Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 minutes ago, Konstantine73 said:

Εγώ απορώ πώς είναι δυνατόν να επιλέξει κάποιος μία μεταχειρισμένη συσκευή δίνοντας 1.000 ευρώ και να μη δώσει για παράδειγμα άλλα 50 ή 100 επιπλέον ή ακόμα και 150 και να το πάρει του κουτιού καινούργιο και απείραχτο...


sent from my S23Ultra 12/512
 

Δηλαδή; Οι μεγάλες αλυσίδες που πουλάνε 1750 την συσκευή τι πρέπει να κάνουν;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Οι μεγάλες αλυσίδες που πουλάνε 1750 την συσκευή τι πρέπει να κάνουν;
Ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει καθόλου το τι θα κάνουν οι μεγάλες αλυσίδες....

Επίσης όποιος έχει πάρει τη συσκευή πανάκριβα δεν θα τη φορτωθώ εγώ, προτιμώ να την πάρω καινούργια από best price ή skroutz

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, sosimple2 said:

Όσο γουστάρει το βαζει καθένας βέβαια, δικαίωμα του, αλλα οι αγγελίες έχουν ξεφυλλίστει τελείως στο διπλανό φόρουμ. Εχω παρει 3-4 κινητά στο παρελθόν ελαφρώς μεταχ. Τωρα ολα τα μεταχ εκει είναι ακριβότερα απο να τα πάρεις καινούργια στο bestPrice.. Απορώ που ασχολείστε ακομα με σκρουτζ. 

Το s23 ultra εκει 512 κάνει 1000€  με κανονική απόδειξη ουτε τιμολόγια, ουτε τίποτα. Τωρα και 2000€ να το πήρε κάποιος δε δικαιολογείται να το δινει περισσότερο απο 800 μεταχ. 

Προσωπικά πηρα το fold 5 512 1200€ και ασφαλισμένο απο το bestPrice, ακομα και σπασμένο να έρθει σου δίνει η ασφαλιστική τα λεφτα σου, που δεν το κάνει το σκρουτζ. Και στις αγγελίες το πουλάνε μεταχ 1500. Είναι στην κυριολεξία για γέλια. 

Εμενα με προβληματιζει η τοσο μεγαλη διαφορα στις τιμες του bestprice. Σε καποιες περιπτωσεις ειναι εντυπωσιακη. Δεν ξερω τι κανουν αλλα σιγουρα κατι δεν παει καλα. Παραδειγμα το s23 8/256 στο bestprice το βρισκεις με 641€. Στο skroutz η αντιστοιχη εκδοση εχει 822€. Στο public 1059€. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με προβληματιζει η τοσο μεγαλη διαφορα στις τιμες του bestprice. Σε καποιες περιπτωσεις ειναι εντυπωσιακη. Δεν ξερω τι κανουν αλλα σιγουρα κατι δεν παει καλα. Παραδειγμα το s23 8/256 στο bestprice το βρισκεις με 641€. Στο skroutz η αντιστοιχη εκδοση εχει 822€. Στο public 1059€. 
Στο BestPrice τα δίνουν με τιμή σχεδόν τιμολογίου...

Για τις μεγάλες αλυσίδες είναι απλά η επίσημη λιανική...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Konstantine73 said:

Στο BestPrice τα δίνουν με τιμή σχεδόν τιμολογίου...

Για τις μεγάλες αλυσίδες είναι απλά η επίσημη λιανική...

sent from my S23Ultra 12/512
 

το προβλημα ειναι οτι στο bestprice η τιμη που αναφερω ειναι 200+ € πιο κατω απο την επισημη τιμη με τιμολογιο. Αν παρεις με τιμολογιο στα 1059 βγαινει 854 ενω ο αλλος στο bestprice poylaei με 641.... Τι παιζει;;;;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι στο bestprice η τιμη που αναφερω ειναι 200+ € πιο κατω απο την επισημη τιμη με τιμολογιο. Αν παρεις με τιμολογιο στα 1059 βγαινει 854 ενω ο αλλος στο bestprice poylaei με 641.... Τι παιζει;;;;
Νομίζω ότι τόσο χαμηλά πουλάει μόνο ένα συγκεκριμένο μαγαζί και δίνει γερμανικές συσκευές με εγγύηση δική του και όχι για παράδειγμα της samsung....

