Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο νοβα δεν παλεύεται πλέον...πολύ κακο transition και μη ομαλά animations...

sent from my S23Ultra 12/512


Αναφέρεσαι στη version του playstore ή στην beta (8.0.8)? Λίγο που τον έβαλα δεν μου φάνηκε κακός και από την άλλη δεν χρειάζεσαι διδακτορική διατριβή για να αλλάξεις πράγματα στο UI.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

 

Καλημέρα σας, ως νέος έχω κάποιες απορίες,

Αρχικά είναι σφαίρα!!!

Πάμε τώρα τι απαραίτητες εφαρμογές θεωρείτε ότι πρέπει να έχει το κινητό;

Μπορούμε να γραφτούμε στην beta; και εάν ναι πως;

Τι είναι και πως γίνεται το wipe; 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 Galaxy Enhance-X τι ειναι αυτη η εφαρμογη;

https://www.sammobile.com/news/galaxy-a53-a54-one-ui-6-galaxy-enhance-x-app/

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στη version του playstore ή στην beta (8.0.8)? Λίγο που τον έβαλα δεν μου φάνηκε κακός και από την άλλη δεν χρειάζεσαι διδακτορική διατριβή για να αλλάξεις πράγματα στο UI.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Και στις 2 που έχω δοκιμάσει...και τον έχω αγορασμενο.

Προσωπικά μου αρκεί πλέον ο default της Samsung ο οποίος είναι smooth και με τα animations που πρέπει... έχω και το good lock αν θέλω κάτι να αλλάξω...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, costsa41 said:

Ναι γίνεται μέσα από το good lock. Στο theme park. Εντωμεταξύ υπάρχει ενημέρωση για το home up που δε δούλευε και τώρα δουλεύει κανονικά. Όλα λίγο υπομονή θέλουν.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ευχαριστω για την απαντηση σου,απλα μετα απο 7 χρονια sammy και εχω χαθει λιγο....αλλα που θα παει😄😃

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω καποια bugs. Συγκεκριμενα οταν εναλλασσω απο αρχικη οθονη στην οθονη εφαρμογων αλλαζει το χρωμα του background.O NOVA δυστυχως, δεν ειναι ο nova που ξεραμε.Οσον αφορα τα εικονιδια εκανα μερικες δοκιμες.Με την εφαρμογη icon pack studio ο default launcher της samsung δεν συνεργαζεται, πρεπει να βαλετε καποιον αλλον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιον ασύρματο φορτιστή που όμως να υποστηρίζει φόρτιση για ρολόι (gt2 pro) και ακουστικά (soundcore);

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, lagoudakis said:

ευχαριστω για την απαντηση σου,απλα μετα απο 7 χρονια sammy και εχω χαθει λιγο....αλλα που θα παει😄😃

Όντως γίνεται και με το theme park, δεν το είχα παρει χαμπάρι οτι κανει και αυτο. Πας icons ,create new και χαμηλά κατω (αναλόγως τη συσκευή μπορει να εχει ενα βελος που το πατας ,και σου δινει ένα slider να αλλάξεις το μέγεθος των εικονιδίων.  Δίνεις ενα ονομα και εφαρμόζεις το νεο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sosimple2 said:

Όντως γίνεται και με το theme park, δεν το είχα παρει χαμπάρι οτι κανει και αυτο. Πας icons ,create new και χαμηλά κατω (αναλόγως τη συσκευή μπορει να εχει ενα βελος που το πατας ,και σου δινει ένα slider να αλλάξεις το μέγεθος των εικονιδίων.  Δίνεις ενα ονομα και εφαρμόζεις το νεο θεμα.

ευχαριστω φιλε μου,να υποθεσω αυτο εννοεις ε; https://play.google.com/store/search?q=themepack&c=apps

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lagoudakis said:

ευχαριστω φιλε μου,να υποθεσω αυτο εννοεις ε; https://play.google.com/store/search?q=themepack&c=apps

Καλησπέρα. Αν δεν κάνω λάθος ο φίλος εννοεί την εφαρμογή του Good Lock. Κατεβάζεις το Good Lock και μέσα έχει το theme park. Εκεί βρίσκεις την επιλογή create new και επιλέγεις icon. Ότι άλλη απορία στην διάθεση σου. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, jtgiannis said:

Καλησπέρα. Αν δεν κάνω λάθος ο φίλος εννοεί την εφαρμογή του Good Lock. Κατεβάζεις το Good Lock και μέσα έχει το theme park. Εκεί βρίσκεις την επιλογή create new και επιλέγεις icon. Ότι άλλη απορία στην διάθεση σου. 

