Jump to content

[Επίσημο] Nokia E61 & E61i


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...κανενα firmware νεοτερο απο αυτο

V 1.0633.22.05

15-02-07

RM-227

 

...εχει βγει?

Όχι ακόμη. :(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 704
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι ακριβώς εννοείς καθώς μια WIND κάρτα που έχω, έχει internet είτε μέσω του gint apn που έχει πρόσβαση στο internet στα πάντα με φοβερή χρέωση είτε μέσω του gwap apn που ναι μεν δεν έχω πρόσβαση στα πάντα αλλά με 3,% Ευρώ το μήνα έχω απεριόριστο web browsing.

 

 

gint apn = ? Δεν ειμαι και ειδικος .

Κοιτα ψαχνω να βρω

-ειτε καποια προσφορα σε συμβολαιο που να χρεωνει σταθερα (πχ 20 ευρω) ανα μηνα με απεριοριστη χρηση και οχι με ανωτατο οριο (οι εταιριες λενε απεριοριστο αλλα μετα απο καποια MB σε χρεωνουν)

 

-ειτε χρεωση ανα KB σε καποιο καρτοκινητο. (ωστε να ελεχετε η κατασταση)

 

δεν εχω βρει κατι παρα μονο μια προσφορα της Tim αλλα ισχυει μονο για Blackberry.Αν ξερετε κατι αλλο . . .(μακαρι να υπαρχει καποια προσφορα)

 

Γενικα ειμαι ευχαριστημενος απο το κινητο.

Δεν θα προτεινα opera για internet - το προγραμμα που εχει ειναι πιο καλο.

Απο τα παιχνιδια που κατεβασα μονο το ΑΟΕ ΙΙΙ παιζει σωστα 100%.

(τα αλλα λογο της οθονης τα δειχνει !@#$ )

Επισης προβλημα ειναι πως πρεπει να πατας 2 πληκτρα μαζι (πχ το κατω αριστερα και το αστερακι) οταν παιζεις.

Link to comment
Share on other sites

paidia den ksero an exei anafer8ei pou8ena pantos apo oses selides diabasa gia to E61i den eida kaneis na exei asxoli8ei me to 8ema tou gps.right?i kano la8os.an iparxei kapoios 8a mporouse na post-arei kana comment gia tin leitourgikotita tou....thanx
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

paidia den ksero an exei anafer8ei pou8ena pantos apo oses selides diabasa gia to E61i den eida kaneis na exei asxoli8ei me to 8ema tou gps.right?i kano la8os.an iparxei kapoios 8a mporouse na post-arei kana comment gia tin leitourgikotita tou....thanx

 

GPS δεν έχει.

Μόνο με εξωτερικό, θα εννοείς :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ε'ιχα αγοράσει το καλοκαίρι το Ε61ι απο το Πλαίσιο. Ψάχνω να αγοράσω ακόμα ένα για κάποιο συνάδελφο, αλλά δηστυχώς δεν μπορώ να βρώ πουθενά μέχρι στιγμής. Μήπως έχει πάρει το ''μάτι'' σας καποιο διαθέσιμο σε κάποια κατάστημα?

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο site του Πλαισιου http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=959529 το εχει με διαθεσιμοτητα 24 ωρων δηλαδη αμεσα.
Link to comment
Share on other sites

προς iwpantel

Ενσωματομενο GPS δεν εχει απο οτι ειδα και γω... :(

Αλλα ομως . . .

Πας μενου/ληψη/trial aplication και κατεβαζεις Nokia Maps.(ΔΩΡΕΑΝ)

Πας (πανω κατω δεξια αριστερα και ζουμ *και #) την περιοχη που θες για να κατεβει ο χαρτης της περιοχης.

Επιλογες/Ευρεση τοποθεσιας/Διευθυνση

Βαζεις οδο και αριθμο και ΤΚ(ή ονομα πολης)

Κανεις αναζητηση και σου βγαζει οσα σημεια τεριαζουν με τα παραπανω στοιχια. (συνηθως 1)

Επιλογες/ Χρησ. αυτης της τοποθ. / Εμφανιση στον χαρτη

Και το κινητο παει και ζουμαρει το σημειο που θες!

Μπορεις μαλιστα να το κανεις αυτο και με 2 τοποθεσιες και να να σου βγαλει την διαδρομη απο το ενα σημειο στο αλλο και μαλιστα να την δεις και σε 3D.

Το προγραμμα μοιαζει με το google maps αλλα ειναι πολυ πιο ενημερωμενο και ακριβες.

Δουλευει στην πχ στην καλαματα και εχει οχι μονο διευθηνσεις αλλα και αριθμους και την κατευθυνση των δρομων.

Εχουν ξεφυγει τα κινητα μιλαμε . . .

 

Ερωτηση: γιατι ακομα και το λεξικο (Slovoed Greeeng paragon) δεν δουλευει καλα?

κανω κατι λαθος ή δεν εχουν βγει ακομα προγραμματα συμβατα 100% ?

Link to comment
Share on other sites

προς iwpantel

Ενσωματομενο GPS δεν εχει απο οτι ειδα και γω... :(

Αλλα ομως . . .