Προσωπικά αγοράζω μόνο ότι είναι eu...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vastegial_74 said:

Εμενα με προβληματιζει η τοσο μεγαλη διαφορα στις τιμες του bestprice. Σε καποιες περιπτωσεις ειναι εντυπωσιακη. Δεν ξερω τι κανουν αλλα σιγουρα κατι δεν παει καλα. Παραδειγμα το s23 8/256 στο bestprice το βρισκεις με 641€. Στο skroutz η αντιστοιχη εκδοση εχει 822€. Στο public 1059€. 

Πιστεύω οτι κάνουν κολπάκια, πουλάνε χωρίς φπα. Υποθέτω, δεν το ξέρω, μπορει να κάνω λάθος, αλλα οταν έχει ίδια τιμη με τιμολόγιο ή χωρίς, εκει παει το μυαλό μου.. Μπορεί βέβαια να έχουν τρόπο να παίρνουν ποιο φτηνά και να έχουν ελάχιστο κέρδος. Επίσης έχεις και μειον. Πχ 1 μηνα για αποστολή. Αν βιάζεσαι παίρνεις από αλλου ακριβότερα. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Konstantine73 said:

Νομίζω ότι τόσο χαμηλά πουλάει μόνο ένα συγκεκριμένο μαγαζί και δίνει γερμανικές συσκευές με εγγύηση δική του και όχι για παράδειγμα της samsung....

Προσωπικά αγοράζω μόνο ότι είναι eu...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Και οι Γερμανικές συσκευές EU είναι και έχουν κανονική υποστήριξη από την Samsung Hellas

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Konstantine73 said:

Νομίζω ότι τόσο χαμηλά πουλάει μόνο ένα συγκεκριμένο μαγαζί και δίνει γερμανικές συσκευές με εγγύηση δική του και όχι για παράδειγμα της samsung....

Προσωπικά αγοράζω μόνο ότι είναι eu...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Ενα είναι το φθηνότερο, αλλά συνήθως πλησιάζουν πολυ την τιμή του και 2, 3 αλλά που είναι και ποιο σοβαρά μαγαζιά. 

Πάντως και εγω είχα ανχος να ψωνίζω απο εκει. Τωρα έκανε το κολπάκι που στα στέλνει ασφαλισμένα. Στη χειρότερη θα πάρεις τα λεφτά απ την ασφαλιστική μειον 50€. Πολύ καλο για ακριβές αγορες. Αμα πάρεις κατι φτηνό δε σε καλύπτει. Πχ αν κανει κατι 50€, μειον 50 λιγότερο που σου δίνει η ασφαλιστική =0. Δεν παίρνεις τίποτα. Αλλα αμα πάρεις κατι και κανει 1000€ και δεν έρθει ποτέ, κλείσει το eshop, έρθει σπασμένο και δεν βγάλεις ακρη πουθενά, τα 950 θα στα δώσει στο τέλος η ασφαλιστική. Αυτός είναι λόγος να το προτιμήσεις και απ το σκρουτζ. 

1 hour ago, doganos said:

Δηλαδή; Οι μεγάλες αλυσίδες που πουλάνε 1750 την συσκευή τι πρέπει να κάνουν;

Οι μεγάλες αλυσίδες απευθύνονται σε μία κατηγορία (μεγάλη) που ητε δεν ξέρει τα eshop, ητε δεν τα εμπιστεύεται, θέλει σε περίπτωση βλάβης να ξέρει που θα το πάει, σε φυσικό χωρο κλπ. Κάποιοι έχουν και λεφτά πολλά και δεν τους νοιάζει καν να παιδεύτουν ή να περιμένουν. Το θέλουν αμεσα. Καλά κάνουν και πουλάνε τοσο αφού μπορούν.. Το θεμα είναι οτι οταν αυτός που το πήρε από φυσικο μαγαζί πάει να το πουλήσει, ο υποψήφιος αγοραστής δεν είναι λεφτάς. Ψάχνει το φθηνότερο αλλιώς δε θα έπαιρνε μεταχ. Θα εμπιστεύτει το Μήτσο μιας αγγελίας και ενα μεταχ κινητό, αντι να το πάρει καινούργιο από eshop συχνά φθηνότερο απ την αγγελία? 

