Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, thabull said:

Δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι μαντάρα.... Αλλά και να γίνιε αυτό που λες΄, το πολύ πολύ να απεγκαταστήσεις το εκάστοτε module που δε σε βόλεψε.  (πχ το theme park, το keys cafe κλπ....) Μετά το ξαναεγκαθιστάς... Λειτουργεί σαν μια οποαδήποτε εφαρμογή.

Δε χρειάζεται όμως να απεγκαταστήσεις το GL. Το GL παλά λειτουργεί σαν host εφαρμογή.... 

ευχαριστω φιλε μου,θα ξεκινησω το σκαλισμα

Link to comment
Share on other sites

Tελικα το Good Lock κανει παπαδες ε. Σε συνδυασμο με την μπαταρια που ειναι σκυλι, του αλλαξα μολις τα φωτα σε customisation μετα απο το παρακατω βιντεο
ΕΔΙΤ: Για καποιο λογο δεν με αφηνει να ποσταρω το λινκ απο το ΥΤ??
 

 
Τρομερό το βίντεο.... Ευχαριστούμε

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@taxtax γιατί από αμαζον; έχει τεράστια διαφορά από Ελλάδα; έχω την εντύπωση ότι η εγγύηση δεν θα ισχύσει εδώ... 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, challenge143 said:

@taxtax γιατί από αμαζον; έχει τεράστια διαφορά από Ελλάδα; έχω την εντύπωση ότι η εγγύηση δεν θα ισχύσει εδώ... 

Βγήκε 848€ το S23U 12/512Gb από το αγγλικό Amazon. Και βέβαια με το Amazon μπορείς σε ένα μήνα απο την παραλαβή να το επιστρέψεις, ακόμα κι αν απλά δεν σου άρεσε.

Η εγγύηση απ'οσο ξέρω ισχύει κανονικά. Βέβαια η Samsung Αγγλίας, που το πουλάει μέσα απο το Amazon, δίνει extended εγγύηση (3 χρόνια) που υποθέτω δεν θα ισχύει στην Ελλάδα.

Το κακό είναι ότι μου έλεγε αποστολή σε 1-3 εβδομάδες και ήδη έχουν περάσει οι 2. Τράβηξαν όμως ήδη τα χρήματα από την κάρτα, οπότε λογικά θα το στείλουν.

Edited by taxtax

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, taxtax said:

Βγήκε 848€ το S23U 12/512Gb από το αγγλικό Amazon. Και βέβαια με το Amazon μπορείς σε ένα μήνα απο την παραλαβή να το επιστρέψεις, ακόμα κι αν απλά δεν σου άρεσε.

Η εγγύηση απ'οσο ξέρω ισχύει κανονικά. Βέβαια η Samsung Αγγλίας, που το πουλάει μέσα απο το Amazon, δίνει extended εγγύηση (3 χρόνια) που υποθέτω δεν θα ισχύει στην Ελλάδα.

Το κακό είναι ότι μου έλεγε αποστολή σε 1-3 εβδομάδες και ήδη έχουν περάσει οι 2. Τράβηξαν όμως ήδη τα χρήματα από την κάρτα, οπότε λογικά θα το στείλουν.

πως βγηκε αυτη η τιμη? οι τιμες που βλεπω σημερα ειναι πολυ υψηλοτερες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Στο πλαισιο της παραμετροποιησης του ''τετραγωνου'' σουπερ κινητου μας ,υπαρχει μια ενδιαφερον εφαρμογη που λεγεται Round corners & Hide notch. Θα την βρειτε στο play store και αυτο που κανει ειναι να στρογγυλευει τις ακρες της οθονης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, boymanos said:

πως βγηκε αυτη η τιμη? οι τιμες που βλεπω σημερα ειναι πολυ υψηλοτερες.

Ειχε βγει για ενα μικρο διαστημα στο black friday.

https://www.lagonika.gr/prosfores/samsung-galaxy-s23-ultra-12gb512gb/

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, jtgiannis said:

Καλησπερα στην παρεα. Στο πλαισιο της παραμετροποιησης του ''τετραγωνου'' σουπερ κινητου μας ,υπαρχει μια ενδιαφερον εφαρμογη που λεγεται Round corners & Hide notch. Θα την βρειτε στο play store και αυτο που κανει ειναι να στρογγυλευει τις ακρες της οθονης.

Τετράγωνο το θελουμε. 😇🤗

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2023 at 6:32 ΜΜ, LAGGI said:

Επειδή εχω και δεύτερη κάρτα sim (Νοβα) φτιαχνω τη ρουτινα με την καρτα αυτη που επιτρέπει μόνο 2G και βαζω επίσης και την προυπόθεση οταν ενεργοποιείται το wifi να απενεργοποιούνται τα δεδομένα.Το αντίθετο συμβαινει οταν αντιστρέφεται η ρουτίνα.Δηλαδή οταν κλεινει το wifi μπαινει σε 2G/3G/4G/5G και ανοιγουν τα δεδομένα...Στη συνέχεια για να βαλω τη σιμ Κοσμοτέ σε μόνιμο mode "μόνο 2G" επιλέγω ως καρτα δεδομένων τη σιμ Κοσμοτε.Τρεχοντας τη ρουτινα η σιμ κοσμοτε θα μπει σε μονιμη χρηση "μονο2G" εφόσον ειναι ανοιχτό το wifi...Το αντιθετο θα συμβει οταν κλείσει το wifi...

