Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, vasilakis13 said:

Ποσο μα ποσο παπαρες ει αι εκει στη samsung..πρωτη και τελευταια που ψωνιζω απο εκει.παιρνω το πρωι,τους λεω πως εχω παραγγειλει απο 2 Φεβρουαριου και ειναι ακομη σε επεξεργασια.μου λεει η κοπελιτσα πως το βλεπει στο συστημα τους πως ετοιμαζεται.παιρνω πριν λιγο παλι,εινω αριθμο παραγγελιας,με βαζει σε αναμονη και μου λεει..."δυστυχως ειναι εκτος αποθεματος..."εκει τρελαθηκα...και τι δεν ειπα..εχω παραγγειλει απο 2 /2 και μολις σημερα το πρωι βγηκε out of stock.ακρη δεν εβγαλα,να παρω αυριο πρωι ειπε

Μια από τα ίδια φίλε μου, εγώ παράγγειλα 03/02 το Green, μέχρι τώρα σε "επεξεργασία", το πρωί μιλάω μέσω chat με εκπρόσωπο και μου λέει ότι ετοιμάζεται και περνάει σε επόμενο στάδιο, τώρα πριν λίγο μου λεν, εξαρτάται από το απόθεμα, την προτεραιότητα την περιοχή που βρίσκεται ο αγοραστής, (Θεσσαλονίκη βρίσκομαι) ...και γενικά τρίχες κατσαρές, τα χρήματα φυσικά τα έχουν τραβήξει από την πρώτη κιόλας ημέρα μέρα.

Να μην πολυλογώ, αν παραλάβουμε αυτή την εβδομάδα θα είναι θαύμα...

Αν δεν μπορούν να μην βάζουν στην ιστοσελίδα τους αποστολή από 06/02, μόνο και μόνο για να τραβήξουν παραγγελίες.  

Εννοείται πως δεν πρόκειται να ξανά παραγγείλω από την ιστοσελίδα τους.

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ακόμα εννοείται στήνω αλλά θα πω πρώτες εντυπώσεις.

Όταν το πρωτοάνοιξα είχε μπαταρία 55% και διαθέσιμο χώρο 494gb (χρησιμοποιούνταν 8,4gb).

Μέχρι τώρα με 3 ώρες ανοιχτή οθόνη (περίπου 6 ώρες ανοιχτό σύνολο) και κλασσικά σεταρίσματα / backup κτλ μαζί και με 4 κλήσεις κοντά 1 ώρα σύνολο, μπαταρία έχω αυτή την στιγμή 25%. Προφανώς και θα βελτιωθεί σε 1-2 εβδομάδες αλλά ήδη νομίζω δείχνει πολύ καλά σημάδια.

Το ηχείο του ακουστικού προσωπικά δεν άντεξα και το χαμήλωσα. Μακράν ό,τι πιο δυνατό έχω χρησιμοποιήσει, με άκουγαν και άκουγα καθαρότατα.
Στην ανοιχτή ακρόαση ήθελα μεγαλύτερη ένταση, δεν ξέρω βέβαια αν είχε να κάνει με τον συνομιλητή μου γιατί δεν μίλαγε κολλητά στο κινητό άσε που παίζει να είχε και αυτός ανοιχτή ακρόαση.
Σε youtube που έβαλα έχει απλά οκ ένταση με σχεδόν καθόλου μπάσο. Θα επανέλθω όταν βάλω την μουσική μου αλλά είναι το μόνο που δεν με ενθουσιάζει για την ώρα.

Σήμα μου δείχνει στην μέση -παίζει στις 2 με 3 μπάρες- (έχω vodafone) αλλά στις κλήσεις κανένα θέμα, πεντακάθαρα όλα. Σε δεδομένα μου δείχνει 5g μόνιμα και σε διάφορα speedtest μου έβγαλε ταχύτητα μέσο όρο κοντά στα 50mbps (άτιμη vodafone).

