Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω λιγο χαθει με την αλλαγη CSC. Θελω να εχω ηχογραφηση κλησεων αλλα διαβαζω πως αναλογα ποιο απ ολα θα επιλεξεις χανεις και κατι.

Το Samsung Pay  δεν με απασχολει καθως εχω γουγλη.

Τα του ρολογιου ομως με νοιαζουν. ECG κτλ δεν θα ηθελα να τα χασω.

Υπαρχει καποιος που γνωριζει τι ακριβως παιζει? Υπαρχει καποια λιστα με το τι κερδιζεις / χανεις αναλογα το CSC ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, stiflerakos said:

Παιδια εχω λιγο χαθει με την αλλαγη CSC. Θελω να εχω ηχογραφηση κλησεων αλλα διαβαζω πως αναλογα ποιο απ ολα θα επιλεξεις χανεις και κατι.

Το Samsung Pay  δεν με απασχολει καθως εχω γουγλη.

Τα του ρολογιου ομως με νοιαζουν. ECG κτλ δεν θα ηθελα να τα χασω.

Υπαρχει καποιος που γνωριζει τι ακριβως παιζει? Υπαρχει καποια λιστα με το τι κερδιζεις / χανεις αναλογα το CSC ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

https://forum.xda-developers.com/t/sd-native-call-recording-csc-without-rooting.4404139/page-42

εδω θα διαβάσεις και θα βρείς αυτό που θές. Δυστυχώς δεν έχω το ρολόι για να σε βοηθήσω παραπάνω

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, stiflerakos said:

Παιδια εχω λιγο χαθει με την αλλαγη CSC. Θελω να εχω ηχογραφηση κλησεων αλλα διαβαζω πως αναλογα ποιο απ ολα θα επιλεξεις χανεις και κατι.

Το Samsung Pay  δεν με απασχολει καθως εχω γουγλη.

Τα του ρολογιου ομως με νοιαζουν. ECG κτλ δεν θα ηθελα να τα χασω.

Υπαρχει καποιος που γνωριζει τι ακριβως παιζει? Υπαρχει καποια λιστα με το τι κερδιζεις / χανεις αναλογα το CSC ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Με το THL θα έχεις εγγραφή κλήσεων και SPAM & CALL PROTECTION θα χάσεις το ασφαλές WIFI  και το εικονίδιο του nfc.

Link to comment
Share on other sites

Το ILO CSC ?

Εχει δοκιμασει καποιος ?

 

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Απλά προσοχή όταν αλλάζετε CSC, μην περιμένετε να δέχεστε OTAs γιατί η Samsung βγάζει άλλη εκδοση λογισμικού για το EUX CSC και άλλη για το THL ή το ILO CSC. Οπότε θα πρέπει να φλασάρετε και το λογισμικό από την αντίστοιχη χώρα, άμα θέλετε και τα OTA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το νήμα έχει σχεδόν επικεντρωθεί σε αλλαγές για να έχετε ηχογράφηση κλήσεων...

Προσωπικά έχω κουραστεί....

Έχουν επαναληφθεί πολλάκις....

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Konstantine73 said:

Παιδιά το νήμα έχει σχεδόν επικεντρωθεί σε αλλαγές για να έχετε ηχογράφηση κλήσεων...

Προσωπικά έχω κουραστεί....

Έχουν επαναληφθεί πολλάκις....

sent from my S23Ultra 12/512
 

Αν κουραστικες μην διαβάζεις 

Link to comment
Share on other sites

Αν κουραστικες μην διαβάζεις 
Τρομερό επιχείρημα και πολύ ευγενική απάντηση!

Το νήμα εδώ δεν είναι για να επαναλαμβάνουμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια πράγματα!

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, tasosathan said:

Απλά προσοχή όταν αλλάζετε CSC, μην περιμένετε να δέχεστε OTAs γιατί η Samsung βγάζει άλλη εκδοση λογισμικού για το EUX CSC και άλλη για το THL ή το ILO CSC. Οπότε θα πρέπει να φλασάρετε και το λογισμικό από την αντίστοιχη χώρα, άμα θέλετε και τα OTA

Αυτό δεν ισχύει πάντως. Και με αλλαγή csc δέχεσαι updates κανονικά over the air.

