Jump to content

Sony Ericsson P990i [old]


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο vs πάντως, στο οποίο χάνει το P990i κατά κράτος, από όλα τα κινητά, είναι ο χρόνος αναμονής για την κυκλοφορία του... :rolleyes: έχασε αρκετούς πελάτες μάλλον λόγω αυτού (είμαι ένας)! Όσο για τα υπόλοιπα... ε ας μην το κάνουμε vs!! ;)

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μας λες μερικους λογους...

 

Κοιταξε, μπορω να σου πω οχι ενα, αλλα παρα πολλους.

Αληθεια, τι σχεση μπορει να εχει το Ν80 με το δυστυχισμενο πληκτρολογιακι του σε θεματα εισαγωγης κειμενου με το Ρ990 που εχει normal πληκτρολογιο(οπως το Ν80) + full qwerty + αναγνωριση γραφης???

Τι να το κανω το μοντεμ οταν παλευω να πλοηγηθω σε μια μικροτερη οθονη με τα πληκτρα(και οχι με γραφιδα)?

Τι να το κανω το wifi οταν με το ζορι το Ν80 βγαζει μια μερα αυτονομια, ενω το Ρ990 που εχει οθονη με μεγαλυτερες ενεργειακες απαιτησεις βγαζει τουλαχιστον τη διπλασια( τεσταρισμενο απο εμενα αυτο)?

Τι να την κανω την 3 ΜΡ καμερα οταν αυτες του Ρ990 με τα 2 ειναι ισαξιες και κατα περιπτωση ανωτερες?

Τι να το κανω το sliding της Νοκια(με το μικρο μεγεθος οπως λες) οταν η φινλανδικη εταιρια δειχνει οτι απλα δεν ξερει/θελει να φτιαξει ενα σοβαρο συρομενο μερος( τραγικες καταστασεις σε συσκευη των 600 ευρω να υπαρχει τζογος 2-3 χιλιοστων).

Τι να το κανω το "smartphone" της Νοκια, οταν συνεχως ταζει αναβαθμισεις απο το σπιτι, αλλα τελικα πως τα φερνει παντα και σε κανει να τρεχει στα Νοκια σοπς για μια αναβαθμισουλα(και μιλαω για επισημες αναβαθμισεις παντα, οχι αυτες που κυκλοφορουν με κινδυνο να καταστραφει το κινητο)?

Ας μην αναφερθω φυσικα σε ηχεια, ακουστικα συσκευων και λειτουργιες οπως αναγνωριση κειμενου απο φωτογραφια κ.λ.π γιατι εκει παλι δεν υπαρχει συγκριση.

Και ας σταματησει επιτελους η Νοκια να βγαζει 700 smartphones το δευτερολεπτο, με διαφορετικες παντα αναλυσεις που εχουν τρελανει τους προγραμματιστες και να γυριζει τελικα και να λεει πως καποιες απο αυτες τελικα θα εγκαταλειφθουν απο την εταιρια(ατοπο λοιπον και το επιχειρημα της πληθωρας προγραμματων, μακροπροθεσμα τα συμβατα προγραμματα/παιχνιδια για τις 2 συσκευες θα ειναι σαφως υπερ του Ρ990)...

Οχι φιλε μου, το Ν80 ειναι ενα πολυ καλο smartphone αλλα απλα ειναι μια κλαση κατω απο το Ρ990, ετσι απλα...

P.S Sorry για το offtopic, ηταν και ο λογος για τον οποιο δεν εκανα αρχικα καμια συγκριση των 2 κινητων, δεν ειχα τετοια διαθεση ουτως ή αλλως.

Και ξεκαθαριζω πως δεν εχω σε καμια περιπτωση σκοπο να μειωσω το Ν80, αλλωστε εγω ειχα πει την πρωτη στιγμη που αυτο κυκλοφορησε πως ειναι το καλυτερο smartphone αυτη τη στιγμη, παρα τις οποιες ελλειψεις του!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο vs πάντως, στο οποίο χάνει το P990i κατά κράτος, από όλα τα κινητά, είναι ο χρόνος αναμονής για την κυκλοφορία του... :rolleyes: έχασε αρκετούς πελάτες μάλλον λόγω αυτού (είμαι ένας)! Όσο για τα υπόλοιπα... ε ας μην το κάνουμε vs!! ;)

