Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Έχετε δει κάτι περίεργο μετά την αναβάθμιση;

ισως να τα παει καλυτερα η αποδοση της μπαταριας απο το update του ιουλιου..που εμενα προσωπικα ητανε οτι χειροτερο.

κατα τ'αλλα ολα δουλευουν σωστα.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μία ερώτηση για τους πιο ειδικούς της φωτογραφίας 🙂.

Έχετε καταφέρει να φωτογραφήσετε τις Περσείδες; Έκανα χθες αρκετές δοκιμές με την αστροφωτογραφία του expert raw σε πολύ καλό περιβάλλον. Αν και πέτυχα πτώσεις, δεν τις έπιασε. Προφανώς δεν παίρνει τόσα συχνά συνεχόμενα καρέ. Τα έχετε καταφέρει; Μήπως καλύτερα με timelapse ή κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2024 at 1:22 ΜΜ, ktikti said:

ισως να τα παει καλυτερα η αποδοση της μπαταριας απο το update του ιουλιου..που εμενα προσωπικα ητανε οτι χειροτερο.

κατα τ'αλλα ολα δουλευουν σωστα.

Με το σήμα?  Εγω με την cosmote βλεπω απο το update του Ιουλίου αλλα κ αυτο οτι εχω πιο χαμηλο σήμα. Το δουλεύω 4g να μην χανω κλήσεις. 

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

εγω μονιμα 5g με κοσμοτε και δεν εχω κανενα προβλημα.

με 2 μερες χρησης που κανω μετα το update η μπαταρια ειναι ενα τσακ καλυτερη αλλα απεχει πολυ πριν την αναβαθμιση του ιουλιου.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Αν το γυρίσεις στο 4g που είναι ακόμα ποιο σταθερό το δίκτυο τουλάχιστον σε Vodafone που έχω θα δεις ένα ποσοστό 15 με 20 % καλύτερη αυτονομία.  .

Link to comment
Share on other sites

On 14/8/2024 at 9:20 ΜΜ, galactob said:

Με το σήμα?  Εγω με την cosmote βλεπω απο το update του Ιουλίου αλλα κ αυτο οτι εχω πιο χαμηλο σήμα. Το δουλεύω 4g να μην χανω κλήσεις. 

Λογικά εχειε ενεργοποιηθεί στηβ περιοχή το 5G+ ή NR SA. Και μένα το έκανε στην αρχή οταν ενεργοποιηθηκε το 5g+ και το δούλευα μόνιμα σε 4g, μετα απο λίγο καιρό έφτιαξε. Οπότε δεν φταίει η αναβάθμιση αλλα η κοσμοτε. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, dimitris1090T said:

Λογικά εχειε ενεργοποιηθεί στηβ περιοχή το 5G+ ή NR SA. Και μένα το έκανε στην αρχή οταν ενεργοποιηθηκε το 5g+ και το δούλευα μόνιμα σε 4g, μετα απο λίγο καιρό έφτιαξε. Οπότε δεν φταίει η αναβάθμιση αλλα η κοσμοτε. 

Μπορει να ειναι αυτο αλλα βλεπω κ σε αλλες περιοχές οπου το ειχα τεστάρει π.χ στην δουλεια μου ,πιο αδυναμο σημα με πριν.στην αρχη σκέφτηκα μήπως εχουν κατεβάσει καμια κεραία αλλα μετα λεω σε 3 διαφορετικά σημεία που το εχω δει.... βλέποντας μηπως κατσει κανενα αδερφάκι του κ τα βαλω διπλα δίπλα να δω μηπως εχω εγω θέμα μονο.