Link to comment
Share on other sites

Just now, petrosk93 said:

Αυτό δεν ισχύει πάντως. Και με αλλαγή csc δέχεσαι updates κανονικά over the air.

Δες τις 2 τελευταιες εκδοσεις λογισμικου για το EUX και για το THL
EUR: S918BXXS3AWHR/S918BOXM3AWHH/S918BXXU3AWHH/S918BXXS3AWHR
THL: S918BXXS3AWHR/S918BOXM3AWGJ/S918BXXU3AWGJ/S918BXXS3AWHR

Οπότε εσύ αν έχεις το 1ο λογισμικο και το γυρίσεις σε THL, δεν θα δεχτείς την επόμενη αναβάθμιση

Αυτά τα προβλήματα με τα λογισμικά και το CSC (και τα OTAs), ειναι από την εποχή του S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Τρομερό επιχείρημα και πολύ ευγενική απάντηση!

Το νήμα εδώ δεν είναι για να επαναλαμβάνουμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια πράγματα!

sent from my S23Ultra 12/512
 

Άμα θες μην τα διαβάζεις στο ξανά λέω θα γράφουμε για οποίο θέμα θέλουμε δεν θα σου πάρουμε κ την άδεια. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tasosathan said:

Δες τις 2 τελευταιες εκδοσεις λογισμικου για το EUX και για το THL
EUR: S918BXXS3AWHR/S918BOXM3AWHH/S918BXXU3AWHH/S918BXXS3AWHR
THL: S918BXXS3AWHR/S918BOXM3AWGJ/S918BXXU3AWGJ/S918BXXS3AWHR

Οπότε εσύ αν έχεις το 1ο λογισμικο και το γυρίσεις σε THL, δεν θα δεχτείς την επόμενη αναβάθμιση

Αυτά τα προβλήματα με τα λογισμικά και το CSC (και τα OTAs), ειναι από την εποχή του S7 Edge

Θα συμφωνήσω με Τάσο...ετσι είναι

 

Οσον αφορά τα posts περι ηχογράφησης κλήσεων είναι και αυτό ενα κομμάτι του κινητού. Είναι σαν να λέμε γιατί σχολιάζουμε ποσο διαρκεί η μπαταρία και κουράστηκα να ακούω ποσο διαρκεί η μπαταρία.

 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες μην τα διαβάζεις στο ξανά λέω θα γράφουμε για οποίο θέμα θέλουμε δεν θα σου πάρουμε κ την άδεια. 
Θα μπορούσες να είσαι πιο ευγενικός. Δεν χρειάζεται να γράφουμε έτσι. Τεχνολογικό forum είναι.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

2 ερωτήσεις παιδιά!

1) υπάρχει κάποια διαφανή θήκη που να μην κιτρινίζει με το πέρασμα του χρόνου? Αυτή που έχω τώρα της spigen έγινε κίτρινη σε λιγότερο από 4 μήνες.

2) υπάρχει κάποια εφαρμογή που μας επιτρέπει να αλλάξουμε τη γραμματοσειρά που να περιλαμβάνει και τα ελληνικά? Δεν μιλάω για τις γραμματοσειρές που αλλάζουμε μέσω των ρυθμίσεων της συσκευής!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, one2377 said:

Θα μπορούσες να είσαι πιο ευγενικός. Δεν χρειάζεται να γράφουμε έτσι. Τεχνολογικό forum είναι.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σύμφωνο ξέρεις πόσα ποστ έχω δει που είναι επαναμβαλομενα? Δεν έχω πει σε κανενα να μην γράφει το ίδιο ποστ , απλά το προσπερνάω κ δεν το διαβάζω. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Jason_z said:

Καλησπέρα σε όλους.

 

2 ερωτήσεις παιδιά!

1) υπάρχει κάποια διαφανή θήκη που να μην κιτρινίζει με το πέρασμα του χρόνου? Αυτή που έχω τώρα της spigen έγινε κίτρινη σε λιγότερο από 4 μήνες.

2) υπάρχει κάποια εφαρμογή που μας επιτρέπει να αλλάξουμε τη γραμματοσειρά που να περιλαμβάνει και τα ελληνικά? Δεν μιλάω για τις γραμματοσειρές που αλλάζουμε μέσω των ρυθμίσεων της συσκευής!

