Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20230728_194747.heic

Καλημέρα στην παρέα. Μπορεί κάποιος να μου πει τον τρόπο να ανεβάσω εδω φώτο γιατί μόνο σαν αρχειο το κάνω τόσες μέρες. 

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν παιζεται παντως στις λιγες μερες που το εχω.σε ολα καμερες μπαταρια επιδοσεις.εκανα ενα διαλειμμα απο τη samsung για λιγο καιρο με το honor 50 μετανιωσα τα λεφτα που εδωσα.τελικα το παρατησα και ξανα πηρα το note 10 plus και πανω σαυτο ηθελα να πω οτι το n10+ ειχε περισσοτερη ζωντανια η οθονη πιο κορεσμενα χρωματα και μου αρεζε .με το s23u δεν εχει αυτη τη ζωντανια οσο και να πειραξα τις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχετε παρατηρήσει το τελευταίο διάστημα, μετά την τελευταία αναβάθμιση, να κάνει ένα μικρό "λόξυγκα"... Ένα κόλλημα μικρό καθώς κλείνετε κάθε εφαρμογή;;;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, one2377 said:

Καλημέρα. Έχετε παρατηρήσει το τελευταίο διάστημα, μετά την τελευταία αναβάθμιση, να κάνει ένα μικρό "λόξυγκα"... Ένα κόλλημα μικρό καθώς κλείνετε κάθε εφαρμογή;;;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν θες να μηδενιστούν τελείως τα animation κ να είναι ποιο κοφτερό από τους προγραμματιστες μηδενισε την κλίμακα,  αλλιώς πήγαινε το στο 0.5x 

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να μηδενιστούν τελείως τα animation κ να είναι ποιο κοφτερό από τους προγραμματιστες μηδενισε την κλίμακα,  αλλιώς πήγαινε το στο 0.5x 
Τα έχω τα τελευταία 10 χρόνια έτσι όλα μου τα τηλέφωνα. Αξίζει πολύ. Νομίζω καταναλώνει και λιγότερη μπαταρία. Στο 0.5 το έχω

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχετε παρατηρήσει το τελευταίο διάστημα, μετά την τελευταία αναβάθμιση, να κάνει ένα μικρό "λόξυγκα"... Ένα κόλλημα μικρό καθώς κλείνετε κάθε εφαρμογή;;;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει αυτό που λες στη δική μου συσκευή...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω μια βδομάδα το κινητό και νιώθω ότι έχω θέμα με την μπαταρία.

Είχα το p40 pro πριν και με την ιδία χρήση το s23 ultra καινούργιο μου βγάζει λιγότερο από το p40 μετά από 3 χρόνια.

Έχετε να προτείνετε ρυθμίσεις για να βελτιωθεί η αυτονομία;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Poloman5800 said:

Καλημέρα, έχω μια βδομάδα το κινητό και νιώθω ότι έχω θέμα με την μπαταρία.

Είχα το p40 pro πριν και με την ιδία χρήση το s23 ultra καινούργιο μου βγάζει λιγότερο από το p40 μετά από 3 χρόνια.

Έχετε να προτείνετε ρυθμίσεις για να βελτιωθεί η αυτονομία;

Καλημέρα φιλε μου...εαν τα έχεις ολα ανοιχτά και το δουλεύεις συνέχεια λογικό ειναι ρουφαει ,δεν υπάρχει κινητό με ολα ανοιχτά και φουλ χρήση να βγάζει μερα....εαν θες να κρατάει περισσότερο κλείνεις τοποθεσία και οτι εχει ανοιχτό η google ..nfc ,φωτεινότητα στην μεση και ενα κλικ κατω,προφίλ μπαταρίας ηπιο,βάζεις 4g,ανάλυση στην μεση,τα γραφικά 0.5 η κλειστά ..και στο τέλος έχεις επιλογή καθε εφαρμογή να την περιορίσεις στο παρασκήνιο ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Poloman5800 said:

Καλημέρα, έχω μια βδομάδα το κινητό και νιώθω ότι έχω θέμα με την μπαταρία.

Είχα το p40 pro πριν και με την ιδία χρήση το s23 ultra καινούργιο μου βγάζει λιγότερο από το p40 μετά από 3 χρόνια.