Εγω που κοίταγα τα fold 4 σχεδόν 6 μηνες στις αγγελίες το 99% 6 μηνες μετα εκεί ειναι ακομα, δεν πωλήται τίποτα.. Καλα είναι να θες να πουλήσεις οσο το αγοράσες αλλα δεν πουλάς τελικά. 

Ένα galaxy tab s8 ultra όμως το πηρα από αγγελία εκει. Πρότεινα σε 4-5 που το πουλάγανε εκει 200€ λιγότερα από οσα ζητάγανε (πολύ νορμάλ τιμή πρότεινα) και ενας μου το έστειλε. Μονο έτσι αγοράζεις απο εκει πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κουβέντα άνοιξε...

Όντως, υπάρχουν μεταχειρισμένα ακριβότερα από σφραγισμένα. 

Ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να αγοράσει μεταχειρισμένο πχ 1κ,όταν με 50 ευρώ πάνω, μπορεί να το αγοράσει κούτα. 

Το 50αρικο για μένα τουλάχιστον θα είχε αξία να το γλυτώσω σε 150 200 ευρώ συσκευή. 

Στο χιλιάρικο δεν μπαίνω στον κόπο και στο άγχος έρευνας και αγοράς μεταχειρισμένου. 

Μας κατάντησαν τώρα που το σκέφτομαι ξανά, να υποψιαζομαστε ότι κάτι δεν πάει καλά με το φθηνό και όχι ότι κάτι δεν πάει καλά με το ακριβό. 

Έχει και στο Best price καταστήματα που και αντικαταβολή στέλνουν, και άμεση εντός μιας εργάσιμης ή και της ίδιας εργάσιμης εκτελούν την αποστολή,και απόδειξη δίνουν και σφραγισμένα είναι και ακριβώς την ίδια αντιμέτωπη έχεις σε περίπτωση που χρειαστείς service σε σχέση με αυτούς που το πήραν από μεγάλη αλυσίδα. 

Υπάρχουν φυσικά και τα στραβά που σου λένε 1000 με απόδειξη, 1200 με τιμολόγιο. 

Άλλη λαλακια αυτή. 

Ή για τιμολόγιο θέλουν 10 χαρτιά ενώ στην αλυσίδα με ένα αφμ μόνο τελειώνεις. 

 

Πρώτη φορά με το s23 ultra συμφερε η αγορά day one με τιμολόγιο και προωθητικές από τις μεγάλες αλυσίδες. 

 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειναι απλα τα πραγματα, δεν αποδιδουν ΦΠΑ τα μαγαζια αυτα γιαυτο και στο δινουν σε αυτη την τιμη. και τιμολογιο να ζητησεις σου κοβουν αρκει ννα πληρωσεις ΦΠΑ (δεν εφαρμοζουν την απαλλαγη δηλαδη) γιατι απλα την βαζουν τσεπη. Το πως και το γιατι, ρωτησε τον λογιστη σας αν θελει να σας πει. 

ΟΠως και να εχει τα κινητα ειναι νομιμα, με εγγυηση μιας και ειναι ολα ευρωπαικης αγορας και καλυπτεσαι απο smartec κλπ αψογα. Επομενως το να παρεις μεταχειρισμενο στα ιδια λεφτα ειναι ανουσιο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα είπατε όλοι....

Όσο υπάρχουν όμως ακόμα κορόιδα οι αγγελίες στο δίπλα site θα ζουν...



sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Konstantine73 said:

Πολύ σωστά τα είπατε όλοι....

Όσο υπάρχουν όμως ακόμα κορόιδα οι αγγελίες στο δίπλα site θα ζουν...