 

Από αυτό που έχεις είσαι ικανοποιημένος;

Σε καλύπτει γενικώς;

Με το ένα χέρι πως γίνεται δουλειά ως τηλέφωνο και πως ανακτάς και ψάχνεις επαφές; :confused:

 

--------τέλος απάντησης στον συγκεκριμένο, ακολουθεί γενικό σχόλιο-------

 

Ρε παιδιά, πολύ κόντρα πέφτει εδώ μέσα. Χαλαρώστε. Είναι κανείς από σας μέτοχος σε ΣΕ ή ΝΟΚΙΑ ή δε ξέρω τι άλλο; Θα πάει κανένας να αγοράσει τη χειρότερη συσκευή για λόγους εγωισμού; Όλοι θέλουμε να ξέρουμε τα συν και πλην και καθένας μετά κρίνει σύμφωνα με τις ανάγκες του. Ποιά η σκοπίμότητα της φασαρίας; :worry:

Θες κάμερα, πάρε κάμερα, θες μινι υπολογιστή πάρε το αυτό, θες "σμαρτφοουν" κάνεις την έρευνά σου και το παίρνεις... :cool:

 

Για να τρελαινόμαστε για το Ρ990 εδώ μέσα, πάει να πει ότι έχουμε καταλήξει.

Πως πας ρε παιδάκι μου (απευθύνομαι στον οποιοδήποτε) να με πείσεις ότι δεν μου κάνει; Αφου ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ; :mad:

 

Αν είναι κοντά στην κυκλοφορία του, πρέπει να έχουν ήδη γίνει διάφορα ριβιού... :blink:

 

Εντόπισε κανένας κανένα ριβιού στην (επιτέλους) τελική έκδοση;

 

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ένα πράγμα.Οταν βγει το Ρ990 (είτε είναι Ιούλιος,είτε είναι Αυγουστος,είται είναι Σεπτέμβριος),όλοι αυτοί που τώρα το κατηγορούν και εκθειάζουν τα κινητά που πήγαν και πήραν επειδή δεν μπορούσαν να περιμένουν άλλο,μόλις το δουν από κοντά θα τους τρέχουν τα σάλια και θα τρέχουν σαν τρελοί να πουλήσουν τα κινητά τους για να το πάρουν.

Δεν θέλω να το κάνω εγώ αλλά θα είχε ενδιαφέρον να σημειώσει κάποιος τα nicknames και τα posts αυτών που το κατηγορούν ή που έχουν αγοράσει ήδη κάποιο "ανώτερο" κινητό για να δει αργότερα στο νέο P990 thread τα ίδια nicknames να postάρουν ρωτώντας για κάτι (αφού θα το έχουν αγοράσει) ή εκθειάζοντας τις δυνατότητές του.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι καποιοι εδω μεσα ΟΥΤΕ να ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ξερουν ΟΥΤΕ ξερουν να ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ στον απεναντι τους που εχει καποια γνωμη διαφορετικη απο αυτους!!!

Κριμα πραγματικα, εγω δεν κατηγορησα κανενα. Απλως ειπα μια αποψη, σωστη ή λαθος θα το δουμε... αυτα τα 10 που ειπα ΙΣΧΥΟΥΝ!!!(οποιος το παρει Αυγουστο ή οταν ερθει να συνναντηθουμε να δουμε τι παραπανω κανει επιτελους αυτο το πραμα!!! Καλοπροαιρετα παντα, εγω αν ειναι καλυτερο το Π θα το παραδεχτω, δεν τραβαω κανενα κολλημα ουτε δουλευω για κανεναν)

Το Ν80 η ΝΟΚΙΑ δεν το προμοταρε ως Φωτογραφικη, να ξερουμε τι λεμε πρωτα απο ολα!!

Διαφορετικες αναλυσεις... και? προγραμματιστης εισαι?

Αν διαβαζες ή ασχολιοσουν λιγακι θα εβλεπες οτι η τελευταια εκδοση του S60 εχει scalable UI που σημαινει οτι οι κατασκευαστες προγραμματων το φτιαχνουν σε μια αναλυση και κανει για ολα τα κινητα και ολες τις οθονες!!!