Το έχω συνδέσει με ό,τι θες, ακουστικά, τηλεόραση, pc, ζυγαριά, ρολόι, air condition όλα πολύ άμεσα και γρήγορα χωρίς κανένα θέμα.

Το GPS δείχνει ακριβέστατο αν και δεν το έχω χρησιμοποιήσει σε διαδρομή. Πάντως βρίσκει ακριβώς αριθμό και κατεύθυνση.

Τελειώνω λέγοντας ότι με έχει εντυπωσιάσει η ταχύτητα του, πραγματικά δεν έχω ξαναπιάσει στα χέρια μου πιο γρήγορο κινητό (ακόμα είμαι στο στήσιμο έτσι;) Έχω πάρει και άλλες ναυαρχίδες (όχι πολύ πρόσφατα βέβαια) και για να απαντήσω σε έναν φίλο που ρώτησε, τελευταία είχα ενα samsung Note 10, ένα Redmi Note 9 και για λίγους μήνες καθώς δεν την πάλευα με το ios, ένα iphone 12. Συνάδελφος έχει το iphone 14 pro max και έχω παίξει αρκετά μαζί του.

Με την κάμερα δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ καθόλου, ούτε με το s pen οπότε θα επανέλθω. 

Οθόνη πάρα πολύ φωτεινή (στο μέγιστο) και με πολύ καλή ανάλυση αν και επίσης δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα ούτε καν με τις ρυθμίσεις.

Το λειτουργικό πραγματικά μου μοιάζει το ίδιο με το Note 10, οπτικά πάντα σχεδόν καμία αλλαγή. 

Δυστυχώς δεν έχω άποψη σε σχέση με το S22 Ultra που περιμένετε οι περισσότεροι.

Μέχρι τώρα απόλυτα ικανοποιημένος και ειδικά αν αποδειχτεί αυτό που διαβάζω για 11 ώρες οθόνη, μεταξύ μας και 9 να είναι προσωπικά θα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, jimmis11 said:

Μια από τα ίδια φίλε μου, εγώ παράγγειλα 03/02 το Green, μέχρι τώρα σε "επεξεργασία", το πρωί μιλάω μέσω chat με εκπρόσωπο και μου λέει ότι ετοιμάζεται και περνάει σε επόμενο στάδιο, τώρα πριν λίγο μου λεν, εξαρτάται από το απόθεμα, την προτεραιότητα την περιοχή που βρίσκεται ο αγοραστής, (Θεσσαλονίκη βρίσκομαι) ...και γενικά τρίχες κατσαρές, τα χρήματα φυσικά τα έχουν τραβήξει από την πρώτη κιόλας ημέρα μέρα.

Να μην πολυλογώ, αν παραλάβουμε αυτή την εβδομάδα θα είναι θαύμα...

Αν δεν μπορούν να μην βάζουν στην ιστοσελίδα τους αποστολή από 06/02, μόνο και μόνο για να τραβήξουν παραγγελίες.  

Εννοείται πως δεν πρόκειται να ξανά παραγγείλω από την ιστοσελίδα τους.

Αυριο πρωι στις 8.00 θα τους παρω τηλ.αν δεν φυγει αυριο,θα ζητησω ακυρωση της παραγγελιας.το βρηκα σε μεγαλη αλυσιδα και θα το παρω αποκει.ειναι παντελως ηλιθιοι

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vasilakis13 said:

Αυριο πρωι στις 8.00 θα τους παρω τηλ.αν δεν φυγει αυριο,θα ζητησω ακυρωση της παραγγελιας.το βρηκα σε μεγαλη αλυσιδα και θα το παρω αποκει.ειναι παντελως ηλιθιοι

