Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 16/1/2024 at 12:38 ΠΜ, nasosvasedis said:

Παιδιά καλησπέρα. 

Να ρωτήσω κάτι, έχει αγοράσει κανείς ποτέ από το επίσημο eShop της Samsung με τιμολόγιο και απαλλαγή 39Α χρησιμοποιώντας πιστωτική κάρτα που είναι σε άλλο όνομα από του επαγγελματία;

Είναι οκ ή δημιουργείται πρόβλημα;

Απο το τσατ

εγω--->ο αδελφος μου δικαιουται απαλλαγη ΦΠΑ 39A. Υπαρχει περιπτωση να κοπει τιμολογιο στην επιχειρηση του, αλλα να πληρωσω εγω με την δικη μου πιστωτικη καρτα σαν ιδιωτης? Ευχαριστω
απαντηση
‎12:30Received message
Καλησπέρα σας και καλή χρονιά! Βεβαίως αρκεί να βάλετε τα στοιχεία του στο πεδίο Των προσωπικών στοιχείων.
Καλησπέρα σας και καλή χρονιά! Βεβαίως αρκεί να βάλετε τα στοιχεία του στο πεδίο Των προσωπικών στοιχείων.

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, thanos1989 said:

Ξανά κάνε παραγγελία λεφτά υπάρχουν... σιγά το ποσό 🤪

Τέλος καλό όλα καλά μετά από επικοινωνία μαζί τους.

Μακάρι ΟΝΤΩΣ να υπήρχαν και να μην πληρώναμε τις λόξες μας τόσο ακριβά από το υστέρημά μας. 🤣

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, βγήκε και το s24 Ultra, μπορούμε τώρα να κοιμόμαστε ήσυχοι. Στα δικά μας, με το ταπεινό μας κινητό τώρα. Μια ερώτηση. Πότε αναμένεται το One ui 6.1 να χαρούμε και εμείς;; 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 16/1/2024 at 12:38 ΠΜ, nasosvasedis said:

Παιδιά καλησπέρα. 

Να ρωτήσω κάτι, έχει αγοράσει κανείς ποτέ από το επίσημο eShop της Samsung με τιμολόγιο και απαλλαγή 39Α χρησιμοποιώντας πιστωτική κάρτα που είναι σε άλλο όνομα από του επαγγελματία;

Είναι οκ ή δημιουργείται πρόβλημα;

 

On 15/1/2024 at 5:09 ΜΜ, kek said:

Ακούσαμε για τιμή εκκίνησης βασικού μοντέλου στα 1.500 ευρω! 🤣

Συνεπώς ουδόλως μας απασχολούν τα 7 χρόνια καθώς θα φάει εμπάργκο👎 κατά πρώτον και δεύτερον δύσκολο να κρατήσουμε 7 χρόνια τη συσκευή!

Τα 5 χρονιά που ισχύουν τώρα εχουν μια λογικη παντως.

Ολα μπορεις να τα κανεις, αλλα δεν σημαινει οτι ειναι και 100% σωστο. ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΝ γινει ελεγχος, υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να την ...φας... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, doganos said:

 

Ολα μπορεις να τα κανεις, αλλα δεν σημαινει οτι ειναι και 100% σωστο. ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΝ γινει ελεγχος, υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να την ...φας... 

Ο έλεγχος αν γίνει στον επαγγελματία ή σε αυτόν που βάζει την πιστωτική; Στον επαγγελματία υποθέτω έτσι;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jnr said:

καλησπέρα ,μπορεί να γίνει αποκλεισμός κλήσεων όλων των επαφών μαζί;

Ναι .τις επιλέγεις όλες στο σχετικό μενού 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Ο έλεγχος αν γίνει στον επαγγελματία ή σε αυτόν που βάζει την πιστωτική; Στον επαγγελματία υποθέτω έτσι;

Στον επαγγελματια....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, doganos said:

Στον επαγγελματια....

Πλέον δεν ξέρω αν μπορεί και αυτός που πληρώνει να βρει μπελά που η εφορία τραβάει κατευθείαν στοιχεία απ την τράπεζα.

 

Πάντα είχα την απορία, με το τιμολόγιο σε επαγγελματικό ΑΦΜ και άλλο όνομα, άσχετο από εσένα, αν χρειαστείς για τον οποιοδήποτε λόγο Service, δεν θα πρέπει η εντολή να πάει στο όνομα του τιμολογίου? οπότε μετά μπλέξιμο?

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Many of the Galaxy AI features introduced on Galaxy S24 will also be supported on previous models including Galaxy S23 series, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Fold 5 and Flip 5, and Galaxy Tab S9 series within 1H 2024. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, OverClocker said:

Πλέον δεν ξέρω αν μπορεί και αυτός που πληρώνει να βρει μπελά που η εφορία τραβάει κατευθείαν στοιχεία απ την τράπεζα.