 

Παραδιδω σχετικο λινκ και οταν βγει και το Π σε κανα 2 μηνες θα δουμε το σκορ...

http://3lib.ukonline.co.uk/grid.htm

 

Υ.Γ. Διαβαστε τι εγραψα καποιοι και μετα γραψτε!!! Αλλα λεω εγω και αλλα συμπερασματα βγαζουν μερικοι θερμοκεφαλοι!!!

 

ΕΔΩ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΤΟΣ....

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

ola ta parakatw moy ta esteile o k.

Dimitris Theodorou-ypefthinos epikoinwneias tis S.E.:

Dear Mr. / Mrs. Chagiioannoy,

Thank you for contacting the Sony Ericsson Call Center.

We would like to inform you that, as we mentioned in our previous reply, the Sony Ericsson P990i mobile phone will be available in the Greek market during July, with every precaution.

Moreover, if you wish to be informed further for the specific future product, we suggest you to visit our website at http://www.sonyericsson.com.

Kind regards,

Dimitris Theodorou

Sony Ericsson Call Center

Please contact us again at questions.gr@support.sonyericsson.com if we can be of further assistance and also visit our website at http://www.sonyericsson.com for more information and support on our products.

In addition, register now at www.sonyericsson.com/fun for great content and fantastic Web and WAP services.

Finally, do not hesitate to contact with the Sony Ericsson Call Center at the telephone number 801 11 810 810 or 210 899 19 19 from your mobile phone.

http://gr.f257.mail.yahoo.com/ym/gr/ShowLetter?box=MOBILE_ERIA_HERAKLIO%282810%29.GR&MsgId=1165_39199119_3107_1426_21669_0_699_42991_637393913&bodyPart=2&YY=76179&y5beta=yes&y5beta=yes&order=down&sort=date&pos=0&view=a&head=b&Idx=0

-----Original Message-----

From: chnch_gr@yahoo.gr [mailto:chnch_gr@yahoo.gr]

Sent: Tuesday, June 20, 2006 7:06 PM

To: questions.gr@support.sonyericsson.com

Subject: Phones

Product: A1018s

Opinion: Opinion: hello my name is chagiioannou,chrisovalantis and im'interested for p-990i mobile phone model.

Mr theodoroy,thanks for information,and please,sent me,if this information be truth or not.

I learn this device will be comme, in greek market in august,or end of august.

is this information will be truth,or not truth?

previous thank's,and im'sorry was sent you again,for the same product,but i want to learn for this device,the sony ericsson p-990i

when to go in

the greek market?

again thak you!

chrisovalantis chagiioannoy

Country: GR

First Name: chrisovalantis

Last Name: chagiioannoy

WELL,TA SYMPERASMATA DIKA SAS...!!!;)

THE LEGENT OF ROCK MUSIK IN THE OLL WORLD IS ONE:M E T A L I C A
Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικες αναλυσεις... και? προγραμματιστης εισαι?

Αν διαβαζες ή ασχολιοσουν λιγακι θα εβλεπες οτι η τελευταια εκδοση του S60 εχει scalable UI που σημαινει οτι οι κατασκευαστες προγραμματων το φτιαχνουν σε μια αναλυση και κανει για ολα τα κινητα και ολες τις οθονες!!!

 

Με αυτα που λες εσυ εκτιθεσαι και κανεις αλλος.

Για το εξυπνο σχολιο για διαβασμα/ασχολια απλα θα γελασω, οταν εκανα συγκριτικο Ν80/ Ρ990 εσυ απλα διαβαζες specifications.

Για το περιφημο scalable UI αυτο που ειπα ειναι οτι οι προγραμματιστες πλεον πονοκεφαλιαζουν με το να πρεπει να προσαρμοσουν το λογισμικο σε διαφορετικες αναλυσεις-εστω και αν αυτο ειναι πολυ πιο απλο πλεον η το να πρεπει να παρεχουν διαφορετικη υποστηριξη για καθε συσκευη(π.χ Ε61 που εχει διαφορετικες αναγκες απο Ν80, 91 κ.λ.π), πραγμα που-συνεπικουρουμενο απο το κοστος της ψηφιακης πιστοποιησης- τελικα απωθει πολλους απο αυτους απο το να προχωρησουν στην αναπτυξη του(περα απο τις μεγαλες εταιριες που εχουν την τεχνογνωσια και κυριως την οικονομικη δυνατοτητα).

