Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, gsa1967 said:

εγινε clear cache , απεγκατεστησα την εγαρμογη και την ξαναπερασα. μολις την ανοιξα ειχε μεσα μια καρτα μου (αυτη που ειχε κρατησει παλια ) και παω να περασω νεα και δεν περασε τιποτα. δεν ξερω τι παιζει.

Προσπάθησε να ακολουθήσεις τις οδηγίες που δίνουν στο νήμα του s24u. Από ότι είπαν τα παιδιά εκεί, δεν έχει σταθεροποιηθεί ακόμη και σιγά σιγά έρχεται σε όλους...

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το λαθος και εδωσα το κινητο στον 4χρονο γιο μου και μου κλειδωσε το κινητο επειτα απο πολλες προσπαθειες ξεκλειδωματος με μοτιβο.Το θεμα ειναι οτι δεν θυμαμαι τον κωδικο και εχω φτασει ηδη στη 1 ωρα αναμονης μεχρι να ξαναπροσπαθησω.Μπηκα στο smartthings find της samsung αλλα δεν μου δινει την δυνατοτητα ξεκλειδώματος....Ποιο ειναι το επομενο βημα μου κΙ πως μπορω να το ξεκλειδωσω?

Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2024 at 8:33 ΠΜ, Dark_Lord said:

Όταν επαιξα, σιγά σιγά το έφερα πιο κοντά στην πραγματικότητα. Αλλά και πάλι δε δέχομαι το Redmi note 8 να βγάζει αυτό που βλέπει το μάτι...δεν καταλαβαίνω πάντως την ύπαρξη expert raw και pro mode, αν είναι να εμπλέκεται πάλι ο αλγόριθμος. Κανονικά στο pro mode θα έπρεπε να είναι εντελώς natural η φωτό 

Το περίεργο ήταν πως όταν τραβαγα με ζουμ μέσω του τηλεφακου, αποτυπωνόταν ο ουρανός ακριβώς όπως είναι!

Το δοκίμασα και εγώ. Καταρχήν θέλει το scene optimisation πάντα off (έξυπνη βελτιστοποίηση το λέει πλέον νομίζω και πάει μέχρι ελάχιστη...). Ίσως και το αυτόματο HDR off. Αλλοιώνει πολύ συγκεκριμένες φωτογραφίες (με ουρανό, πράσινο, φαγητά κλπ). Αλλά ακόμα και στο off να το βάλεις πάλι θα το αλλοιώσει! Η Samsung το έχει παρακάνει στο optimisation. Ενα κόλπο που μπορείς να κάνεις (το έκανα και έβγαλα τη φωτογραφία που λες πορτοκαλί όπως ήταν) είναι να το βγάλεις στα 50M. Εκεί δε κάνει optimisation και φυσικά βγαίνει μία χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, SergioChr said:

Εκανα το λαθος και εδωσα το κινητο στον 4χρονο γιο μου και μου κλειδωσε το κινητο επειτα απο πολλες προσπαθειες ξεκλειδωματος με μοτιβο.Το θεμα ειναι οτι δεν θυμαμαι τον κωδικο και εχω φτασει ηδη στη 1 ωρα αναμονης μεχρι να ξαναπροσπαθησω.Μπηκα στο smartthings find της samsung αλλα δεν μου δινει την δυνατοτητα ξεκλειδώματος....Ποιο ειναι το επομενο βημα μου κΙ πως μπορω να το ξεκλειδωσω?

Πρωτα λες για μοτιβο και μετα για κωδικο κλειδωματος. Για να καταλάβουμε έχεις κλειδωσει την συσκευη η την κάρτα sim?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mips said:

Πρωτα λες για μοτιβο και μετα για κωδικο κλειδωματος. Για να καταλάβουμε έχεις κλειδωσει την συσκευη η την κάρτα sim?

