Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει κάποια αλλαγή, είναι μόνο ασφαλείας. Μπορείς να την κάνεις άφοβα.
1.35GB δεν το λες ενημέρωση ασφαλείας...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει τύχει σε κανέναν από εσάς να εμφανίζει τυχαία το μήνυμα "do you want to uninstall this app?" Για τυχαία apps? 

Μου το έχει κάνει 3-4 φορές τις τελευταίες μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ggazas said:

Δεν υπάρχει κάποια αλλαγή, είναι μόνο ασφαλείας. Μπορείς να την κάνεις άφοβα.

Φίλε μου αποψη μου είναι πως είναι προτιμότερο να ενημερωνόμαστε πριν συμβουλεψουμε,,1350 ενημέρωση ασφαλείας? Είχε βουηξει ο τόπος για την τελευταία ενημέρωση του Αυγούστου,, δεκάδες βίντεο τουιτς και άρθρα.,,, ασφαλώς να την κάνει, υπάρχει μεγάλη βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kolokas said:

Παιδιά να πω ότι και εγώ μετά τοs10plus έκανα μετάβαση... Τα λόγια είναι περιττά... S view case... Εχω ενα θεμα.... Δεν κάνουν οι βάσεις στήριξης  για το αυτοκίνητο... Εχετε να προτείνετε κάποια δοκιμασμένη;;. Αεραγωγούς προτιμω

Για πολύ γρήγορα και χωρίς πολλά πολλά, είχα πάρει πρόσφατα μια του Πλαισίου που κάνει μια χαρά για το S23U

Πολύ νέος χρήστης και εγώ (δεν έχω περάσει ακόμη τη sim, αλλά θα κάνω το exposure σε επόμενο επίσημο ποσταρισμα... προς το παρόν είμαι στο στήσιμο του κινητού).

Αν θέλεις link επιφυλάσσομαι για αργότερα, αν και πήρα τη βάση σε φυσικό κατάστημα

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κλειδώσεις πάνω από μία εφαρμογή στα πρόσφατα? Δεν καταλαβαίνω γιατί συμβαίνει αυτό...

Στάλθηκε από το SM-A546B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τζαμάκι Mocolo έχει βάλει κανείς; Εντυπώσεις.

Εγώ πάντως που έχω στο Note 10 Plus, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Επίσης για εγγραφή κλήσεων δουλεύει κάτι αξιόπιστα ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, msakis said:

Τζαμάκι Mocolo έχει βάλει κανείς; Εντυπώσεις.

Εγώ πάντως που έχω στο Note 10 Plus, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Επίσης για εγγραφή κλήσεων δουλεύει κάτι αξιόπιστα ή όχι.

Το Cude ACR χρησιμοποιώ εγώ και είμαι ευχαριστημένος αλλά δεν γράφει με Bluetooth. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν υπάρχει φόβος να ξηλώσει και τις γρίλιες του αεραγωγού λόγω βάρους του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, perelevas said:

Ρε παιδιά δεν υπάρχει φόβος να ξηλώσει και τις γρίλιες του αεραγωγού λόγω βάρους του κινητού;

Ναι υπάρχει κ αν το αμάξι γενικά είναι κ πολυκαιρισμενο και το έχει φάει ο ήλιος είναι ποιο επικίνδυνα τα πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, lagouko said:

Φίλε μου αποψη μου είναι πως είναι προτιμότερο να ενημερωνόμαστε πριν συμβουλεψουμε,,1350 ενημέρωση ασφαλείας? Είχε βουηξει ο τόπος για την τελευταία ενημέρωση του Αυγούστου,, δεκάδες βίντεο τουιτς και άρθρα.,,, ασφαλώς να την κάνει, υπάρχει μεγάλη βελτίωση.

Αυτά έχουν τα 1350!