sent from my S23Ultra 12/512
 

Μόνο που είναι λίγα τα κορόιδα, ή τελικά αυτοί που αγοράζουν τα παίρνουν πολύ λιγότερο από οσο εμφανίζονται να τα πουλανε. Πχ εγω επανηλημενα εχω αγοράσει πολύ φθηνότερα. Οι 4 δεν δίνουν, ο 5ος δίνει. Αυτός πουλάει. Όπως είπα, κοίταγα τα fold 6 μηνες, πεστω και χόμπι. Εκει δεν μου έστειλε κανένας φθηνότερα που του πρότεινα. 6 μηνες μετά ακριβώς τα ίδια είναι εκει, ανάθεμα και αν πουλάει κανένας. Ενας που το είχε και εκει, και στο fb και ηταν επαρχία, στην πόλη μου, του πρότεινα λιγότερο και να το δω απο κοντά. Ήθελε 950€ για σχεδόν χρόνου fold 4. 6 μηνες μετα ακόμα εκεί είναι, τωρα προτείνει ανταλλαγή με s24 ultra, μιας και ουδης φυσικά το αγόρασε τοσο καιρό. Αυτοί δεν πουλάνε. Νομίζουν ότι πουλάνε. Κοντεύει να κλείσει 2 χρόνια δηλαδή, μια συσκευή ζημιάρα όπως το fold και περιμένει τώρα να βρεθεί θύμα να το ανταλλάξει με s24 ultra.. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, sosimple2 said:

Μόνο που είναι λίγα τα κορόιδα, ή τελικά αυτοί που αγοράζουν τα παίρνουν πολύ λιγότερο από οσο εμφανίζονται να τα πουλανε. Πχ εγω επανηλημενα εχω αγοράσει πολύ φθηνότερα. Οι 4 δεν δίνουν, ο 5ος δίνει. Αυτός πουλάει. Όπως είπα, κοίταγα τα fold 6 μηνες, πεστω και χόμπι. Εκει δεν μου έστειλε κανένας φθηνότερα που του πρότεινα. 6 μηνες μετά ακριβώς τα ίδια είναι εκει, ανάθεμα και αν πουλάει κανένας. Ενας που το είχε και εκει, και στο fb και ηταν επαρχία, στην πόλη μου, του πρότεινα λιγότερο και να το δω απο κοντά. Ήθελε 950€ για σχεδόν χρόνου fold 4. 6 μηνες μετα ακόμα εκεί είναι, τωρα προτείνει ανταλλαγή με s24 ultra, μιας και ουδης φυσικά το αγόρασε τοσο καιρό. Αυτοί δεν πουλάνε. Νομίζουν ότι πουλάνε. Κοντεύει να κλείσει 2 χρόνια δηλαδή, μια συσκευή ζημιάρα όπως το fold και περιμένει τώρα να βρεθεί θύμα να το ανταλλάξει με s24 ultra.. 

ετσι ειναι. Πιστευω τα βαζουν μπας και πιασουν κανα κοροιδο. δεν εξηγειται αλλιως. απλα ειναι κριμα γιατι εχει χασει το νοημα ολο αυτο.

εγω εδωσα s22,s23 κτλ πολυ χαμηλοτερα απο τιμη τιμολογιου. ομοιως αλλες συσκευες που εχω βαλει. Ακριβα εχω βαλει μονο συσκευες ημερων, πχ Xperia 1v που το ειχα λιγες μερες και το εβαλα περιπου τιμη τιμολογιου καθως το εφερνε μονο η σονυ και ηταν ημερων με θηκες κτλ.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, sosimple2 said:

Πιστεύω οτι κάνουν κολπάκια, πουλάνε χωρίς φπα. Υποθέτω, δεν το ξέρω, μπορει να κάνω λάθος, αλλα οταν έχει ίδια τιμη με τιμολόγιο ή χωρίς, εκει παει το μυαλό μου.. Μπορεί βέβαια να έχουν τρόπο να παίρνουν ποιο φτηνά και να έχουν ελάχιστο κέρδος. Επίσης έχεις και μειον. Πχ 1 μηνα για αποστολή. Αν βιάζεσαι παίρνεις από αλλου ακριβότερα. 

Εγώ από Best Price το πήρα και ήρθε σε  μέρες. Αν ψαχτείς λίγο με τα μαγαζιά δεν περιμένεις μήνα. Τουλάχιστον βάλανε και ασφάλιση συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πηρα eu συσκευή με απαλλαγή ΦΠΑ τον Μάιο στα 723 ευρώ όταν τα γνωστά πουλαγανε 1500 και στο σκρουτζ 1150.Το πηρα μέσω bestprice από μαγαζί που έχει και φυσικο κατάστημα,το μόνο μείον ότι με ταλαιπωρήσει καπου 15 μέρες για να παραλάβω αλλά τελικά όλα πήγαν καλά και απολαμβάνω την κινητήρα μας. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Στο BestPrice τα δίνουν με τιμή σχεδόν τιμολογίου...

