Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Παρατήρησα πριν μερικές μέρες ένα θέμα με την οθόνη της συσκευής. Έχει αυτήν την περίεργη γραμμή στο πάνω μέρος. Σαν να έχει κάτι από πάνω. Αν την καθαρίσω καλά με ένα πανάκι εξαφανίζεται σχεδόν αλλά αν λερωθεί ξαναεμφανίζεται ! Δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα ,ελπίζω στις photo να φαίνεται καλύτερα τι εννοώ ! Επίσης δεν έχει κανένα θέμα προς το παρόν στην χρήση ,όλα φαίνονται ok στην οθόνη, μόνο όταν είναι κλειστή μπορείς να το καταλάβεις ! Πήγα σε ένα samsung kiosk και μου είπε ότι πρώτη φορά το βλέπει και έβγαλε photo να στείλει στα κεντρικα για να μας πούνε ! Έχουμε καμιά πληροφορία για το τι είναι ? Στην πρώτη photo με την γραμμή και στην δεύτερη μετά από το πανάκι.

prob 1.jpg

prob 2.jpg

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lagoudakis said:

φορας τζαμακι η ζελατινα;;;;

Τίποτα φίλε μου ,την οθόνη βλέπουμε !

 

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, XristosKom said:

Τίποτα φίλε μου ,την οθόνη βλέπουμε !

 

Ίσως έχεις θέμα με την ολεοφοβική επίστρωση της οθόνης.. Μόνο εκεί πάει το μυαλό μου.. 

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε ! Ξέρουμε αν υπάρχει τέτοιο θέμα σε αυτές τις συσκευές γενικά ? Γνωρίζουμε την αγγλική ορολογία ? Ευχαριστώ !

 

P.S Oleophobic Coating ! Με μια γρήγορη ματιά δεν μοιάζει να είναι αυτό. Από όσο είδα ,αυτό γίνεται στα μέρη που σκρολάρεις !

Edited by XristosKom

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε ! Ξέρουμε αν υπάρχει τέτοιο θέμα σε αυτές τις συσκευές γενικά ? Γνωρίζουμε την αγγλική ορολογία ? Ευχαριστώ !
Oleophobic coating


Sent from my SM-A146P using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να τρέξει Samsung dex και να δει αν βγάζει 4k στα 60hz στη δεύτερη οθόνη;; 

Εγώ τελευταία φορά που το είχα δοκιμάσει με android 13 έτρεχε ή στα 1080p @60hz ή σε 4k @30hz.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έφτασε η ώρα να βγάλω τη μεμβράνη Whitestone που έχω και να βάλω άλλη διότι μου την χάλασε ο μικρός. Τι νσ βάλω; τι προτείνετε; και κανένα μαγαζί να τη βάζει;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς κυρτή;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς κυρτή;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εμένα ενώ μου αρέσει η κυρτή δεν θέλω να βάζω tempered με κόλλες κλπ
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, costsa41 said:

Ευτυχώς κυρτή;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο μεταξύ τις ίδιες φωτογραφίες είδα σε άρθρο που έλεγε ότι το s23u θα έχει επίπεδη οθόνη και βέβαια από τις φωτογραφίες αυτό προκύπτει. (Επίπεδη οθόνη).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εμένα ενώ μου αρέσει η κυρτή δεν θέλω να βάζω tempered με κόλλες κλπ
Να φτιάξουν οι κατασκευαστές γυαλιά χωρίς κόλλα τότε. Είναι ένα τηλέφωνο που πουλάει δε θα χάσουν.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.insomnia.gr/articles/hardware/samsung/oi-prwtes-fwtografies-tou-samsung-galaxy-s24-ultra/

Εγώ για επίπεδη βλέπω και συγνώμη αλλά ενώ φοράω whitestone dome και στο 23u (αναγκαστικά επειδή δεν υπάρχει κάτι άλλο αξιόλογο σε tempered glass) προτιμώ τα flat tempered glass με την κλασική κόλλα από την uv κόλλα που μπετωνει πάνω στο οθόνη του κινητού και φυσικά το 40ευρω για 2 τζαμάκια που ΔΕΝ θα φεύγει από την τσέπη μου πλέον.. 

Τόσα χρόνια και με IPhone (και εγώ που είχα μέχρι το 13 pro max άλλαζα κάθε λίγο όλες τις εταιρίες και ναυαρχίδες) και στις γυναίκας μου τα pro max που της βάζω spigen align master με 15 ευρουλακια παίρνεις 2 συν το frame τοποθέτησης.. Fail proof και ίχνος φθοράς ποτέ στην οθόνη... Μα ποτέ όμως.. 

Χίλιες φορές φλατ οθόνη, από εμένα έτσι γατί γούστα είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Μενουμε S23 ULTRA ,δεν υπαρχει λογος αλλαγης,αν ειχε επιπεδη οθονη να το συζητουσαμε ρε παιδι μου....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω και εγώ το κινητό, ερώτηση, διαβάζω θέματα με το ui 6.0, burn in, downgrade σε κάμερα και λοιπά, προς το παρόν όπως το βγάλω από το κουτί, να το αφήσω με το εργοστασιακό λογισμικό η να κάνω απευθείας update σε one ui 6.0 ? Είδατε εσείς κάποιο θέμα ; Περισσότερο με νοιάζει το να μην πάθει κάτι η συσκευή, δεν θέλω επισκευασμένο καινούργιο κινητό…. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kyrstallone said:

Έχει δοκιμάσει κάποιος να τρέξει Samsung dex και να δει αν βγάζει 4k στα 60hz στη δεύτερη οθόνη;; 

Εγώ τελευταία φορά που το είχα δοκιμάσει με android 13 έτρεχε ή στα 1080p @60hz ή σε 4k @30hz.