α μαλιστα καταλαβα,σε ευχαριστω....θα σας ζαλισω λιγο αλλα θα παρω μπροστα,βεβαια εχω διαβασει ολες τις σελιδες ,αλλα αλλο ειναι να τα βλεπεις στην πραξη

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω καποια bugs. Συγκεκριμενα οταν εναλλασσω απο αρχικη οθονη στην οθονη εφαρμογων αλλαζει το χρωμα του background.O NOVA δυστυχως, δεν ειναι ο nova που ξεραμε.Οσον αφορα τα εικονιδια εκανα μερικες δοκιμες.Με την εφαρμογη icon pack studio ο default launcher της samsung δεν συνεργαζεται, πρεπει να βαλετε καποιον αλλον.
Το Icon Pack Studio δουλεύει μια χαρά και στο OneUi 6. Διαλέγεις το εικονίδιο που σου αρέσει κανεις install/update exported icon pack. Ανοίγεις το theme park, διαλέγεις icon pack και βρίσκεις το exported icon pack και είσαι οκ. Μπορείς να τα μικρύνεις κιόλας.

Sent from my S23 Ultra 🩷

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Joanna7 said:

Το Icon Pack Studio δουλεύει μια χαρά και στο OneUi 6. Διαλέγεις το εικονίδιο που σου αρέσει κανεις install/update exported icon pack. Ανοίγεις το theme park, διαλέγεις icon pack και βρίσκεις το exported icon pack και είσαι οκ. Μπορείς να τα μικρύνεις κιόλας.

Sent from my S23 Ultra 🩷
 

Ωπ, όντως γίνεται!!! Μόλις το έκανα, ευχαριστώ πολύ!! 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Jason_z said:

Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιον ασύρματο φορτιστή που όμως να υποστηρίζει φόρτιση για ρολόι (gt2 pro) και ακουστικά (soundcore);

https://www.temu.com/gr/3-in-1-wireless-charger-stand-pad-for-iphone-14-13-12-11-x--watch-8-7--foldable-15w-phone-fast-charging-dock-station-g-601099524750072.html?thumb_url=https%3A%2F%2Fimg.kwcdn.com%2Fproduct%2FFancyalgo%2FVirtualModelMatting%2F5dfa3a938b613ab7df398c02a157610e.jpg%3FimageView2%2F2%2Fw%2F500%2Fq%2F60%2Fformat%2Fwebp&_web_cover=thumb_url&pic_h=800&pic_w=800&spec_gallery_id=4026953978&refer_page_sn=10009&refer_source=10001&freesia_scene=2&_oak_freesia_scene=2&_oak_rec_ext_1=MTc1NA&refer_page_el_sn=200049&activity_type=&goods_name=Βάση Βάσης Ασύρματης Φόρτισης 3 Σε 1 Για IPhone 14 13 12 11 X Apple Watch 8 7 Airpods Πτυσσόμενο Τηλέφωνο 15W Σταθμός Σύνδεσης Γρήγορης Φόρτισης&enable_cache=1&_x_vst_scene=adg&_x_ads_sub_channel=search&_x_ads_channel=google&_x_ads_account=2543304784&_x_ads_set=20300517103&_x_ads_id=148344442697&_x_ads_creative_id=663190725544&_x_ns_source=g&_x_ns_gclid=CjwKCAjws9ipBhB1EiwAccEi1P2Ywru4GRu7FGULQIUC5rYIvH9sS6rPv8pAc-D1MlF4CjIobbA5ehoC8Z4QAvD_BwE&_x_ns_placement=&_x_ns_match_type=p&_x_ns_ad_position=&_x_ns_product_id=&_x_ns_target=&_x_ns_devicemodel=&_x_ns_wbraid=CjgKCAjwkNOpBhAgEigADEQqHr5700GmscxHMYo2yQvCNbdJbFe96OZx8qvdr0qz4kj9dH5aGgIg7w&_x_ns_gbraid=0AAAAAo4mICEZDr81_y4VzkTX4cDBogThx&_x_ns_keyword=temu&_x_ns_targetid=kwd-336866712715&_x_sessn_id=ksa3fr9ko9&refer_page_name=search_result&refer_page_id=10009_1698943130932_43n6zqca3c

Κάτι τέτοιο ψάχνεις; για δες στο ανοίγει; 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, jtgiannis said:

Ωπ, όντως γίνεται!!! Μόλις το έκανα, ευχαριστώ πολύ!! 

