πιο σφαιρατο, πιο ωραία αίσθηση και γενικά πολύ καλύτερη εμπειρία χρήσης.

Το μόνο πρόβλημα είναι το volte, που στην τελική μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς αυτό.

Οπότε θα περιμένω το update. Πληροφοριακά, απευθύνθηκα σε κατάστημα που ασχολείται με service είναι πολύ ok τα παιδιά, τους ρώτησα αν μπορούν να το κάνουν downgrade στην προηγούμενη εκδοση λογισμικού και μου είπαν ότι γίνεται, όμως υπάρχει κίνδυνος να γίνει ζημιά και καλύτερα είναι να περιμένω το update.

Εσύ τι αποφάσισες να κάνεις τελικά;

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι να το δώσω και να πάω σε Realme αυτή τη φορά. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...