• Σταθερότητα και αξιοπιστία
Η συμπεριφορά της συσκευής έχει βελτιωθεί.
• Ασφάλεια
Η συσκευή προστατεύεται με βελτιωμένη ασφάλεια.

S918BXXU3AWGJ

Προφανώς μπερδεύεσαι με την επόμενη που θα κυκλοφορήσει με Android 14 και One UI 6. 

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ggazas said:

Αυτά έχουν τα 1350!

• Σταθερότητα και αξιοπιστία
Η συμπεριφορά της συσκευής έχει βελτιωθεί.
• Ασφάλεια
Η συσκευή προστατεύεται με βελτιωμένη ασφάλεια.

S918BXXU3AWGJ

Προφανώς μπερδεύεσαι με την επόμενη που θα κυκλοφορήσει με Android 14 και One UI 6. 

Εγώ φίλε μου μπερδευομαι, σε παρακαλώ αναθεώρησε και δες κανένα άρθρο και κανένα βίντεο στο YouTube σχετικά με το update Αυγούστου,(και καλό θα ήταν να αρχίσεις να ενημερώνεσαι πριν κάνεις update στο τηλέφωνό σου).το γεγονός ότι παραθέτεις το τυπικό κείμενο της σαμσουνγκ για το update δείχνει πως δεν γνωρίζεις ,, είναι βέβαια απορίας άξιο το γεγονός ότι βλέπεις και μόνος σου ότι είναι γύρω στα 1.350 και δεν υποψιάζεσαι τίποτα,,, τέλος πάντων πήγαινε μόνος σου να ενημερωθείς για το update Αυγούστου  λεπτομερώς,(ξαναλέω υπάρχουν δεκάδες πήγες για να το κάνεις) δεν περίμεναν όλοι οι χρήστες του s23 Ultra το update Αυγούστου με τόση ανυπομονησία και τόσο θόρυβο για λόγους ασφαλείας,,δεν μπορώ να πω κάτι άλλο.Το μόνο  απλώς να προσέχουμε βεβαίως τι απαντάμε όταν δεν γνωρίζουμε ,αυτό είναι αυτονόητο.(εντύπωση μου έκανε ότι έγραψες και δεύτερο μήνυμα χωρίς ακόμα να πας και να το ψάξεις), όπως και να χει να είσαι καλά φίλε μου.

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, lagouko said:

Εγώ φίλε μου μπερδευομαι, σε παρακαλώ αναθεώρησε και δες κανένα άρθρο και κανένα βίντεο στο YouTube σχετικά με το update Αυγούστου,(και καλό θα ήταν να αρχίσεις να ενημερώνεσαι πριν κάνεις update στο τηλέφωνό σου).το γεγονός ότι παραθέτεις το τυπικό κείμενο της σαμσουνγκ για το update δείχνει πως δεν γνωρίζεις ,, είναι βέβαια απορίας άξιο το γεγονός ότι βλέπεις και μόνος σου ότι είναι γύρω στα 1.350 και δεν υποψιάζεσαι τίποτα,,, τέλος πάντων πήγαινε μόνος σου να ενημερωθείς για το update Αυγούστου  λεπτομερώς,(ξαναλέω υπάρχουν δεκάδες πήγες για να το κάνεις) δεν περίμεναν όλοι οι χρήστες του s23 Ultra το update Αυγούστου με τόση ανυπομονησία και τόσο θόρυβο για λόγους ασφαλείας,,δεν μπορώ να πω κάτι άλλο.Το μόνο  απλώς να προσέχουμε βεβαίως τι απαντάμε όταν δεν γνωρίζουμε ,αυτό είναι αυτονόητο.(εντύπωση μου έκανε ότι έγραψες και δεύτερο μήνυμα χωρίς ακόμα να πας και να το ψάξεις), όπως και να χει να είσαι καλά φίλε μου.