Επίσης μια πολύ καλή εφαρμογή για εικονίδια είναι και το shortcut maker.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά, μετά από χρόνια, δουλεύω κινητό με τις χειρονομίες. Και με τα animation στο 1. Απίστευτο κινητό.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, efbill said:

Πρώτη φορά, μετά από χρόνια, δουλεύω κινητό με τις χειρονομίες. Και με τα animation στο 1. Απίστευτο κινητό.

Στάλθηκε από το S23 ultra.
 

Χαχα.. εγώ το fold 5 εχω, αλλά επίσης μετά από 10 τουλάχιστον χρόνια εχω αφήσει τα animations στο 1 και δεν εχω κανει debloating. Ο συγκεκριμένος επεξ πού έχουν πλέον τα κινητά είναι τόσο γρήγορος που αν τα βάλεις στο 0.5 δεν προλαβαίνεις να δεις καν τα εφε..  Και το oneui κλείνει ότι δε χρησιμοποιείς μονο του, δε χρειάζεται τίποτα πλέον..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

https://www.temu.com/gr/3-in-1-wireless-charger-stand-pad-for-iphone-14-13-12-11-x--watch-8-7--foldable-15w-phone-fast-charging-dock-station-g-601099524750072.html?thumb_url=https%3A%2F%2Fimg.kwcdn.com%2Fproduct%2FFancyalgo%2FVirtualModelMatting%2F5dfa3a938b613ab7df398c02a157610e.jpg%3FimageView2%2F2%2Fw%2F500%2Fq%2F60%2Fformat%2Fwebp&_web_cover=thumb_url&pic_h=800&pic_w=800&spec_gallery_id=4026953978&refer_page_sn=10009&refer_source=10001&freesia_scene=2&_oak_freesia_scene=2&_oak_rec_ext_1=MTc1NA&refer_page_el_sn=200049&activity_type=&goods_name=Βάση Βάσης Ασύρματης Φόρτισης 3 Σε 1 Για IPhone 14 13 12 11 X Apple Watch 8 7 Airpods Πτυσσόμενο Τηλέφωνο 15W Σταθμός Σύνδεσης Γρήγορης Φόρτισης&enable_cache=1&_x_vst_scene=adg&_x_ads_sub_channel=search&_x_ads_channel=google&_x_ads_account=2543304784&_x_ads_set=20300517103&_x_ads_id=148344442697&_x_ads_creative_id=663190725544&_x_ns_source=g&_x_ns_gclid=CjwKCAjws9ipBhB1EiwAccEi1P2Ywru4GRu7FGULQIUC5rYIvH9sS6rPv8pAc-D1MlF4CjIobbA5ehoC8Z4QAvD_BwE&_x_ns_placement=&_x_ns_match_type=p&_x_ns_ad_position=&_x_ns_product_id=&_x_ns_target=&_x_ns_devicemodel=&_x_ns_wbraid=CjgKCAjwkNOpBhAgEigADEQqHr5700GmscxHMYo2yQvCNbdJbFe96OZx8qvdr0qz4kj9dH5aGgIg7w&_x_ns_gbraid=0AAAAAo4mICEZDr81_y4VzkTX4cDBogThx&_x_ns_keyword=temu&_x_ns_targetid=kwd-336866712715&_x_sessn_id=ksa3fr9ko9&refer_page_name=search_result&refer_page_id=10009_1698943130932_43n6zqca3c

Κάτι τέτοιο ψάχνεις; για δες στο ανοίγει; 

Ναι κάτι τέτοιο! Είναι αξιόπιστος αυτός απο το temu ή θα πάρουμε καμία φωτιά;;

Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2023 at 9:25 ΠΜ, Da_rudakos said:

Το καλύτερο Δημήτρη.
Με κλειστά μάτια! Το έβαλα προχτές. Μπαίνει ολόισια γιατί έχει βάση τοποθέτησης, οπότε δεν το πετάνε οι θήκες.
Αποτύπωμα κανονικά, top!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τελικά βρήκες 2ο άτομο? Έλειπα και,είχα,να μπω μέρες εδώ δε σε πρόλαβα..

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2023 at 7:44 ΜΜ, pOLoS said:

και γω έχω το πρόβλημα με το messenger 

πολλοί αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα στο reddit και προτείνουν απενεργοποίηση του chat heads 

Βγηκε update στο messenger και απ'ο,τι βλεπω με ενεργοποιημενα τα chat heads μεχρι στιγμης δεν εχει κρασαρει κατι ευτυχως.