Μοτίβο.Ειναι κλειδωμένη η συσκευη και οχι η σιμ.Μαλλον παω για factory  reset εκτος αν υπάρχει καποιος αλλος τρόπος

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, SergioChr said:

Μοτίβο.Ειναι κλειδωμένη η συσκευη και οχι η σιμ.Μαλλον παω για factory  reset εκτος αν υπάρχει καποιος αλλος τρόπος

Και factory reset να κάνεις πάλι θα σου ζητήσει να βάλεις μοτίβο αλλιώς δεν θα ανοίξει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, chios said:

Και factory reset να κάνεις πάλι θα σου ζητήσει να βάλεις μοτίβο αλλιώς δεν θα ανοίξει.

Τελικα δεν το γλίτωσα το factory reset.Σου ζηταει το μοτίβο αλλα υπάρχει και η επιλογη να μπείς με το google account.Ετσι εκανα και μπήκα

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, SergioChr said:

Τελικα δεν το γλίτωσα το factory reset.Σου ζηταει το μοτίβο αλλα υπάρχει και η επιλογη να μπείς με το google account.Ετσι εκανα και μπήκα

Τελος καλό όλα καλά. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Μόλις σήμερα παρατήρησα ότι δε μπορώ να σετάρω τη lock screen. Παρόλο που πατάω και κρατάω, όταν ξεκλειδώνω μου ανοίγει τη home screen. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ή κάτι έχω πειράξει (και δεν ξέρω τι.... 😂 )

Με restart του τηλεφώνου, δεν έστρωσε.... Καμιά ιδέα;

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, yorgos00 said:

Το δοκίμασα και εγώ. Καταρχήν θέλει το scene optimisation πάντα off (έξυπνη βελτιστοποίηση το λέει πλέον νομίζω και πάει μέχρι ελάχιστη...). Ίσως και το αυτόματο HDR off. Αλλοιώνει πολύ συγκεκριμένες φωτογραφίες (με ουρανό, πράσινο, φαγητά κλπ). Αλλά ακόμα και στο off να το βάλεις πάλι θα το αλλοιώσει! Η Samsung το έχει παρακάνει στο optimisation. Ενα κόλπο που μπορείς να κάνεις (το έκανα και έβγαλα τη φωτογραφία που λες πορτοκαλί όπως ήταν) είναι να το βγάλεις στα 50M. Εκεί δε κάνει optimisation και φυσικά βγαίνει μία χαρά. 

Είσαι σίγουρος ότι δεν κάνει optimization στα 50mp; Και όταν λες 50mp εννοεις στο βασικό mode ή στο expert raw;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοοννν... Ακούω συμβουλές... 

Στο μαγαζι, την ωρα που έφτιαχνα ένα σάντουιτς με φιλαδελφεια, κ μιλούσα στο τηλέφωνο (ξέρετε, χωρις χέρια, μονο ωμός - αυτί ακουμπήστο) μου γλυστρισε το κινητο κ έπεσε καρφώθηκε όλο μέσα στην φιλαδελφεια.  Καταλαβαίνετε τι έπαθα...  Μπήκε τυρί φιλαδελφφεια παντού.. Στην θύρα φόρτισης,  στο ηχείο,  στις 3 τρύπες τις κάτω μεριάς... Ουτε στον εχθρό μου παιδιά.  Άλλαξα 4 χρώματα. 

Πως θα καθαρίσω το ηχειο μέσα μέσα??  Εχει μπει τυρί όσο δεν πάει,  κ δεν ξέρω τι να κάνω. 

Την θύρα φορτισης την κατάφερα με υπομονή αρκετη. Το ηχειο δεν ξερω πως. Οι γριλιες είναι μικρές, δεν χωράει τπτ μέσα. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, HSP said:

Λοιποοοοοννν... Ακούω συμβουλές... 

Στο μαγαζι, την ωρα που έφτιαχνα ένα σάντουιτς με φιλαδελφεια, κ μιλούσα στο τηλέφωνο (ξέρετε, χωρις χέρια, μονο ωμός - αυτί ακουμπήστο) μου γλυστρισε το κινητο κ έπεσε καρφώθηκε όλο μέσα στην φιλαδελφεια.  Καταλαβαίνετε τι έπαθα...  Μπήκε τυρί φιλαδελφφεια παντού.. Στην θύρα φόρτισης,  στο ηχείο,  στις 3 τρύπες τις κάτω μεριάς... Ουτε στον εχθρό μου παιδιά.  Άλλαξα 4 χρώματα. 