 

Πάντα είχα την απορία, με το τιμολόγιο σε επαγγελματικό ΑΦΜ και άλλο όνομα, άσχετο από εσένα, αν χρειαστείς για τον οποιοδήποτε λόγο Service, δεν θα πρέπει η εντολή να πάει στο όνομα του τιμολογίου? οπότε μετά μπλέξιμο?

Νομίζω ότι ελέγχουν απευθείας το IMEI της συσκευής, δεν μπαίνουν στον κόπο. Και επίσης πες ότι ο επαγγελματίας είναι ένα άτομο (ατομική επιχείρηση). Σιγά... θεωρώ ότι το πράγμα γίνεται σύνθετο αν έχεις επιχείρηση. Τώρα για την εφορία τι να πω... Θα μάθουμε στην επόμενη φορολογική δήλωση. Χαχα

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nasosvasedis said:

Νομίζω ότι ελέγχουν απευθείας το IMEI της συσκευής, δεν μπαίνουν στον κόπο. Και επίσης πες ότι ο επαγγελματίας είναι ένα άτομο (ατομική επιχείρηση). Σιγά... θεωρώ ότι το πράγμα γίνεται σύνθετο αν έχεις επιχείρηση. Τώρα για την εφορία τι να πω... Θα μάθουμε στην επόμενη φορολογική δήλωση. Χαχα

με βάση δική μου εμπειρία, άσχετα με το αν η συσκευή ήταν εντός εγγύησης με βάση το S/n-ΙΜΕΙ μου ζήτησαν και απόδειξη. 
Τώρα αν απλά έτυχε σε εμενα, τι να πω.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DrFrap said:

Σορρυ για το off topic.....δεν δουλεύει πλέον το φόρουμ στο Tapatalk?......με πέταξε και δεν μπορώ να το προσθέσω πάλι....

https://myphone.gr/forum/topic/188662/page/9/?tab=comments#comment-7238490

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, εδώ κ λίγο καιρό καιρο στα καλά καθουμενα σταματάει ο ήχος από τις ειδοποιήσεις και χτυπάει μόνο η δόνηση. Ο ήχος επανέρχεται μόνο με επανεκκίνηση. Έχει συμβεί και σε άλλον?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Καμιά ιδέα γιατί κρασάρει το Youtube συνεχώς; (Καθάρισα cache και δεδομένα, έκανa restart....)

Έκδοση 19.02.37 (μου λέει ότι είναι η τελευταία...)

Στο S22, στο Α32 5G και στο S20 FE 5G, δουλεύει κανονικά (19.02.34 και στα 3)

UPDATE: (να μη το σβήσω γιατί μπορεί να συμβεί και σε κάποιον άλλο)

Δε μπορεί να γίνει απεγκατάσταση. Έκανα disable. Μετά το έκανα πάλι enable. Αμέσως εμφανίστηκε update .39.... Το έκανα και όλα ΟΚ.

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2024 at 8:28 ΜΜ, Andreaszel said:

Ναι .τις επιλέγεις όλες στο σχετικό μενού 

Δεν μου δίνει επιλογή για όλες , μόνο  για είκοσι νομίζω ....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jnr said:

Δεν μου δίνει επιλογή για όλες , μόνο  για είκοσι νομίζω ....

Μέσα από την εφαρμογή τηλέφωνο όλες μπορω να τις επιλέξω εγω 

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχω προχωρησει σε εγκατασταση One UI 6.0 υπο τον φοβο της χειροτερης αποδοσης της μπαταριας.

Ποιες οι γνωμες σας;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ Χάνεις... 

Διάβασε μερικές σελίδες πίσω και θα καταλάβεις... με δυο λόγια η συσκευή στα καλύτερά της!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, merkon said:

Ακομα δεν εχω προχωρησει σε εγκατασταση One UI 6.0 υπο τον φοβο της χειροτερης αποδοσης της μπαταριας.

Ποιες οι γνωμες σας;

μια χαρα ειναι προχωρα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

Οταν συνδεομαι με bluetooth (χωρις Android auto) στο αυτοκινητο , η εφαρμογη maps laggaρει απιστευτα και μερικες φορες ασπριζει και η εφαρμογη . Αυτο φτιαχνει ειτε με κλεισιμο εφαρμογης ειτε με reboot.

στην εφαρμογη maps εχω κανει clear data kai cache.

αντιμετωπίζει κανεις αυτο το προβλημα;

**εχω την εκδοση  one ui 6.0

Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιος γνωριζει γιατι μετα την αναβαθμιση οταν βαζω το pin για ξεκλειδωμα πρεπει να πατησω το ok.Πριν την αναβαθμιση  υπηρχε επιλογη να διαλεξω.

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις PIN με 6 ψηφία αντί για 4 και θα σου βγάλει την αντίστοιχη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...