Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, fanatikos said:

Τι εννοείς με αυτό? Δεν φορτίζει στο 100%?

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι η υγεία της μπαταρίας. Έχασε 2% της χωρητικότητας της . 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 952
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτήν την `έξυπνη` λειτουργία της μπαταρίας την είχε βάλει πρώτη η apple αν θυμάμαι καλά μετά το 8 plus..

Η καλύτερη λύση είναι για να μην μας πιάνει κ το άγχος να μην την κοιτάμε καθόλου..

Link to comment
Share on other sites

Όχι η υγεία της μπαταρίας. Έχασε 2% της χωρητικότητας της . 
ΟΚ. Στο 100% είναι εμένα με αγορά τον Μάρτιο. Δεν του κάνω όμως ταχεία φόρτιση ποτέ.
Σε ρώτησα γιατί έχω ένα τάμπλετ (αυτό που γράφω τώρα) που κάνει αυτό του κουλό.
Όταν το φορτίζεις κλειστό σου γράφει ότι έχει πλήρη φόρτιση 100% αλλά όταν το ανοίξεις σου δείχνει 94% και βέβαια εάν το βάλεις στο φορτιστή συνεχίζει κανονικά να φορτίζει μέχρι το 100%.
Είπα μήπως σου συμβαίνει κάτι ανάλογο.
Εδώ που τα λέμε, μου φαίνεται εντελώς κουλό που δεν φορτίζει κλειστό το 11. Αν το κλείσεις και το βάλεις για φόρτιση ανοίγει.
Είναι ιδιαιτερότητα της 1+?
Κανένα άλλο κινητό δεν μου το έκανε αυτό.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, fanatikos said:

ΟΚ. Στο 100% είναι εμένα με αγορά τον Μάρτιο. Δεν του κάνω όμως ταχεία φόρτιση ποτέ.
Σε ρώτησα γιατί έχω ένα τάμπλετ (αυτό που γράφω τώρα) που κάνει αυτό του κουλό.
Όταν το φορτίζεις κλειστό σου γράφει ότι έχει πλήρη φόρτιση 100% αλλά όταν το ανοίξεις σου δείχνει 94% και βέβαια εάν το βάλεις στο φορτιστή συνεχίζει κανονικά να φορτίζει μέχρι το 100%.
Είπα μήπως σου συμβαίνει κάτι ανάλογο.
Εδώ που τα λέμε, μου φαίνεται εντελώς κουλό που δεν φορτίζει κλειστό το 11. Αν το κλείσεις και το βάλεις για φόρτιση ανοίγει.
Είναι ιδιαιτερότητα της 1+?
Κανένα άλλο κινητό δεν μου το έκανε αυτό.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δοκίμασε πρώτα να το βάλεις να φορτίσει, και μετά να το απενεργοποιήσης.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanatikos said:


Είναι ιδιαιτερότητα της 1+?


Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

όχι, πολλοί κατασκευαστές το κάνουν αυτό, κλειστή συσκευή να μη φορτίζει δηλαδή.

Το πρώτο nord που έχω, κλειστό φορτίζει κανονικά πάντως(όπως και παλαιότερα τα lumia που είχα)

Στο 11αρι δεν μου χρειάστηκε ποτέ να το κλείσω για φόρτιση, δεν ήξερα οτι δεν το κάνει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα να το βάλεις να φορτίσει, και μετά να το απενεργοποιήσης.

Ναι, έτσι μένει όντως απενεργοποιημένο αλλά τότε δεν ενημερώνει σωστά τα στατιστικά της μπαταρίας με αποτέλεσμα να γίνουν μπάχαλο και να δείχνουν ότι να 'ναι.
όχι, πολλοί κατασκευαστές το κάνουν αυτό, κλειστή συσκευή να μη φορτίζει δηλαδή.
Το πρώτο nord που έχω, κλειστό φορτίζει κανονικά πάντως(όπως και παλαιότερα τα lumia που είχα)
Στο 11αρι δεν μου χρειάστηκε ποτέ να το κλείσω για φόρτιση, δεν ήξερα οτι δεν το κάνει.
Είχα Samsung, LG, Huawei, Xiaomi, αυτό το πράγμα δεν το είχα. Αν τα έκλεινα έμεναν κλειστά.
Στο 11 αν το κλείσω και το βάλω για φόρτιση, ανοίγει.
Μόνον αν κάνω αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω, μένει κλειστό. Όπως όμως έγραψα, έτσι κάνει μπάχαλο τα στατιστικά της μπαταρίας. Με αποτέλεσμα, μετά από 2-3 φορτίσεις με αυτόν τον τρόπο, να γίνονται πρακτικά άχρηστα.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Σκεφτομαι να αγορασω το 11αρι αλλα διαβασα στο επισημο support forum για πολλες περιπτωσεις χρηστων στους οποιους το κινητο εμφανισε ρωγμες στο πισω γυαλι γυρω απο τις καμερες. Οι περισσοτεροι χρηστες ανεφεραν οτι το κινητο το ειχαν σε θηκη και δεν ειχε πεσει ποτε κατω!!  Με βαση την εμπειρια σας υπαρχει οντως τετοιο προβλημα;

 

Ευχαριστω!