Πως θα καθαρίσω το ηχειο μέσα μέσα??  Εχει μπει τυρί όσο δεν πάει,  κ δεν ξέρω τι να κάνω. 

Την θύρα φορτισης την κατάφερα με υπομονή αρκετη. Το ηχειο δεν ξερω πως. Οι γριλιες είναι μικρές, δεν χωράει τπτ μέσα. 

Πλύσιμο με αποσπασμένος νερό 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HSP said:

Λοιποοοοοννν... Ακούω συμβουλές... 

Στο μαγαζι, την ωρα που έφτιαχνα ένα σάντουιτς με φιλαδελφεια, κ μιλούσα στο τηλέφωνο (ξέρετε, χωρις χέρια, μονο ωμός - αυτί ακουμπήστο) μου γλυστρισε το κινητο κ έπεσε καρφώθηκε όλο μέσα στην φιλαδελφεια.  Καταλαβαίνετε τι έπαθα...  Μπήκε τυρί φιλαδελφφεια παντού.. Στην θύρα φόρτισης,  στο ηχείο,  στις 3 τρύπες τις κάτω μεριάς... Ουτε στον εχθρό μου παιδιά.  Άλλαξα 4 χρώματα. 

Πως θα καθαρίσω το ηχειο μέσα μέσα??  Εχει μπει τυρί όσο δεν πάει,  κ δεν ξέρω τι να κάνω. 

Την θύρα φορτισης την κατάφερα με υπομονή αρκετη. Το ηχειο δεν ξερω πως. Οι γριλιες είναι μικρές, δεν χωράει τπτ μέσα. 

Πάλι καλά που δε σου καρφώθηκε μέσα στο Καραϊσκάκης γιατί θα μύριζε ψαρίλα (γάβρος)! Αδιάβροχο είναι ότι θέλεις το κάνεις... Εγώ πχ κολυμπάω μαζί του στον Αχελώο!! Εσύ βάλτου και λίγη σαπουνάδα...ή αλλιώς πας για το Xiaomi 14 Ultra!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, HSP said:

Λοιποοοοοννν... Ακούω συμβουλές... 

Στο μαγαζι, την ωρα που έφτιαχνα ένα σάντουιτς με φιλαδελφεια, κ μιλούσα στο τηλέφωνο (ξέρετε, χωρις χέρια, μονο ωμός - αυτί ακουμπήστο) μου γλυστρισε το κινητο κ έπεσε καρφώθηκε όλο μέσα στην φιλαδελφεια.  Καταλαβαίνετε τι έπαθα...  Μπήκε τυρί φιλαδελφφεια παντού.. Στην θύρα φόρτισης,  στο ηχείο,  στις 3 τρύπες τις κάτω μεριάς... Ουτε στον εχθρό μου παιδιά.  Άλλαξα 4 χρώματα. 

Πως θα καθαρίσω το ηχειο μέσα μέσα??  Εχει μπει τυρί όσο δεν πάει,  κ δεν ξέρω τι να κάνω. 

Την θύρα φορτισης την κατάφερα με υπομονή αρκετη. Το ηχειο δεν ξερω πως. Οι γριλιες είναι μικρές, δεν χωράει τπτ μέσα. 

Καλημέρα. Γιατί δεν το πας στη samsung για καθαρισμό ωστε να εισαι σίγουρος; Νομίζω δεν χρεώνεται... 

Link to comment
Share on other sites

Μια εύκολη λύση που προτείνω κ αποτελεσματικό 100% θα το πλύνεις με σπρέι ηλεκτρικών επαφών χωρίς λάδι κ μετά  φυσιγμα κ πάλι  το ίδιο μέχρι να γίνει πεντακάθαρο κ δεν θα έχεις πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2024 at 4:15 ΜΜ, HSP said:

Λοιποοοοοννν... Ακούω συμβουλές... 

