Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 ώρες πριν, paanos said:

Δεν ίσχυσε σε όλους αυτό, πάντως. Σε ένα κινητό που επίτηδες άφησα τη μπάρα, γύρισε μόνο του στα 12€

Δηλαδή τώρα χρεώνει 12 και όχι 13;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά

Ακόμα και η μπάρα αντιδράει, την έσπρωξα στις 25 Ιουλίου 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι να σκεφτούμε... Ότι έβγαλαν μία ανακοίνωση κράχτη για να μαζέψουν χρήματα από ανανεώσεις, ή για να ελαφρύνουν το δίκτυο από συνδρομητές?

Και να το καταργήσουν όποτε κάνουν κέφι?

Ή οτι ο Κιμ aka Μήτσος της vodafone έκανε πειράματα στα υπόγεια και πατώντας το κουμπί διαπίστωσε ότι θα επέλθει όλεθρος στο σύστημα αν τους πετάξει ολους έξω απο το liquid?

Να πετάξει το liquid μερα μεσημέρι και να κρεμάσει τους παντες, χωρίς παροχές το βλέπω δύσκολο. Μήπως να περιμένουμε να έρθει κάποιο update στην εφαρμογή?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάντα η περίπτωση να μην αλλάξει τίποτα 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ στο play store ότι υπάρχει έκδοση με ημερομηνία 21/6.

Η ενημέρωση σε μένα δεν έχει έρθει ακόμα. Έχω την έκδοση της 30ης Μαΐου.

Άραγε με αυτό τον τρόπο θα μας πετάξει έξω? Και αν δεν κάνουμε την ενημέρωση???

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Edit

Παρατηρώ στο play store ότι υπάρχει έκδοση με ημερομηνία 21/6.

Η ενημέρωση σε μένα δεν έχει έρθει ακόμα. Έχω την έκδοση της 30ης Μαΐου.

Άραγε με αυτό τον τρόπο θα μας πετάξει έξω? Και αν δεν κάνουμε την ενημέρωση???

μερικές εφαρμογές δεν με αφήνουν να τις χρησιμοποιήσω εάν δεν κάνω update

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, HEO said:

Υπάρχει πάντα η περίπτωση να μην αλλάξει τίποτα 🙂

Σαφώς. Από τη μία πλευρά μακάρι, από την άλλη δεν είναι τόσο απλό. Έβγαλαν μία ανακοίνωση ότι θα καταργηθεί ενα ιδιαίτερο πρόγραμμα καρτοκινητής, που αλλάζει τον τρόπο διαχείρισης από πλευράς του χρήστη. Πόσοι μπήκαν σε διαδικασία και έφυγαν λόγω κατάργησης του liquid? Πόσοι από μας θα μετακινούσαμε απλά την μπάρα, και δεν θα βάζαμε χρήματα? Εγώ προσωπικά έτρεξα και μάλιστα δύο φορές να βάλω (η πρώτη απο λάθος υπολογισμό μου, οκ) και έφτασα να έχω στοκάρει παροχές και χρήματα για σχεδόν τρεις μήνες με  το καθεστώς των πακέτων...

Διότι υπάρχει αυτό το άγνωστο πώς ακριβώς θα το διαχειριστούν...

20 minutes ago, nickolasemp said:

μερικές εφαρμογές δεν με αφήνουν να τις χρησιμοποιήσω εάν δεν κάνω update

Ισχύει. Αλλά επειδή ένα χρόνο τώρα που είμαι στη vodafone βλέπω πάρα πολλές τρύπες στα συστήματα τους και πολλές φορές εις όφελος του χρήστη, λέω μήπως πλαγίως τη γλιτώσουμε για λιγο ακόμα...

Update

Υπάρχει και νεότερη έκδοση του vodafone app (18/6). Και αυτή δεν μου έχει εμφανιστεί ακόμα απο το playstore...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, kmpatra said:

Πόσοι μπήκαν σε διαδικασία και έφυγαν λόγω κατάργησης του liquid? 

