Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, testatos said:

Πέρασα το update με το AI ( Το είχα κάνει λήψη εδώ και κανένα μήνα αλλά το απέφευγα) και δεν μπορώ να λειτουργήσω το κινητό πλέον..

Οι λειτουργίες για την γραμμή πλοήγησης έχουν αλλάξει και έχει μπει στην μέση αυτό το widget που δεν ξέρω και πως βγαίνει.

Πάω να ανοίξω της πρόσφατες εφαρμογές και δεν μπορώ να το καταφέρω.

Μόνο εγώ δυσκολεύομαι να το λειτουργήσω - μάθω;

Μου φαίνεται θα αρχίσουμε να παίζουμε ξανά με το odin .. 

Αυτό εννοείς;

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S24/How-do-I-hide-the-Ai-Navigation-bar-on-the-Homescreen/td-p/2814641

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 423
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 6/6/2024 at 10:28 ΜΜ, testatos said:

Πέρασα το update με το AI ( Το είχα κάνει λήψη εδώ και κανένα μήνα αλλά το απέφευγα) και δεν μπορώ να λειτουργήσω το κινητό πλέον..

Οι λειτουργίες για την γραμμή πλοήγησης έχουν αλλάξει και έχει μπει στην μέση αυτό το widget που δεν ξέρω και πως βγαίνει.

Πάω να ανοίξω της πρόσφατες εφαρμογές και δεν μπορώ να το καταφέρω.

Μόνο εγώ δυσκολεύομαι να το λειτουργήσω - μάθω;

Μου φαίνεται θα αρχίσουμε να παίζουμε ξανά με το odin .. 

Νομίζω μπορείς να τα απενεργοποιήσεις όλα, δοκίμασε αυτό που σου προτείνει ο συμφορουμήτης με το Gooldock app, δουλεύει κι εγώ το έχω επαναφέρει όπως ήταν πριν.

Από όσες AI δυνατότητες έχουν βάλει, με έχω πιάσει να χρησιμοποιώ το instant Google search βάσει εικόνας και το editing στις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofos_5 said:

Νομίζω μπορείς να τα απενεργοποιήσεις όλα, δοκίμασε αυτό που σου προτείνει ο συμφορουμήτης με το Gooldock app, δουλεύει κι εγώ το έχω επαναφέρει όπως ήταν πριν.

Από όσες AI δυνατότητες έχουν βάλει, με έχω πιάσει να χρησιμοποιώ το instant Google search βάσει εικόνας και το editing στις φωτογραφίες.

 

23 ώρες πριν, stark said:

Στην λειτουργία σάρωσης ( Τα 3 buttons) άλλαξε απο εκεί που έσερνα αριστερά πάνω για της ανοιχτές εφαρμογές πρέπει να πιέζω στην μέση και να κρατάω σταθερά για να ανοίξουν.

Όπως και το back button απο δεξιά που σέρνεις έγινε στης άκρες της οθόνης.

Οπότε αυτόματα το χέρι μου σέρνει δεξιά πάνω για να πάω πίσω και κλείνει η εφαρμογη 🫠

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 20/6/2024 at 12:02 ΠΜ, anastasiah said:

Πουλάω το S23 plus σε αριστη κατασταση για όποιον ενδιαφέρεται. 

500 ευρω

Αν επιτρέπεται για ποιο λόγο το δίνεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει και εσείς καθυστέρηση στα push notifications εφαρμογών? 

Είτε καθυστερούν είτε έρχονται όλες μαζί απο διάφορες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, testatos said:

Έχετε παρατηρήσει και εσείς καθυστέρηση στα push notifications εφαρμογών? 

Είτε καθυστερούν είτε έρχονται όλες μαζί απο διάφορες εφαρμογές.

Μήπως καθυστερούν όταν είσαι με data και έρχονται όλες μαζί όταν συνδέεσαι σε WiFi; 

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus

τώρα: s23 plus 8/256 & Poco F3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ως νέος χρήστης του S23+ ψάχνω ένα αξιόπιστο antivirus με συνδρομή. Έχω διαβάσει κάποια άρθρα κτλ αλλά θα ήθελα την γνώμη σας. Μέχρι πρότινος είχα τον Bitdefender αλλά μου κάνει νερά στο S23+ με το κλείδωμα εφαρμογών και διάβασα ότι αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζουν και άλλοι χρήστες. Ο Total AV για τον οποίο διαβάζω τα καλύτερα είναι ακριβός. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, marion said:

Καλησπέρα! Ως νέος χρήστης του S23+ ψάχνω ένα αξιόπιστο antivirus με συνδρομή. Έχω διαβάσει κάποια άρθρα κτλ αλλά θα ήθελα την γνώμη σας. Μέχρι πρότινος είχα τον Bitdefender αλλά μου κάνει νερά στο S23+ με το κλείδωμα εφαρμογών και διάβασα ότι αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζουν και άλλοι χρήστες. Ο Total AV για τον οποίο διαβάζω τα καλύτερα είναι ακριβός. 

Είναι παντελώς άχρηστο το antivirus σε κινητό, μόνο ζημιά κάνει, άσε που τα Samsung  έχουν δικό τους av δεν υπάρχει λόγος να βάλεις και δεύτερο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2024 at 9:06 ΜΜ, xetasa said:

Μήπως καθυστερούν όταν είσαι με data και έρχονται όλες μαζί όταν συνδέεσαι σε WiFi; 

Όχι και στης δύο περιπτώσεις καθυστερούν..

Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2024 at 9:45 ΠΜ, zVag said:

Μήπως έχεις τις εφαρμογές σε restricted mode; 

Πέρασα την τελευταία αναβάθμιση (THL), φαίνεται να πηγαίνουν όλα καλά, για μπαταρία δεν έχω εικόνα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

On 30/6/2024 at 9:56 ΠΜ, Sofos_5 said:

Πέρασα την τελευταία αναβάθμιση (THL), φαίνεται να πηγαίνουν όλα καλά, για μπαταρία δεν έχω εικόνα ακόμα.

Με τις πληρωμές όλα καλά;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus

τώρα: s23 plus 8/256 & Poco F3

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2024 at 9:50 ΜΜ, xetasa said:

Με τις πληρωμές όλα καλά;

Ναι ναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διστάζω να αλλάξω το csc σε THL ή INS γιατί δεν ξέρω αν θα έχω θέμα με τις πληρωμές μέσω google pay και αν θα παίρνω κανονικά αναβαθμίσεις.

όσοι το έχετε αλλάξει, δουλεύουν κανονικά;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus

τώρα: s23 plus 8/256 & Poco F3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/7/2024 at 6:01 ΜΜ, xetasa said:

Καλησπέρα, διστάζω να αλλάξω το csc σε THL ή INS γιατί δεν ξέρω αν θα έχω θέμα με τις πληρωμές μέσω google pay και αν θα παίρνω κανονικά αναβαθμίσεις.

όσοι το έχετε αλλάξει, δουλεύουν κανονικά;

Έχοντας κάνει όλες τις αναβαθμίσεις (ήρθαν OTA κανονικά) δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα με τις ηλεκτρονικές πληρωμές μέσω Google Wallet.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2024 at 10:07 ΠΜ, Sofos_5 said:

Έχοντας κάνει όλες τις αναβαθμίσεις (ήρθαν OTA κανονικά) δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα με τις ηλεκτρονικές πληρωμές μέσω Google Wallet.

THL έβαλες;

edit: οκ, το είδα

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus

τώρα: s23 plus 8/256 & Poco F3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος που έχει αγορασμένη την συσκευή από κατάστημα cosmote ή Γερμανός και δεν εχει κανει αλλαγες firmware ή CSC να προστάρει ένα screenshot από τις πληροφορίες λογισμικού;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε ενημέρωση Ιουλίου THL.

Update: Όλα καλά, πληρωμές, wallet, smoothness, μπαταρία.

Screenshot_20240722_213141_Software update.jpg

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2024 at 9:33 ΜΜ, Sofos_5 said:

Μόλις ήρθε ενημέρωση Ιουλίου THL.

Update: Όλα καλά, πληρωμές, wallet, smoothness, μπαταρία.

Screenshot_20240722_213141_Software update.jpg

Εχω την S916BXXS6CXFE με επίπεδο ασφαλείας 1 Ιουλίου.

Την είχα πάρει πριν κανα 10ημερο αν θυμάμαι καλά, πριν αλλάξω από EUX σε THL.

Αν έχεις την ίδια, σημαίνει ότι η THL παίρνει αναβαθμίσεις, αλλά με λίγη καθυστέρηση!

 

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus

τώρα: s23 plus 8/256 & Poco F3

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, xetasa said:

Εχω την S916BXXS6CXFE με επίπεδο ασφαλείας 1 Ιουλίου.

Την είχα πάρει πριν κανα 10ημερο αν θυμάμαι καλά, πριν αλλάξω από EUX σε THL.

Αν έχεις την ίδια, σημαίνει ότι η THL παίρνει αναβαθμίσεις, αλλά με λίγη καθυστέρηση!

 

S916BXXS6CXFC με επίπεδο ασφάλειας 1 Ιουλίου!

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2024 at 10:28 ΜΜ, testatos said:

Πέρασα το update με το AI ( Το είχα κάνει λήψη εδώ και κανένα μήνα αλλά το απέφευγα) και δεν μπορώ να λειτουργήσω το κινητό πλέον..

Οι λειτουργίες για την γραμμή πλοήγησης έχουν αλλάξει και έχει μπει στην μέση αυτό το widget που δεν ξέρω και πως βγαίνει.

Πάω να ανοίξω της πρόσφατες εφαρμογές και δεν μπορώ να το καταφέρω.

Μόνο εγώ δυσκολεύομαι να το λειτουργήσω - μάθω;

Μου φαίνεται θα αρχίσουμε να παίζουμε ξανά με το odin .. 

Ναι η σληθεια είναι ότι έχει αλλαγή σε κάποια πράωματα, Για το συγκεκριμένο που αναφέρεις δεν υπαρχει επιστοφή και μαλιστα οχι μλνο σε αυτό το μκντέλο αλλά και σε όλα τα άλλα που το παίρνουν.

Η αλήθεοα είναι οτι ειχα χαλαστεί και εγω στην αρχή αλλά με τον καιρό συνηθισα να το λειρουργώ έτσι (βρήκα και τις λείτουργειες που με δυσκολευαν) και οπως το συνηθησα νομίζω οτι είναι πλεον καλύτερο από τον προηγούμενο τροπο λειτουργίας που ειχε.

Το βασικό είναι να θυμάσε ότι πάλι έχεις τις τρεις επιλογές κάτω (ανεβάζεις και κρατας λίγο παρατεταμενα προς τα πάνω την επολογή από δεξιά για να σου εμφανκστεί το μενού για να κλείσουν ολες οι εφαρμογές όπως το ίδιο και για τις άλλες για το μεννού στη μέση.

 

Βασικα

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...