Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 31/5/2023 at 10:03 ΜΜ, mythos_bt said:

https://forum.xda-developers.com/t/s23-call-recording-possibility-of-changing-csc.4548227/page-19

 

Μήνυμα 371. Εγώ όντως αναβάθμισα σε αυτή την έκδοση και σταμάτησε να λειτουργεί το google pay. 

Και εμένα δεν μου δουλεύει αφότου έβαλα THL.

Τι κάνουμε τώρα ; Αλλάζουμε CSC η περιμένουμε μήνες για αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν υπάρχει προβλημα στην ευρυγώνια καμερα, αλλαζει όλο το module των καμερών ή μονο η προβληματικη;

Φιλος εχει θέμα με την καμερά του και ρωτησε στο service και του ειπαν οτι θα αλλαχθει η προβληματικη μονο, ενώ εγω πιστευα πως τις αλλαζουν όλες αφου είναι σε ενιαίο κομματι. 

Μπορεί να αλλαχθεί μία μεμονωμένα?

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Leon_G said:

Παιδια αν υπάρχει προβλημα στην ευρυγώνια καμερα, αλλαζει όλο το module των καμερών ή μονο η προβληματικη;

Φιλος εχει θέμα με την καμερά του και ρωτησε στο service και του ειπαν οτι θα αλλαχθει η προβληματικη μονο, ενώ εγω πιστευα πως τις αλλαζουν όλες αφου είναι σε ενιαίο κομματι. 

Μπορεί να αλλαχθεί μία μεμονωμένα?

Είναι module καμερών. Κάποιες είναι μεμονωμένες, κάποιες όχι. Αν μπορεί να αλλαχτεί η μια θα αλλαχτεί η προβληματική και μόνο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GeorgeHtz said:

Και εμένα δεν μου δουλεύει αφότου έβαλα THL.

Τι κάνουμε τώρα ; Αλλάζουμε CSC η περιμένουμε μήνες για αναβάθμιση;

Λογικά θα διορθωθεί με την αναβάθμιση του Ιουνίου. Η αλλαγή csc δεν θα λύσει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, GeorgeHtz said:

Και εμένα δεν μου δουλεύει αφότου έβαλα THL.

Τι κάνουμε τώρα ; Αλλάζουμε CSC η περιμένουμε μήνες για αναβάθμιση;

Με thl δν εχεις rcs... εγώ έβαλα sek για να εχω

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ένα θέματακι να αναφέρω. Η συσκευή ζεσταίνεται όταν την φορτίζω με ταχυφορτιστη(εδώ να πω ότι την φορτίζω με τον ταχυφορτιστη του note 10 plus που είχα) και το παρουσιάζει μετά το 80%. Σε απλή αργή φόρτιση κανένα πρόβλημα. Έχει τύχει σε άλλον αυτό;; 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, jtgiannis said:

Καλημέρα σας. Ένα θέματακι να αναφέρω. Η συσκευή ζεσταίνεται όταν την φορτίζω με ταχυφορτιστη(εδώ να πω ότι την φορτίζω με τον ταχυφορτιστη του note 10 plus που είχα) και το παρουσιάζει μετά το 80%. Σε απλή αργή φόρτιση κανένα πρόβλημα. Έχει τύχει σε άλλον αυτό;; 

με τον φορτιστη του note 10 plus το φορτιζω και εγω. οταν το εχω και φορτιζει σε κανονικη φορτιση δεν το βλεπω να ζεσταινεται νορμαλ μου φαινεται. στην ταχεια φορτιση (15 λεπτα πιο γρηγορη μου δειχνει) το ειδα και ηταν λιγο πιο ζεστο. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, challenge143 said:

Ρυθμίσεις, συζητήσεις rcs , ενεργοποίηση rcs 

Εμένα είναι όλα γκριζαρισμένα (Vodafone αν παίζει ρόλο), μόνο το "μάθε περισσότερα" είναι ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bikerson said:

Εμένα είναι όλα γκριζαρισμένα (Vodafone αν παίζει ρόλο), μόνο το "μάθε περισσότερα" είναι ενεργό.

Καλημέρα για όσους ψάχνονται για το RCS και έχουν Vodafone https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20230213-apenergopoiisi-tis-technologias-rcs/

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το mesages της google μου λειτουργεί rcs χωρίς να κάνω τίποτα αλλο

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το RCS στα dual SIM γυρνάει στον αριθμό που έχεις δηλώσει να πιάνει δεδομένα. Αν έχεις 2 sim Vf + Nova και έχεις να πιάνεις από Νόβα ίντερνετ τότε το RCS θα λειτουργήσει με τον αριθμό τις νόβα. Για να στείλεις από την Vodafone θα πρέπει να γυρίσεις τα ΜΒ στην Vodafone, άσχετος αν είσαι συνδεμένος ή όχι σε WiFi.


Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά πρώτη φορά βλέπω τόσο μεγάλη διαφορά στα επιίσημα καταστήματα ηλεκτρονικών (και shop e-samsung) και στα γνωστά σκρουτζομάγαζα. Της τάξης των 400Ε (1400-1000)! Φαίνεται να κρατά καλά την αρχική του τίμη προς το παρόν και να μην υπάρχουν μεγάλες προσφορές απο μεγάλα μαγαζιά και κάρτες (μόνο το payzy πριν από καιρό). Τώρα αν βγει το καινούριο fold ίσως εκεί το κατεβάσουν κανένα κατοστάρικο. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, awueu said:

Καλημέρα για όσους ψάχνονται για το RCS και έχουν Vodafone https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20230213-apenergopoiisi-tis-technologias-rcs/

Σε ευχαριστώ πολύ!

