Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

off topic *
ξέρει κανείς το 24 ultra θα έχει curved οθόνη;ρωτάω γιατί εάν έχει - που δεν μου αρέσει- να πάω τώρα στο s23 plus και να μην περιμένω το 24αρι ultra
Από ότι λένε δεν θα έχει curve οθόνη, αλλά flat. Δες το παρακατω:
https://techmaniacs.gr/aytes-einai-oi-diafores-sto-design-galaxy-s23-ultra-galaxy-s24-ultra-deite-fotografia/

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μια που συζητιέται και με δεδομένο ότι πολλοί από εμάς θα πάμε (?) στο S24 και με δεδομένο (επίσης) ότι είμαστε τώρα χρόνια με όχι flat οθόνες, ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ? Θα είναι καλύτερη ή χειρότερη σαν εμπειρία; 

Ξέρω ότι είναι o.t και ζητώ συγνώμη για την σύγχυση! 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Και μια που συζητιέται και με δεδομένο ότι πολλοί από εμάς θα πάμε (?) στο S24 και με δεδομένο (επίσης) ότι είμαστε τώρα χρόνια με όχι flat οθόνες, ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ? Θα είναι καλύτερη ή χειρότερη σαν εμπειρία; 
Ξέρω ότι είναι o.t και ζητώ συγνώμη για την σύγχυση! 
Απλά θα φαίνεται πιο μεγάλο και σαν πλακάκι του μπάνιου. Η εμπειρία θα είναι ίδια. Δε θα αλλάξουν και πολλά πράγματα ούτε εξωτερικά ούτε εσωτερικά που θα επηρεάσουν τόσο πολύ την καθημερινότητα μας.....

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα πάψει να υφίσταται θα είναι ο φόβος με τα tempered glass και με το βάλε-βγάλε τη θήκη... Για μένα είναι στα συν ότι θα έχει πιο φαρδιά οθόνη... Ποτέ δεν μου άρεσαν οι στενές

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Και μια που συζητιέται και με δεδομένο ότι πολλοί από εμάς θα πάμε (?) στο S24 και με δεδομένο (επίσης) ότι είμαστε τώρα χρόνια με όχι flat οθόνες, ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ? Θα είναι καλύτερη ή χειρότερη σαν εμπειρία; 
Ξέρω ότι είναι o.t και ζητώ συγνώμη για την σύγχυση! 
Το πενάκι θέλει flat οθόνη για να δουλέψει σωστά. Άρα πρώτο plus. Δεύτερον βαρέθηκα κόλλες, 40αρια σε τζαμαρία, ζελατινες κάθε μηνα γιατί γίνονται σκ@τα. Ένα απλό τζάμι και τέλος. Τρίτον, λιγότερη πιθανότητα σπασίματος οθόνης εάν είναι flat. Οπότε ναι flat οθόνη με τα χίλια και περισσότερο λόγο του s pen. Τώρα το αν θα το αλλάξω θα εξαρτηθεί από παράγοντες όπως τιμή και χωρητικοτηκοτητα βασικής έκδοσης (για εμένα 512 πλέον πρέπει να είναι η βασική στην τιμη του 256) . Και πολύ σημαντικό θα ερθει με snap ή exynos? Ένα έρθει με snap καλώς, αν ερθει με exynos δύσκολα. Το κακό είναι ότι όταν βγάζει η sam exynos για κάποιες αγορες , που ως επί το πλείστον είναι κατώτερος επεξεργαστής, περιορίζει και την δύναμη της αντίστοιχης γενιάς snap ώστε να κρατάει ένα balance.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι.
Έκανες ενημέρωση τις εφαρμογές του Galaxy Store;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, και έκανα και επαναφορά εργοστασιακών μετά την αναβάθμιση σε Android 14.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως,εγκατέστησα το ONE UI6 χωρίς καμμία ιδιαίτερη προεργασία.Το μόνο που εκανα (και που κανω πάντα πριν καθε ενημερωση firmware) ειναι να κάνω kill τις ανοικτές εφαρμογες.