Αρα εσυ να διαβαζεις προσεκτικα τα γραφομενα των αλλων.

Μου ζητησες λογους για τους οποιους θεωρω οτι το Ρ990 ειναι ανωτερο και στους παρεθεσα. Οπως σεβαστηκα εγω αυτα που ανεφερες(εστω και αν τα μισα ειναι υποκειμενικα η απλα δεν ισχυουν) αυτο οφειλες να κανεις κι εσυ.

Αντ 'αυτου προτιμησες να επιτεθεις και να με κανεις κι εμενα να ποσταρω με τροπο που δε συνηθιζω.

Ας τελειωσει εδω αυτη η κουβεντα λοιπον(και αφου ζητησω συγνωμη για το εντονο υφος μου, θα παρακαλουσα τους συντονιστες να σβησουν ολα τα τελευταια ποστ...)

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι καποιοι εδω μεσα ΟΥΤΕ να ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ξερουν ΟΥΤΕ ξερουν να ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ στον απεναντι τους που εχει καποια γνωμη διαφορετικη απο αυτους!!!

Κριμα πραγματικα, εγω δεν κατηγορησα κανενα. Απλως ειπα μια αποψη, σωστη ή λαθος θα το δουμε... αυτα που ειπα ΙΣΧΥΟΥΝ!!!

Το Ν80 η ΝΟΚΙΑ δεν το προμοταρε ως Φωτογραφικη, να ξερουμε τι λεμε πρωτα απο ολα!!

 

Παραδιδω σχετικο λινκ και οταν βγει και το Π σε κανα 2 μηνες θα δουμε το σκορ...

http://3lib.ukonline.co.uk/grid.htm

 

Υ.Γ. Διαβαστε τι εγραψα καποιοι και μετα γραψτε!!! Αλλα λεω εγω και αλλα συμπερασματα βγαζουν μερικοι θερμοκεφαλοι!!!

 

:) :) :)

 

Φίλε μου,

αν αναφέρεσαι σε μένα, θέλω να ξεκαθαρίσω πως στην κριτική εναντίον των "μαχών" στο φόρουμ, δεν απευθύνομαι σε κανέναν συγκεκριμένα. Είναι γενικά σχόλια και αφορούν περισσότερους από έναν!

Δεν λέω πως το Ρ990 είναι ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΚΙΝΗΤΟ, Η ΚΙΝΗΤΑΡΑ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ και το ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ, αλλά προσπαθώ να ρίξω τους τόνους γιατί κάθε ένας έχει διαμορφωμένη άποψη σε ότι αφορά τα γούστα του.

Με δυο λόγια, λέω ΝΑΙ στην παράθεση σχολίων (δοκίμασες το Ρ990 και βρήκες μπάγκς; Σου φάνηκε δυσλειτουργικό; Είχε κακή απόκριση στην γραφίδα; Ευπρόσδεκτα τα σχόλια και μάλιστα σημαντικά για να διαμορφώσει κάποιος άποψη)

Λέω όμως ΟΧΙ, σε αντιπαραθέσεις σχετικά με το υποκειμενικό κομμάτι που αφορά τα "κινητά".

Ενημέρωσέ με για τις γνώσεις και τις εμπειρίες σου, αλλά μην προσπαθείς να μου πεις ότι το Ρ990 είναι χειρότερο από κάποιο άλλο. Όχι γιατί είμαι κολλήμένος αλλά για άλλους ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ!

ΕΓΩ ας πούμε, θεωρώ για μένα το Ρ990 ιδανική λύση, γιατί:

 

- Εχω το Ρ900 και άρα γνωρίζω το πλαίσιο λειτουργίας του,

την εργονομική του δομή,

την συμπεριφορά του σε εξωτερικούς παράγοντες (υγρασία - ζέστη - ήλιος κτλ)

τις δυνατότητές του και τις προσδοκίες από τον αντικαταστάτη του...

- Μπορώ να διακρίνω τι θα ήθελα να έχει βελτιωθεί και από όσα διαβάζω, πιστεύω ότι θα είναι πράγματι αυτό που επιθυμούσα.