Πας μενου/ληψη/trial aplication και κατεβαζεις Nokia Maps.(ΔΩΡΕΑΝ)

Πας (πανω κατω δεξια αριστερα και ζουμ *και #) την περιοχη που θες για να κατεβει ο χαρτης της περιοχης.

Επιλογες/Ευρεση τοποθεσιας/Διευθυνση

Βαζεις οδο και αριθμο και ΤΚ(ή ονομα πολης)

Κανεις αναζητηση και σου βγαζει οσα σημεια τεριαζουν με τα παραπανω στοιχια. (συνηθως 1)

Επιλογες/ Χρησ. αυτης της τοποθ. / Εμφανιση στον χαρτη

Και το κινητο παει και ζουμαρει το σημειο που θες!

Μπορεις μαλιστα να το κανεις αυτο και με 2 τοποθεσιες και να να σου βγαλει την διαδρομη απο το ενα σημειο στο αλλο και μαλιστα να την δεις και σε 3D.

Το προγραμμα μοιαζει με το google maps αλλα ειναι πολυ πιο ενημερωμενο και ακριβες.

Δουλευει στην πχ στην καλαματα και εχει οχι μονο διευθηνσεις αλλα και αριθμους και την κατευθυνση των δρομων.

Εχουν ξεφυγει τα κινητα μιλαμε . . .

 

Ερωτηση: γιατι ακομα και το λεξικο (Slovoed Greeeng paragon) δεν δουλευει καλα?

κανω κατι λαθος ή δεν εχουν βγει ακομα προγραμματα συμβατα 100% ?

 

 

Arxaie isoun katatopistikotatos kai se euxaristo poli.Gnorizo oti i sigkekrimeni siskeui den dia8etei ensomatomeno gps apla eipa na rotiso an kaneis agorase kana receiver kai an peiramatistike gia na ma8oume info.oson afora to slovo ed pou les prosopika den gnorizo ti paizei!

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

file stark nai auto ennoousa.i8ela apla na ma8o an kaneis skeftike na kanei tetoia xrisi me to kinitaki!

 

Σκέφτομαι κι εγώ την αγορά bluetooth GPS για χρήση με το Ε61! Αλήθεια, το έχει δοκιμάσει κανείς;

Προσωπικά ξέρω ανθρώπους που έχουν χρησιμοποιήσει με άλλα κινητά S60 (όχι το E61i) Bluetooth gps σε συνδυασμό με το Nokia Maps με επιτυχία.

Δεν νομίζω πως θα υπάρχει πρόβλημα και με το E61(i)...:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Arxai0s

εχω εγκαταστησει το route66 σε εκδοση για symbian. Δεν απαιτει gps, αν και συνεργαζεται αν εχεις.

Βεβαια, εχει μονο την αθηνα.

 

Το nokia maps ειναι καλυτερο? Εχουν χαρτογραφησει ελλαδα, ευρωπη, πολεις?

 

Κοιταζω και στο sait της νοκια, χρειαζεται να 'αγοραστει' κατι?

Την καλαματα την εχει δωρεαν?

Link to comment
Share on other sites

Κοιταζω και στο sait της νοκια, χρειαζεται να 'αγοραστει' κατι?

Την καλαματα την εχει δωρεαν?

Το Nokia Maps είναι δωρεάν (χάρτες + πρόγραμμα), αυτό που χρεώνεται είναι η πλοήγηση (πρέπει να αγοράσεις άδεια χρήσης της).

Η Καλαμάτα βρίσκεται στο χάρτη της Ελλάδας...δεν έχει ανά πόλη και χάρτη!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις για χρηση με gps, σωστα?

Εγω σκοπευω να το χρησιμοποιω offline, χωρις gps.

Αναρωτιεμαι πως συγκρινεται με το route66.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις για χρηση με gps, σωστα?

Εγω σκοπευω να το χρησιμοποιω offline, χωρις gps.

Αναρωτιεμαι πως συγκρινεται με το route66.

Με τη πλοήγηση εννοώ όταν του βάλεις σημείο τερματισμού και σου βγάζει τη διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσεις μαζί με τις φωνητικές εντολές.

Το στίγμα σου στο χάρτη φυσικά και είναι δωρεάν.

 

Και εγώ χωρίς gps receiver το έχω στο E60. Είναι βολικό ειδικότερα στην Αθήνα...

 

Το Route 66 είναι καλύτερο στην Αθήνα, αλλά για την υπόλοιπη Ελλάδα θεωρώ καλύτερο το Nokia Maps.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

προς iwpantel

Ενσωματομενο GPS δεν εχει απο οτι ειδα και γω... :(

Αλλα ομως . . .

Πας μενου/ληψη/trial aplication και κατεβαζεις Nokia Maps.(ΔΩΡΕΑΝ)

Πας (πανω κατω δεξια αριστερα και ζουμ *και #) την περιοχη που θες για να κατεβει ο χαρτης της περιοχης.