το ειπα απο την πρωτη στιγμη να μην φυγουν, και να κανουν υπομονη

εφυγαν;; ας προσεχαν :)

τοσο καιρο λεμε για τις τρυπες

μπορει αυριο ολα να αλλαξουν μπορει οχι

ενα πραγμα απο την στιγμη που δουλέυει και αποδιδει ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, HEO said:

το ειπα απο την πρωτη στιγμη να μην φυγουν, και να κανουν υπομονη

εφυγαν;; ας προσεχαν 🙂

τοσο καιρο λεμε για τις τρυπες

μπορει αυριο ολα να αλλαξουν μπορει οχι

ενα πραγμα απο την στιγμη που δουλέυει και αποδιδει ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ

Ναι μεν αλλά..Προσωπικά, ενθουσιασμένος απο το liquid, με είχε βολέψει αφάνταστα με τη (λίγη) χρήση που έκανα. Απ' τη στιγμή που ανακοινώθηκε το κλείσιμο όμως και είδα την προσφορά του frog με 10€ το 3μηνο και διπλασιασμό σε data και φωνή, περίμενα μήπως αλλάξει κάτι στη VF και τελικά πήγα στην πράσινη..Μπορεί να την "πάτησα" αν παραμείνει το liquid (που το εύχομαι) αλλά απ την άλλη είμαι στο 3ευρω/μήνα και με πολύ καλύτερο σήμα ομολογώ..

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, maller said:

Ναι μεν αλλά..Προσωπικά, ενθουσιασμένος απο το liquid, με είχε βολέψει αφάνταστα με τη (λίγη) χρήση που έκανα. Απ' τη στιγμή που ανακοινώθηκε το κλείσιμο όμως και είδα την προσφορά του frog με 10€ το 3μηνο και διπλασιασμό σε data και φωνή, περίμενα μήπως αλλάξει κάτι στη VF και τελικά πήγα στην πράσινη..Μπορεί να την "πάτησα" αν παραμείνει το liquid (που το εύχομαι) αλλά απ την άλλη είμαι στο 3ευρω/μήνα και με πολύ καλύτερο σήμα ομολογώ..

Είπαμε ότι το σήμα είναι το α και το ω. Αλλά και ο @HEOτα έλεγε όντως 😀

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Παράταση ως νεωτέρας,νέα ενημέρωση με ανακοίνωση και sms για την ημερομηνία κατάργησης...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kmpatra said:

Παράταση ως νεωτέρας,νέα ενημέρωση με ανακοίνωση και sms για την ημερομηνία κατάργησης...

αυτο στο ειπαν ή το υποθετεις;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Μου το είπαν.

ολα ειναι μια ομορφια 🙂

φαινεται το βγαζουμε το καλοκαιρι

και εχει ο Θεος που ελεγε και η γιαγια μου

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τα 200' ως αποζημίωση για την κατάργηση των απεριόριστων λεπτών και του liquid, χτες η εξυπηρέτηση δεν ξέρω γιατί τα έδωσε...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Τα 200' ως αποζημίωση για την κατάργηση των απεριόριστων λεπτών και του liquid, χτες η εξυπηρέτηση δεν ξέρω γιατί τα έδωσε...

μαζευε και ας ειναι ρωγες 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kmpatra said:

Τα 200' ως αποζημίωση για την κατάργηση των απεριόριστων λεπτών και του liquid, χτες η εξυπηρέτηση δεν ξέρω γιατί τα έδωσε...

Το δίνουν σχετικά εύκολα όταν υπάρχει ζημιά του πελάτη (και καλά κάνουν), προφανώς ο υπάλληλος πήγε με βάση τις ενημερώσεις και θεώρησε ότι ζημιώνεσαι. Κάποτε που είχε κολλήσει το liquid με παυλίτσες σε ένα νούμερο έδιναν κάθε μήνα επί 3-4 μήνες δεδομένα, λεπτά και SMS μέχρι να πέσω σε κάποιον που κατάλαβε τι γίνεται και το έφτιαξε σε μισή ώρα.

Άλλη δύσκολη ερώτηση. Ξέρει κανείς αν νούμερο που είναι ήδη liquid και μετατραπεί σε φοιτητικό χάνει το liquid (μιας που δε μπορούμε να ξαναμπούμε). Έχει πάσο ένα μέλος της οικογένειας και μπορούμε να το περάσουμε σε ένα νούμερο ηλικιωμένου, αλλά μη βγάλουμε τα ματάκια μας όσο μένει το liquid.

Link to comment
Share on other sites

Απο την εξυπηρετηση εχουν ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ, εαν κρινει ο υπαλληλος (με συννενοηση ισως με καποιον ανωτερο του που εχει αυτο το αντικειμενο) να κρυφακουει κατα ενα μερος το chat και εαν κρινει/κριθει να δωσει "κατιτις" για να εχει ευχαριστημενο τον πελατη.