Το πρόβλημα με εμένα είναι ότι τράβηξαν ήδη τα χρήματα από την πιστωτική και θα υπάρξει σίγουρα μπέρδεμα...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω κάποιες ερωτήσεις. Σε περίπτωση που το αγοράσεις με αποφορολόγηση, αφαιρείται το ΦΠΑ σωστά; Σε περίπτωση που έχεις κουπόνι 10% που δίνουν στο τσατ τους, αφαιρείται το 10% από την τιμή μετά την αποφορολόγηση η πριν; Επίσης, σε περίπτωση που έχεις ένα παλιό κινητό και θες να κάνεις το trade in μπορείς; Ή πρέπει να έχεις μόνο τα συγκεκριμένα κινητά που θέλει η pandas στο site της; Επίσης σε περίπτωση που έχεις κινητό που έχουν στο site τους αλλά ζεις στην Κέρκυρα πχ που δεν υπάρχει pandas πως γίνεται η δουλειά; Μου βγάζει μόνο το public διαθέσιμο, ωστόσο γράφει ότι το voucher που θα πάρεις μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μόνο για αγορές στο public! Άρα χάνεις το 10% κουπόνι που είναι για αγορές μόνο από την Samsung; Μπέρδεμα!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Το 10% ειναι ένα κουπόνι που το βάζεις πριν την αποφορολογηση.
Η ανταλλαγή μέσω pandas είναι μονο για τα συγκεκριμένα μοντέλα που λέει.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι όροι για την ανταλλαγή του κινητού μέσω pandas. 49e860573728ccd0ff58636bb91846ae.jpgb6f1ef4fc96cc6e4aa33bfd1d2cc69de.jpg

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Το 10% ειναι ένα κουπόνι που το βάζεις πριν την αποφορολογηση.
Η ανταλλαγή μέσω pandas είναι μονο για τα συγκεκριμένα μοντέλα που λέει.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk






Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το κουπόνι του 10% μπορώ να χρησιμοποιήσω και το voucher ανταλλαγής κινητού στην panda που έχω?

Και εάν ναι, πως γίνεται αυτό?

Επιλέγω το Creαm για χρώμα, πως σας φαίνεται? Δηλ. το έχει πάρει κανείς για να γράψει εντυπώσεις??

ΥΓ. Ευχαριστώ τον φίλο για το κουπόνι που μου έστειλε!

2) Από το Note 9 που έχω με one ui 5.0 και noble rom 3.0 θα δω σημαντικές αλλαγές?

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, jimmis11 said:

Το πρόβλημα με εμένα είναι ότι τράβηξαν ήδη τα χρήματα από την πιστωτική και θα υπάρξει σίγουρα μπέρδεμα...

Επιστροφη στην καρτα θα σου κανουν.κανενα μπερδεμα.

Υ.Γ.δεν εχω λογια να τους χαρακτηρισω!με νευριασαν απιστευτα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, vasilakis13 said:

Επιστροφη στην καρτα θα σου κανουν.κανενα μπερδεμα.

 

Θα πάρω λιγότερα έτσι.....κατά 30 ευρώ. Τι μπέρδεμα έχουν κάνει...ά ρε Samsυng Ελλάδος!!! Ούτε εσείς?

Θα στείλω μήνυμα στα κεντρικά γραφεία της samsung για τις γελειότητες που συμβαίνουν στη Χώρα μου....με την προπαραγγελία!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κάτι, αν δεν ανέφεραν στο site τους ότι θα ξεκινήσουν τις παραδόσεις από 06/02 δεν θα μιλούσα, όμως όταν γράφεις κάτι θα πρέπει και να το τηρείς...

Ας όψεται η πληρωμή με κάρτα και μάλιστα με δόσεις, αλλιώς...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Tips2022 said:

Θα πάρω λιγότερα έτσι.....κατά 30 ευρώ. Τι μπέρδεμα έχουν κάνει...ά ρε Samsyng Ελλάδος!!! Ούτε εσείς?

Θα στείλω μήνυμα στα κεντρικά γραφεία της samsung για τις γελειότητες που συμβαίνουν στη Χώρα μου....με την προπαραγγελία!

