Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομιζω να ρισκάρει καποιος να παραμεινει λικουιντ, απο τη στιγμη που η εταιρια μπορει οποιοδήποτε στιγμή να το κοψει και να μεινουν απο λεφτα και τηλεφωνο στα ξαφνικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

29 minutes ago, alteisei said:

Απο την εξυπηρετηση εχουν ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ, εαν κρινει ο υπαλληλος (με συννενοηση ισως με καποιον ανωτερο του που εχει αυτο το αντικειμενο) να κρυφακουει κατα ενα μερος το chat και εαν κρινει/κριθει να δωσει "κατιτις" για να εχει ευχαριστημενο τον πελατη.

Εαν δε ξερουν επακριβως τι θα γινει με το liquid και ακουσουν τον πελατη "ορθολογικως" διαμαρτυρομενο (ακομα κι εαν στην πραγματικοτητα τους την εχει στησει σε "ανωτερο επιπεδο" οπως οι "καταγγελιες" που βλεπουμε αυτη τη στιγμη στην TV/ψιλοστημενες και απο το "θυμα"):

Τοτε δινουν κατιτις απο οσα εχουν διαθεσιμα (αναλογως ομιλια η data και αναλογως και η διαρκεια τους, αναλογα με το θεμα διαμαρτυριας η "διαμαρτυριας").

Γεγονος οτι δε ξερουν τι να κανουν με το liquid αυτη τη στιγμη. Τα ειχα ξαναγραψει πως μπορει να σκεφτονται, τι τους συμφερει πχ οταν 2+ μηνες μετα "εφυγαν" απο το liquid οσοι ηταν να φυγουν πχ γοα frog. 

Παντως, νομιζω οτι οπως εχει η κατασταση αυτη τη στιγμη, θα επρεπε για κανα-δυο χρονια τπυλαχιστον να το εχουν ως "μη εμπορικα διαθεσιμο" και βλεεεεεεπουμεεεεεε.

Ίσως αποφασίσουν να το κάνουν και έτσι, δηλαδή να το αφήσουν για κάποιο καιρό ως "μη εμπορικά διαθέσιμο". Όπως αν θυμάσαι αυτό που έκανε η Wind πριν απο καμιά δεκαετία+ αν δεν κάνω λάθος, που για νέους συνδρομητές έδινε δωρεάν λεπτά ομιλίας μετά απο κάθε ανανέωση κάρτας, με τα λεφτά να μένουν και στη κάρτα. Μετά απο κάποιο καιρό το κατάργησε αλλά το άφησε σε όσους το είχαν ήδη, κάνοντας το σταδιακά πιο ασύμφορο μέχρι που το κατάργησαν εντελώς απο όλους. Θα δούμε αν και η Vodafone ακολουθήσει αυτόν τον δρόμο στην περίπτωση του liquid.

Link to comment
Share on other sites

Θα διαμαρτυρηθώ πως έφυγα επειδή είχαν πει ότι θα το κόψουν και θα απαιτήσω να με ξαναβάλουν ή να βγάλουν όλους εσάς!! 😂😂😂😂😂

Στα σοβαρά τώρα: ρώτησα και μου είπαν ότι πήρε παράταση μέχρι νεωτέρας!!!

Ούτε καν γνωρίζουν ημερομηνία.

Άντε τυχεροί! Άλλα 2 χρονάκια θα έχουμε liquid!

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, alteisei said:

@HEO παιζει κατι τετοια κολπα (οπως εσυ το liquid σου==> 2ο φοιτητικο) να τους "προκαλει" να ψαχνουν τα στοιχεια των "πονηρουληδων" ["γατονια" κατ'εσε] και να τους "κοβουν" ο,τι μπορουνε.

Ετσι και σε μενα, μετα την "πονηρια" μου με τα 50€ CashBack αντι για 0,50€, που ειχαν κανει λαθος 1μηνια στην αναγραφη του ποσου CashBack, μου κοβουν μετα απο 8 χρονια το φοιτητικο μου! Ενημερωση με sms πηρα λιγες μερες μετα την πονηρια μου ("γατονια" μου? ,οπως επιθυμεις πες το: Την πληρωνω τωρα, παντως). Κοβεται τον Ιουλη.

δεν εχουν σχεση αυτα που λες

τα φοιτικα κοβονται οταν ειναι πολλα χρονια, τωρα απο οτι φαινεται πεφτει μαχαιρι γιατι καποια [οπως το δικο μου (11) αλλα και το δικο σου (8)] ηταν πολλα χρονια

τα φοιτιτικα στην voda πανε ανα πασο, καποτε ειχα 3 φοιτιτικα (1 πτυχιο + 2 μεταπτυχιακα πασα)

στα 2 μεταπτυχιακα καταγγειλα την συμβαση και πηρα τα λεφτα μου πισω λογω ακυρωσης της 8αρας καρτας

προσπαθησα μετα να τα ξαναενεργοποιησω σε αλλα νουμερα αλλα στο 1 μου ειπαν οτι το πασο εληξε και μου εριξαν πορτα και ειχαν και δικαιο,

ευτυχως το αλλο το ενεργοποιησαν και ετσι τωρα εχω ενα φοιτιτικο, οταν ανακαλυψουν οτι και αυτο το πηραν τα χρονια θα μου το κοψουν

δεν κανω κατι παρανομο εκμεταλλευόμενος προσφορες και τρυπες

γιατι καποιοι νομιζουν οτι τα φοιτιτικα τα πηρα απο λαμογια

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Από πού προκύπτει αυτό; Τα δύο χρόνια;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Teiresias_ said:

Υποθετικά μιλάμε..