Εαν δε ξερουν επακριβως τι θα γινει με το liquid και ακουσουν τον πελατη "ορθολογικως" διαμαρτυρομενο (ακομα κι εαν στην πραγματικοτητα τους την εχει στησει σε "ανωτερο επιπεδο" οπως οι "καταγγελιες" που βλεπουμε αυτη τη στιγμη στην TV/ψιλοστημενες και απο το "θυμα"):

Τοτε δινουν κατιτις απο οσα εχουν διαθεσιμα (αναλογως ομιλια η data και αναλογως και η διαρκεια τους, αναλογα με το θεμα διαμαρτυριας η "διαμαρτυριας").

Γεγονος οτι δε ξερουν τι να κανουν με το liquid αυτη τη στιγμη. Τα ειχα ξαναγραψει πως μπορει να σκεφτονται, τι τους συμφερει πχ οταν 2+ μηνες μετα "εφυγαν" απο το liquid οσοι ηταν να φυγουν πχ γοα frog. 

Παντως, νομιζω οτι οπως εχει η κατασταση αυτη τη στιγμη, θα επρεπε για κανα-δυο χρονια τπυλαχιστον να το εχουν ως "μη εμπορικα διαθεσιμο" και βλεεεεεεπουμεεεεεε.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, spiliot said:

Δηλαδή τώρα χρεώνει 12 και όχι 13;

Μετά άλλαξα τη μπάρα οπότε δεν ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spiliot said:

Το δίνουν σχετικά εύκολα όταν υπάρχει ζημιά του πελάτη (και καλά κάνουν), προφανώς ο υπάλληλος πήγε με βάση τις ενημερώσεις και θεώρησε ότι ζημιώνεσαι.

Προτεινω να "διαμαρτυρηθουμε" και αλλοι:

Με το σκοπο στο μυαλο μας (τα 200). Αρκει να πειστει ο συγκεκριμενος υπαλληλος να προσκαλεσει τον επιφορτισμενο με αυτη τη δουλεια στι κεντρο εξυπηρετησης να "κρυφακουσει" κανα-δυο λεπτα:

Και τα πηρες ΚΑΙ τα 200!!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν μία εταιρία δεν τηρεί τις ανακοινώσεις της, τοτε η μόνη εικόνα που δείχνει είναι οτι κοροϊδεύει τους συνδρομητές της.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ειμαστε καλυτεροι;

"Με λεφτα + Υγεια : Περνας τελεια σε αυτη τη χωρα"

Οποιος δε το εχει καταλαβει ακομα:

Η θα χασει παρα πολυ ασχημα εαν παραμεινει (ακομα και την Υγεια του).

Η θα το καταλαβει να αλλαξει χωρα. Οσο πιο αργα, τοσο πιο πολλα τα κουσουρια που θα του εχουν μεινει, ισως και ανεπιλυτα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, spiliot said:

Άλλη δύσκολη ερώτηση. Ξέρει κανείς αν νούμερο που είναι ήδη liquid και μετατραπεί σε φοιτητικό χάνει το liquid (μιας που δε μπορούμε να ξαναμπούμε). Έχει πάσο ένα μέλος της οικογένειας και μπορούμε να το περάσουμε σε ένα νούμερο ηλικιωμένου, αλλά μη βγάλουμε τα ματάκια μας όσο μένει το liquid.

Οχι δεν το χανει, εκανα φοιτιτικο με μεταπτυχιακο πασο πριν 2+ μηνες ενα liquid 

και ειχα με το πασο πτυχιου αλλο φοιτιτικο το οποιο το διεγραψαν απο φοιτιτικο εχθες (ηταν 11 χρονια φοιτιτικο) τωρα ειναι απλο liquid

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

@HEO παιζει κατι τετοια κολπα (οπως εσυ το liquid σου==> 2ο φοιτητικο) να τους "προκαλει" να ψαχνουν τα στοιχεια των "πονηρουληδων" ["γατονια" κατ'εσε] και να τους "κοβουν" ο,τι μπορουνε.

Ετσι και σε μενα, μετα την "πονηρια" μου με τα 50€ CashBack αντι για 0,50€, που ειχαν κανει λαθος 1μηνια στην αναγραφη του ποσου CashBack, μου κοβουν μετα απο 8 χρονια το φοιτητικο μου! Ενημερωση με sms πηρα λιγες μερες μετα την πονηρια μου ("γατονια" μου? ,οπως επιθυμεις πες το: Την πληρωνω τωρα, παντως). Κοβεται τον Ιουλη.

Edited by alteisei
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα παιδιά.Καλο καλοκαίρι να έχουμε με υγεία.

Προσοχή μόνο μην κάνετε καμία ακύρωση συνδρομής κατά λαθος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...