Που σημαίνει δλδ ότι μόνο μέσα από την εφαρμογή της Google "Messages" και οχι πχ από την εφαρμογή της Samsung μπορούμε να έχουμε RCS.

Παρόλα αυτά, ενώ έχω την εφαρμογή Messages πάλι στις ρυθμίσεις να ενεργοποιήσω το RCS είναι γκρι όλες οι επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Θελω να ρωτήσω κάτι... αν γίνει η αγορά του s23 ultra από best price έχει εγγύηση αντιπροσωπείας ή εγγύηση καταστήματος??

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Eldir said:

Παιδιά καλησπέρα... Θελω να ρωτήσω κάτι... αν γίνει η αγορά του s23 ultra από best price έχει εγγύηση αντιπροσωπείας ή εγγύηση καταστήματος??

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όλες οι EU συσκευές Samsung έχουν κανονικότατα 2 χρόνια εγγύηση επίσημη χωρίς καμία διάκριση στο αν προορίζεται για Ελλάδα για Γερμανία για Ισπανία κτλ. 

Είτε ελληνικό από μεγάλη αλυσίδα που κάνει 1.5κ σχεδόν, είτε ευρωπαϊκό από μικρό μαγαζάκι με σημαντική διαφορά στην τιμή, έχουν ακριβώς την ίδια εγγύηση. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με το Dji Osmo mobile 2, λειτουργεί η συσκευή? Θα μου το δώσει ένας γνωστός σε λίγες μέρες. Ή να πάρω το πιο πρόσφατο παιδιά? Για σιγουριά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μία ερώτηση. Πως μπορώ να συμμετέχω στο beta πρόγραμμα για το Android 13; 

45 minutes ago, Eldir said:

Παιδιά καλησπέρα... Θελω να ρωτήσω κάτι... αν γίνει η αγορά του s23 ultra από best price έχει εγγύηση αντιπροσωπείας ή εγγύηση καταστήματος??

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, είχα πάρει πιο παλιά ένα s9 από σκρουτζομαγαζο και όταν χρειάστηκε αλλαγή μέσα στην εγγύηση η οθόνη την έκαναν κανονικά. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι EU συσκευές Samsung έχουν κανονικότατα 2 χρόνια εγγύηση επίσημη χωρίς καμία διάκριση στο αν προορίζεται για Ελλάδα για Γερμανία για Ισπανία κτλ. 
Είτε ελληνικό από μεγάλη αλυσίδα που κάνει 1.5κ σχεδόν, είτε ευρωπαϊκό από μικρό μαγαζάκι με σημαντική διαφορά στην τιμή, έχουν ακριβώς την ίδια εγγύηση. 
Ευχαριστώ πολύ!

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα. Μία ερώτηση. Πως μπορώ να συμμετέχω στο beta πρόγραμμα για το Android 13; 
Καλησπέρα. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, είχα πάρει πιο παλιά ένα s9 από σκρουτζομαγαζο και όταν χρειάστηκε αλλαγή μέσα στην εγγύηση η οθόνη την έκαναν κανονικά. 
μια χαρά!

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους είχε εξαφανιστεί το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης από το notification panel, κατεβάστε την τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής Google tv. Μόλις το κάνατε θα εμφανιστεί ξανά!!!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2023 at 12:27 ΜΜ, bikerson said:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Που σημαίνει δλδ ότι μόνο μέσα από την εφαρμογή της Google "Messages" και οχι πχ από την εφαρμογή της Samsung μπορούμε να έχουμε RCS.

Παρόλα αυτά, ενώ έχω την εφαρμογή Messages πάλι στις ρυθμίσεις να ενεργοποιήσω το RCS είναι γκρι όλες οι επιλογές.

Καλημέρα μπορείς να κατεβάσεις από το playstore την εφαρμογή, Υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας της google 

Edited by awueu
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι υποψήφιος αγοραστής... παιχνίδια κλπ δεν παίζω... θα με καλύψει το 8/256 ή πρέπει να πάρω το 12/512?? θα ήθελα τη γνώμη σας...

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι υποψήφιος αγοραστής... παιχνίδια κλπ δεν παίζω... θα με καλύψει το 8/256 ή πρέπει να πάρω το 12/512?? θα ήθελα τη γνώμη σας...

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχω το 256. Αν δεν σε ενδιαφέρει η παραπάνω χωρητικότητα, πήγαινε με κλειστά μάτια. Κανένα reload εφαρμογων . Παρότι είχα και 22 ultra με τα 12 gb , αυτό εδώ κάνει καλύτερη διαχείριση

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα περίεργο πράγμα.... Το τηλέφωνο δίχως λόγο ζεματάει...

Είμαι στο σπίτι χωρίς να το βαράει βέβαια ο ήλιος...837dde3bd197764149ca288da92df64f.jpg

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Ένα περίεργο πράγμα.... Το τηλέφωνο δίχως λόγο ζεματάει...

Είμαι στο σπίτι χωρίς να το βαράει βέβαια ο ήλιος...837dde3bd197764149ca288da92df64f.jpg

sent from my S23Ultra 12/512


του κάνει βουντού το παλιό σου s21 fe που το κατηγορουσες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...