 

Και πως ακριβώς το καταλαβαίνεις το 4-60 ή το 4-30?

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Just now, thabull said:

Και πως ακριβώς το καταλαβαίνεις το 4-60 ή το 4-30?

Συνήθως όλα τα monitor- τηλεοράσεις έχουν info που δείχνουν σε τι format και specs τρέχει το όποιο input.. Εκτός αν είναι προπολέμιο..

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, kek said:

Μενουμε S23 ULTRA ,δεν υπαρχει λογος αλλαγης,αν ειχε επιπεδη οθονη να το συζητουσαμε ρε παιδι μου....

Κάθε φορά έτσι λέμε και στο τέλος την κάνουμε την μετάβαση 😁...το μικρόβιο της αλλαγής, βέβαια εγώ είχα καιρό να έρθω σε ναυαρχίδα της σαμμυ από εποχής  s9+ & note 8. Είχα αλλάξει στρατόπεδο με 1+ 7pro και για ενάμιση χρόνο με το τίμιο για τα γούστα μου s21fe. 

@manos20082 μην το σκέφτεσαι καθόλου μιλάμε για ένα τηλέφωνο εξαιρετικό από κάθε άποψη. Να το χαρείς!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα που αν ισχύουν οι φήμες για Exynos στα S24/S24+, το S23 Ultra(και γενικά όλα τα S23) θα είναι τρελό κελεπούρι αντί του S24+.

Οχι μόνο αυτό αλλά για τον Snap 8 gen 3, ήδη δεν ακούγονται καλά λόγια, και μάλιστα φήμες λένε ότι το S24Ultra θα ξεκινάει πάλι από 8gb ram(έλεος ρε Samsung).

https://eightify.app/summary/technology-and-gadgets/xiaomi-14-pro-sd8gen3-overheating-benchmarks-gaming-issues

Τα μόνα θετικά της υπόθεσης αν ισχύουν ειναι όντως η επίπεδη οθόνη(αν όντως ισχύει)και ότι όλα τα S24Ultra θα ειναι παγκοσμίως με Snapdragon.

Κατά τα άλλα μια από τα ίδια για άλλη μια χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

On 26/11/2023 at 5:44 ΜΜ, XristosKom said:

Καλησπέρα παιδιά. Παρατήρησα πριν μερικές μέρες ένα θέμα με την οθόνη της συσκευής. Έχει αυτήν την περίεργη γραμμή στο πάνω μέρος. Σαν να έχει κάτι από πάνω. Αν την καθαρίσω καλά με ένα πανάκι εξαφανίζεται σχεδόν αλλά αν λερωθεί ξαναεμφανίζεται ! Δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα ,ελπίζω στις photo να φαίνεται καλύτερα τι εννοώ ! Επίσης δεν έχει κανένα θέμα προς το παρόν στην χρήση ,όλα φαίνονται ok στην οθόνη, μόνο όταν είναι κλειστή μπορείς να το καταλάβεις ! Πήγα σε ένα samsung kiosk και μου είπε ότι πρώτη φορά το βλέπει και έβγαλε photo να στείλει στα κεντρικα για να μας πούνε ! Έχουμε καμιά πληροφορία για το τι είναι ? Στην πρώτη photo με την γραμμή και στην δεύτερη μετά από το πανάκι.

prob 1.jpg

prob 2.jpg

Φίλε το ίδιο είχα πάθει στο s7edge και μου είχαν κάνει αντικατάσταση οθονης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Ισα ισα που αν ισχύουν οι φήμες για Exynos στα S24/S24+, το S23 Ultra(και γενικά όλα τα S23) θα είναι τρελό κελεπούρι αντί του S24+.

Οχι μόνο αυτό αλλά για τον Snap 8 gen 3, ήδη δεν ακούγονται καλά λόγια, και μάλιστα φήμες λένε ότι το S24Ultra θα ξεκινάει πάλι από 8gb ram(έλεος ρε Samsung).

https://eightify.app/summary/technology-and-gadgets/xiaomi-14-pro-sd8gen3-overheating-benchmarks-gaming-issues

Τα μόνα θετικά της υπόθεσης αν ισχύουν ειναι όντως η επίπεδη οθόνη(αν όντως ισχύει)και ότι όλα τα S24Ultra θα ειναι παγκοσμίως με Snapdragon.

Κατά τα άλλα μια από τα ίδια για άλλη μια χρονιά.

Δηλαδή θέλεις να μας πεις ότι το περσινό μοντέλο θα είναι καλύτερο απο το φετινό. Μάλιστα.... 

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Να ρωτήσω κάτι όταν η συσκευή είναι σφραγισμένη έχει σελοφάν απ έξω το κουτί ; ή μόνο  ταινίες ασφαλείας πάνω και κάτω ; 

Ευχαριστώ 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Να ρωτήσω κάτι όταν η συσκευή είναι σφραγισμένη έχει σελοφάν απ έξω το κουτί ; ή μόνο  ταινίες ασφαλείας; 
Ευχαριστώ 
Ταινίες ασφαλείας.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...