Για τις μεγάλες αλυσίδες είναι απλά η επίσημη λιανική...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Best price είναι απατη οι χαμηλές τιμές. Όλα τα πρώτα μαγαζιά δεν το έχουν στη κατοχή τους το κινητό.  Περιμένουν να τους δώσεις τα λεφτά,  να το αγοράσουν από εξωτερικο,  και να το φέρουν μετά από εβδομάδες. 

Ένα συγκεκριμένο στο περιστέρι, όλος τυχαίως πάντα όταν πήγαινα να το πάρω κατευθείαν από το μαγαζί, άκουγες την ίδια ατάκα "μόλις έφυγε το τελευταίο ". 

Έψαχνα να το πάρω και εγώ κάποτε το κινητό, τον Απρίλιο,  και καταλαβαίνω τι παίζει. Στο σκρουτζ μάλλον είναι πιο πιθανό να το πάρεις στην τιμή που γράφει, αν όμως δεν είναι άμεσα διαθέσιμο,  δεν έχει νόημα να περιμένεις,  το ίδιο.  

Εγώ το αγόρασα 1150 το 8/256 από ένα παλικάρι στο ινσομνια που είχε πάρει πολλά μαζί με τιμολόγιο από μεγάλη αλυσίδα.  Τώρα και που το βαζω αγγελία στα 950 , δεν το παίρνει κανένας, περιμένουν όλοι να το πάρουν στα 800 και 700. Είναι η πρώτη φορά που περνώ τόσο ακριβό κινητό, και δεν θέλω να το δώσω στα 2/3 της αξίας, που παρεμπιπτόντως,  ακόμα έχει, πόσο μάλλον στην ίδια μεγάλη αλυσίδα, που το δίνει 1450 στη λιανική! Λογικά θα το κρατήσω. Θα το έδινα για να κυκλοφορώ με κάτι πιο φθηνό,  όχι για να πάρω iphone. Με υπερκαλύπτει το s23 ultra, και IOS δεν είχα ποτέ ούτε θέλω να αποκτήσω. Απλώς το βαριέμαι που και που και του έχω πάρει ένα σωρό θήκες για να μη πλειτω. 

Link to comment
Share on other sites

Best price είναι απατη οι χαμηλές τιμές. Όλα τα πρώτα μαγαζιά δεν το έχουν στη κατοχή τους το κινητό.  Περιμένουν να τους δώσεις τα λεφτά,  να το αγοράσουν από εξωτερικο,  και να το φέρουν μετά από εβδομάδες. 
Ένα συγκεκριμένο στο περιστέρι, όλος τυχαίως πάντα όταν πήγαινα να το πάρω κατευθείαν από το μαγαζί, άκουγες την ίδια ατάκα "μόλις έφυγε το τελευταίο ". 
Έψαχνα να το πάρω και εγώ κάποτε το κινητό, τον Απρίλιο,  και καταλαβαίνω τι παίζει. Στο σκρουτζ μάλλον είναι πιο πιθανό να το πάρεις στην τιμή που γράφει, αν όμως δεν είναι άμεσα διαθέσιμο,  δεν έχει νόημα να περιμένεις,  το ίδιο.  
Εγώ το αγόρασα 1150 το 8/256 από ένα παλικάρι στο ινσομνια που είχε πάρει πολλά μαζί με τιμολόγιο από μεγάλη αλυσίδα.  Τώρα και που το βαζω αγγελία στα 950 , δεν το παίρνει κανένας, περιμένουν όλοι να το πάρουν στα 800 και 700. Είναι η πρώτη φορά που περνώ τόσο ακριβό κινητό, και δεν θέλω να το δώσω στα 2/3 της αξίας, που παρεμπιπτόντως,  ακόμα έχει, πόσο μάλλον στην ίδια μεγάλη αλυσίδα, που το δίνει 1450 στη λιανική! Λογικά θα το κρατήσω. Θα το έδινα για να κυκλοφορώ με κάτι πιο φθηνό,  όχι για να πάρω iphone. Με υπερκαλύπτει το s23 ultra, και IOS δεν είχα ποτέ ούτε θέλω να αποκτήσω. Απλώς το βαριέμαι που και που και του έχω πάρει ένα σωρό θήκες για να μη πλειτω. 
Δεν λέω ότι δεν έχεις δίκιο, λογικά είναι αυτά που λες. Πάντως εμένα η εμπειρία από best price που έχω μέχρι στιγμής, δεν είχα ποτέ αναμονή πάνω από τρεις μέρες.
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, EricssonyFan said:

