Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω 2 SIM 5G και παίζουν κανονικά !

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή σκέφτομαι να πάρω το κινητακι για τον γιο μου και όπως καταλαβαίνετε δεν τα πολυπροσεχουν τα παιδιά τα κινητά. Είδα ένα βίντεο στο γιουτιουμπ που σπάει το κινητό πολυ εύκολα στα δύο. Εσας πως σας φαίνεται κατασκευαστικα; 

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2024 at 2:47 ΜΜ, mantilas said:

Καλησπέρα, επειδή σκέφτομαι να πάρω το κινητακι για τον γιο μου και όπως καταλαβαίνετε δεν τα πολυπροσεχουν τα παιδιά τα κινητά. Είδα ένα βίντεο στο γιουτιουμπ που σπάει το κινητό πολυ εύκολα στα δύο. Εσας πως σας φαίνεται κατασκευαστικα; 

Ενταξει, δεν ειναι και τοσο δυσκολο να σπασεις στα δυο οποιοδηποτε κινητο.
Εκτος και αν εχει μεταλικη πλατη οποτε θα στραβωσει και αυτη.
Το x5 pro πλαστικη πλατη εχει, αλλα να σου πω την προτιμω, γιατι οσα ειχα με μεταλικη πλατη αν τα εβαζα στη κολοτσεπη στραβωναν και γινονταν σαν μπανανα.
Παντως αν ειναι να μη το προσεχει ο γιος, οτι και να του παρεις θα το χαλασει, εκτος αν του παρεις κανενα κινητο επαγγελματικο ή για σπορ (hummer,  ulefone)
Κατα τα αλλα μπορεις να παρεις και μια θηκη βαρεως τυπου, ειδικη για συνολικη  προστασια του κινητου.

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχετε πρόβλημα με την ποιότητα στις βιντεοκλήσεις  στο viber ή και στο messenger;

Παρόλο που η ταχύτητα στο wifi μετρημένη με το ookla είναι γύρω στα download 80 upload 8 η ποιότητα της εικόνας μεταβάλλεται από υποφερτή έως κάκιστη και η φωνή κάνει διακοπές.   

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2024 at 1:32 ΜΜ, Michalis196102 said:

Έχετε πρόβλημα με την ποιότητα στις βιντεοκλήσεις  στο viber ή και στο messenger;

Παρόλο που η ταχύτητα στο wifi μετρημένη με το ookla είναι γύρω στα download 80 upload 8 η ποιότητα της εικόνας μεταβάλλεται από υποφερτή έως κάκιστη και η φωνή κάνει διακοπές.   

Επανέρχομαι γι' αυτό το πρόβλημα.

Σε σύγκριση με ένα άλλο τηλέφωνο xiaomi 13t pro για τις ίδιες συνθήκες wifi ενώ το 13t pro στο viber αλλά και στο messenger η βίντεο κλήση έχει καλή ποιότητα το x5 pro έχει μέτρια μέχρι κάκιστη.

Σε δοκιμή μήπως έχει πρόβλημα το wifi του x5 pro βάζοντας youtube και βίντεο 4κ τα δείχνει μια χαρά.

Όπως και το ookla τρέχοντάς το η ταχύτητα που δείχνει είναι υψηλή όσο πρέπει να είναι σύμφωνα με την σύνδεσή μου άρα λογικά το wifi του δεν πρέπει να έχει πρόβλημα.

Και σε μια άλλη δοκιμή που έκανα κλείνοντας το wifi, οπότε είχα μόνο τα data η ποιότητα στις βίντεο κλήσεις ήταν πολύ καλή, δηλαδή μόνο με wifi παρουσιάζει το πρόβλημα.

Οπότε όταν θέλω να κάνω βίντεο κλήση αναγκάζομαι να κλείνω το wifi αλλά δεν είναι λύση αυτή, έχει κανένας σας τέτοιο πρόβλημα;  

Link to comment
Share on other sites

Με χρήση 1 μηνός στο κινητό, δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο πρόβλημα εγώ, προερχόμενος από το Χ3 Pro.

