Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Smart Switch.  Μου περασε τα παντα από το Note 20 Ultra μου.
σου έκανε και εγκατάσταση των εφαρμογών; μετά ήθελε και μια μια να κάνεις login η στα είχε έτοιμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! 

Ρε παιδιά ψάχνω μια λύση για το εξής:

Πριν το 23 είχα το 22 με την θήκη, εκείνη την ωραία, την ορίτζιναλ την μπλε με το πορτοκαλί λουράκι για τα δάκτυλα και ήταν πολύ... καταπληκτική. Στο 23 αγόρασα μαζί με το τηλ την αντίστοιχη https://www.skroutz.gr/s/40559837/Samsung-Grip-Back-Cover-Silikonis-Mayro-Galaxy-S23-Ultra.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share αλλά καμία σχέση. Είναι που είναι βαρύ το τηλ, μαζί με την θήκη γίνεται ακόμα πιο βαρύ και είναι και άβολη. Επίσης, έχει λασκάρει το ελαστικό και πλέον δεν είναι τόσο σφικτό. 

Όσο και αν έχω ψάξει, δεν έχω βρει θηκη παρόμοια με του 22. Έχει πάρει το μάτι σας κάτι σχετικό; 

*είχα βρει μια παρόμοια αλλά το "λουράκι" ήταν από σκληρό πλαστικό με αποτέλεσμα να μην είναι εύχρηστο. 

Το θέλω για τις ώρες που είμαι αραχτός στο κρεββάτι ή καναπέ αλλά γενικά με βολεύει στην καθημερινότητα μου. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση μονο ,αν θελεις να βγαλεις το tempered που εχει τοποθετηθει με uv βγαινει ευκολα ; η θα φυγει καμια οθονη μαζι;
Πανευκολα, όπως και τα υπόλοιπα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θέλει κάποιος απο UniqueShop να πάρουμε ενα Whitestone Dome μαζί, έχει 2 τμχ στο κουτί και στοιχίζουν 38,90€ Κάνουν και δωρεάν τοποθέτηση.
Θα του βγει 19.50€.
Αν θέλει κάποιος πμ.
Σε ότι τηλέφωνο το έβαλα στο παρελθόν ήταν οτι καλύτερο.
Το αποτύπωμα παίζει άψογα!

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν βρήκες στο αϋπνία πουλάει κάποιος ένα στα 20 ευρώ.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν βρήκες στο αϋπνία πουλάει κάποιος ένα στα 20 ευρώ.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Εγώ είμαι, το έβαλα χτες

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Da_rudakos said:

Εγώ είμαι, το έβαλα χτες emoji1787.png

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Που εισαι ; ειμαι θεσσαλονικη 

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα αγόρι, αν θέλεις και όποιος θέλει το στέλνω με bownow δωρεάν.

Pm όμως μη ζαλίζουμε κόσμο εδώ!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι, το έβαλα χτες

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα πρόσεξα το ίδιο user name :)

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ilka71 said:
18 ώρες πριν, Prattein_Aloga said:
Smart Switch.  Μου περασε τα παντα από το Note 20 Ultra μου.

σου έκανε και εγκατάσταση των εφαρμογών; μετά ήθελε και μια μια να κάνεις login η στα είχε έτοιμα;

Ναι εγκατεστησε τα παντα, σε καποιες (κυριως τραπεζων) ηθελε τα login αλλα τα ειχε περασει απο το Samsung Pass και δεν χρειαστηκε να κανω πολλα πραγματα.

Ενεργοποιησε τους συγχρονισμους backup κλπ σε Samsung και Google Accounts και με το Smart Switch θα εισαι μια χαρα. Δεν υπαρχει και καποια αλλη εναλλακτικη βασικα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Ήθελα να ρωτήσω αν εχει νόημα τελικά η φόρτιση έως το 85% ή αν είναι εντελώς θεωρητικό όλο αυτό.. Έχω την συσκευή 1 μήνα την φορτίζω έως το 85% με ασύρματη χαμηλή φόρτιση το βραδι.ούτε καν ζεστενεται με αυτό το μοτίβο.. Αξίζει λέτε ή τόση προστασία της μπαταρίας ή ο όλα είναι μύθος??

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σκοπό να κρατήσεις την συσκευή για πολλά χρόνια και δεν θέλεις να αλλάξεις μπαταρία στα πρώτα 2 πχ, έχει νόημα.

Αν την συσκευή θα την κρατήσεις το πολύ 2χρόνια, και μετά θα την αλλάξεις, φορτίζεις όσο και όπως θέλεις.

Ούτως ή άλλως δεν υπάρχει το ψυχολογικό της  επιλογής της υγείας της μπαταρίας εδώ όπως στα μηλοτηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dan81 said:

Παιδιά καλησπέρα.Ήθελα να ρωτήσω αν εχει νόημα τελικά η φόρτιση έως το 85% ή αν είναι εντελώς θεωρητικό όλο αυτό.. Έχω την συσκευή 1 μήνα την φορτίζω έως το 85% με ασύρματη χαμηλή φόρτιση το βραδι.ούτε καν ζεστενεται με αυτό το μοτίβο.. Αξίζει λέτε ή τόση προστασία της μπαταρίας ή ο όλα είναι μύθος??