Τι κανει αυτη η θαυματουργη ενημερωση Αυγουστου;

Ρωταω γιατι πηρα δυο φορες ενημερωση σε s21 FE και μια σε s23 και δεν ειδα κατι, ή μαλλον ειδα, η μπαταρια του s23 κραταει λιγοτερο. 

Γιατι δεν μας λες;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, stamatis3133 said:

Τι κανει αυτη η θαυματουργη ενημερωση Αυγουστου;

Ρωταω γιατι πηρα δυο φορες ενημερωση σε s21 FE και μια σε s23 και δεν ειδα κατι, ή μαλλον ειδα, η μπαταρια του s23 κραταει λιγοτερο. 

Γιατι δεν μας λες;

Φίλε μου είσαι στο νήμα για s23 ultra,,όχι για 21 και s23,,δεν ισχύουν τα ίδια πράγματα 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, lagouko said:

Φίλε μου είσαι στο νήμα για s23 ultra,,όχι για 21 και s23,,δεν ισχύουν τα ίδια πράγματα 

Καλημέρα φίλε μου !! Αφου έχεις διαβάσει και έχεις δει για το update Αυγούστου θα μας πεις τι το κακο εχει? 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, lagouko said:

Εγώ φίλε μου μπερδευομαι, σε παρακαλώ αναθεώρησε και δες κανένα άρθρο και κανένα βίντεο στο YouTube σχετικά με το update Αυγούστου,(και καλό θα ήταν να αρχίσεις να ενημερώνεσαι πριν κάνεις update στο τηλέφωνό σου).το γεγονός ότι παραθέτεις το τυπικό κείμενο της σαμσουνγκ για το update δείχνει πως δεν γνωρίζεις ,, είναι βέβαια απορίας άξιο το γεγονός ότι βλέπεις και μόνος σου ότι είναι γύρω στα 1.350 και δεν υποψιάζεσαι τίποτα,,, τέλος πάντων πήγαινε μόνος σου να ενημερωθείς για το update Αυγούστου  λεπτομερώς,(ξαναλέω υπάρχουν δεκάδες πήγες για να το κάνεις) δεν περίμεναν όλοι οι χρήστες του s23 Ultra το update Αυγούστου με τόση ανυπομονησία και τόσο θόρυβο για λόγους ασφαλείας,,δεν μπορώ να πω κάτι άλλο.Το μόνο  απλώς να προσέχουμε βεβαίως τι απαντάμε όταν δεν γνωρίζουμε ,αυτό είναι αυτονόητο.(εντύπωση μου έκανε ότι έγραψες και δεύτερο μήνυμα χωρίς ακόμα να πας και να το ψάξεις), όπως και να χει να είσαι καλά φίλε μου.

Εσυ που το εψαξες και γνωριζεις γιατι δεν λες; τι ειναι αυτο που γραφεις πιο πανω «δεν μπορώ να πω κάτι άλλο» λες και ειναι μυστικο ή βαριεσαι να πεις... forum ειναι εδω, οχι μασωνικη στοα. Ανταλλαγη πληροφοριων γινεται και διαλογος. Το να λες στον αλλο ψαξτο μονος σου δεν ειναι απαντηση. Εχεις προσωπικη αποψη ή ακρκεισαι στις αποψεις καποιων youtubers; και αν εχεις πες συγκεκριμενα. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε τι περιλαμβάνει το update του Αυγούστου....



sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Αρα, λιγο καμερα και ενημερωσεις ασφαλειας.
Καποιοι εχουν μπερδευτει με την 5.1.1 για παλιοτερα μοντελα.

 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Η 5.1.1 είναι κατά κύριο λόγο για foldable συσκευές. Ναι, μπορεί να το έδωσε και η Verizon στο S23 Ultra, αλλά δεν έχει κάποιες αλλαγές

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα σύνδεσης στο PC.

Μέχρι χθές συνδεόταν κανονικά και μετέφερα αρχεία ώστε να το στήσω και να μεταφέρω την κάρτα Sim σε αυτό, απο το ταλαιπωρημένο μου Note 10 Plus.