11 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Ο νοβα δεν παλεύεται πλέον...πολύ κακο transition και μη ομαλά animations...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Δεν ξερω εμενα μου φαινεται εντελως smooth παλι. Ειπα να δωσω ευκαιρια στον stock, αλλα παρολο που παει σφαιρα με χαλασε πολυ η ελλειψη οργανωσης σε tabs που εχω συνηθισει και τα πολυ μικρα icons (αν και αυτο λυνεται οπως βλεπω παραπανω).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκες 2ο άτομο? Έλειπα και,είχα,να μπω μέρες εδώ δε σε πρόλαβα..
Είχες πάρει απο μένα ενα pixel 4 κάποτε;
Το έχω ακόμα αν το θέλεις, έχω αρκετά μηνύματα αλλά δεν μου ζήτησε να το κρατήσω κάποιος. Είναι κορυφή το τζαμακι.
Ασε που δεν μένει δαχτυλιά πάνω με τίποτα!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Ο νοβα δεν παλεύεται πλέον...πολύ κακο transition και μη ομαλά animations...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Αυτόν έχω μου φαίνεται πολύ γρήγορος και παραμετροποιήσιμος σε σχέση με τον mama launcher. Δεν ξέρω κάποιον άλλο τόσο καλό

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν έχω μου φαίνεται πολύ γρήγορος και παραμετροποιήσιμος σε σχέση με τον mama launcher. Δεν ξέρω κάποιον άλλο τόσο καλό
Είναι τραχύς, προτιμώ το smoothness του μαμά

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε να δείτε την τελευταία σκηνή του εξορκισμού στο κινητό μας σε 5.1 - Dolby Atmos από την τελευταία ταινία που κυκλοφορεί "Ο Εξορκιστής"!! Θα πάθετε σοκ από τον ήχο του κινητού μας!!! Καθίστε ήσυχοι σε ένα κανονικό σε διαστάσεις δωμάτιο και απολαύστε τους ήχους που διαχέονται και βρίσκονται παντού γύρω σας, σχεδόν σαν να ήσασταν μέσα στην ταινία. Μπράβο Sammy με τα διπλά σου ηχεία, ξεπέρασες κάθε προσδοκία μου....

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Da_rudakos said:

Είχες πάρει απο μένα ενα pixel 4 κάποτε; emoji16.png
Το έχω ακόμα αν το θέλεις, έχω αρκετά μηνύματα αλλά δεν μου ζήτησε να το κρατήσω κάποιος. Είναι κορυφή το τζαμακι.
Ασε που δεν μένει δαχτυλιά πάνω με τίποτα!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπα pixel δεν έχω μέχρι στιγμής. Ήταν να πάρω το 7 αλλά βρέθηκα με το s23 ultra ! Το θέμα είναι πως,θα το τοποθετήσω. αυτό κοιτάω αυτές τις μέρες πρέπει να βάλω κάτι στην οθόνη την έχω χύμα και όσο να πεις θέλει προσοχή...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς μετά την αναβάθμιση σε One Ui 6 να χρησιμοποιήσει το Dex με καλώδιο usb type c σε hdmi σε 4k οθόνη ή τηλεόραση;; 

Αν ναι βγάζει 4k 60hz ή 4k 30hz;; 

Στο One Ui 5 ακόμα και με την υποστήριξη για υψηλή ανάλυση μου έβγαζε 1080p @60hz ή 4k @30hz. Και όταν ήταν 30hz δεν παλευόταν η πλοήγηση... 

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς εάν γίνεται τις ειδοποιήσεις για τα cookies να τα σταματήσουμε όπως στους browsers στο pc.;

Αυτόν έχω μου φαίνεται πολύ γρήγορος και παραμετροποιήσιμος σε σχέση με τον mama launcher. Δεν ξέρω κάποιον άλλο τόσο καλό
το θέμα είναι ότι με τα gestures δεν λειτουργεί σωστά. πχ με ανέβασμα προς τα πάνω και κράτημα δείχνει τον task manager. στον μαμά και από την home screen ειναι άμεσο. στον NOVA όχι. κομπάζει αρκετά μέχρι να τον ανοίξει. επίσης στον nova οταν επιστρέφεις στην αρχική οθόνη(πάντα για τα gestures μιλάω) και πας γρήγορα ΝΔ πατήσεις ένα εικονίδιο εφαρμογής στην home screen δεν πατιέται άμεσα. πρέπει ελάχιστα να περιμένεις
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...