Σε μενα λειτουργει άψογα...

Φίλε μου πολύ ωραία αυτή η λύση αλλά έχω μια απορία.

Εφόσον είναι ανοιχτό το wifi που λες, γυρνάει σε 2G. 

Αν κλείσω το wifi κατά τη διάρκεια της ρουτίνας ξαναγυρνάει σε 2/3/4G? 

Δεν εχει νόημα να θες να εξοικονόμησεις μπαταρία με το 2G, και να έχεις ανοιχτό το wifi όλη μέρα στους δρόμους..  

Ελπίζω να μην ισχύει αυτό, γιατί θέλω να δοκιμάσω τη λύση σου, αλλά δεν μπαίνω στην διαδικασία αν δεν μου δώσεις το ΟΚ! 

🙂

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ilka71 said:

ξέρουμε εάν τα φτιάξει του home up το θέμα με το κάθετο scrolling του app drawer τώρα με το one ui 6;
 

Μόλις στην προηγούμενη σελίδα το σχολιάσαμε... Ναι, έχει γίνει ήδη με το tελευταίο update του ONE UI και του Home Up συνδυαστικά... 

Γυρνας 1 σελίδα (μπορεί και 2) πίσω και διαβάζεις περισσότερες λεπτομέρειες

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Μόλις στην προηγούμενη σελίδα το σχολιάσαμε... Ναι, έχει γίνει ήδη με το tελευταίο update του ONE UI και του Home Up συνδυαστικά... 
Γυρνας 1 σελίδα (μπορεί και 2) πίσω και διαβάζεις περισσότερες λεπτομέρειες
Το συγκεκριμένο θέμα που ζητάει ο φίλος δεν έχει επιλυθεί ακόμα. Το αναμένουμε σε επερχόμενο update λογικά ( με βολεύει απίστευτα και το περιμένω και εγώ...)

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις στην προηγούμενη σελίδα το σχολιάσαμε... Ναι, έχει γίνει ήδη με το tελευταίο update του ONE UI και του Home Up συνδυαστικά... 
Γυρνας 1 σελίδα (μπορεί και 2) πίσω και διαβάζεις περισσότερες λεπτομέρειες
είσαι σίγουρος;
Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος;

Σκέτη παραπληροφόρηση είμαι ώρες ώρες.
Είναι όπως τα λέει ο DrFrap. Δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμη. Για αυτό σου είπα να πας 1-2 σελίδες πίσω να δεις και να έχεις δική σου αντίληψη.
Θα γίνει στα επόμενα updates. Ελπίζω όπως όλοι μας να μη μείνουν στο 'θα'... :-) :-)

Sent from my S23 ULTRA using Tapatalk


ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει mirror το ANDROID AUTO του κινητού σε ταμπλετ; Πως γίνεται;; 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε υπολογιστή μπορείς να τρέξεις το ΑΑ του κινητού, για ν μην τρέχεις συνεχώς για δοκιμές στο αυτοκίνητο , σε tablet δεν το έχω δει ... βέβαια το s23u με android 14 δεν μπορεί ακόμη ουτε carsttreamyoutube να τρέξει ...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mger said:

σε υπολογιστή μπορείς να τρέξεις το ΑΑ του κινητού, για ν μην τρέχεις συνεχώς για δοκιμές στο αυτοκίνητο , σε tablet δεν το έχω δει ... βέβαια το s23u με android 14 δεν μπορεί ακόμη ουτε carsttreamyoutube να τρέξει ...

Εμ μια μετάφραση παρακαλώ το ΑΑ;;; 

Η αλήθεια είναι ότι με ταλαιπωρεί κομματάκι. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ενημέρωση το samsung wallet και έκανε την διαδικασία κανονικά μου έβγαλε μια λίστα να επιλέξω χώρα η Ελλάδα όχι δεν υπάρχει, έβαλα Ηνωμένο Βασίλειο και άνοιξε κανονικά απλά δέχεται μόνο Ξένες καρτες. Απλά μου έκανε εντύπωση ότι άνοιξε κανονικά η εφαρμογή. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, jtgiannis said:

Εμ μια μετάφραση παρακαλώ το ΑΑ;;; 

Η αλήθεια είναι ότι με ταλαιπωρεί κομματάκι. 

ΑΑ =Android Auto

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Φίλε μου πολύ ωραία αυτή η λύση αλλά έχω μια απορία.

Εφόσον είναι ανοιχτό το wifi που λες, γυρνάει σε 2G. 

Αν κλείσω το wifi κατά τη διάρκεια της ρουτίνας ξαναγυρνάει σε 2/3/4G? 

 

🙂

 

Ναι!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LAGGI said:

Ναι!

εισαι με android 14 ; σε εμένα δεν υπάρχει η επίλογο μόνο 2g. ας εβαλα και νεα esim .

Link to comment
Share on other sites

Just now, mger said:

εισαι με android 14 ; σε εμένα δεν υπάρχει η επίλογο μόνο 2g. ας εβαλα και νεα esim .

Nαι...Android 14...

Προφανως δεν το υποστηρίζει ούτε η esim που εβαλες το "2G μόνο".Βαλε μια sim Nova αν βρεις απο κάποιο φίλο σου,φτιαξε τη ρουτίνα και μετα ξαναβαλε την sim Cosmote!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...