Σήμερα απλά είναι αδύνατον. Το Pc βγάζει το μήνυμα :

The last USB device you connected to this computer malfunctioned and Windows does not recognize it.

To Νοτε 10 συνδέεται κανονικά. Το S23 σε άλλο PC συνδέεται κανονικά.
Έκανα επανεκκινήσεις (πολλές) και στα δύο, τίποτα.
Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση των drivers μέσω του SmarSwitch, τίποτα.
Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση των usb root hub απο τον Device Manager των Windows...Τίποτα.
Εννοείται ότι το δοκίμασα με τρία διαφορετικά καλώδια, που όλα δουλεύουν με το Note.

Μόλις το συνδέσω αρχίζει να φορτίζει και μετά απο 2-3 δευτερόλεπτα βγάζει το μήνυμα στο PC και μάλιστα σταματάει και να φορτίζει.

Σε άλλο PC με Windows 11 δουλεύει κανονικά, στο δικό μου με 10άρια μόνο μέχρι εχθές!!!

Για όλα τα παραπάνω έγινε σε σύνδεση Type C με Type C σε κάρτα PCI-xpress στο PC.

Η δοκιμή με καλώδιο USB 2.0 Type A σε Type C, δουλεύει αλλά ΑΡΓΑΑΑ.

Κανένας που να το αντιμετώπισε και να βρήκε λύση?

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το bug που κυκλοφορεί μετά το update Αυγούστου αρκετά άτομα έχουν στείλει αναφορά στη samsung. Με λίγα λόγια αυτό που δημιουργεί είναι στο διακοσάρι φακό κλείνοντας το adaptive pixel από τις λειτουργίες του camera assistant και γυρνώντας παλι στον διακοσάρι φακό, το viewfinder γίνεται σκοτεινό και δεν δουλεύει το exposure πάνω στην οθόνη (ούτε δεξιά ούτε αριστερά). Αρκετά άτομα δήλωσαν ότι έχουν αυτό το bug, αρκετά δεν το έχουν ανακαλύψει ακόμα και αρκετά δεν το έχουν καν(εγώ το έχω)

7 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Καλημέρα φίλε μου !! Αφου έχεις διαβάσει και έχεις δει για το update Αυγούστου θα μας πεις τι το κακο εχει? 

Βασικά το αντίθετο έφερε πολλά καλά μάλιστα, το μοναδικό κακό είναι αυτό το bug που αναφέρω και πιο πάνω αλλά και κάνα δυο-τρεις σελίδες πιο πίσω,, βασικά άλλαξε ο αλγόριθμος της κάμερας σχεδόν σε κάθε εστιακή απόσταση (κάτι που περιμέναμε όλοι οι φανατικοί οι χρήστες) επίσης προστέθηκε το x2 στην κάμερα (τραβώντας φωτογραφία με το 200άρι και κάνοντας crop Με αποτέλεσματα καταπληκτικά). Επίσης μειώθηκε ο κόκκος στα σκοτεινά σημεία σε διάφορα σενάρια. Και άλλα πραγματάκια.Οσο για το bug είναι της εφαρμογής camera assistant , βασικά το ανακάλυψα  και όλα τα νήματα σε Reddit , Samsung members και android users στο Facebook τα ανοίξω εγώ , έμειναν έκπληκτοι όσοι το είχαν και δεν το είχαν καταλάβει, δεν είναι και κάτι ιδιαίτερα σοβαρό, για μένα βέβαια είναι γιατί θέλω το adaptive pixel κλειστό. Περιμένουμε για update της εφαρμογής.

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

Το adacrlve pixel τι ειναι εγώ δεν το βρίσκω. Το κατέβασες σαν εφαρμογή;

Τώρα που το έψαξα να δω στις ρυθμίσεις της κάμερες αν έχω κάπου adaptive pixel, παρατήρησα ότι όταν πάω στη κατηγορία "επαγγελματική ", ο κύριος φακός τώρα το βράδυ δείχνει θεοσκοτεινα!! 

