Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21 ώρες πριν, topmar said:

Μία Gcam είχα δοκιμάσει και ήταν χάλια όλες οι φώτο...Γύρισα ξανά στην εργοστασιακή κάμερα....

Η πισω βασική κάμερα ειναι μια χαρα δε χρειάζεται gcam ! Η μπροστινή αν βρεθεις πχ σε ηλιο παραλια η στο δρομο με φως τα κανει ολα άσπρα απο το φωτισμό! Σε gcam επισης ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ το τονίζω οι λεπτομέρειες είναι καλύτερες !  

14 ώρες πριν, customer said:

Αυτο για ην σελφι  καμερα  και τον εντονο φωτισμο το παρατηρησα και εγω

 

ισχυει ! σε μερικες photos που εβγαλα τις προάλλες δεν μπορουσα να διακρινω τι ηταν αυτο που εβγαλα απο το έντονο φως ! η gcam λειτουργούσε καλυτερα αλλα εκει ειχε περισσοτερο σκοταδι ! θεωρω οτι με ενα update θα μπορουσαν να διορθώσουν την μπροστινη καμερα γιατι δεν το κανουν αλλο θεμα κουβεντας ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
11 ώρες πριν, customer said:

Πολλα μικρο-bugs  το  Hyperos 1040.
 

Οπως ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2024 at 10:21 ΠΜ, bathan said:

Οπως ;

Καμια φορα δεν εμφανιζονται οι ειδοποιησεις στην αρχικη οθονη ενω ακουω το ηχητικο σημα της ειδοποιησης.
Στην πλοηγηση στο google maps, συχνα θελω να βγω απο την εφαρμογη και δεν βγαινει ευκολα. 
Δλδ πρπει να κανω ελαχιστοποιηση η τερματισμο η να αυτοσχεδιασω.
Δεν ξερω, μπορει και να μην κανω κατι σωστα.
 

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2024 at 11:19 ΠΜ, customer said:

Καμια φορα δεν εμφανιζονται οι ειδοποιησεις στην αρχικη οθονη ενω ακουω το ηχητικο σημα της ειδοποιησης

Αυτο καποιες φορές συμβαινει και σε μένα πχ messenger, viber κλπ αλλά πιστευω πως ειναι πρόβλημα της κάθε εφαρμογής και όχι του OS

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Προχτες πηρε ενα πακετο αναβαθμισης καμια σαρανταρια εφαρμογων και σαν  να δουλευει καλυτερα.

 

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τι εννοείς; Εφαρμογών συστήματος ή από το Google Play; 

Σε ποια έκδοση ΡΟΜ; 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η εφαρμογή gallery τρώει τόση πολλή μνήμη τελευταία? Οσο και να τη καθαρίζω μετα απο λίγο καιρό πιάνει 10gb στο χώρο μνήμης. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, topmar said:

Καλημέρα, τι εννοείς; Εφαρμογών συστήματος ή από το Google Play; 

Σε ποια έκδοση ΡΟΜ; 

 Απο  Google Play  στην HyperOS 1.0.4.0

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Εγω την κατεβαζω τωρα

Γενικά ως τώρα παρατηρω αρκετά lags στο κινητό. Συμβαινει και σε άλλους;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην 1.0.5.0 UMSMIXM είναι, ακόμα. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2024 at 12:08 ΜΜ, topmar said:

Εμένα στην 1.0.5.0 UMSMIXM είναι, ακόμα. 

Παλι καλα.  Εγω ειχα την  1.0.4.0.  που ηταν λιγο αργη  και τωρα κατεβαζω την 1.0.6.0

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου ήρθε ειδοποίηση για ενημέρωση εφαρμογής συστήματος, για την "Διαχείριση Αρχείων". 

Κατά λάθος όμως πάτησα πάνω της όχι στο σημείο που έδειχνε για αναβάθμιση (κάτω), αλλά στο όνομα της, και βγήκε μήνυμα "Αγνόηση ενημέρωσης" και εξαφανίστηκε η δυνατότητα ενημέρωσης της εν λόγω εφαρμογής. 

Πως διορθώνεται αυτό; 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, topmar said:

Παιδιά, μου ήρθε ειδοποίηση για ενημέρωση εφαρμογής συστήματος, για την "Διαχείριση Αρχείων". 

Κατά λάθος όμως πάτησα πάνω της όχι στο σημείο που έδειχνε για αναβάθμιση (κάτω), αλλά στο όνομα της, και βγήκε μήνυμα "Αγνόηση ενημέρωσης" και εξαφανίστηκε η δυνατότητα ενημέρωσης της εν λόγω εφαρμογής. 

Πως διορθώνεται αυτό; 

Μην αγχώνεσαι, θα ξαναέρθει η ενημέρωση είναι 100% βέβαιο αυτό. Έχει συμβεί σε πάρα πολλούς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Την κατέβασα και εγώ. Περίεργο που έβγαλε 2 updates μέσα σε 1 μήνα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα ξαφνικα το κινητο εγινε τουβλο ..τελος δεν ανοιγει με τιποτα στα καλα καθουμενα! εχω κατι νευρα τρεμω ολοκληρος μιλαμε ! με εκοψε χερια ποδια κτλ ....ειμαι με το LG8s τωρα το οποιο θελει να το φορτιζεις καθε μιση ωρα .... δεν το περιμενα αυτο με τιποτα ...! χαθηκαν και οι photos και οτι ειχα εκει μεσα ! ξερει κανεις κανενα τροπο μηπως και το ανοιξω ? 

