Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είσαι σίγουρος ότι χάνονται τα απεριόριστα; Τα δωρεάν λεφτά της πρώτης χρήσης χάνονται σίγουρα αλλά πριν μήνες που βγήκα προσωρινά το δωρεάν χρόνο ομιλίας δεν τον είχα χάσει, βέβαια τότε ήταν που είχε μπλοκάρει με τις παυλίτσες και δε ξέρω αν έπαιξε ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θυμάμαι απο παλιότερα ποστ εδω, μπορεί να κάνω και λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μην καταργηθεί τελικά το CU LIQUID και απλά να μην δέχεται νέες εγγραφές, τί νομίζετε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, spiliot said:

Είσαι σίγουρος ότι χάνονται τα απεριόριστα; Τα δωρεάν λεφτά της πρώτης χρήσης χάνονται σίγουρα αλλά πριν μήνες που βγήκα προσωρινά το δωρεάν χρόνο ομιλίας δεν τον είχα χάσει, βέβαια τότε ήταν που είχε μπλοκάρει με τις παυλίτσες και δε ξέρω αν έπαιξε ρόλο.

 

8 ώρες πριν, kmpatra said:

Έτσι θυμάμαι απο παλιότερα ποστ εδω, μπορεί να κάνω και λάθος.

Έτσι ήταν και είναι..... Χάνεται η απεριόριστη ομιλία αν βγεις από το Liquid....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, vassar said:

Υπάρχει περίπτωση να μην καταργηθεί τελικά το CU LIQUID και απλά να μην δέχεται νέες εγγραφές, τί νομίζετε;

Είμαστε 15 μέρες πριν την κατάργηση και δεν μας έχουν ενημερώσει για τίποτα. Βέβαια έρχονται ενίοτε κάποια μηνύματα για πακέτα της cu 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blade_ said:

Είμαστε 15 μέρες πριν την κατάργηση και δεν μας έχουν ενημερώσει για τίποτα. Βέβαια έρχονται ενίοτε κάποια μηνύματα για πακέτα της cu 

Εμένα μου είπαν στο τσατ ότι δεν θέλει να πει ημερομηνία γιατί αλλάζει συνεχώς. Με λίγα λόγια δεν ξέρουν καν ποτέ πού γιατί...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Teiresias_ said:

Εμένα μου είπαν στο τσατ ότι δεν θέλει να πει ημερομηνία γιατί αλλάζει συνεχώς. Με λίγα λόγια δεν ξέρουν καν ποτέ πού γιατί...

Οπότε γιολο, κλασσική βοντα. Μακάρι να βγάλουμε το καλοκαίρι τουλάχιστον να μην ψαχνόμαστε 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση υπάρχει, ότι θα καταργηθεί το liquid. Ευχής έργο είναι να υπάρξει νεότερη ανακοίνωση με την παράταση. Αλλά συνήθως δεν το κάνουν. Για όλες τις εταιρείες αναφέρομαι.

35 minutes ago, blade_ said:

Είμαστε 15 μέρες πριν την κατάργηση και δεν μας έχουν ενημερώσει για τίποτα. Βέβαια έρχονται ενίοτε κάποια μηνύματα για πακέτα της cu 

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Ενημέρωση υπάρχει, ότι θα καταργηθεί το liquid. Ευχής έργο είναι να υπάρξει νεότερη ανακοίνωση με την παράταση. Αλλά συνήθως δεν το κάνουν. Για όλες τις εταιρείες αναφέρομαι.