Μεχρι στιγμης δεν διαπίστωσα καμμία δυσλειτουργία και όλα λειτουργούν άψογα.Εννοείται οτι δεν με ικανοποιεί ο τροπος απεικόνισης της μπαταρίας και του SOT,αλλά ελπίζω να το αλλάξει καποια στιγμη η Samsung προς το καλύτερο...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bromonano2 said:

Το πενάκι θέλει flat οθόνη για να δουλέψει σωστά. Άρα πρώτο plus. Δεύτερον βαρέθηκα κόλλες, 40αρια σε τζαμαρία, ζελατινες κάθε μηνα γιατί γίνονται σκ@τα. Ένα απλό τζάμι και τέλος. Τρίτον, λιγότερη πιθανότητα σπασίματος οθόνης εάν είναι flat. Οπότε ναι flat οθόνη με τα χίλια και περισσότερο λόγο του s pen. Τώρα το αν θα το αλλάξω θα εξαρτηθεί από παράγοντες όπως τιμή και χωρητικοτηκοτητα βασικής έκδοσης (για εμένα 512 πλέον πρέπει να είναι η βασική στην τιμη του 256) . Και πολύ σημαντικό θα ερθει με snap ή exynos? Ένα έρθει με snap καλώς, αν ερθει με exynos δύσκολα. Το κακό είναι ότι όταν βγάζει η sam exynos για κάποιες αγορες , που ως επί το πλείστον είναι κατώτερος επεξεργαστής, περιορίζει και την δύναμη της αντίστοιχης γενιάς snap ώστε να κρατάει ένα balance.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Εγω εβαλα ενα τζαμακι χωρις κολλες και εδω και μια βδομαδα αψογο με 3 θηκες που βαζω βγαζω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ,

Στο Google wallet λεει ότι στις ρυθμίσεις στις συνδεδεμένες συσκευές έχει επιλογή να μην μπορούν να γίνουν πληρωμές αν το τηλ είναι κλειδωμένο

Εγω παω να το βρω στο μενού και δεν υπάρχει... το έχει δει κανείς?

Το point είναι να υπάρχει μια τέτοια προστασία ώστε να έχω μόνιμα ανοιχτό το nfc


Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, margaritagr said:

Παιδιά καλησπέρα ,

Στο Google wallet λεει ότι στις ρυθμίσεις στις συνδεδεμένες συσκευές έχει επιλογή να μην μπορούν να γίνουν πληρωμές αν το τηλ είναι κλειδωμένο

Εγω παω να το βρω στο μενού και δεν υπάρχει... το έχει δει κανείς?

Το point είναι να υπάρχει μια τέτοια προστασία ώστε να έχω μόνιμα ανοιχτό το nfc


Sent from my iPad using Tapatalk

Εγώ νομίζω δεν υπάρχει ρύθμιση. 

Πληρωμές μπορούν να γίνουν μόνο αν το τηλέφωνο είναι ξε κλειδωμένο. 

Έχω μόνιμα ανοιχτό το nfc, ξεκλειδώνω και πληρώνω. Εδώ και πολύ καιρό χωρίς να ρυθμίσω τίποτα. 

Μάλλον δηλαδή  αυτή είναι η λειτουργία του έτσι και αλλιώς. 

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω δεν υπάρχει ρύθμιση. 
Πληρωμές μπορούν να γίνουν μόνο αν το τηλέφωνο είναι ξε κλειδωμένο. 
Έχω μόνιμα ανοιχτό το nfc, ξεκλειδώνω και πληρώνω. Εδώ και πολύ καιρό χωρίς να ρυθμίσω τίποτα. 
Μάλλον δηλαδή  αυτή είναι η λειτουργία του έτσι και αλλιώς. 
Εννοώ αν έχεις ρολογάκι τύπου galaxy watch πληρώνεις και το τηλεφωνάκι είναι μέσα στην τσάντα ή στην τσέπη

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Έλειπε το Samsung Notes παιδιά και δεν έγραφε με σβηστή οθόνη σημείωση!
Μετά την επαναφορά εργοστασιακών δεν υπήρχε η εφαρμογή.
Να το ξέρει ο επόμενος!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με σβηστή οθόνη, μπορείς να το ρυθμίσεις για να γράφει κατευθείαν σε 3rd party apps, όπως Microsoft notes ή Evernote?