Στο μαγαζι, την ωρα που έφτιαχνα ένα σάντουιτς με φιλαδελφεια, κ μιλούσα στο τηλέφωνο (ξέρετε, χωρις χέρια, μονο ωμός - αυτί ακουμπήστο) μου γλυστρισε το κινητο κ έπεσε καρφώθηκε όλο μέσα στην φιλαδελφεια.  Καταλαβαίνετε τι έπαθα...  Μπήκε τυρί φιλαδελφφεια παντού.. Στην θύρα φόρτισης,  στο ηχείο,  στις 3 τρύπες τις κάτω μεριάς... Ουτε στον εχθρό μου παιδιά.  Άλλαξα 4 χρώματα. 

Πως θα καθαρίσω το ηχειο μέσα μέσα??  Εχει μπει τυρί όσο δεν πάει,  κ δεν ξέρω τι να κάνω. 

Την θύρα φορτισης την κατάφερα με υπομονή αρκετη. Το ηχειο δεν ξερω πως. Οι γριλιες είναι μικρές, δεν χωράει τπτ μέσα. 

 

20 ώρες πριν, challenge143 said:

Μια εύκολη λύση που προτείνω κ αποτελεσματικό 100% θα το πλύνεις με σπρέι ηλεκτρικών επαφών χωρίς λάδι κ μετά  φυσιγμα κ πάλι  το ίδιο μέχρι να γίνει πεντακάθαρο κ δεν θα έχεις πρόβλημα. 

https://www.skroutz.gr/s/46128463/Johnsen-s-Sprei-Ilektrikon-Epafon-284ml-4600.html

το εχω χρησιμοποιησει σε πολλες ηλεκτρικες συσκευες(προσφατα σε τηλεχειριστηριο aircondition) οπότε μπορείς να το δοκιμάσεις άφοβα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διαβάζω και ακούω πολύ καλές κριτικές για το good lock της samsung από το store της. Έλεγα να το χρησιμοποιήσω. Αξίζει λέτε τον κόπο όσοι το έχετε δοκιμάσει; Είδα ότι μεταμορφώνει το galaxy με τις παραμετροποιησεις που έχει. Είναι βαριά,σαν εφαρμογή;

Edited by jim2019
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, jim2019 said:

Καλημέρα. Διαβάζω και ακούω πολύ καλές κριτικές για το good lock της samsung από το store της. Έλεγα να το χρησιμοποιήσω. Αξίζει λέτε τον κόπο όσοι το έχετε δοκιμάσει; Είδα ότι μεταμορφώνει το galaxy με τις παραμετροποιησεις που έχει. Είναι βαριά,σαν εφαρμογή;

αν σου αρεσει να φερεις το κινητο στα μετρα σου και εχεις χρονο αξιζει παρα πολυ... αλλη μια εφαρμογη ειναι...απλα μπαινεις μεσα και κατεβαζεις τς υπολοιπες που θελεις για να κανεις την παραμετροποιηση

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2024 at 8:28 ΜΜ, konakis said:

Σχετικά νωρίς ήρθε πρόσφατα η ενημέρωση Google play Απριλίου!! Μαζί με το τελευταίο update πλήρες ενημερωμένο το τηλεφωνάκι...μια χαρά υποστήριξη και για περσινό μοντέλο. 

Σιγά μην τους πούμε και μπράβο για τα αυτονόητα για συσκευή 1500 €. Η υποστήριξη είναι αυτονόητη και αργούν κιόλας. 

Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2024 at 4:15 ΜΜ, HSP said:

Λοιποοοοοννν... Ακούω συμβουλές... 

Στο μαγαζι, την ωρα που έφτιαχνα ένα σάντουιτς με φιλαδελφεια, κ μιλούσα στο τηλέφωνο (ξέρετε, χωρις χέρια, μονο ωμός - αυτί ακουμπήστο) μου γλυστρισε το κινητο κ έπεσε καρφώθηκε όλο μέσα στην φιλαδελφεια.  Καταλαβαίνετε τι έπαθα...  Μπήκε τυρί φιλαδελφφεια παντού.. Στην θύρα φόρτισης,  στο ηχείο,  στις 3 τρύπες τις κάτω μεριάς... Ουτε στον εχθρό μου παιδιά.  Άλλαξα 4 χρώματα. 