Εγώ το αγόρασα 1150 το 8/256 από ένα παλικάρι στο ινσομνια που είχε πάρει πολλά μαζί με τιμολόγιο από μεγάλη αλυσίδα.  Τώρα και που το βαζω αγγελία στα 950 , δεν το παίρνει κανένας, περιμένουν όλοι να το πάρουν στα 800 και 700.

Ομολογείς ότι το κινητό το αγόρασες εσύ από έναν άλλον…

Ακόμα και αν αυτός ο άλλος δεν είχε ανοίξει ποτέ την συσκευή, το ότι θα υπάρχει το όνομα του στο τιμολόγιο (που λογικά θα το έχεις έστω σε φωτοτυπία), το καθιστά 2ο χέρι…

Οπότε πολύ σωστά οι αγοραστές επιθυμούν για 2ο χέρι συσκευή να υπάρχει ανάλογη χαμηλή τιμή…

Το να μην δείξεις ποτέ το τιμολόγιο κάνει τον αγοραστή ακόμα πιο καχύποπτο και του βάζει δεύτερες σκέψεις για θέματα με την εγγύηση, μιας και τα επίσημα καταστήματα της Samsung όποτε μέχρι και φέτος χρειάστηκα την εγγύηση, αν δεν τους έδειχνα την απόδειξη – τιμολόγιο αγοράς δεν με κάλυπταν (Τι και αν από το ΙΜΕΙ φαίνονταν ότι η συσκευή ήταν «φρέσκια»)… όποτε πάλι θέλει κίνητρο μια καλή τιμή για να πάρει το ρίσκο της αγοράς…

Οπότε μην έχετε πολλές απαιτήσεις για «καλές τιμές»…

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bromiaris said:

Ομολογείς ότι το κινητό το αγόρασες εσύ από έναν άλλον…

Ακόμα και αν αυτός ο άλλος δεν είχε ανοίξει ποτέ την συσκευή, το ότι θα υπάρχει το όνομα του στο τιμολόγιο (που λογικά θα το έχεις έστω σε φωτοτυπία), το καθιστά 2ο χέρι…

Οπότε πολύ σωστά οι αγοραστές επιθυμούν για 2ο χέρι συσκευή να υπάρχει ανάλογη χαμηλή τιμή…

Το να μην δείξεις ποτέ το τιμολόγιο κάνει τον αγοραστή ακόμα πιο καχύποπτο και του βάζει δεύτερες σκέψεις για θέματα με την εγγύηση, μιας και τα επίσημα καταστήματα της Samsung όποτε μέχρι και φέτος χρειάστηκα την εγγύηση, αν δεν τους έδειχνα την απόδειξη – τιμολόγιο αγοράς δεν με κάλυπταν (Τι και αν από το ΙΜΕΙ φαίνονταν ότι η συσκευή ήταν «φρέσκια»)… όποτε πάλι θέλει κίνητρο μια καλή τιμή για να πάρει το ρίσκο της αγοράς…

Οπότε μην έχετε πολλές απαιτήσεις για «καλές τιμές»…

Σαφώς και αν το τιμολόγιο γράφει το όνομά μου είναι ποιο πειστικό ότι είμαι πρώτο χέρι.

από την άλλη μπορεί να το κόψω τιμολόγιο στην εταιρεία που εργάζομαι, στην επιχείρηση της μάνας μου. Στην επιχείρηση ενός φίλου κτλ. 

Πάλι πρώτο χέρι είμαι. 

Σε περίπτωση service δεν είναι ανάγκη να πας στην αλυσίδα, πας απ ευθείας στο εξουσιοδότιμενο service. 

Γιατί η αλυσίδα τι θα κάνει? Θα το στείλει στο service. 