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα ενα τζαμακι χωρις κολλες και εδω και μια βδομαδα αψογο με 3 θηκες που βαζω βγαζω...
λινκ δώσε! το πέρασες μόνος σου; στις άκρες " κόβει" αμα χρησιμοποιήσεις σύρσιμο το δάκτυλο;

μάλλον κυρτή θα είναι και η νέα οθόνη.... 67f3317a186275493a7d3a3bff0b58ae.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ilka71 said:

λινκ δώσε! το πέρασες μόνος σου; στις άκρες " κόβει" αμα χρησιμοποιήσεις σύρσιμο το δάκτυλο;

μάλλον κυρτή θα είναι και η νέα οθόνη.... 67f3317a186275493a7d3a3bff0b58ae.jpg

Το εχω δειξει σε προηγουμενο ποστ ,απο temu το πηρα οσο παραξενο κ να ακουγεται κ κανει λιγο καμπυλη στις ακρες

Screenshot_20231107_083515_Temu.jpg

Edited by greg2310
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.. Σκέφτομαι την μετάβαση από s23+ μιας και το ultra είναι η κορυφαία σε επιδόσεις συσκευή... Το μόνο που με κρατάει είναι το μέγεθος..

 

 

Δεν είχα ποτέ τόσο μεγάλη συσκευή..

Έχει κάποιος άποψη?

Έχει κάνει κανείς τέτοια η παροιμία μετάβαση?

Συνηθίζεται στο χέρι εύκολα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!μετά την αναβάθμιση έχω πρόβλημα με το gpay και γενικά με το πορτοφόλι της google μου λεει ότι η συσκευή μου δεν πληρεί τους κανόνες ασφαλείας! Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, rigopil7 said:

Καλημέρα!μετά την αναβάθμιση έχω πρόβλημα με το gpay και γενικά με το πορτοφόλι της google μου λεει ότι η συσκευή μου δεν πληρεί τους κανόνες ασφαλείας! Τι μπορώ να κάνω?

Εμένα μου βγάζει αυτό ενώ στην αρχή δούλευε και το έκανε ξαφνικά μετα.λυση δεν έχω βρει το έχω αφήσει έτσι.φορματ δε κάνω γι αυτή την εφαρμογή. Απεγκατασταση κάνε restart το κινητό εγκατάσταση ξανά  κ δες 

Screenshot_20231110_103042_GoogleWallet.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, redcom7 said:

Καλημέρα σε όλους.. Σκέφτομαι την μετάβαση από s23+ μιας και το ultra είναι η κορυφαία σε επιδόσεις συσκευή... Το μόνο που με κρατάει είναι το μέγεθος..

 

 

Δεν είχα ποτέ τόσο μεγάλη συσκευή..

Έχει κάποιος άποψη?

Έχει κάνει κανείς τέτοια η παροιμία μετάβαση?

Συνηθίζεται στο χέρι εύκολα?

Προσωπικά αν κ έρχομαι από το Huawei p30 pro στο ένα χέρι στη παλάμη σε δυσκολεύει αρκετά η χρήση. Παρόλα,αυτά κ αυτό το μήνυμα που στέλνω εδώ με το ένα χέρι το κρατάω. Θέλει συνήθεια και θήκη οπωσδήποτε!

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα θεμα,τραβαω μια φωτο και δεν μου περναει στις φωτογραφιες google,μπαινει μονο στην συλλογη,αν τις ανοιξω απο την συλλογη τοτε οκ περναει....δεν θελω να κανω επαναφορα εργοστασιακων,την αναβαθμιση την περασα με καθαρη εγκατασταση,στις 10 φωτο που θα βγαλω αντε να περασει η μια

Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, deal703 said:

Γνωρίζετε αν με την esim πιάνεις καλύτερο σα από μια κανονική? Έτσι μου είπαν και παραξενευτικα

Εγώ που δοκίμασα esim πάντως, δεν είδα καμιά διαφορά 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν με την esim πιάνεις καλύτερο σα από μια κανονική? Έτσι μου είπαν και παραξενευτικα
Το σα τι είναι;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...