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το update του Ιουλίου την εχει ρημάξει τη μπαταρία.Ουτε μέρα δεν κρατάει πλέον. Και δεν έστρωσε ούτε με το τελευταίο update.Πραγματικά δεν ξέρω τι έχουν κάνει😡

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, aeroporos said:

Πάντως το update του Ιουλίου την εχει ρημάξει τη μπαταρία.Ουτε μέρα δεν κρατάει πλέον. Και δεν έστρωσε ούτε με το τελευταίο update.Πραγματικά δεν ξέρω τι έχουν κάνει😡

Εμένα πάντως μια χαρά έχει κάτσει... να και τα στατιστικά από την τελευταία φόρτιση.

Δεν έκανα και την κατανάλωση μονοκοπανια. 

Υπάρχει μια νύχτα ενδιάμεσα.

Screenshot_20240817_123546_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, aeroporos said:

Πάντως το update του Ιουλίου την εχει ρημάξει τη μπαταρία.Ουτε μέρα δεν κρατάει πλέον. Και δεν έστρωσε ούτε με το τελευταίο update.Πραγματικά δεν ξέρω τι έχουν κάνει😡

Ισχύει και σε μένα...

Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση που πέφτει χρονικα πάνω στις αναβαθμίσεις του δικτύου της Cosmote...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

" Το βάζω κι εδώ λόγω επισκεψιμότητας.. έχω το s21 ultra "

Καλησπέρα.. έχω αγοράσει χώρο στο OneDrive πριν 15 μέρες για να συγχρονίσει όλες μου τις φωτογραφίες.. το ίντερνετ του σπιτιού μου είναι αργό(εως 24mps) οπότε λογικά τις ανεβάζει αργά.. στη δουλειά η γραμμή ειναι 100ρα.. ο συγχρονισμός γίνεται μόνο με WiFi.

1.βλέπω πως το upload γίνεται με πολύ αργό Ρυθμό.. να υποθέσω πως αυτό έχει να κάνει με τη σύνδεση μου που είναι αργή; Η φωτογραφίες που έχω να συγχρονίσει είναι 101 γιγα και έχει ανεβάσει 62.. πρέπει να κάνω κάτι ή οπότε τις ανεβάσει;; Επίσης αν τι κάνω να τις ανεβάζει με τα δεδομένα μου (cosmote 5g) παίζει να τις ανεβάσει σε κανένα 2μερο;

2. Τι άλλο μπορώ να συγχονισω αυτόματα το με τον χώρο αυτό; Θα ήθελα να μου πείτε πως ότι έχω στο κινητό να ανεβαίνει αυτόματα στο cloud 

3. Πώς θα καταλάβω ότι έχουν συγχρονίσει όλα και όταν συγχρονίζουν πως θα βλέπω αν είναι για συγχρονισμό κάτι νέο και αν έχει ολοκληρωθεί εκ νέου ο συγχρονισμός;;

Θέλω να βάλω τα πάντα στο cloud ετσί ώστε να τα έχω πάντα διαθέσιμα και αν χαλάσει το κινητό η το χάσω να μη χάσω τα δεδομένα μου .

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ελπιζω να σας βρισκω σε καμια παραλια. Ερωτηση, αξιζει ν αλλαξω την καρτα sim σε esim ?

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2024 at 6:26 ΜΜ, Sleep said:

παιδια καλησπερα ελπιζω να σας βρισκω σε καμια παραλια. Ερωτηση, αξιζει ν αλλαξω την καρτα sim σε esim ?

οχι δεν αξιζει.δεν κερδιζεις κατι..

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μου εκλεψαν το τηλεφωνο που ημουν στην Ιταλια.

πως μπορω να το μπλοκαρω? τις φωτο που ειχα μεσα τις βρισκω μεσω google η θελει ειδικη εφαρμογη?

αν μεταπηδησω σε ios πως μπορω τα δεδομενα του google να τε περασω στο ios?

προσωρινα ειμαι με ενα huawei P9 smart του 2019. 

μονο τις επαφες μου περασε η google τιποτα απο εφαρμογες κλπ πρεπει να κανω κατι εγω να περαστουν και τα υπολοιπα?

