Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, EllinikoNisi said:

Το πρόβλημα είναι ότι η εταιρία δεν χρησιμοποιεί την λέξη "χρονοχρέωση" για να περιγράψει το liquid. Από εκεί είναι που ξεκινάει το μπέρδεμα. 

Εγώ αναφέρομαι στο νήμα, όχι στην Vodafone. Το θέμα είναι να τα λέμε απλά μεταξύ μας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Σε πακέτα Big bang δε γίνεται να ξοδέψεις τα € που σου δίνει δώρο από την 1η ενεργοποίηση του liquid.

Γίνεται. Μέσα στο Big Bang τα δωρεαν χρήματα από το liquid ΔΕΝ φαίνονται στο υπόλοιπο σου. Όμως αν ενεργοποιήσεις ένα πακέτο θα πάρει πρώτα από τα δωρεάν κι αν δεν φτάσουν θα πάρει κι από το υπόλοιπο σου.

Εάν βγεις για να κάνεις cashback θα χάσεις και τα δωρεάν χρήματα και τα απεριόριστα λεπτά ομιλιας (αν είχες επιλεξει από 15€ και πάνω.)

Βάλε χρήματα, αν χρειαζεσαι, χωρίς να βγεις κι άσε το cashback για όταν τελειώσουν οι δωρεάν παροχές. Κρατάνε 33 μερες.

1 hour ago, gpapas640 said:

Εγώ αναφέρομαι στο νήμα, όχι στην Vodafone. Το θέμα είναι να τα λέμε απλά μεταξύ μας.

Κοίταξε φίλε μου, επειδή τώρα διάβασα αυτά που έγραψες πιο πριν, σκέψου ότι τα φόρουμ είναι καφενεία που οι παρέες συζητάνε, άλλος λέει την εμπειρία του, άλλος το παράπονο του κλπ.

Δεν είναι ούτε εγχειρίδια χρήσης, ουτε helpdesk της εκάστοτε εταιρίας, οπότε πολλές φορές την πληροφορια ενδεχομένως να πρέπει να την αλιεύσεις ανάμεσα σε πολλά και διάφορα.

Και είναι γεγονός ότι αυτός -που δυσανασχετήσες (δικαίως) νωρίτερα- έκατσε κι έκανε δεκάδες δοκιμές και μοιράστηκε μαζί μας όλη τη γνώση. Δεν είναι όλοι δεινοί χειριστές του γραπτού λόγου οπότε είναι λίγο  δύσκολο να τα διαβάσεις, αλλά αν έχεις υπομονη θα μάθεις πολλά. Αν βαριέσαι, εδώ είμαστε να στα πούμε όταν κολλάς κάπου. 

Εντελώς φιλικά 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα 

Ενεργοποίησα χθες το liquid και μου ήρθε μήνυμα, βλέπω άλλαξε και η εφαρμογή, όλα καλά. 

 

Αλλά περίμενα στις 9 σήμερα να μπει το δώρο και δεν βλέπω κάτι.. Μήπως επειδή έβαλα μα κάνει ανανέωση στις 28 του επόμενου μήνα? Αλλά νόμιζα αυτό ήταν για τις επόμενες 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να βάλεις τη σημερινή ημερομηνία

Αλλά επειδή έχει 29 ο μήνας δεν γινόταν ούτως ή άλλως. Μπορείς να το γυρίσεις και να πάει πρώτη του μηνός.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kmpatra said:

Έπρεπε να βάλεις τη σημερινή ημερομηνία

Αλλά επειδή έχει 29 ο μήνας δεν γινόταν ούτως ή άλλως. Μπορείς να το γυρίσεις και να πάει πρώτη του μηνός.

Αν το αφήσω έτσι τι θα συμβεί? Θα μου βάλει στις 28 του επόμενου το δώρο? Και μέχρι τότε θα τρώει από τα χρήματα μου? 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kmpatra said:

Ακριβώς

Τι να κάνω? Να το αλλάξω? Τι με Συμφέρει? 

Έχω πολύ μικρή κατανάλωση 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blade_ said:

Τι να κάνω? Να το αλλάξω? Τι με Συμφέρει? 

Έχω πολύ μικρή κατανάλωση 

Εαν σου φτανουν αυτα που σου δινει τωρα, δεν βλεπω λογο να το αλλαξεις

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εαν σου φτανουν αυτα που σου δινει τωρα, δεν βλεπω λογο να το αλλαξεις

Σίγουρα μου φτάνουν. Τα δωρεάν λεπτά προς cu και γενικά τα μβ που έχω μαζέψει τρώγονται πρώτα η τρώει από το υπόλοιπο? 