Μάλιστα 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Teiresias_ said:

Θα διαμαρτυρηθώ πως έφυγα επειδή είχαν πει ότι θα το κόψουν και θα απαιτήσω να με ξαναβάλουν ή να βγάλουν όλους εσάς!! 😂😂😂😂😂

Στα σοβαρά τώρα: ρώτησα και μου είπαν ότι πήρε παράταση μέχρι νεωτέρας!!!

Ούτε καν γνωρίζουν ημερομηνία.

Άντε τυχεροί! Άλλα 2 χρονάκια θα έχουμε liquid!

φιλικη συμβουλη φροντιστε να εχετε λιγα χρηματα μεσα στα liquid 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ψαχνεται να αλλαξει (επειδη θα το εκοβαν χτες !!!!!!) πηγα χθες σε καταστημα και το εκανα συμβολαιο RED με 11.5€/μηνα για 2 χρονια (ειναι σε προσφορα) που εχει απεριοριστη ομιλια, αρκετα SMS (πανω απο 1000) και 5+5GB.
Σε αυτα τα χρηματα νομιζω δεν εχω δει κατι καλυτερο απο τον ανταγωνισμο.

Link to comment
Share on other sites

Μου δινει καποιος το link με αγγελιες;

30€ δινω ενα απο τα δικα μου.

"Προσφορα" σε ανοδικη ζητηση!!

Παρεπιμπτοντως, σε σχεση με φοιτητικα, δεν εχει νοημα ηδη liquid να το κανεις ΚΑΙ φοιτητικο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alteisei said:

Παρεπιμπτοντως, σε σχεση με φοιτητικα, δεν εχει νοημα ηδη liquid να το κανεις ΚΑΙ φοιτητικο.

το φοτιτικο εχει 600MB και 600 λεπτα CU δωρο καθε μηνα που αθροιζονται, εξαμηνη ανανεωση και 50 GB οταν εισαι σε χωρους πανεπιστημιου

καποιους τους βολευουν αυτα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, crapatzi said:

Για οποιον ψαχνεται να αλλαξει (επειδη θα το εκοβαν χτες !!!!!!) πηγα χθες σε καταστημα και το εκανα συμβολαιο RED με 11.5€/μηνα για 2 χρονια (ειναι σε προσφορα) που εχει απεριοριστη ομιλια, αρκετα SMS (πανω απο 1000) και 5+5GB.
Σε αυτα τα χρηματα νομιζω δεν εχω δει κατι καλυτερο απο τον ανταγωνισμο.

+25 ή 50GB για 6 μήνες, μου το έδωσαν και μένα γραπτώς.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, crapatzi said:

Για οποιον ψαχνεται να αλλαξει (επειδη θα το εκοβαν χτες !!!!!!) πηγα χθες σε καταστημα και το εκανα συμβολαιο RED με 11.5€/μηνα για 2 χρονια (ειναι σε προσφορα) που εχει απεριοριστη ομιλια, αρκετα SMS (πανω απο 1000) και 5+5GB.
Σε αυτα τα χρηματα νομιζω δεν εχω δει κατι καλυτερο απο τον ανταγωνισμο.

Εχει δωθει και σε χαμηλότερη τιμη το red5 στο οποίο αναφέρεσαι αλλά και το red3 που δεν το δίνουν πια. Το red10 (με 10+10 λογω σταθερού) στα 14 και κάτι και μικρή μειωση στο σταθερό μου προτειναν σε κατάστημα. Και προ καιρού τηλεφωνικά γύρω στα 10 και κάτι. Δεν υποκύπτω φυσικά. Ακόμα και αν μείνουμε στο cu το κανονικό, με τοσα μπονους mb (οσονούπω 10 γιγα λογω σταθερού και απο 5 ως 50 γιγα απο bring a friend) και με λεπτά ομιλίας απο shake, προσωπικά υπολογίζω max 15€ το διμηνο (πρωτος μήνας με τα ανωτέρω μπόνους+ δευτερος με πακετο) και μενουν και ρεστα. Να μην υπολογίσουμε και τυχον προσφορές με τσαμπα data ή τυπου 'βαλε καρτα' ή επικουρική χρηση 2ης σιμ ίδιας/αλλης εταιρίας, όπου δυνητικά παμε χαμηλότερα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, alteisei said:

Ουτε 1€, νομιζω 0,72€ , ειναι τα 600ΜΒ στο liquid.

μια χαρα ειναι αν ειναι τζαμπα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εχει και ενα οριο η απληστια:

Στο "σημειο" που χανει καποιος και οσα ειχε.