"There are 10 types of people in this world.

Those that understand binary...

and those that don't!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.
 
Σκεφτομαι να αγορασω το 11αρι αλλα διαβασα στο επισημο support forum για πολλες περιπτωσεις χρηστων στους οποιους το κινητο εμφανισε ρωγμες στο πισω γυαλι γυρω απο τις καμερες. Οι περισσοτεροι χρηστες ανεφεραν οτι το κινητο το ειχαν σε θηκη και δεν ειχε πεσει ποτε κατω!!  Με βαση την εμπειρια σας υπαρχει οντως τετοιο προβλημα;
 
Ευχαριστω!
Από day one το έχω σε θήκη (spigen), το πήρα τον Μάρτιο και μέχρι στιγμής δεν έχει εμφανιστεί αυτό που αναφέρεις.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, k_gerax said:

Καλημερα σε ολους.

 

Σκεφτομαι να αγορασω το 11αρι αλλα διαβασα στο επισημο support forum για πολλες περιπτωσεις χρηστων στους οποιους το κινητο εμφανισε ρωγμες στο πισω γυαλι γυρω απο τις καμερες. Οι περισσοτεροι χρηστες ανεφεραν οτι το κινητο το ειχαν σε θηκη και δεν ειχε πεσει ποτε κατω!!  Με βαση την εμπειρια σας υπαρχει οντως τετοιο προβλημα;

 

Ευχαριστω!

Που τα διαβάζετε αυτά απορώ.. 10 κινητά oneplus μοντέλα διαφορετικά είχα ποτέ δεν είχα το παραμικρό.....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι σε σοβαρές σκέψεις αγοράς από γνωστή αλυσίδα που το έχει 799... Το P30 pro μου κλείνει 4 χρόνια στα χέρια μου και αρχίζει να υπολειτουργεί η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, STATYSS said:

Που τα διαβάζετε αυτά απορώ.. 10 κινητά oneplus μοντέλα διαφορετικά είχα ποτέ δεν είχα το παραμικρό.....

Οπως εγραψα και αρχικα, ειναι θεμα στο επισημο support forum της εταιρειας οποτε δε καταλαβαινω το υφος της απαντησης..

https://community.oneplus.com/thread/1285753652031520775

Διαβαζοντας λιγο πιο πισω σε αυτο το thread ειδα αναφορα απο χρηστη που ελεγε ακριβως το ιδιο πραγμα!

Και επειδη το θεωρω αστειο κινητο των 900€ να σπαει απο μονο του ηθελα να μαθω εμπειριες πριν προχωρησω σε αγορα και το μετανιωνω αργοτερα..

"There are 10 types of people in this world.

Those that understand binary...

and those that don't!!!"

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, k_gerax said:

Οπως εγραψα και αρχικα, ειναι θεμα στο επισημο support forum της εταιρειας οποτε δε καταλαβαινω το υφος της απαντησης..

https://community.oneplus.com/thread/1285753652031520775

Διαβαζοντας λιγο πιο πισω σε αυτο το thread ειδα αναφορα απο χρηστη που ελεγε ακριβως το ιδιο πραγμα!

Και επειδη το θεωρω αστειο κινητο των 900€ να σπαει απο μονο του ηθελα να μαθω εμπειριες πριν προχωρησω σε αγορα και το μετανιωνω αργοτερα..

Έτσι όπως βλέπω τις φωτό, πιστεύω ότι πιέστηκε για κάποιον λόγο στο επάνω σημείο και επί της μεταλλικής φάσας που έχουν οι κάμερες.

Μπορεί όντως να μην έπεσε αλλά σίγουρα όμως πρέπει να έφαγε αρκετά γερή πίεση στο σημείο εκείνο, με αποτέλεσμα το μέταλο να πιέσει και να σπάσει το γυαλί.

Απλά μπορεί να μην το κατάλαβαν όταν έγινε λόγω της θήκης ή το κάνουν αβαβά μπας και ....

Όμως βγάζει μάτι ο τρόπος που έχει σπάσει το καπάκι. 