Έχετε να προτείνετε ρυθμίσεις για να βελτιωθεί η αυτονομία;

Καταρχας δωσε χρόνο στο κινητό να μάθει τις συνήθειες σου και δεύτερον κλείσε το 5g και θα δεις μεγάλη διαφορά...

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Spirospe40 said:

Καλημέρα φιλε μου...εαν τα έχεις ολα ανοιχτά και το δουλεύεις συνέχεια λογικό ειναι ρουφαει ,δεν υπάρχει κινητό με ολα ανοιχτά και φουλ χρήση να βγάζει μερα....εαν θες να κρατάει περισσότερο κλείνεις τοποθεσία και οτι εχει ανοιχτό η google ..nfc ,φωτεινότητα στην μεση και ενα κλικ κατω,προφίλ μπαταρίας ηπιο,βάζεις 4g,ανάλυση στην μεση,τα γραφικά 0.5 η κλειστά ..και στο τέλος έχεις επιλογή καθε εφαρμογή να την περιορίσεις στο παρασκήνιο ...

συγγνωμη αλλα αυτα που λες ειναι για να βγαλεις 10 ωρες οθονης με το κινητο...

Αλλα αν δεν ειναι αυτο το ζητουμενο, να βγαλει μια μερα δηλαδη με τα ματια του πανω στην οθονη, τοτε 2 πραγματα χρειαζονται, να το στησει απο το μηδεν και να μην επαναφερει back up, ειδικα ρυθμισεις κτλ απο το παλιο κινητο..και 2ον να δωσει λιγο χρονο να στρωσει.

Εγω που το εχω παρει στη γυναικα μου βγαζει σταθερα 2 μερες χρησης με πανω απο 5 ωρες οθονης και στο σπιτι που μενουμε το καλοκαιρι με μηδενικο σημα.

Εννοειται οτι δεν κλεινει τιποτα, μονο το 5G δεν εχουμε ανοιχτο γιατι δεν εχει 5G καθολου στο νομο οποτε δεν υπαρχει λογος να ψαχνει για σημα. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nikos_Mpl said:

συγγνωμη αλλα αυτα που λες ειναι για να βγαλεις 10 ωρες οθονης με το κινητο...

Αλλα αν δεν ειναι αυτο το ζητουμενο, να βγαλει μια μερα δηλαδη με τα ματια του πανω στην οθονη, τοτε 2 πραγματα χρειαζονται, να το στησει απο το μηδεν και να μην επαναφερει back up, ειδικα ρυθμισεις κτλ απο το παλιο κινητο..και 2ον να δωσει λιγο χρονο να στρωσει.

Εγω που το εχω παρει στη γυναικα μου βγαζει σταθερα 2 μερες χρησης με πανω απο 5 ωρες οθονης και στο σπιτι που μενουμε το καλοκαιρι με μηδενικο σημα.

Εννοειται οτι δεν κλεινει τιποτα, μονο το 5G δεν εχουμε ανοιχτο γιατι δεν εχει 5G καθολου στο νομο οποτε δεν υπαρχει λογος να ψαχνει για σημα. 

Αυτα που εγραψα ειναι για το μάξιμουμ αυτονομιας που μπορείς να κανείς ..απλα δεν ευχαριστιεσαι το κινητό σου με ολα αυτά κομμένα .....εγω προσωπικά εχω βάλει μια μεση κατάσταση σε όλα αυτά οπότε δεν εχω κανένα πρόβλημα με την αυτονομία 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Spirospe40 said:

Αυτα που εγραψα ειναι για το μάξιμουμ αυτονομιας που μπορείς να κανείς ..απλα δεν ευχαριστιεσαι το κινητό σου με ολα αυτά κομμένα .....εγω προσωπικά εχω βάλει μια μεση κατάσταση σε όλα αυτά οπότε δεν εχω κανένα πρόβλημα με την αυτονομία 

Εγώ τέρμα όλα ανοιχτά και είμαι φουλ ικανοποιημένος με την αυτονομία για μια μέρα... απλά δεν παίζω παιχνίδια για να πω ότι είμαι ο πιο hard core user.