- Γνωρίζω τα μειονεκτήματά του (του Ρ900) και βλέπω πως πολλά από αυτά βελτιώνονται

- Λόγω χειρισμού του Ρ990 - το οποίο κολλάει στις επαγγελματικές μου απαιτήσεις κατά 85% - ξέρω πως το "επόμενο" ξεκινά από το 85 με προοπτική ακόμη και το 100%..

- Θα έχω μικρό διάστημα προσαρμογής

- Θα ξέρω από πριν τρόπους συνδεσιμότητας

- Η κάμερα (και την ίδια με το Ρ900 να είχε το ίδιο κάνει) καλύπτει τις ανάγκες μου...

και πολλοί ακόμη λόγοι που δεν βρίσκω σκόπιμο να αναφέρω (θα φάω βρισίδι γιατί ότι γράφω δεν ενδιαφέρει και πολύ τους υπόλοιπους...)

 

Να είσαι σίγουρος λοιπόν φίλε μου, ότι κανείς στο Φόρουμ δεν έχει ακριβώς τους ίδιους λόγους με μένα ή με οποιονδήποτε άλλο, που προτιμά το Ρ990. Κάθε ένας το θέλει για διαφορετικούς λόγους... ;)

 

Άρα δεν μπορείς να πεις π.χ. "το Ρ990 είναι μ@λ@κία γιατί το ΤΑΔΕ έχει αυτό"...

 

Μάλλον οι περισσότεροι το γνωρίζουν και ήδη το έχουν προσπεράσει... ;)

 

Φυσικά δεν έχω κανένα λόγο να σε λογοκρίνω εγώ. Είσαι ελεύθερος να γράφεις ότι θέλεις, απλά επισήμανα ότι τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις οδηγούν σε "cyber - καυγάδες" και είναι χαζό να φάμε κανένα κλείδωμα, κυρίως γιατί ΟΛΟΙ ΜΑΣ περιμένουμε αγωνιωδώς τους πρώτους που θα το πάρουν να μας γράφουν εντυπώσεις και να επισημαίνουν μπαγκς (αν υπάρχουν) και μειονεκτήματα. :worry:

 

Ιδιαίτερα όσοι από εμάς ΔΕΝ είμαστε προγραμματιστές και σκαμπάζουμε λίγα... Είναι σχολείο εδώ μέσα... :worry:

 

Το φόρουμ, όπου να ναι θα "πάρει φωτιά" από ποστς που είναι πολύ σημαντικά. Να δεις που θα ξεπεράσει τις 180 - 200 σελίδες...

 

Σόρυ αν σας κούρασα ... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Παρατηρησα οτι καποιοι εδω μεσα ΟΥΤΕ να ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ξερουν ΟΥΤΕ ξερουν να ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ στον απεναντι τους που εχει καποια γνωμη διαφορετικη απο αυτους!!!

Κριμα πραγματικα, εγω δεν κατηγορησα κανενα. Απλως ειπα μια αποψη, σωστη ή λαθος θα το δουμε... αυτα τα 10 που ειπα ΙΣΧΥΟΥΝ!!!(οποιος το παρει Αυγουστο ή οταν ερθει να συνναντηθουμε να δουμε τι παραπανω κανει επιτελους αυτο το πραμα!!! Καλοπροαιρετα παντα, εγω αν ειναι καλυτερο το Π θα το παραδεχτω, δεν τραβαω κανενα κολλημα ουτε δουλευω για κανεναν)

Το Ν80 η ΝΟΚΙΑ δεν το προμοταρε ως Φωτογραφικη, να ξερουμε τι λεμε πρωτα απο ολα!!

Διαφορετικες αναλυσεις... και? προγραμματιστης εισαι?

Αν διαβαζες ή ασχολιοσουν λιγακι θα εβλεπες οτι η τελευταια εκδοση του S60 εχει scalable UI που σημαινει οτι οι κατασκευαστες προγραμματων το φτιαχνουν σε μια αναλυση και κανει για ολα τα κινητα και ολες τις οθονες!!!

 

Παραδιδω σχετικο λινκ και οταν βγει και το Π σε κανα 2 μηνες θα δουμε το σκορ...

http://3lib.ukonline.co.uk/grid.htm

 

Υ.Γ. Διαβαστε τι εγραψα καποιοι και μετα γραψτε!!! Αλλα λεω εγω και αλλα συμπερασματα βγαζουν μερικοι θερμοκεφαλοι!!!