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, k_gerax said:

Οπως εγραψα και αρχικα, ειναι θεμα στο επισημο support forum της εταιρειας οποτε δε καταλαβαινω το υφος της απαντησης..

https://community.oneplus.com/thread/1285753652031520775

Διαβαζοντας λιγο πιο πισω σε αυτο το thread ειδα αναφορα απο χρηστη που ελεγε ακριβως το ιδιο πραγμα!

Και επειδη το θεωρω αστειο κινητο των 900€ να σπαει απο μονο του ηθελα να μαθω εμπειριες πριν προχωρησω σε αγορα και το μετανιωνω αργοτερα..

επειδή το θέμα εκει πέρα είναι πολλές σελίδες, αναφέρει κανείς τους αν το βάζει στο τζιν σε κωλότσεπη και τι δύναμη του ασκεί;

ειναι μεγάλη η συσκευή και στο σημείο που ραγίζει όπως και στις φωτογραφίες, πονάει το πισω γυαλί.

Και στον JerryRig στα ιδια σημεία ράγισε, και το 11 και το 10αρι παλιότερα. Εκεί που σπάει το γυαλί, δίπλα ακριβώς είναι οι κεραίες του κινητού στο πλαίσιο..

https://youtu.be/8OV8bTLDwGU?t=317

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με αυτά που είπες..

Το ξέρουμε ότι κ το 10 pro είχε αυτό το θέμα κ σε μεγαλύτερο βαθμό από το 11..

Κατασκευαστικά αν το κοιτάξεις η στρόγγυλη επιφάνεια των καμερών σχεδόν κόβει την πλάτη του κινητού σε 2 κομμάτια..Επομένως υπάρχει μεγάλη ευαισθησία σε εκείνο το σημείο..

Κ πόσο μάλλον όταν μιλάμε για γυαλί που με την παραμικρή πίεση σπάει..

Από μόνο του χωρίς πίεση δεν νομίζω να μπορεί να ραγίσει..

Αν έλεγαν ότι ξεκινάει κάτω από τις κάμερες θα μπορούσε να πει κάποιος σαν αιτία την μπαταρία σε διόγκωση.. Αλλά μάλλον αυτό σίγουρα θα το έχουν προβλέψει..

Για μένα μια καλή θήκη σκληρή κ μακριά από κολοτσεπη δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα..

Α και κάτι τελευταίο το τηλέφωνό ειδικά με την σημερινή τιμή (αλυσίδα Ελληνική)

είναι top επιλογή..

Edited by papanikoos
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, papanikoos said:

Α και κάτι τελευταίο το τηλέφωνό ειδικά με την σημερινή τιμή (αλυσίδα Ελληνική)

είναι top επιλογή..

Γύρω στον ένα μήνα το έχει σε προσφορά όπως και η επίσημη σελίδα της OnePlus 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2023 at 1:19 ΜΜ, fanatikos said:

Από day one το έχω σε θήκη (spigen), το πήρα τον Μάρτιο και μέχρι στιγμής δεν έχει εμφανιστεί αυτό που αναφέρεις.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.
 

Κι εγώ από day 1 το έχω με την Spigen θήκη. Ένα πρωί που το έβγαλα να το δείξω σε ένα φίλο μου διαπίστωσα ότι η πλάτη έχει ρωγμές. Δεν πολύ φαίνονται, μόνο αν το γυρίσεις στον ήλιο ( εκεί φαίνεται σα να έχει σπάσει το πίσω καπάκι ). Απ' όταν το πήρα δεν έχει φάει τουμπα ή κάτι τέτοιο. Φαντάζομαι κάποια πίεση θα ασκήθηκε στο τζιν μου (το έχω πάντα στην μπροστινή τσέπη, δεν θεωρώ ότι είναι κάτι που δεν προβλέπεται όταν κάποιος σχεδιάζει ένα κινητό).

Δεν είναι κάτι major, και ήδη έχω παραλάβει από Ali καινούργιο back cover ( υποτίθεται original, δεν ξέρω, πάντως στην όψη είναι ίδιο με το original). Βέβαια έχει μείνει στο συρτάρι μου (πρακτικά έχω ξεχάσει την ύπαρξη της ρωγμής και δεν ξέρω πόσο τελικά αξίζει τον κόπο να τρέχω για την αλλαγή 😂).

 

Μέχρι ο φίλος να πει ότι υπάρχει thread στο forum τους νόμιζα ότι έκανα καμία πατάτα χωρίς να το καταλάβω.
Όπως και να έχει και ότι πίεση και να ασκήθηκε αυτό δείχνει ότι η πλάτη του κινητού είναι ευαίσθητη. Δεν έχω δει κανένα iPhone/galaxy γνωστών μου να σπάει ενώ είναι μέσα σε θήκη και οι περισσότεροι τα κακομεταχειρίζονται περισσότερο από μένα.