 

Αν είναι σίγουρο ότι στις 28 του επόμενου θα μπουν τα δωρεάν 30 το αφήνω και έτσι 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, blade_ said:

Τα δωρεάν λεπτά προς cu και γενικά τα μβ που έχω μαζέψει τρώγονται πρώτα η τρώει από το υπόλοιπο? 

Πρώτα.

Screenshot_20240229_150617_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Steleon said:

 

Κοίταξε φίλε μου, επειδή τώρα διάβασα αυτά που έγραψες πιο πριν, σκέψου ότι τα φόρουμ είναι καφενεία που οι παρέες συζητάνε, άλλος λέει την εμπειρία του, άλλος το παράπονο του κλπ.

Δεν είναι ούτε εγχειρίδια χρήσης, ουτε helpdesk της εκάστοτε εταιρίας, οπότε πολλές φορές την πληροφορια ενδεχομένως να πρέπει να την αλιεύσεις ανάμεσα σε πολλά και διάφορα.

Και είναι γεγονός ότι αυτός -που δυσανασχετήσες (δικαίως) νωρίτερα- έκατσε κι έκανε δεκάδες δοκιμές και μοιράστηκε μαζί μας όλη τη γνώση. Δεν είναι όλοι δεινοί χειριστές του γραπτού λόγου οπότε είναι λίγο  δύσκολο να τα διαβάσεις, αλλά αν έχεις υπομονη θα μάθεις πολλά. Αν βαριέσαι, εδώ είμαστε να στα πούμε όταν κολλάς κάπου. 

Εντελώς φιλικά 

Αν διαβάσεις προσεκτικά αυτο που έγραψα, θα δεις οτι δεν κρινω κανέναν για το πως το γράφει αλλά για το ΤΙ γράφει. Οταν μπαίνω πρώτη φορα στο νημα του liquid δε θελω να μαθω για ολες τις by side παροχές της Vodafone (Ευρωπαϊκή καρτα νεων, απαλλαγη φορου κλπ). Πες μου πως λειτουργεί για αρχη και μετα θα βρούμε και τα υπόλοιπα.

Εκτιμώ τον κόπο οσων βοηθούν εξ αλλου το κανω Κι εγω οταν περνάει από το χερι μου.

 

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2024 at 1:16 ΜΜ, gpapas640 said:

Φίλε, καλό είναι να προσέχεις λίγο αυτά που γράφει ο συνομιλητής σου

 

30 minutes ago, gpapas640 said:

Αν διαβάσεις προσεκτικά αυτο που έγραψα,

@gpapas640να πάμε να κάνουμε μαθήματα κατανόησης κειμένου..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gpapas640 said:

Αν διαβάσεις προσεκτικά αυτο που έγραψα, θα δεις οτι δεν κρινω κανέναν για το πως το γράφει αλλά για το ΤΙ γράφει. Οταν μπαίνω πρώτη φορα στο νημα του liquid δε θελω να μαθω για ολες τις by side παροχές της Vodafone (Ευρωπαϊκή καρτα νεων, απαλλαγη φορου κλπ). Πες μου πως λειτουργεί για αρχη και μετα θα βρούμε και τα υπόλοιπα.

Εκτιμώ τον κόπο οσων βοηθούν εξ αλλου το κανω Κι εγω οταν περνάει από το χερι μου.

 

Βλέπεις όμως και που τα γράφουμε, πάλι ρωτάνε κάποιοι για τα πιο απλά. Δεν διαβάζουν καν

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sou_d said:

Βλέπεις όμως και που τα γράφουμε, πάλι ρωτάνε κάποιοι για τα πιο απλά. Δεν διαβάζουν καν

Ο άλλος κάνει λογαριασμό για να ρωτήσει πράγματα που έχουν χιλιοειπωθεί. Τι να λέμε τώρα..

Αλλά από την άλλη δεν θα λεγόταν forum.. θα γράψαμε κάτι και τέλος.. σαν το "συχνές ερωτήσεις".

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δεν ξέρει, δεν γίνεται να κάτσει να διαβάζει 55 σελίδες. Όποιος δεν θέλει να απαντάει, ας μην απαντάει. Μπείτε στη θέση του...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Κάποιος που δεν ξέρει, δεν γίνεται να κάτσει να διαβάζει 55 σελίδες. Όποιος δεν θέλει να απαντάει, ας μην απαντάει. Μπείτε στη θέση του...

Επειδή μπαίνω το λέω 😂

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ελληνικά μιλάμε. Αφού υπάρχει που υπάρχει ένα μεγάλο επεξηγηματικό σχόλιο στην 1η σελίδα, καλό θα ήταν να δίνει συγκεκριμένες και στοχευμένες πληροφορίες. 