Πως θα καθαρίσω το ηχειο μέσα μέσα??  Εχει μπει τυρί όσο δεν πάει,  κ δεν ξέρω τι να κάνω. 

Την θύρα φορτισης την κατάφερα με υπομονή αρκετη. Το ηχειο δεν ξερω πως. Οι γριλιες είναι μικρές, δεν χωράει τπτ μέσα. 

Το τηλ είναι αδιαβροχο, άρα το τυρί δεν μπορεί να εισχωρήσει μέσα. Βάλε το κάτω από τη βρύση, σε σιγανό νερό, και καθάρισε το με μια οδοντοβουρτσα προσεκτικά. Οχι να τρέχει με δυναμη το νερό και όχι κάθετα στη θύρα φόρτισης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, arxontas2323 said:

αν σου αρεσει να φερεις το κινητο στα μετρα σου και εχεις χρονο αξιζει παρα πολυ... αλλη μια εφαρμογη ειναι...απλα μπαινεις μεσα και κατεβαζεις τς υπολοιπες που θελεις για να κανεις την παραμετροποιηση

Δημιουργεί κάποιο θέμα,με ταχύτητα και,αυτονομία της μπαταρίας? Υποθέτω πως όχι, έτσι? Εννοώ παίρνεις κάτι φουλ παραμετροποιησιμο αλλά γίνεται σε βάρος κάποιου άλλου χαρακτηριστικό της συσκευής?..

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, jim2019 said:

Δημιουργεί κάποιο θέμα,με ταχύτητα και,αυτονομία της μπαταρίας? Υποθέτω πως όχι, έτσι? Εννοώ παίρνεις κάτι φουλ παραμετροποιησιμο αλλά γίνεται σε βάρος κάποιου άλλου χαρακτηριστικό της συσκευής?..

Δεν νομίζω ή τουλάχιστον δεν εχω παρατηρήσει κατι εγώ 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έτσι για την πληροφορία.....

Αγορά bulk εξοπλισμού, τέρμα για εμένα. Λόγω προσωπικής ιδιοτροπίας, θέλω τα earphones να έχουν συγκεκριμένη γεωμετρία. Με τις τελευταίες μαγκιές της Samsung (με τις type c θύρες ακουστικών), δεν λειτουργούν όλα τα t-c ακουστικά (από το S20FE ακόμη). Αφού "πέταξα" κάποια ευροπουλάκια σε αντάπτορες αμφιβόλου προέλευσης κατέληξα ύστερα από δοκιμή ότι λειτουργούν στα ακουστικά (t-c) της HUAWEI (αγορασμένα από MEDIA MARKT aka PUBLIC για τους νεώτερους).

Και πάμε στο προκείμενο..... Μόλις χτες πήρα ένα δεύτερο ζευγάρι από Sk.... και για περιβαλλοντική συνείδηση τα πήρα bulk...

Μαντέψτε... "Δεν αναγνωρίζονται από τη συσκευή". Τώρα bulk HUAWEI είναι, hulk BUAWEI είναι, ένας θεός ξέρει.... Επιστρέφονται.

Το θέμα είναι: παύει η εμπιστοσύνη στο "bulk" ή παύει η εμπιστοσύνη στα Sk.....ομάγαζα της σειράς?

(Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν τσέκαρα βαθμολογία καταστήματος πριν την αγορά... Σαν πρωτάρης...)

Αυτά για να πω απλά τον πόνο μου...

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Μια βοήθεια χρειάζομαι! Έχω 2 λογαριασμούς στο Gmail, τον κύριο όπου έχω τα 100GB και ένα 2ο όπου δεν τον χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου. Ο αποθηκευτικός χώρος του  2ου λογαριασμού είναι εξαντλημενος και θέλω να τον αδειάσω, πως θα γίνει όμως χωρίς να διαγραφούν φωτογραφίες από τη συσκευή μου χωρίς να χρειαστεί να κάνω μετά restore  από τον κύριο λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και καλό Πάσχα. Ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος:by default ο φακός της κάμερας είναι στα 12 mp.Υπάρχει τρόπος να ανοίγει στα 50 κατευθείαν?

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...