Προσωπικα, νομιζω η απληστια μου με εφερε στο σημειο να μου κοψουν το φοιτητικο μετα απο 8 χρονια. Και αλλο 8, αλλο 11. Ας ψαξουν οσοι τους ερχεται sms για διακοπη φοιτητικου πως προκαλεσαν την τυχη τους λιγο χρονικο διαστημα πιο πριν. Η "ας προσεχουν" (.....μη χασουν και οσα καλουδια της μας εχει δωσει η Vodafone).

Σιγουρα, η μη δεσποζουσα θεση της ειναι η γενικη "αιτια" για οσα καλουδια, οπως και της μαυρης, αλλα σε αλλο επιπεδο ιδιοτητων συνδρομητων σε ισορροπια με αυτην: Αυτο της κουτοπονηριας αναμεταξυ τους ως "συννενοημενοι".

Τα ιδιας νοοτροπιας στην Vodafone δε γινονται αποδεκτα οπως απο την μαυρη. Στην Ελλαδα ζουμε, αλλα μη το ξεφτιλιζουμε και τελειως στην "γατονια"!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

φιλικη συμβουλη φροντιστε να εχετε λιγα χρηματα μεσα στα liquid 

Σε περίπτωση που κάνουν φτερά εάν το κόψουν;

Κανονικά δεν πρέπει να μείνουν στο λγοαριασμό του CU??

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nickolasemp said:

Σε περίπτωση που κάνουν φτερά εάν το κόψουν;

Κανονικά δεν πρέπει να μείνουν στο λγοαριασμό του CU??

οχι για αυτο,

μην το αλλαξουν ενα βραδυ χωρις να ενημερωσουν κανεναν

και παρει ο αλλος τηλεφωνο και χρεωνεται 0.75 το λεπτο (ποσο ειναι εκτος πακετου)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alteisei said:

Εχει και ενα οριο η απληστια:

Στο "σημειο" που χανει καποιος και οσα ειχε.

Προσωπικα, νομιζω η απληστια μου με εφερε στο σημειο να μου κοψουν το φοιτητικο μετα απο 8 χρονια. Και αλλο 8, αλλο 11. Ας ψαξουν οσοι τους ερχεται sms για διακοπη φοιτητικου πως προκαλεσαν την τυχη τους λιγο χρονικο διαστημα πιο πριν. Η "ας προσεχουν" (.....μη χασουν και οσα καλουδια της μας εχει δωσει η Vodafone).

Σιγουρα, η μη δεσποζουσα θεση της ειναι η γενικη "αιτια" για οσα καλουδια, οπως και της μαυρης, αλλα σε αλλο επιπεδο ιδιοτητων συνδρομητων σε ισορροπια με αυτην: Αυτο της κουτοπονηριας αναμεταξυ τους ως "συννενοημενοι".

Τα ιδιας νοοτροπιας στην Vodafone δε γινονται αποδεκτα οπως απο την μαυρη. Στην Ελλαδα ζουμε, αλλα μη το ξεφτιλιζουμε και τελειως στην "γατονια"!!!!

Πάντως δεν χρειάζεται να στεναχωριέσαι.. κέρδισες 50€ και με 20€ παίρνεις από "αγγελία" άλλο φοιτητικό. Σιγά τα αυγά..

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη και αλλο με allo colpo, και οχι επι πληρωμη με 20€ που λες, εδω και 2 χρονια.

Απλα , κατα τη γνωμη μου παντα, ας μην ειμαι και τοσο απληστος (....οσο μπορω)! Ασχετα εαν με παιρνει (οπως και ολους μας), ας μην το "τερματιζω".

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξτε μία ματιά

Μόνο εμένα πετάξανε από το liquid? Να βράσω την εξυπηρέτηση τους μέσα....

Link to comment
Share on other sites

Η κατάργηση του liquid είναι γεγονός πλέον. Απλά όσοι έχουν απεριόριστα λεπτά ομιλίας, αυτά παραμένουν μέχρι τη λήξη τους. Τσεκάρετε το στην εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Τα απεριόριστα έμειναν.

Σε αντίθεση με αυτό που μου είπαν εχθές, εμφανίστηκε λόγω της ανανέωσης που είχα κάνει, ενα shake.

Και προς αποφυγή παρεξηγήσεων:

Screenshot_20240625-170756.thumb.png.36f62279be51f56c6666ddcf92386fbf.png

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ έχει παραμείνει ενεργή η αυτόματη online ανανέωση. Οπότε προσοχή όσοι δεν την θέλετε ενεργή

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μόλις είδα και εγώ αυτή τη στιγμή. Κοίτα κάτι κόλπα...

Έκλεισα το διακόπτη και ακόμα σε επεξεργασία είναι.

Υπήρχε και σημείωση ότι υπάρχει αυτόματο πακέτο ενεργό. Δεν μπορώ να δω όμως ποιο είναι και αν υπάρχει. Επίσης το δεύτερο εικονίδιο κάτω, ακόμα γράφει προσφορές ωστόσο είναι μέσα όλα τα πακέτα.

Update: διορθωθηκαν. Πακέτο αυτόματο δεν φαίνεται να υπάρχει ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...