Φυσικα και απο κενα θα παει ενα email,δεν την χαριζω..ουστ...

απο public θα το ειχα απο χθες

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vasilakis13 said:

απο public θα το ειχα απο χθες

Χάνεις όμως το κουπόνι των 100 ευρώ. Αθέμιτος ανταγωνισμός λέγεται!!! Κοιμούνται τα άλλα μαγαζιά!!!

ΥΓ. Μείον την αποφορολόγηση, μείον τα 100 ευρώ, πώληση του Xiaomi Mi 10Τ pro = 920 το creαm 512 ultra!

Αυτή θα είναι η τιμή του μετά από 6 μήνες! Υπομονή αδέλφια!

Υ.Γ. Έχω να διδάξω τρία πράγματα: απλότητα, υπομονή, συμπόνια. Αυτοί είναι οι τρεις μεγαλύτεροι θησαυροί.

Λάο Τσε, 6ος αιώνας π.Χ., Κινέζος φιλόσοφος

 

 

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vasilakis13 said:

Φυσικα και απο κενα θα παει ενα email,δεν την χαριζω..ουστ...

απο public θα το ειχα απο χθες

Δεν ισχύει αυτό φίλε μου και εγώ Public το παράγγειλα την Πέμπτη και ακόμα δεν το έχουν στείλει είναι σε επεξεργασία! Από το τσατ μου γράφουν είναι έτοιμο για αποστολή αλλά τίποτα! Μόνο το Plaisio ήταν γρήγορο γιατί έχει δικά του φορτηγά. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos2153 said:

Δεν ισχύει αυτό φίλε μου και εγώ Public το παράγγειλα την Πέμπτη και ακόμα δεν το έχουν στείλει είναι σε επεξεργασία! Από το τσατ μου γράφουν είναι έτοιμο για αποστολή αλλά τίποτα! Μόνο το Plaisio ήταν γρήγορο γιατί έχει δικά του φορτηγά. 

Ισως ναι.εχω ενα φιλο που ειναι Δ/ντης σε καταστημα.μ ειπε αν το ειχα παραγγειλει απο αυτον,χθες θα το ειχα.Παντα απο public αγιραζω τα κινητα.το πηρα αυτη τη φορα για τα 100€,εκπτωση σε αξεσουαρ οπως επισης πιστευα πως αφου εκει ειναι η πηγη,θα το εχω πιο αμεσα

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα κωδικός όπου δεν θα χρησιμοποιηθεί. Ο πρώτος που θα στείλει pm θα τον έχει.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vasilakis13 said:

Ισως ναι.εχω ενα φιλο που ειναι Δ/ντης σε καταστημα.μ ειπε αν το ειχα παραγγειλει απο αυτον,χθες θα το ειχα.Παντα απο public αγιραζω τα κινητα.το πηρα αυτη τη φορα για τα 100€,εκπτωση σε αξεσουαρ οπως επισης πιστευα πως αφου εκει ειναι η πηγη,θα το εχω πιο αμεσα

Μα πως είναι δυνατόν ο φίλος σου δεν σου είπε ότι το Public δίνει 120 ευρώ έκπτωση? Εγώ το πήρα 1332. Τέλος πάντων τουλάχιστον να το πάρουμε μέχρι Παρασκευή το αργότερο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos2153 said:

Μα πως είναι δυνατόν ο φίλος σου δεν σου είπε ότι το Public δίνει 120 ευρώ έκπτωση? Εγώ το πήρα 1332. Τέλος πάντων τουλάχιστον να το πάρουμε μέχρι Παρασκευή το αργότερο 

Οχι.πριν λιγο μιλησαμε κιολας.κατσε να ρωτησω...παλι.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikos2153 said:

Μα πως είναι δυνατόν ο φίλος σου δεν σου είπε ότι το Public δίνει 120 ευρώ έκπτωση? Εγώ το πήρα 1332.

