Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, πριν την αναβάθμιση στο UI 6 είχα ρυθμίσει το πλαϊνό κουμπί, με παρατεταμένο πάτημα να μπαίνει στο αθόρυβο και το αντίστροφο τώρα όμως δεν βρίσκω αυτή την λειτουργία πάρα μόνο άνοιγμα Bixby και on/off τη συσκευή.  Γνωρίζει κανείς αν έχει αφαιρεθεί αυτή η επιλογή?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Jason_z said:

Καλημέρα, πριν την αναβάθμιση στο UI 6 είχα ρυθμίσει το πλαϊνό κουμπί, με παρατεταμένο πάτημα να μπαίνει στο αθόρυβο και το αντίστροφο τώρα όμως δεν βρίσκω αυτή την λειτουργία πάρα μόνο άνοιγμα Bixby και on/off τη συσκευή.  Γνωρίζει κανείς αν έχει αφαιρεθεί αυτή η επιλογή?

Καλήμερα. Πας στις ρυθμίσεις μετά συνθέτες λειτουργίες και βρίσκεις το πλαϊνό πλήκτρο. Εκεί το φτιάχνεις όπως επιθυμείς. 

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jtgiannis said:

Καλήμερα. Πας στις ρυθμίσεις μετά συνθέτες λειτουργίες και βρίσκεις το πλαϊνό πλήκτρο. Εκεί το φτιάχνεις όπως επιθυμείς. 

Έχω πάει εκεί αλλά δεν βρίσκω τη ρύθμιση που να το κάνω ότι θέλω.. 

Screenshot_20231107_105725_Settings.jpg

1 minute ago, Jason_z said:

Έχω πάει εκεί αλλά δεν βρίσκω τη ρύθμιση που να το κάνω ότι θέλω.. 

Screenshot_20231107_105725_Settings.jpg

Edit: το βρήκα τι έφταιγε..ήθελε restart το registar από το Goodlock..

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κι εσείς πρόβλημα με το messenger μετά την αναβάθμιση? Ότι να ναι κάνει,οπότε γουστάρει ανοίγει και η συσκευή μου λέει συνέχεια να το βάλω σε πλήρη αδράνεια.Το έσβησα και το έκανα εγκατάσταση ξανά αλλά τζίφος.Μαλλον θα λυθεί σε κάποιο update να υποθέσω.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GeorgeHtz said:

Καλημέρα και από εμένα .

Ακόμα περιμένω την αναβάθμιση. Έχω αλλάξει csc . 

Φοβάμαι μη περιμένω άδικα 

Screenshot_20231107_114149_Settings.jpg

ειχα thl  γύρισα σε EUX αναβαθμισα και ξαναγυρισα σε THL 5 λεπτα δουλεια

Edited by kostas197
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kostas197 said:

ειχα thl  γύρισα σε EUX αναβαθμισα και ξαναγυρισα σε THL 5 λεπτα δουλεια

σωστο και αυτο, δεν το σκεφτηκα. Αν και περιμενω να φτιαχτει το messenger facebook γιατι το δουλευω συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aeroporos said:

Έχετε κι εσείς πρόβλημα με το messenger μετά την αναβάθμιση? Ότι να ναι κάνει,οπότε γουστάρει ανοίγει και η συσκευή μου λέει συνέχεια να το βάλω σε πλήρη αδράνεια.Το έσβησα και το έκανα εγκατάσταση ξανά αλλά τζίφος.Μαλλον θα λυθεί σε κάποιο update να υποθέσω.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εμενα μια χαρά δειχνει

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, yorgos00 said:

Έκανα και εγώ το update. Να πω την αλήθεια δε κατάλαβα κάποια διαφορά ακόμα ούτε είδα κάποια ενδιαφέρουσα καινούρια λειτουργία. Αυτό που διαπίστωσα όμως είναι ότι δε παίζει καλά το android auto. Δε συνδέεται με τη πρώτη και όταν με παίρνουν πετάει τη κλήση σε αναμονή γιατί οδηγώ.... Χωρίς να έχω κάποια ρουτίνα. Μόνο σε εμένα έχει θέμα; 

Κάνε μια εκκαθάριση την εφαρμογή κ αυτό με την κλήση δες το πρώτα στην μονάδα του αυτοκινήτου σου μήπως μπήκαν σε default ρυθμίσεις  . Συμβαίνει σε αρκετά αμάξια. 