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στον παροχο κ θα μπλοκαρεις κ τα 2 imei? K απλά δεν θα μπορεί να το χρεισημοποιησει σαν τηλ. Αν έχεις συγχρονίσει το Google foto τις φωτογραφίες σου θα εμφανιστούν ότι είχες στην συσκευή 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gsa1967 said:

καλημερα, μου εκλεψαν το τηλεφωνο που ημουν στην Ιταλια.

πως μπορω να το μπλοκαρω? τις φωτο που ειχα μεσα τις βρισκω μεσω google η θελει ειδικη εφαρμογη?

αν μεταπηδησω σε ios πως μπορω τα δεδομενα του google να τε περασω στο ios?

προσωρινα ειμαι με ενα huawei P9 smart του 2019. 

μονο τις επαφες μου περασε η google τιποτα απο εφαρμογες κλπ πρεπει να κανω κατι εγω να περαστουν και τα υπολοιπα?

εγω θα σου πω!!αρχικα μεσω find my phone απο την σαμσοθνγκ δες μηπως μπορεις να διαγραψεις τα δεδομενα!!

θα πας σε καταστημα με το κουτι της συσκευης και θα ζητησεις φραγη συσκευης!! λογικα θα σου ζητησουν καποιο αποδεικτικο για την αγορα!!

και αυταααα...

στο αιφον τωρα ολα γινονται αρκει να θες να διαθεσεις χρονο!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Θα πας στον παροχο κ θα μπλοκαρεις κ τα 2 imei? K απλά δεν θα μπορεί να το χρεισημοποιησει σαν τηλ. Αν έχεις συγχρονίσει το Google foto τις φωτογραφίες σου θα εμφανιστούν ότι είχες στην συσκευή 

Αν το κλέψανε στην Ιταλία οπως λεει κ τα imei να μπλοκάρει εδω εκει θα δουλεύει κανονικά.  Μονο τους ελληνικούς παροχους μπορει να μπλοκάρει απο εδώ. 

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι να ειχα κανει συγχρονισμο φωτο με το google. 

θα παρω την  samy , εχω και την αποδειξη να δω αν μπορει να μπλοκαρει το τηλεφωνο.

παντως με το google δεν μου εφερε τα δεδομενα του σ23 στο huawei. πρεπει να κανω κατι μονος μου μεσω google?

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2024 at 7:06 ΜΜ, dimitris1090T said:

Αν δεν είχα το s23 ultra, θα πήγαινα στο s24U λόγω flat οθόνης και 7 χρόνια αναβαθμίσεων και ας κόστιζε κάποια χρήματα παραπάνω, στα υπόλοιπα δεν έχουν διαφορά ακόμα και οι κάμερες τους δνε διαφέρουν πολύ. Εγω θα σου έλεγα περίμενε μέχρι τέλη Αυγούστου αρχές Σεπτέμβρη μήπως βγάλει κάποια προσφορά η Samsung. Πέρσι τέτοιον καιρό έδινε το s23 Ultra με 200€ προπληρωμένη κάρτα που μπορούσες να την χρησιμοποιήσεις παντού και όχι μόνο σε συγκεκριμένα μαγαζιά. 

καλησπέρα επειδή δεν εχω παρακολουθήσει τι συμβαίνει με τις τιμές στα Samsung ?
Οταν βγαίνουν δίνει η εταιρεία κουπόνι 100 ευρώ?
Μετα ανεβαίνει η τιμή και μετα απο πόσο καιρό πέφτει πάλι?
Σκέφτομαι για το s24 ultra αλλα βέβαια εδω δίνει 6 χρόνια updates το οποίο μπορεί να επηρεάσει τις μεταβολές της τιμής.


Εκτός απο την προπληρωμενη Θα πέσει η τιμή στα σκρουτζομαγαζα λέτε?

Την προπληρωμενη για να καταλάβω πως την έδινε?