Γίνεται αυτή την έκπτωση να την ζητήσω τώρα? Αύριο εάν πάω και το προπαραγγείλω?

Για βοήθησε με εάν μπορείς προς την κατεύθυνση αυτή!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω την εμπειρία μου από την καθόλου σοβαρή σαμμυ.Έχω δύο παραγγελίες μία 3/2 και μία χθεσινη.Αυτή στις 3/2 δεν μου την εμφανίζει ούτε το σύστημα τους σε τι φάση είναι και τί γίνεται.Σήμερα επικοινωνώ ξανά και μου είπαν προχωράει και θα έχω σύντομα νέα.Επειδή τρελάθηκα τους είπα ότι θα προβώ σε ακύρωση παραγγελίας με σκοπό να μου επιστρέψουν τα χρήματα μου πίσω και μου απάντησε ένα παλικάρι ότι στο στάδιο που βρίσκεται η παραγγελία ακυρωση δεν γίνεται.Επιστροφή μου είπε μπορεί να γίνει αν παραλάβω το κινητό ,δεν το ανοίξω και το στείλω πίσω!!Πραγματικά για γέλια

Edited by theke13
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μας παίρνει esim? Και εάν ναι, η vodafone έχει τέτοια κάρτα και πόσο άραγε κοστίζει?

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tips2022 said:

Γίνεται αυτή την έκπτωση να την ζητήσω τώρα? Αύριο εάν πάω και το προπαραγγείλω?

Για βοήθησε με εάν μπορείς προς την κατεύθυνση αυτή!

Φίλε μου είναι για όσους κάναν προ εγγραφή στην φόρμα ενδιαφέροντος πριν τον unpacked event , εμένα μόνοι τους με πήρα την Πέμπτη το βράδυ. Τώρα αν τους το ζητήσεις από το τηλέφωνο δεν ξέρω αν θα δεχτούν αλλά why not πες ότι το πλαίσιο μου το δίνει 1349 αλλά αν μου κάνετε εμένα ότι και στον φίλο μου θα προτιμήσω εσάς. 

Υ.Γ μακάρι να ήξερα για το πλαίσιο ότι δίνει -100 και να το είχα παραγγείλει από εκεί τώρα για ένα 20 θα είχα είδη το κινητό, το public δεν έχει καν δικά του φορτηγά το δίνει σε courier.

Edited by nikos2153
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε το dark green οι οσοι το εχετε παρει το χρωμα μοιαζει σαν το graphiti?

με εχει εντυπωσιασει αυτο το χρωμα αν και δν το εχω δει απο κοντα!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos2153 said:

Φίλε μου είναι για όσους κάναν προ εγγραφή στην φόρμα ενδιαφέροντος πριν τον unpacked event , εμένα μόνοι τους με πήρα την Πέμπτη το βράδυ. Τώρα αν τους το ζητήσεις από το τηλέφωνο δεν ξέρω αν θα δεχτούν αλλά why not πες ότι το πλαίσιο μου το δίνει 1349 αλλά αν μου κάνετε εμένα ότι και στον φίλο μου θα προτιμήσω εσάς. 

Υ.Γ μακάρι να ήξερα για το πλαίσιο ότι δίνει -100 και να το είχα παραγγείλει από εκεί τώρα για ένα 20 θα είχα είδη το κινητό, το public δεν έχει καν δικά του φορτηγά το δίνει σε courier.

Δινει ακομη το plaisio -100€?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκλεισα το black 12/512GB  παντως μου την εχει δωσει λιγο σαυτο το υψος χρηματων να μην εχει 16ram...Ευχομαι να μη μας βγαλει καμια δευτερη εκδοση με 16 ram  λιγο αργοτερα ,θα χαλαστω ασχημα , κατα ταλλα ολα οΚ.

Edited by swind
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...