Link to comment
Share on other sites

Εχετε καμια απαντηση;; παρακαλω

Καλημέρα σας, ως νέος έχω κάποιες απορίες,

Αρχικά είναι σφαίρα!!!

Πάμε τώρα τι απαραίτητες εφαρμογές θεωρείτε ότι πρέπει να έχει το κινητό;

Μπορούμε να γραφτούμε στην beta; και εάν ναι πως;

Τι είναι και πως γίνεται το wipe; 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 Galaxy Enhance-X τι ειναι αυτη η εφαρμογη;

https://www.sammobile.com/news/one-ui-6-auto-blocker-improve-device-security/#google_vignette

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, lefteris90 said:

Εχετε καμια απαντηση;; παρακαλω

Καλημέρα σας, ως νέος έχω κάποιες απορίες,

Αρχικά είναι σφαίρα!!!

Πάμε τώρα τι απαραίτητες εφαρμογές θεωρείτε ότι πρέπει να έχει το κινητό;

Μπορούμε να γραφτούμε στην beta; και εάν ναι πως;

Τι είναι και πως γίνεται το wipe; 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 Galaxy Enhance-X τι ειναι αυτη η εφαρμογη;

https://www.sammobile.com/news/one-ui-6-auto-blocker-improve-device-security/#google_vignette

Οι απαραιτητες εφαρμογες για μενα ισως σου ειναι αχρηστες εσενα.οποτε τι να σου απαντησουμε καθε φορα που ρωτας?το wipe ειτε γινεται απο τις ρυθμισεις επαναφορα διαγραφη ολων ειτε με εντολες αφου συνδεθει με usb σε υπολογιστη ωστε να βγει το menu και εκει θα βρεις το wipe ,clear cache κτλ.

Link to comment
Share on other sites



Εχετε καμια απαντηση;; παρακαλω

Καλημέρα σας, ως νέος έχω κάποιες απορίες,

Αρχικά είναι σφαίρα!!!

Πάμε τώρα τι απαραίτητες εφαρμογές θεωρείτε ότι πρέπει να έχει το κινητό;

Μπορούμε να γραφτούμε στην beta; και εάν ναι πως;

Τι είναι και πως γίνεται το wipe; 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 Galaxy Enhance-X τι ειναι αυτη η εφαρμογη;

https://www.sammobile.com/news/one-ui-6-auto-blocker-improve-device-security/#google_vignette



Αυτά που ρωτάς δεν μπορούν να απαντηθούν εδώ μέσα... Ανάλογα τη χρήση που θα του κάνεις και ότι θα φανεί σε σένα χρήσιμο.

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το update. Να πω την αλήθεια δε κατάλαβα κάποια διαφορά ακόμα ούτε είδα κάποια ενδιαφέρουσα καινούρια λειτουργία. Αυτό που διαπίστωσα όμως είναι ότι δε παίζει καλά το android auto. Δε συνδέεται με τη πρώτη και όταν με παίρνουν πετάει τη κλήση σε αναμονή γιατί οδηγώ.... Χωρίς να έχω κάποια ρουτίνα. Μόνο σε εμένα έχει θέμα; 
Εδώ δουλεύει άψογα! Μήπως να έσβηνες τη συσκευή απο το αυτοκίνητο, να έκανες διαγραφή δεδομένων και cache στην εφαρμογή και να ξαναέκανες τη σύνδεση!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, aeroporos said:

Έχετε κι εσείς πρόβλημα με το messenger μετά την αναβάθμιση? Ότι να ναι κάνει,οπότε γουστάρει ανοίγει και η συσκευή μου λέει συνέχεια να το βάλω σε πλήρη αδράνεια.Το έσβησα και το έκανα εγκατάσταση ξανά αλλά τζίφος.Μαλλον θα λυθεί σε κάποιο update να υποθέσω.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εγώ είχα θέμα και δεν αντεχα να βγει κάποιο update (έχει βγει κάποιο μετά την εγκατάσταση του καινούργιου λογισμικού). Λοιπόν τι έκανα μετά από παρότρυνση κάποιου φίλου εδώ στο forum έσβησα την εφαρμογή, έκανα επανεκκίνηση του κινητου κ την ξαναπέρασα και όλα καλά μετά την επόμενη μου έσκασε και η ενημέρωση του messenger και δουλεύει άψογα όπως πριν. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Andreaszel said:

Αχαχαχαχα

Screenshot_20231107_125822_BatteryOne.jpg

Όχι ότι είναι ιδιαίτερα ακριβή αυτά τα προγραμματα αλλά με μια φόρτιση είναι απίθανο να βγάλει ποσοστό κοντά στο πραγματικό. Εμένα το Accubattery μετά από 19 φορτίσεις λέει 104%. Μην ξεχνάμε όμως πως 4855mAh είναι οι προδιαγραφές ελάχιστης χωρητικότητα της μπαταρίας άρα υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να έχουμε πέσει σε πολύ καλή μπαταρία. Χαρακτηριστικο παράδειγμα στα iphone όπου κάποια μετά από 1 περίπου χρόνο χρήσης είναι ακόμα στο 100% κ άλλα μετά από μερικούς μήνες πέφτει η υγεία μπαταρίας. 

Screenshot_20231108_004440_AccuBattery.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω εταιρια ΙΚΕ.

Μπορω εαν θελω να αγορασω το κινητο με τιμολογιο πληρωνοντας το ΦΠΑ στο καταστημα και να αφαιρεθει μετα ο ΦΠΑ στο τριμηνο ή θα πρεπει υποχρεωτικά να κανω χρηση του Αρ 39Α για να μην πληρωσω ΦΠΑ

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ο λογιστης θα σου δωσει μια σιγουρη απαντηση,εγω προσωπικα το πηρα χωρις με το αρθρο 39

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lagoudakis said:

νομιζω οτι ο λογιστης θα σου δωσει μια σιγουρη απαντηση,εγω προσωπικα το πηρα χωρις με το αρθρο 39

Ο λογιστής ο δικός μου λεει πρεπει οτι ο ΦΠΑ μπορει να αφαιρεθει μονο στο καταστημα και του φιλου μου ο λογιστης λεει οτι μπορει να αφαιρεθει στην πληρωμη του ΦΠΑ τριμήνου

 

οοεεο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mafiagalou said:

Ο λογιστής ο δικός μου λεει πρεπει οτι ο ΦΠΑ μπορει να αφαιρεθει μονο στο καταστημα και του φιλου μου ο λογιστης λεει οτι μπορει να αφαιρεθει στην πληρωμη του ΦΠΑ τριμήνου

 

οοεεο

αμα σου λενε διαφορετικα πραγματα αυτοι που ειναι λογιστες και γνωριζουν το νομο(λεμε τωρα) εδω τι απαντηση να σου δωσουν;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κάποιο τεχνολογικό θεμα αυτο με τους λογιστές και το συζητάμε εδώ? Δεν νομίζω να ενδιαφέρει κανέναν. 
Για αυτό σου λέω.... Αύριο θα βρέχει...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μετά από την αναβάθμιση όταν μου έρχονται μηνύματα στο messenger και έχω ενεργοποιήσει την σκουρόχρωμη λειτουργία οθονης μου βγάζει τα μηνύματα πολύ λευκά στην μπάρα ειδοποιήσεων με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τα διαβάσω,γενικά η εφαρμογή του messenger μου κάνει αποσυνδέσεις 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...