Αυτό. Μην συνεχίσουμε το οφτοπικ χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gpapas640 said:

Ρε παιδιά, ελληνικά μιλάμε. Αφού υπάρχει που υπάρχει ένα μεγάλο επεξηγηματικό σχόλιο στην 1η σελίδα, καλό θα ήταν να δίνει συγκεκριμένες και στοχευμένες πληροφορίες. 

Αυτό. Μην συνεχίσουμε το οφτοπικ χωρίς λόγο.

Ε, τώρα που κατάλαβες, γράψτο να το βλέπουν και αυτοί που θέλουν να μάθουν

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το πρώτο liquid και μου πίστωσε 15 ευρώ δωρεάν (δυστυχώς μετά είδα το tip να διαλέξω 30 για την πρώτη ανανέωση).

Ισχύουν λέει για 1 μήνα. Το ερώτημα είναι τι τα κάνω;

Θέλω να πάρω smart pocket για e-food αλλά δεν με αφήνει. 'Δεν μπορείς να εκδώσεις κωδικό πληρωμής όσο έχεις υπολειπόμενα χρήματα από το  μπόνους διπλασιασμού κάρτας στο υπόλοιπό σου' γράφει.

Εγώ τώρα πως βγάζω κουπόνι για e-food ?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, macovet said:

Εγώ τώρα πως βγάζω κουπόνι για e-food ?

Μέχρι να μηδενιστεί το ποσό από το δώρο, δεν μπορείς να βγάλεις.

Αν έχεις αρκετούς κρυστάλλους, πάρε τα 200gb του BigBang (το 10€ το τραβάει από το δώρο). 😎

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ζήτησα να αλλάξει η συνδρομή από 13 σε 15€ και έφερα πιο νωρίς την ημερομηνία..

Μετά από κάποια ώρα απλώς μου δείχνει τα παλιά και δεν άλλαξε τίποτα.

Και φοβάμαι να κάνω κάτι άλλο μην κολλήσει.

Τι λέτε;

Edit: τελικά πήρα το ρίσκο, βγήκα, μπήκα με νέα ημερομηνία και όλα καλά.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, macovet said:

Έκανα το πρώτο liquid και μου πίστωσε 15 ευρώ δωρεάν (δυστυχώς μετά είδα το tip να διαλέξω 30 για την πρώτη ανανέωση).

Ισχύουν λέει για 1 μήνα. Το ερώτημα είναι τι τα κάνω;

Θέλω να πάρω smart pocket για e-food αλλά δεν με αφήνει. 'Δεν μπορείς να εκδώσεις κωδικό πληρωμής όσο έχεις υπολειπόμενα χρήματα από το  μπόνους διπλασιασμού κάρτας στο υπόλοιπό σου' γράφει.

Εγώ τώρα πως βγάζω κουπόνι για e-food ?

Απτό δωρεάν πόσο δεν μπορείς να βγάλεις κωδικό cu around?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, johndouk said:

Μέχρι να μηδενιστεί το ποσό από το δώρο, δεν μπορείς να βγάλεις.

Αν έχεις αρκετούς κρυστάλλους, πάρε τα 200gb του BigBang (το 10€ το τραβάει από το δώρο). 😎

Πως θα μηδενίσει το ποσό από το δώρο; Πρέπει να τερματίσω το liquid? Δε βλέπω τρόπο να ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο..  Πρέπει να μιλήσω 3000'.. !!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, macovet said:

Πως θα μηδενίσει το ποσό από το δώρο; Πρέπει να τερματίσω το liquid? Δε βλέπω τρόπο να ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο..  Πρέπει να μιλήσω 3000'.. !!

Τα πακέτα big bang τα ενεργοποιείς μόνο από την εφαρμογή big bang ενώ είσαι liquid. Οπότε κατεβάζεις την εφαρμογή, συνδέεσαι και ενεργοποιείς το πακέτο που θέλεις. Απαραίτητη προϋπόθεση να έχεις βάλει κάρτα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 'απεριόριστη ομιλία' από το cu liquid (δωρεάν με την αυτόματη ανανέωση 15€). Τα 15€ χρηματικό υπόλοιπο, μπορώ να τα χρησιμοποιήσω μόνο για liquid data & sms? Μετά το μήνα χάνονται, ή μεταφέρονται στον επόμενο αν γίνει ανανέωση;

 

 

Αν κάνω manual ανανέωση 15€ ενώ είμαι liquid, μου δίνει απεριόριστα; Θέλω να μπορώ τα 15€ να τα παίρνω e-food και να μου μένουν τα απεριόριστα, γίνεται; ή μήπως αν βγω από liquid?

Edited by macovet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...