Αυτή την στιγμή για να αποκτήσει κάποιος 512 s23 ultra χρειάζεται να πληρώσει 1130 ευρώ και να το έχει σπίτι του σε 1 εργάσιμη. 

Ούτε προκαταβολή ούτε δεν δέχομαι αντικαταβολή. Χωρίς κόλπα. 1130€. 

Με κριτήριο αυτήν την τιμή, αν Έβαζα εγώ αγγελία σήμερα, θα ζητούσα 900 ευρώ. 

Για 7 μηνών 512 άθικτο με dome και 3 επώνυμες θήκες. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόνο τζαμακι τύπου dome κάνουν για το κινητό αυτό; δεν υπάρχει κάποιο χωρίς κόλλες κλπ; και ας μην πάει στις άκρες στην κουρμπα

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ilka71 said:

παιδιά μόνο τζαμακι τύπου dome κάνουν για το κινητό αυτό; δεν υπάρχει κάποιο χωρίς κόλλες κλπ; και ας μην πάει στις άκρες στην κουρμπα

Για να το δουλεύεις να το βλέπεις και να το φχαριστεσιαι ναι μόνο dome. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Giannos1981 said:

Και εγω πηρα eu συσκευή με απαλλαγή ΦΠΑ τον Μάιο στα 723 ευρώ όταν τα γνωστά πουλαγανε 1500 και στο σκρουτζ 1150.. 

Είπα και εγώ..  γιατί κάποιοι το βάζουν τόσο φθηνά στις αγγελίες.. υπάρχετε και εσείς που το αγοράσατε τόσο όσο το πουλάτε, τυχεροί.  😜

1 hour ago, bromiaris said:

Ομολογείς ότι το κινητό το αγόρασες εσύ από έναν άλλον…

Ακόμα και αν αυτός ο άλλος δεν είχε ανοίξει ποτέ την συσκευή, το ότι θα υπάρχει το όνομα του στο τιμολόγιο (που λογικά θα το έχεις έστω σε φωτοτυπία), το καθιστά 2ο χέρι…

Οπότε πολύ σωστά οι αγοραστές επιθυμούν για 2ο χέρι συσκευή να υπάρχει ανάλογη χαμηλή τιμή…

Το να μην δείξεις ποτέ το τιμολόγιο κάνει τον αγοραστή ακόμα πιο καχύποπτο και του βάζει δεύτερες σκέψεις για θέματα με την εγγύηση, μιας και τα επίσημα καταστήματα της Samsung όποτε μέχρι και φέτος χρειάστηκα την εγγύηση, αν δεν τους έδειχνα την απόδειξη – τιμολόγιο αγοράς δεν με κάλυπταν (Τι και αν από το ΙΜΕΙ φαίνονταν ότι η συσκευή ήταν «φρέσκια»)… όποτε πάλι θέλει κίνητρο μια καλή τιμή για να πάρει το ρίσκο της αγοράς…

Οπότε μην έχετε πολλές απαιτήσεις για «καλές τιμές»…

Και έκτο χέρι να είναι, όταν μια συσκευή είναι μηνών,  δεν πέφτει τόσο τραγικά η αξία.

Και επίσης μετράει και η κατάσταση της συσκευής, αν δεν έχει ούτε αμυχές, ούτε γρατσουνιές  ούτε τίποτα,  γιατί να πέσει η αξία; 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραίες οι εφαρμογές του ONEUI 6.0, δοκιμασμένες σήμερα στο Note 9 με έκδοση λειτουργικού NOBLE 3.7.1 CALAMBRIA στο One UI 5.1. Τα καλύτερα έρχονται για το κινητό μας...

Apps List:
AOD
Gallery
Messages
My Files
Device Care
Weather
Smart Capture
Keyboard
Game Launcher
Routines
Contacts

===============================

Υ.Γ. Αυτό το τίνγκι τάνγκα (SmartTag2) - είναι της μόδας αυτός ο τρόπος ζωής τελευταία - σκέφτεται να το αγοράσει-δοκιμάσει κανείς σας για να μας πει τις πραγματικές του εμπειρίες... γιατί ενδιαφέρομαι και γω για αγορά αλλά δεν ξέρω και από που!!!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...