οσον αφορα τη θηκη , μπορεις να παρεις τη γνησια σαμσουγκ . ειναι απο σκληρο διαφανο πλαστικο , το οποιο αποκλειεται να κιτρινισει . αλλα γλυστραει απιστευτα . εγω μετα απο 2 ημερες μπηκε στο συρταρι . ομορφη αλλα επικινδυνη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Jason_z said:

Καλησπέρα σε όλους.

 

2 ερωτήσεις παιδιά!

1) υπάρχει κάποια διαφανή θήκη που να μην κιτρινίζει με το πέρασμα του χρόνου? Αυτή που έχω τώρα της spigen έγινε κίτρινη σε λιγότερο από 4 μήνες.

2) υπάρχει κάποια εφαρμογή που μας επιτρέπει να αλλάξουμε τη γραμματοσειρά που να περιλαμβάνει και τα ελληνικά? Δεν μιλάω για τις γραμματοσειρές που αλλάζουμε μέσω των ρυθμίσεων της συσκευής!

Από Spigen, έχεις την Liquid Crystal Back Cover Σιλικόνης Διάφανο? Αυτή έχω, είμια πολύ ευχαριστημένος, αλλά δεν μπορώ να σου πω για το κιτρίνισμα.

Όσο για τη γνήσια της Samsung, πολυ ωραία, αλλά αρκετά "άκαμπτη" με αίσθηση σαν να είναι σκληρό πλαστικό...

 

Για το δεύτερο θέμα, σου έχω λύση. Υπάρχει τρόπος να βάλεις όποια γραμματοσειρά θέλεις (googlαρε για monofonts ΤΟ πιο safe είναι να σε πάει σε βιντεάκι στο youtube ου εξηγεί και τον τρόπο Αν δεν βγάλεις άκρη στείλε μήνυμα

Το θέμα είναι να βρεις ελληνικές γραμματοσειρές...

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thabull said:

Από Spigen, έχεις την Liquid Crystal Back Cover Σιλικόνης Διάφανο? Αυτή έχω, είμια πολύ ευχαριστημένος, αλλά δεν μπορώ να σου πω για το κιτρίνισμα.

Όσο για τη γνήσια της Samsung, πολυ ωραία, αλλά αρκετά "άκαμπτη" με αίσθηση σαν να είναι σκληρό πλαστικό...

 

Για το δεύτερο θέμα, σου έχω λύση. Υπάρχει τρόπος να βάλεις όποια γραμματοσειρά θέλεις (googlαρε για monofonts ΤΟ πιο safe είναι να σε πάει σε βιντεάκι στο youtube ου εξηγεί και τον τρόπο Αν δεν βγάλεις άκρη στείλε μήνυμα

Το θέμα είναι να βρεις ελληνικές γραμματοσειρές...

Ναι αυτή τη θήκη έχω αλλά με απογοήτευσε από την Κιτρινίλα! Στην εργονομία είναι άψογη!

Για τις γραμματοσειρές θα κάνω αυτό που πρότεινες!

 

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή τη θήκη έχω αλλά με απογοήτευσε από την Κιτρινίλα! Στην εργονομία είναι άψογη!
Για τις γραμματοσειρές θα κάνω αυτό που πρότεινες!
 
Thanks!!
Αν χρειάζεσαι γραμματοσειρές, πες μου...

Sent from my S23 ULTRA using Tapatalk

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, thabull said:

Αν χρειάζεσαι γραμματοσειρές, πες μου...

Sent from my S23 ULTRA using Tapatalk
 

Μπορεί να μπει με εύκολο τρόπο η default γραμματοσειρά που έχουν τα Pixel (Android 13);

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μπει με εύκολο τρόπο η default γραμματοσειρά που έχουν τα Pixel (Android 13);
Ο τρόπος είναι σταθερός. Αυτος που εγραψα.
Αρκει να βρεθεί η γραμματοσειρά.
Λογικά θα υπάρχει στη google...

Sent from my S23 ULTRA using Tapatalk

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για τις συνεχόμενες αποσυνδέσεις από το wifi το έψαξα και υπάρχει θέμα. Τα έκανα όλα εκτός από την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,δεν δούλεψε τίποτα.. μου κάνει ακόμα αποσυνδέσεις ξαφνικά

https://www.dealntech.com/galaxy-s23-series-wi-fi-keeps-disconnecting/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...