Edited by stathakis21
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, stathakis21 said:

Κι εγώ από day 1 το έχω με την Spigen θήκη. Ένα πρωί που το έβγαλα να το δείξω σε ένα φίλο μου διαπίστωσα ότι η πλάτη έχει ρωγμές. Δεν πολύ φαίνονται, μόνο αν το γυρίσεις στον ήλιο ( εκεί φαίνεται σα να έχει σπάσει το πίσω καπάκι ). Απ' όταν το πήρα δεν έχει φάει τουμπα ή κάτι τέτοιο. Φαντάζομαι κάποια πίεση θα ασκήθηκε στο τζιν μου (το έχω πάντα στην μπροστινή τσέπη, δεν θεωρώ ότι είναι κάτι που δεν προβλέπεται όταν κάποιος σχεδιάζει ένα κινητό).

Δεν είναι κάτι major, και ήδη έχω παραλάβει από Ali καινούργιο back cover ( υποτίθεται original, δεν ξέρω, πάντως στην όψη είναι ίδιο με το original). Βέβαια έχει μείνει στο συρτάρι μου (πρακτικά έχω ξεχάσει την ύπαρξη της ρωγμής και δεν ξέρω πόσο τελικά αξίζει τον κόπο να τρέχω για την αλλαγή 😂).

 

Μέχρι ο φίλος να πει ότι υπάρχει thread στο forum τους νόμιζα ότι έκανα καμία πατάτα χωρίς να το καταλάβω.
Όπως και να έχει και ότι πίεση και να ασκήθηκε αυτό δείχνει ότι η πλάτη του κινητού είναι ευαίσθητη. Δεν έχω δει κανένα iPhone/galaxy γνωστών μου να σπάει ενώ είναι μέσα σε θήκη και οι περισσότεροι τα κακομεταχειρίζονται περισσότερο από μένα.

Καλημερα.

Αυτο που αναφερεις για το συγκεκριμενο προβλημα πρακτικα ταιριαζει με ολα οσα αναφερονται σε εκεινο το forum.

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.

"There are 10 types of people in this world.

Those that understand binary...

and those that don't!!!"

Link to comment
Share on other sites

 

καλημέρα. καλό μήνα και καλό φθινόπωρο 

 

Mark the date! Announcing OxygenOS 14’s launch date

 

https://community.oneplus.com/thread/1409680695978098688

 

While the Open Beta version is also around the corner, I’m sure the question on everyone’s mind is when the launch date of the stable build is. I’m happy to share with you all that our latest operating system, OxygenOS 14, will launch globally on September 25, 2023. OxygenOS 14 will be one of the first operating systems released based on Android 14 and will introduce a range of exciting features designed to deliver enhanced user experiences.

Edited by fanispan
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην πέσετε με τα μούτρα όταν και ΑΝ βγει η αναβάθμιση εκείνη την ημέρα που λένε.

Αφήστε τους Beta Testers κανένα μήνα και βάλε να κράξουν για τα προβλήματα που πιθανότατα θα έχει η αναβάθμιση και την περνάτε μετά.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην πέσετε με τα μούτρα όταν και ΑΝ βγει η αναβάθμιση εκείνη την ημέρα που λένε.
Αφήστε τους Beta Testers κανένα μήνα και βάλε να κράξουν για τα προβλήματα που πιθανότατα θα έχει η αναβάθμιση και την περνάτε μετά.
Συμφωνώ.
Προσωπικά περισσότερο με ενδιαφέρουν τα security patches και ελάχιστα εάν θα δοθεί νέα έκδοση android.


Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2023 at 7:50 ΜΜ, fanatikos said:


Ναι, έτσι μένει όντως απενεργοποιημένο αλλά τότε δεν ενημερώνει σωστά τα στατιστικά της μπαταρίας με αποτέλεσμα να γίνουν μπάχαλο και να δείχνουν ότι να 'ναι.Είχα Samsung, LG, Huawei, Xiaomi, αυτό το πράγμα δεν το είχα. Αν τα έκλεινα έμεναν κλειστά.
Στο 11 αν το κλείσω και το βάλω για φόρτιση, ανοίγει.
Μόνον αν κάνω αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω, μένει κλειστό. Όπως όμως έγραψα, έτσι κάνει μπάχαλο τα στατιστικά της μπαταρίας. Με αποτέλεσμα, μετά από 2-3 φορτίσεις με αυτόν τον τρόπο, να γίνονται πρακτικά άχρηστα.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχεις απόλυτο δίκιο .