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, freddaras said:

ρε παιδια εμενα ξαφνικα το κινητο εγινε τουβλο ..τελος δεν ανοιγει με τιποτα στα καλα καθουμενα! εχω κατι νευρα τρεμω ολοκληρος μιλαμε ! με εκοψε χερια ποδια κτλ ....ειμαι με το LG8s τωρα το οποιο θελει να το φορτιζεις καθε μιση ωρα .... δεν το περιμενα αυτο με τιποτα ...! χαθηκαν και οι photos και οτι ειχα εκει μεσα ! ξερει κανεις κανενα τροπο μηπως και το ανοιξω ? 

Θα έλεγα να το βάλεις στον φορτιστή & πάτα παρατεταμένα το power για 20 δευτερόλεπτα ή και παραπάνω. 

1 minute ago, geotzia said:

Θα έλεγα να το βάλεις στον φορτιστή & πάτα παρατεταμένα το power για 20 δευτερόλεπτα ή και παραπάνω. 

Κάνε αυτό πρώτα & αν δεν δεις αποτέλεσμα δοκίμασε συνδυασμό power on & volume up ή down και δεν αν μπαίνει σε recovery ή σε fasboot

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, geotzia said:

Θα έλεγα να το βάλεις στον φορτιστή & πάτα παρατεταμένα το power για 20 δευτερόλεπτα ή και παραπάνω. 

Κάνε αυτό πρώτα & αν δεν δεις αποτέλεσμα δοκίμασε συνδυασμό power on & volume up ή down και δεν αν μπαίνει σε recovery ή σε fasboot

φιλε μου τιποτα ...τουβλο το κινητο ! δεν ειμαστε στα καλα μας ρε ...ουτε ενα χρονο δεν το εχω ...πραγματικα θελω να το σπασω οπως ειναι στο τοιχο ! μεγαλη ζημια 

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα το πήρες και ποια έκδοση ROM είχε; 

Αμάν ρε φίλε, είχαν τα σειράς Μ τέτοια κολλήματα, τώρα και στην Χ σειρά; 

Να φοβόμαστε δηλαδή... 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, topmar said:

Από Ελλάδα το πήρες και ποια έκδοση ROM είχε; 

Αμάν ρε φίλε, είχαν τα σειράς Μ τέτοια κολλήματα, τώρα και στην Χ σειρά; 

Να φοβόμαστε δηλαδή... 

απο vodafone με επιδοτηση ....ρομ την τελευταία ! εχω παθει σοκ δεν περιμενα στο 2024 τετοια θεματα ! αν δεν πιστεύετε να σας το ανεβασω και βιντεο ! χθες το μεσημερι στα καλα καθούμενα εσβησε και δεν ανοιξε ξανα ποτε ! θα σκασω μιλαμε ! και το ειχα στημενο με τα παντα μεσα ...(και πραγματα για την δουλεια ) ! με εκαψε ! 

ειμαι τωρα με το LG8s αλλα στο θεμα μπαταριας ειδικα  εχω μαρτυρησει ! 

Link to comment
Share on other sites

Η κατάρα των Poco, εύχομαι να βρεις άκρη και να μην χάσεις τίποτα, αλλά ούτε 200€ δεν θα έδινα για Poco. 

Τελευταία λύση να το ανοίξεις και να ξεκουμποσεις την μπαταρία. 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, chios said:

Η κατάρα των Poco, εύχομαι να βρεις άκρη και να μην χάσεις τίποτα, αλλά ούτε 200€ δεν θα έδινα για Poco. 

Τελευταία λύση να το ανοίξεις και να ξεκουμποσεις την μπαταρία. 

θα το παω irepair μολις πληρωθω δεν το εχω καθολου με το να σκαλιζω κινητα !  αλλα εχω ξενερωσει τοσο πολυ που θελω να το σπασω στο τοιχο ! με εκανε μεγαλη ζημια σε πολλα θεματα ! κρεμαστηκα απο χθες ασχημα !  επισης λιγο που εψαξα στο ιντερνετ ειδα οτι και αλλοι ειχαν το ιδιο θεμα οποτε παιδια το νου σας ! ευγε και εις ανωτερα ! 

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, freddaras said:

επισης λιγο που εψαξα στο ιντερνετ ειδα οτι και αλλοι ειχαν το ιδιο θεμα οποτε παιδια το νου σας ! 


Ειχα διαβασει παλαιοτερα για reboot  loop αλλα για ξαφνικο θανατο οχι.  Εν πασει περιπτωσει καλη επισκευη και μη σκας τοσο πολυ, υγεια να υπαρχει και αν δεν φτιαχτει,  θα παρεις ενα ωραιο samsung,
 

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...