Εμένα πάντως δεν μου ήρθε κανένα μήνυμα και στο app τα βλέπω όλα καλά. Δεν βλέπω κάποιου είδους ενημέρωση εκτός απ τη σελίδα της. 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Είχε έρθει SMS για ενημέρωση συνδρομών και πακέτων και το link ανέφερε κατάργηση διαφόρων μαζί και του liquid

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τουλάχιστον μου είχε έρθει μήνυμα όταν είχε ανακοινωθεί. Στις 17 Απριλίου αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ελπίζω να μην καταργηθεί γιατί με βολεύει.Οσοι έχουμε μείνει liquid πλέον είμαστε όχι από πειραματισμό αλλά συνειδητά.Εκεινοι που μπαινοβγαίναν και άλλαζαν μπάρες πιστεύω δεν είναι πια liquid.Το δίκαιο θα ήταν να μείνει.Υπαρχει πολύς κόσμος που το έχει και δεν ξέρει καν ότι θα καταργηθεί και θα ξενερώσει απίστευτα με την Vodafone αν τελικά προχωρήσει σε κατάργηση 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, glofiish said:

Οσοι έχουμε μείνει liquid πλέον είμαστε όχι από πειραματισμό αλλά συνειδητά.

Μεγάλε.. αυτό θα πει συνειδητοποιημένος liquid.. μπράβο!!

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε μήνυμα για ενεργοποίηση φοιτητικού πακέτου με διπλασιασμό.. Άρα μάλλον δεν γλυτώνουμε 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2024 at 4:54 ΜΜ, sgatzo said:

Αυτό στο frog με τα 60 λεπτά με τα 3.02 μοιάζει μονόδρομος για την κόρη μου. Εκεί όμως που καλώ για να κάνω φορητότητα;

Πάτε στην cosmote και κάντε την αλλαγή. Στον Γερμανό γδέρνουν. Ζητάνε 20 ευρώ κερατιάτικα αν θυμάμαι καλά. Στην cosmote μόνο το ποσό που θα βάλετε για την 1η κάρτα, 13€ αν θυμάμαι καλά. Επίσης αν σας πουν στην κοσμοτε ότι μόνο ηλεκτρονικά γίνεται η ανανέωση υπολοίπου μην τους πιστέψετε. Μπορείτε να κάνετε σε κατάστημα Γερμανός χωρίς επιβάρυνση. Όλα αυτά σας τα λέω από την πρόσφατη εμπειρία μου , που πήγα συγγενικό μου πρόσωπο από συμβόλαιο vodafone στο frog και είναι υπερευχαριστημένη. Από 15€/μήνα τώρα δίνει 10€/2μηνο (5€/μήνα).

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, musictracer said:

Πάτε στην cosmote και κάντε την αλλαγή. Στον Γερμανό γδέρνουν. Ζητάνε 20 ευρώ κερατιάτικα αν θυμάμαι καλά. Στην cosmote μόνο το ποσό που θα βάλετε για την 1η κάρτα, 13€ αν θυμάμαι καλά. Επίσης αν σας πουν στην κοσμοτε ότι μόνο ηλεκτρονικά γίνεται η ανανέωση υπολοίπου μην τους πιστέψετε. Μπορείτε να κάνετε σε κατάστημα Γερμανός χωρίς επιβάρυνση. Όλα αυτά σας τα λέω από την πρόσφατη εμπειρία μου , που πήγα συγγενικό μου πρόσωπο από συμβόλαιο vodafone στο frog και είναι υπερευχαριστημένη. Από 15€/μήνα τώρα δίνει 10€/2μηνο (5€/μήνα).

Πάντως για να μην παίρνει η μπάλα όλους τους Γερμανούς, εγώ έχω κάνει φορητότητα σε Γερμανό όπως ακριβώς και σε κατάστημα Cosmote. Ζήτησαν μόνο την αξία που προστέθηκε ως υπόλοιπο.

Αλλά μάλλον είναι λίγοι οι τίμιοι Γερμανοί.

Στην Ξάνθη για παράδειγμα δεν σου κάνουν καν φορητότητα σε καρτοκινητό.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Teiresias_ said:

Πάντως για να μην παίρνει η μπάλα όλους τους Γερμανούς, εγώ έχω κάνει φορητότητα σε Γερμανό όπως ακριβώς και σε κατάστημα Cosmote. Ζήτησαν μόνο την αξία που προστέθηκε ως υπόλοιπο.