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2024 at 10:24 ΠΜ, Michalis196102 said:

Επανέρχομαι γι' αυτό το πρόβλημα.

Σε σύγκριση με ένα άλλο τηλέφωνο xiaomi 13t pro για τις ίδιες συνθήκες wifi ενώ το 13t pro στο viber αλλά και στο messenger η βίντεο κλήση έχει καλή ποιότητα το x5 pro έχει μέτρια μέχρι κάκιστη.

Σε δοκιμή μήπως έχει πρόβλημα το wifi του x5 pro βάζοντας youtube και βίντεο 4κ τα δείχνει μια χαρά.

Όπως και το ookla τρέχοντάς το η ταχύτητα που δείχνει είναι υψηλή όσο πρέπει να είναι σύμφωνα με την σύνδεσή μου άρα λογικά το wifi του δεν πρέπει να έχει πρόβλημα.

Και σε μια άλλη δοκιμή που έκανα κλείνοντας το wifi, οπότε είχα μόνο τα data η ποιότητα στις βίντεο κλήσεις ήταν πολύ καλή, δηλαδή μόνο με wifi παρουσιάζει το πρόβλημα.

Οπότε όταν θέλω να κάνω βίντεο κλήση αναγκάζομαι να κλείνω το wifi αλλά δεν είναι λύση αυτή, έχει κανένας σας τέτοιο πρόβλημα;  

Το ίδιο πρόβλημα το έχει και φίλος μου με το ίδιο κινητό με την κακή ποιότητα σε βίντεο κλήσεις από διάφορες εφαρμογές όταν είναι συνδεδεμένο με wifi ενώ με σύνδεση data δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. 

Και το κάνει και στο viber και στο messenger αλλά και στο meet της google. 

Edited by Michalis196102
Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2024 at 10:24 ΠΜ, Michalis196102 said:

Επανέρχομαι γι' αυτό το πρόβλημα.

Σε σύγκριση με ένα άλλο τηλέφωνο xiaomi 13t pro για τις ίδιες συνθήκες wifi ενώ το 13t pro στο viber αλλά και στο messenger η βίντεο κλήση έχει καλή ποιότητα το x5 pro έχει μέτρια μέχρι κάκιστη.

Σε δοκιμή μήπως έχει πρόβλημα το wifi του x5 pro βάζοντας youtube και βίντεο 4κ τα δείχνει μια χαρά.

Όπως και το ookla τρέχοντάς το η ταχύτητα που δείχνει είναι υψηλή όσο πρέπει να είναι σύμφωνα με την σύνδεσή μου άρα λογικά το wifi του δεν πρέπει να έχει πρόβλημα.

Και σε μια άλλη δοκιμή που έκανα κλείνοντας το wifi, οπότε είχα μόνο τα data η ποιότητα στις βίντεο κλήσεις ήταν πολύ καλή, δηλαδή μόνο με wifi παρουσιάζει το πρόβλημα.

Οπότε όταν θέλω να κάνω βίντεο κλήση αναγκάζομαι να κλείνω το wifi αλλά δεν είναι λύση αυτή, έχει κανένας σας τέτοιο πρόβλημα;  

Λοιπον για οποιον λαγγαρει η συνδεση
με wi-fi  το προβλημα λυνεται ΩΣ ΕΞΗΣ:
Παταμε ρυθμισεις  --   καρτα sim  --  και  τελος παταμε επανω στη καρτα μας,  πηγαινουμε κατω-κατω  και απενεργοποιουμε   το  "πραγματοποιειστε κλησεις μεσω wi-fi".  Αυτο ητανε.  Μια χαρα το κινητο και  problem solved.  