Ο Υπερευρυγωνιος και ο 3χ είναι μια χαρά! 

Όταν βγαίνω από την επαγγελματική,  ο 200ρης δείχνει μια χαρά φωτεινά!! Όταν πάω επαγγελματική σκοτείνιαζει παλι!!

 

...δεν έχω περάσει την αναβάθμιση Αυγούστου..!

Παίζει να είχα αυτο το θέμα καιρό και να μην το είχα πάρει χαμπάρι..  

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, EricssonyFan said:

Το adacrlve pixel τι ειναι εγώ δεν το βρίσκω. Το κατέβασες σαν εφαρμογή;

Τώρα που το έψαξα να δω στις ρυθμίσεις της κάμερες αν έχω κάπου adaptive pixel, παρατήρησα ότι όταν πάω στη κατηγορία "επαγγελματική ", ο κύριος φακός τώρα το βράδυ δείχνει θεοσκοτεινα!! 

Ο Υπερευρυγωνιος και ο 3χ είναι μια χαρά! 

Όταν βγαίνω από την επαγγελματική,  ο 200ρης δείχνει μια χαρά φωτεινά!! Όταν πάω επαγγελματική σκοτείνιαζει παλι!!

 

...δεν έχω περάσει την αναβάθμιση Αυγούστου..!

Παίζει να είχα αυτο το θέμα καιρό και να μην το είχα πάρει χαμπάρι..  

Ναι έχεις δίκιο, αυτό που παρατήρησες έχει αναφερθεί και από άλλους χρήστες ,, όσο για το adaptive pixel είναι στις ρυθμίσεις της εφαρμογής camera assistant που πλέον έχει ενσωματωθεί στις ρυθμίσεις της κάμερας όμως ακόμα πάμε και το κατεβάζουμε από το Galaxy Store .(εκεί μέσα είναι και η καινούργια επιλογή για εστιακή απόσταση x2 )

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τελικα οτι είναι εφαρμογή

Στο playstore δεν βρήκα την εφαρμογή camera assistant πουθενά πάντως 

Galaxy store επίσης δεν έχω, που το βρίσκω αυτό, έχει διαφορετικές εφαρμογές εκεί? 

...

...

Τελικά το θέμα με την επαγγελματική Κάμερα το έχω ακόμα... έκανα επανεκκίνηση και πάλι τα ίδια.  

Άμα περάσω την ενημέρωση Αυγούστου θα έχω το θέμα και χωρίς την επαγγελματική λειτουργία; Έτσι είναι σε όλους το θέμα με τον σκοτεινό φακο;

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, EricssonyFan said:

Καταλαβα τελικα οτι είναι εφαρμογή

Στο playstore δεν βρήκα την εφαρμογή camera assistant πουθενά πάντως 

Galaxy store επίσης δεν έχω, που το βρίσκω αυτό, έχει διαφορετικές εφαρμογές εκεί? 

...

...

Τελικά το θέμα με την επαγγελματική Κάμερα το έχω ακόμα... έκανα επανεκκίνηση και πάλι τα ίδια.  

Άμα περάσω την ενημέρωση Αυγούστου θα έχω το θέμα και χωρίς την επαγγελματική λειτουργία; Έτσι είναι σε όλους το θέμα με τον σκοτεινό φακο;

 

Δεν είναι σίγουρο πως θα συνεχίσεις να έχεις το ίδιο θέμα διότι σε κάθε update όταν περάσουν αρνητικά στοιχεία τύπου bug ,δεν τα βιώνουν πάντα όλοι οι χρήστες, όσο για το Galaxy Store είναι στα τηλέφωνα μας και δεν μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση παρά μόνο απενεργοποίηση, οπότε δες μήπως έχει συμβεί κάτι τέτοιο 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...