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα. Και εγώ αυτήν ακριβώς την διαδικασία ακολουθώ και το έκανα και στο s21 ultra που είχα πριν. Η μπαταρία τα πάει πάρα πολύ καλά και πολύ καλά τα πήγαινε και στο 21 που είχε όχι τόσο καλό ενεργειακά επεξεργαστή. Βέβαια όπως σου είπαν αν έχεις σκοπό να την κρατήσεις χρόνια την συσκευή έχει νόημα, αλλιώς αν αλλάζεις στον χρόνο πάνω δεν βλέπω κάποιο λόγο. 

Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν χαίρεστε την συσκευή σας και πρέπει να έχετε ένα μόνιμο άγχος για την φόρτιση της μπαταρίας;

σε 2 χρόνια που θα έχει φθαρεί δίνετε ενα Χ ποσό στο επίσημο σέρβις και αλλάζετε μια μπαταρία. Δεν έγινε κάτι.

Είτε 6 μήνες να το κρατήσεις είτε 5 χρόνια η μπαταρία είναι αναλώσιμη και θα φθαρεί θες δες θες. Ειτε στο κουτί του το αφήσεις είτε το φορτίζεις 5 φορές την ημέρα. Χαρείτε τα λεφτά που δώσατε.

 

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
Τι γίνεται με το text scanner στην συλλογή; Έχει καιρό που δεν βγάζει σωστά τα Ελληνικά. Όταν πήρα το κινητό δούλευε άψογα. Το χάλασαν μετά από κάποια αναβάθμιση κι έχει μείνει έτσι. Καμία δωρεάν εφαρμογή, χωρίς διαφημίσεις, που κάνει την ίδια δουλειά;

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, efbill said:

Καλησπέρα.
Τι γίνεται με το text scanner στην συλλογή; Έχει καιρό που δεν βγάζει σωστά τα Ελληνικά. Όταν πήρα το κινητό δούλευε άψογα. Το χάλασαν μετά από κάποια αναβάθμιση κι έχει μείνει έτσι. Καμία δωρεάν εφαρμογή, χωρίς διαφημίσεις, που κάνει την ίδια δουλειά;

Στάλθηκε από το S23 ultra.
 

Τι κανει το text scanner; Πως το χρησιμοποιεις;

OK το βρηκα. Στο s23 δουλευει μια χαρα με ελληνικα. Εγω παντως απλα τραβαω μια φωτογραφια και αν θελω το κειμενο, το "βγαζω" με το google photos ανα πασα στιγμη.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mivechris said:

και γιατί δεν χαίρεστε την συσκευή σας και πρέπει να έχετε ένα μόνιμο άγχος για την φόρτιση της μπαταρίας;

σε 2 χρόνια που θα έχει φθαρεί δίνετε ενα Χ ποσό στο επίσημο σέρβις και αλλάζετε μια μπαταρία. Δεν έγινε κάτι.

Είτε 6 μήνες να το κρατήσεις είτε 5 χρόνια η μπαταρία είναι αναλώσιμη και θα φθαρεί θες δες θες. Ειτε στο κουτί του το αφήσεις είτε το φορτίζεις 5 φορές την ημέρα. Χαρείτε τα λεφτά που δώσατε.

 

Μία χαρά την χαιρόμαστε και κανένα άγχος για την φόρτιση δεν έχουμε. Το βράδυ που εγώ κοιμάμαι αυτό φορτίζει αργά στην ασύρματη. Την μέρα προφανώς την βγάζει άνετα με τα πάντα ανοικτά εννοείται. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mivechris said:

και γιατί δεν χαίρεστε την συσκευή σας και πρέπει να έχετε ένα μόνιμο άγχος για την φόρτιση της μπαταρίας;

σε 2 χρόνια που θα έχει φθαρεί δίνετε ενα Χ ποσό στο επίσημο σέρβις και αλλάζετε μια μπαταρία. Δεν έγινε κάτι.

Γιατί πολύ απλά ορισμένοι θέλουν να αποφύγουν την αλλαγή μπαταρίας, ακόμα και αν έχουν δώσει μια περιουσία για συσκευή.

Αλλοι πάλι βλέπουν ότι δεν θα κρατήσουν την συσκευή για καιρό, και για πιθανώς καλύτερη μεταπώληση, έχουν αυτό το άγχος με τις φορτίσεις(ειδικά σε Samsung/Apple μεριά που υπάρχει η μεγαλύτερη ζήτηση στην Ελλάδα).

Εχουμε δει και στο forum ανα τα χρόνια πολλούς που δεν κρατάνε συσκευή πάνω από 6μήνες-1χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε παιδιά σε ελληνικό eeac522d7ba4305a6e67f7af5633f75b.jpg

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνετε και άλλοι format αμέσως μετά το update ή μόνο εγώ το σκέφτομαι; 😜

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...