Επιλογες/Ευρεση τοποθεσιας/Διευθυνση

Βαζεις οδο και αριθμο και ΤΚ(ή ονομα πολης)

Κανεις αναζητηση και σου βγαζει οσα σημεια τεριαζουν με τα παραπανω στοιχια. (συνηθως 1)

Επιλογες/ Χρησ. αυτης της τοποθ. / Εμφανιση στον χαρτη

Και το κινητο παει και ζουμαρει το σημειο που θες!

Μπορεις μαλιστα να το κανεις αυτο και με 2 τοποθεσιες και να να σου βγαλει την διαδρομη απο το ενα σημειο στο αλλο και μαλιστα να την δεις και σε 3D.

Το προγραμμα μοιαζει με το google maps αλλα ειναι πολυ πιο ενημερωμενο και ακριβες.

Δουλευει στην πχ στην καλαματα και εχει οχι μονο διευθηνσεις αλλα και αριθμους και την κατευθυνση των δρομων.

Εχουν ξεφυγει τα κινητα μιλαμε . . .

 

Ερωτηση: γιατι ακομα και το λεξικο (Slovoed Greeeng paragon) δεν δουλευει καλα?

κανω κατι λαθος ή δεν εχουν βγει ακομα προγραμματα συμβατα 100% ?

οταν λες μενου>ληψη>trial application που ειναι αυτο?στο μενου του κινητου?που?edit>found it!
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα απο που κατεβαζεις χαρτες.

Ποια επιλογη?

Το εγκατεστησα το nokia maps στο e61i, δεν φαινεται να εχει κανενα χαρτη μεσα.

Πως κατεβαζω χαρτες?

 

Γραφεις "Πας (πανω κατω δεξια αριστερα και ζουμ *και #) την περιοχη που θες για να κατεβει ο χαρτης της περιοχης. " αλλα δεν καταλαβαινω πως το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

το tomtom που εχω παιζει πολυ καλα στο δικο μου e61i , μονο που μερικες φορες με παει οπου θελει...ειχα το χαρτη 608 , σημερα κατεβασα τον 650 ...για να δουμε ,θα εχει διαφορα???

 

 

το nokia maps το κατεβασα και το περασα σημερα και μεσω wifi ειδα ενα χαρτη της Θεσσαλονικης...αυτο που ειδα τωρα θα αποθηκευτει? και απο που μπορω να κατεβασω μια και καλη ολο τον χαρτη της ελλαδας?

:up:
Link to comment
Share on other sites

το nokia maps το κατεβασα και το περασα σημερα και μεσω wifi ειδα ενα χαρτη της Θεσσαλονικης...αυτο που ειδα τωρα θα αποθηκευτει? και απο που μπορω να κατεβασω μια και καλη ολο τον χαρτη της ελλαδας?

 

Δεν καταλαβα απο που κατεβαζεις χαρτες.

Ποια επιλογη?

Το εγκατεστησα το nokia maps στο e61i, δεν φαινεται να εχει κανενα χαρτη μεσα.

Πως κατεβαζω χαρτες?

Κατεβάζεις το Map Loader και μέσω αυτού κατεβάζεις τους χάρτες στο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το map loader το κατεβασα. Κατεβασα και το microsoft framework 3 που το προαπαιτουσε.

Και το εγκατεστησα.

Μου βγαζει ενα ηλιθιο μηνυμα οτι θελει συνδεση με usb, ενω εγω το συνδεω ως bluetooth.

Αποτελεσμα:μηνυμα λαθους και κρασαρει.

 

Δεν ξερω αν ειμαι ο μονος που το κανει αυτο.

Γι αυτο ρωτω εναλλακτικα αν μπορω να κατεβασω χαρτες απευθειας απο το nokia maps, το εγκατεστημένο προγραμμα στο e61i.

Link to comment
Share on other sites

Το map loader το κατεβασα. Κατεβασα και το microsoft framework 3 που το προαπαιτουσε.

Και το εγκατεστησα.

Μου βγαζει ενα ηλιθιο μηνυμα οτι θελει συνδεση με usb, ενω εγω το συνδεω ως bluetooth.

Αποτελεσμα:μηνυμα λαθους και κρασαρει.

 

Δεν ξερω αν ειμαι ο μονος που το κανει αυτο.

Γι αυτο ρωτω εναλλακτικα αν μπορω να κατεβασω χαρτες απευθειας απο το nokia maps, το εγκατεστημένο προγραμμα στο e61i.

Για να περάσεις τους χάρτες χρειάζεται το κινητό να είναι συνδεδεμένο με το καλώδιο και μάλιστα σε κατάσταση "Μεταφορά δεδομένων".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ok, θα ψαξω να βρω κλασικο καλωδιο. Αν και το θεωρω ηλιθιοτητα να μην υποστηριζεται bluetooth connection.

 

Παντως, μεσα απο το nokia maps, μονο χαρτες πολεων βρηκα οτι υπαρχουν, και οχι για ολη την ευρωπη. Επιλεγμενες χωρες. Και αν πας να κατεβασεις λεει 'download & purchase'.

Περιεργο. Η ελλαδα που ειναι? Αθηνα?

Με χρεωση?

 

Αλλα δειχνει το Map loader και αλλα μεσω nokia maps?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...