Ρωτάω γιατί στα καταστήματα του Σκρουτζ πάντα δεν ειναι 200-300 η και παραπάνω φτηνότερα?

On 5/8/2024 at 7:06 ΜΜ, dimitris1090T said:

 

 

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, drdedus said:

καλησπέρα επειδή δεν εχω παρακολουθήσει τι συμβαίνει με τις τιμές στα Samsung ?
Οταν βγαίνουν δίνει η εταιρεία κουπόνι 100 ευρώ?
Μετα ανεβαίνει η τιμή και μετα απο πόσο καιρό πέφτει πάλι?
Σκέφτομαι για το s24 ultra αλλα βέβαια εδω δίνει 6 χρόνια updates το οποίο μπορεί να επηρεάσει τις μεταβολές της τιμής.


Εκτός απο την προπληρωμενη Θα πέσει η τιμή στα σκρουτζομαγαζα λέτε?

Την προπληρωμενη για να καταλάβω πως την έδινε?

Ρωτάω γιατί στα καταστήματα του Σκρουτζ πάντα δεν ειναι 200-300 η και παραπάνω φτηνότερα?

 

Με την προπληρωμένη δεν ξέρω πως και τι δεν την έχω πετύχει ποτέ. 

Θα σου πω τι γίνεται όταν βγαίνουν τα νέα μοντέλα, όπως το s23u και το s24 u. 

Στην τιμή του 256 παίρνεις το 512. 

Στην τιμή του 512 παίρνεις το 1tb. 

Μετά, δίνουν ή 100 ευρώ κουπόνι, ή 10% κουπόνι έκπτωσης. 

Τρίτον έχουν 100 ευρώ trade in. (δίνεις μία οποιαδήποτε συσκευή όσο παλιά και αν είναι, ακόμα και με κουμπιά, ακόμα και να μη λειτουργεί, και σου βάζουν 100 ευρώ στο λογαριασμό σου.) 

Και τέταρτον αν μπορείς να το πάρεις με τιμολόγιο, πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας βγαίνει τέτοια τιμή που δεν θα το βρεις ποτέ ξανά. 

Αυτά, από το επίσημο eshop της Samsung. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

τώρα που το s24u κανει 1100 περίπου στο Σκρουτζ τι να περιμένουμε στο θέμα τιμής?

θα πέσει στα 850 μέχρι τα Χριστούγεννα λέτε?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα πάρει με προπληρωμενη, κάνεις την αγορά και μετά ανεβάζεις την απόδειξη στο samsung members και σου στέλνουν τη προπληρωμενη φορτωμένη με τα χρήματα, σε εμένα ήταν για οποιαδήποτε αγορά ήθελες να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

On 29/8/2024 at 3:51 ΜΜ, gsa1967 said:

δεν θυμαμαι να ειχα κανει συγχρονισμο φωτο με το google. 

θα παρω την  samy , εχω και την αποδειξη να δω αν μπορει να μπλοκαρει το τηλεφωνο.

παντως με το google δεν μου εφερε τα δεδομενα του σ23 στο huawei. πρεπει να κανω κατι μονος μου μεσω google?

 

 

Τί έγινε φίλε μου τελικά; Πες μας αν θες να ξέρουμε αν μας συμβει. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, adelijohn said:

Εγώ το είχα πάρει με προπληρωμενη, κάνεις την αγορά και μετά ανεβάζεις την απόδειξη στο samsung members και σου στέλνουν τη προπληρωμενη φορτωμένη με τα χρήματα, σε εμένα ήταν για οποιαδήποτε αγορά ήθελες να κάνεις.

ποιο μοντέλο πήρες και πόσο βγήκε τελικά αν αφαιρουσες τις εκπτώσεις?

λογικά θα μπορούσες να δώσεις και ένα κινητό για tradein που είπε και ο φίλος για επιπλέον έκπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...