Οκ φίλε μου, ίσως τότε δεν ισχύει για όλους. Εγώ μίλησα βάσει της δικής μου εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, blade_ said:

Σήμερα ήρθε μήνυμα για ενεργοποίηση φοιτητικού πακέτου με διπλασιασμό.. Άρα μάλλον δεν γλυτώνουμε 

πως βγαζεις αυτο το συμπερασμα;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι σήμερα δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι θα καταργηθεί το liquid. Σήμερα μίλησα στο chat της vod και μου το επισήμανε η κοπέλα και απογοητέυτηκα πολύ. Ήμουν liquid μετά από παρότρυνση σε αυτό το φορουμ επειδή η Q έκανε μισή διάρκεια τις προσφορές της και ήμουν ευγνώμον για το liquid γιατι ήταν πολύ καλύτερο κι από την Q των καλών εποχών.

Θέλω όμως να πω κι αυτό. Για μένα η αιτία είναι ξεκάθαρα το καρτέλ των παρόχων. Δεν είναι τυχαίο που λίγο μετά την Q που έκανε εμμέσως πλην σαφώς υποχρεωτική την 13€/μήνα ελάχιστη ανανέωση, τώρα κι η vod κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα! Το ότι κάνουν ό,τι θέλουν οι ολιγάρχες στην Ελλάδα δεν είναι κάτι νέο. Άλλωστε το ξέραμε ότι είμαστε αν όχι οι ακριβότεροι στις τηλεπικοινωνίες στην ΕΕ , τουλάχιστον από τους ακριβότερους και σίγουρα οι ακριβότεροι ανά εισόδημα. Το θέμα είναι αν μπορούμε με κάποιον τρόπο να το καταγγείλουμε αυτό , είτε νομικά, είτε σε κάποια υπηρεσία της ΕΕ. Ακόμα και η δικαιολογία του "είμαι ακριβώς αλλά δίνω πολλές παροχές" δεν περνάει , μιας που δεν τις χρειαζόμαστε όλες αυτές τις παροχές. Ποιος θα αγόραζε μια maseratti αντί για datsun για να πάει στο χωράφι του άλλωστε? Δλδ είναι δυνατόν με τέτοιο πληθωρισμό και συρρίκνωση του πραγματικού εισοδήματος να διπλασιάζουν ουσιαστικά τα κόστη οι τηλ. πάροχοι  ?

Άραγε υπάρχει κάτι που θα μπορούσαμε να κάνουμε συλλογικά (μια λέξη ελάχιστα γνωστή στην Ελλάδα μάλλον...) ώστε να σταματήσουμε αυτήν την εις βάρος μας κατηφόρα? Δε ξέρω, απλά αναρωτιέμαι ...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, musictracer said:

Άραγε υπάρχει κάτι που θα μπορούσαμε να κάνουμε συλλογικά (μια λέξη ελάχιστα γνωστή στην Ελλάδα μάλλον...) ώστε να σταματήσουμε αυτήν την εις βάρος μας κατηφόρα? Δε ξέρω, απλά αναρωτιέμαι ...

Πες μου ένα ακόμα πράγμα για το οποίο κάναμε κάτι αντίστοιχο και πέτυχε, και θα κάνουμε και για την κινητή τηλεφωνία.

Καπιταλισμό έχουμε, ελεύθερη αγορά, ο φτωχός φτωχότερος, ο πλούσιος πλουσιότερος κλπ

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

πως βγαζεις αυτο το συμπερασμα;;;

Τόσο καιρό δεν έστειλαν μηνύματα από πακέτα cu,ουτε τα βλέπω φυσικά στην εφαρμογή. Για να άρχισαν να σκάνε ξαφνικά σημαίνει οτι είναι ώρα 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...