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, customer2 said:

Λοιπον για οποιον λαγγαρει η συνδεση
με wi-fi  το προβλημα λυνεται ΩΣ ΕΞΗΣ:
Παταμε ρυθμισεις  --   καρτα sim  --  και  τελος παταμε επανω στη καρτα μας,  πηγαινουμε κατω-κατω  και απενεργοποιουμε   το  "πραγματοποιειστε κλησεις μεσω wi-fi".  Αυτο ητανε.  Μια χαρα το κινητο και  problem solved.  

Ευχαριστώ πολύ, πράγματι κλείνοντας τις "κλήσεις μέσω wifi" διορθώνεται το πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, katergaris1979 said:

Ωπ, για να δούμε. Πείτε μας πώς πάει από μπαταρία.

Τώρα το έβαλα, πρέπει να στρώσει πρώτα για να δούμε την μπαταρία 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν έχει έρθει update

Screenshot_2024-01-29-16-39-11-852_com.android.settings-edit.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, p_k said:

Στο δικό μου δεν έχει έρθει update

Screenshot_2024-01-29-16-39-11-852_com.android.settings-edit.jpg

Εγώ το έβαλα Γαλλία και την πήρε με την μία 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τις πατέντες θα αρχίσουμε;

Έτσι έκανα στο M4 Pro.

Θα περιμένω λίγες μέρες και μετά θα κάνω κι εγώ έτσι, αν αργήσει το update.

Τώρα είμαι με update Νοεμβρίου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα update και στο δικό μου, ακόμα. 

Screenshot_2024-01-31-13-35-33-365_com.android.updater-edit.jpg

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθετες ρυθμίσεις, αλλαγή περιοχής σε Γερμανία και εμφανίστηκε η ενημέρωση. Άρχισα το downloading και ξανάλλαξα την περιοχή σε Ελλάδα. 

Screenshot_2024-02-02-18-42-23-872_com.android.updater.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άρα οποιαδήποτε χώρα και αν επιλέξουμε θα εμφανιστεί η ενημέρωση από ό,τι κατάλαβα.

Σου προσέθεσε τίποτε εφαρμογές που ισχύουν ας πούμε για τη Γερμανία μόνο ή όχι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορές έχει το HyperOS απο το MIUI ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, bathan said:

Τι διαφορές έχει το HyperOS απο το MIUI ;

Οπτικές διαφορες πιο πολυ σε εικονιδια και φακελους για να φερνει πιο πολυ σε IOS

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μενα χτες το HyperOS. Η μόνη διαφορά είναι πως τρέχει απο κάτω Android 14

Οι αισθητικές διαφορές σε σχέση με το MIUI είναι μικρές, άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρουχα του αλλιώς

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, bathan said:

Μου ήρθε και μενα χτες το HyperOS. Η μόνη διαφορά είναι πως τρέχει απο κάτω Android 14

Οι αισθητικές διαφορές σε σχέση με το MIUI είναι μικρές, άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρουχα του αλλιώς

Είχες αλλάξει χώρα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2024 at 6:14 ΜΜ, p_k said:

Είχες αλλάξει χώρα;

Ναι εβαλα Γαλλία. Το έκανα απλά απο περιέργεια, δεν καιγόμουν άλλωστε

Πάντως μια πρώτη διαπίστωση είναι πως η μπαταρία τελειώνει πιό γρήγορα.
Με το MIUI μετά απο πλήρη φόρτιση έπεφτε απο το 100% σε 2+ ώρες, τωρα με το HyperOS πέφτει στην μισή ώρα

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bathan said:

Πάντως μια πρώτη διαπίστωση είναι πως η μπαταρία τελειώνει πιό γρήγορα.
Με το MIUI μετά απο πλήρη φόρτιση έπεφτε απο το 100% σε 2+ ώρες, τωρα με το HyperOS πέφτει στην μισή ώρα

Αυτοι ομως λενε οτι  φτιαξανε το HyperOS  ειδιακα για την διαχειρηση και εξοικονομηση της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...