Link to comment
Share on other sites

μόλις απέκτησα το s23 ultra και προσπαθώ με κάθε τρόπο, χωρίς επιτυχία, να μεταφέρω τις κλήσεις (call logs) από το xiaomi mi max 3 στο samsung 

Από τις 190000 περίπου κλήσεις μεταφέρονται μόνο περίπου οι 14000

Κάποιο θέμα με το samsung? ή με το xiaomi? 

κάποια ιδέα?

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το sms backup and restore.
Κάνει και sms και κλείσεις.
Μην περιμένεις να μεταφερθούν όλα.
Νομίζω το Samsung έχει κάποιο περιορισμό

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, karagalexk said:

Δοκίμασε το sms backup and restore.
Κάνει και sms και κλείσεις.
Μην περιμένεις να μεταφερθούν όλα.
Νομίζω το Samsung έχει κάποιο περιορισμό

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

το δοκίμασα και το sms backup and restore. Ούτε το 10% των κλήσεων δεν μεταφέρει. 

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα και το sms backup and restore. Ούτε το 10% των κλήσεων δεν μεταφέρει. 
Έκανε κανονικό backup στο gdrive και μετά έκανες restore?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, karagalexk said:

Έκανε κανονικό backup στο gdrive και μετά έκανες restore?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Ναι. και κατά το restore ενώ δείχνει ότι διαβάζει 190000 μόλις φτάνει στις 14000 ολοκληρώνει χωρίς αναφορά σφαλματος

Link to comment
Share on other sites

Ναι. και κατά το restore ενώ δείχνει ότι διαβάζει 190000 μόλις φτάνει στις 14000 ολοκληρώνει χωρίς αναφορά σφαλματος
190000;;;;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Καλημέρα φιλε μου...εαν τα έχεις ολα ανοιχτά και το δουλεύεις συνέχεια λογικό ειναι ρουφαει ,δεν υπάρχει κινητό με ολα ανοιχτά και φουλ χρήση να βγάζει μερα....εαν θες να κρατάει περισσότερο κλείνεις τοποθεσία και οτι εχει ανοιχτό η google ..nfc ,φωτεινότητα στην μεση και ενα κλικ κατω,προφίλ μπαταρίας ηπιο,βάζεις 4g,ανάλυση στην μεση,τα γραφικά 0.5 η κλειστά ..και στο τέλος έχεις επιλογή καθε εφαρμογή να την περιορίσεις στο παρασκήνιο ...

Ευχαριστω για την απαντηση,είχα ήδη αλλάξει ανάλυση και προφιλ μπαταρίας. Άλλαξα τώρα και το 5G. Υπαρχεί τρόπος να βάλω το 5G στα quicksettings?

Βεβαια δεν έκανα αυθαίρετη κριτική αλλα σύγκριση με το p40 pro που μου έβγαζε πιο άνετα μια εργάσιμη μέρα με ίδια χρήση,ίσως υπάρξει και περεταίρω βελτίωση όταν με "μαθει".

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση,είχα ήδη αλλάξει ανάλυση και προφιλ μπαταρίας. Άλλαξα τώρα και το 5G. Υπαρχεί τρόπος να βάλω το 5G στα quicksettings?
Βεβαια δεν έκανα αυθαίρετη κριτική αλλα σύγκριση με το p40 pro που μου έβγαζε πιο άνετα μια εργάσιμη μέρα με ίδια χρήση,ίσως υπάρξει και περεταίρω βελτίωση όταν με "μαθει".
 
Πραγματικά πώς τα κατάφερες δεν ξέρω...

GSMArena battery rating s23 ultra vs p40pro 126 με 94

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος γιατί στη ψηφιακή ευεξία ο χρόνος λειτουργίας οθόνης είναι διαφορετικός από τη μπαταρία? Για πχ στη ψηφιακή ευεξία είναι 5ω 5λ ενώ στη μπαταρία είναι 3ω 51λ. Ποιο είναι το σωστό?

Link to comment
Share on other sites

Με τη μπαταρια του s23 ultra ειμαι ευχαριστημενος φουλ.κανω πολυ δυνατη χρηση και δεν τελειωνει.εχω ενεργοποιημενη την εξοικονομηση και προφιλ ηπιο.καμια σχεση με ολα τα samsung note και s που ειχα τα τελευταια χρονια

Screenshot_20230801_100813_Device care.jpg

Screenshot_20230801_100825_Device care.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...