Και εγώ στο παρελθόν με κινητά Samsung Huawei και Honor πάντα το έβαζα στην φόρτιση κλειστό και φυσικά δεν άνοιγε.

Τώρα έχω το oneplus 9 που στην αρχή και αυτό φόρτιζε σβηστό αλλά μετά από μια αναβάθμιση σταμάτησε και αυτό να φορτίζει σβηστό.

Δεν ξέρω αν το κάνουν και άλλα κινητά στις τελευταίες android ή είναι επιλογή της OnePlus πάντως δεν μου αρέσει καθόλου να έχω ανοιχτό το κινητό την ώρα που φορτίζει.

Συν , όπως λες επίσης πολύ σωστά , αν το βάλω για φόρτιση και μετά το κλείσω χαζευουν τα στατιστικά της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο .
Και εγώ στο παρελθόν με κινητά Samsung Huawei και Honor πάντα το έβαζα στην φόρτιση κλειστό και φυσικά δεν άνοιγε.
Τώρα έχω το oneplus 9 που στην αρχή και αυτό φόρτιζε σβηστό αλλά μετά από μια αναβάθμιση σταμάτησε και αυτό να φορτίζει σβηστό.
Δεν ξέρω αν το κάνουν και άλλα κινητά στις τελευταίες android ή είναι επιλογή της OnePlus πάντως δεν μου αρέσει καθόλου να έχω ανοιχτό το κινητό την ώρα που φορτίζει.
Συν , όπως λες επίσης πολύ σωστά , αν το βάλω για φόρτιση και μετά το κλείσω χαζευουν τα στατιστικά της μπαταρίας.
Πλέον το βάζω σε flight mode για φόρτιση, αναγκαστικά.
Και αυτό που παρατήρησα ακόμη είναι, ότι και να το κλείσεις αφού το βάλεις για φόρτιση αυτό κάποια στιγμή ανοίγει και πάλι. Δεν ξέρω σε ποια φάση το κάνει, υποπτεύομαι μόλις φορτίσει πλήρως.
Και αυτό δεν το έκανε αρχικά. Κάποια στιγμή, μετά από κάποια αναβάθμιση ξεκίνησε να το κάνει, οπότε τότε σταμάτησα και εγώ να το κλείνω αφού το βάλω στο φορτιστή.
Δεν είχε πλέον έννοια. Όπως και να το έκανες (κλείσιμο πριν ή μετά) αυτό και πάλι άνοιγε μόνο του.
Γι' αυτό επέλεξα να το βάζω σε flight mode πριν το βάλω για φόρτιση.
Και ναι, και μένα δεν μου αρέσει καθόλου.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.


Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, fanatikos said:

Πλέον το βάζω σε flight mode για φόρτιση, αναγκαστικά.
Και αυτό που παρατήρησα ακόμη είναι, ότι και να το κλείσεις αφού το βάλεις για φόρτιση αυτό κάποια στιγμή ανοίγει και πάλι. Δεν ξέρω σε ποια φάση το κάνει, υποπτεύομαι μόλις φορτίσει πλήρως.
Και αυτό δεν το έκανε αρχικά. Κάποια στιγμή, μετά από κάποια αναβάθμιση ξεκίνησε να το κάνει, οπότε τότε σταμάτησα και εγώ να το κλείνω αφού το βάλω στο φορτιστή.
Δεν είχε πλέον έννοια. Όπως και να το έκανες (κλείσιμο πριν ή μετά) αυτό και πάλι άνοιγε μόνο του.
Γι' αυτό επέλεξα να το βάζω σε flight mode πριν το βάλω για φόρτιση.
Και ναι, και μένα δεν μου αρέσει καθόλου.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

 

Γιατι ομως το βαζεις σε flight mode και δεν το αφηνεις κανονικα να φορτιζει; Αλλαζει κατι σε αυτη την ρυθμιση να ειναι ενεργοποιημενη;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ομως το βαζεις σε flight mode και δεν το αφηνεις κανονικα να φορτιζει; Αλλαζει κατι σε αυτη την ρυθμιση να ειναι ενεργοποιημενη;
Χρησιμοποιώ το ξυπνητήρι του και δεν θέλω να το έχω με ενεργούς τους πομποδέκτες δίπλα μου στο κομοδίνο, όλο το βράδυ.
Με τις προηγούμενες συσκευές μου τις έκλεινα, φόρτιζαν κανονικά και όταν ήταν να χτυπήσει το ξυπνητήρι, άνοιγαν κιόλας.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...