 

ΕΔΩ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΤΟΣ....

παλι καλα που το καταλαβες οτι εισαι ΕΚΤΟΣ εδω μιλανε τα παιδια για το 990 και μπηκες να τους πεις 10 λογους που θα παρει ο επαγγελματιας το νοκια:lol: οπως πχ οτι ολη μερα θα παιζει με την καμερα σαν 16χρονο κοριτσακι,η θα βαζει-βγαζει εφαρμογες,οπως πχ την τρομερη εφαρμογη που κυκλοφορει για τα νοκια αυτη που διωχνει τα .....κουνουπια!!!αυτα θα κανει ο επαγγελματιας μια και δεν εχει αλλη δουλεια να κανει!!!ε να του περασει και η ωρα του ανθρωπου
Link to comment
Share on other sites

Ένα καταλαβαίνω εγω....

 

 

Ο Ιούνιος ειναι εκτός....ο Σεπτέμβριος επίσης...

 

Μεσα στον Ιούλιο - Αυγουστο βλεπω τη δουλεία...

Και επειδή καμία εμπορική κίνηση δεν γίνεται μέσα στον Αύγουστο....μεχρί τα μέσα Ιουλίου θα δούμε τα πρώτα κομματια και στην Ελλάδα....

 

ΛΕΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ????:shifty: :shifty: :shifty:

 

http://img209.imageshack.us/img209/8960/newgh13tp.jpg

Link to comment
Share on other sites

to thema den einai pio einai kalutero h xeirotero,to thema einai pos to leitourgiko einai auto pou metraei sthn telikh.Otan eixa parei to motorola a920 to theorousa koryfh,kinhtara,ktl ktl otan omos arxiza na blepo diarkos gia elipseis poles efarmogon kai games kai eblepa pos me ena siemens sx1 mporouses na kaneis ta TRIPLASIA pramata apo auta pou ekanes me thn UIQ tote den arxisa na to theoro pleon thn kinhtara pda pou phra kai perenthesh auto paei kai sto p900 anexarthta apo to megethos tou a920 kai thn autonomia, tou to anafero os alh mia UIQ suskeuh.Anyway den leo pos to p990 den tha nai poly kalo,alla mexri na doume ti gkama efarmogon tha bgoun gia auto to kinhto tote mh krinoume toso eukola opos XANAEIPA se alo post,giati auth ti stigmh ta series 60kai ta ppc einai auta pou prohgountai auth th stigmh.Kai to n80 epidi den exei touch screen kai tetia kinhta series 60 auto den shmainei oti den einai kai epagkelmatika.Gia tou logou to alhthes pos exoun ena leitourgiko kai mporeis na kaneis ta panta.Asxeta an h touch screen einai teleia.Kai go thelo na xtyphso ena p990 sto melon alla den tha arxiso na sukrino dunatothtes leitourgikou otan den tis exoume dei akoma se sukrish me alla leitourgika.Kai exalou legetai pos kai ta series 60 kinhta tha bgoun se touch screen ekei na deite ti exei na ginei:rolleyes: kai alh mia parenthesh h touch screen den einai panta bolikh gia olous idios otan pas se club :lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

EΠΙΤΕΛΟΥΣ!!:up: :yahoo:

Το whitepaper του Ρ990 βγήκε!!!

 

http://developer.sonyericsson.com/getDocument.do?docId=85104

 

 

PS.:Σταματήστε επιτέλους την αντιπαραθεση εδω μέσα ....πάτε στα vs και πειτε οτι θέλετε......εδω μέσα μιλάμε ΜΟΝΟ για Ρ990....!!Μήπως έρχεται η ώρα να βγει....και ενοχλει.......???:cool: :shifty: ;)

 

Kαι μια χθεσινή φωτογραφία από Communic Asia 2006 :)

http://i51.photobucket.com/albums/f384/happycafe010/se/78ef803e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 40 σελίδες διαβάζω ποστς αγωνίας για το πότε θα βγει... σαν deja vu στου θρεντ στο sx1 μου κάνει...

Κουλ βρε... θα βγει... όταν θα βγει, και όταν βγει θα μπορούμε να το πάρουμε... Πωπωπω, με αγχώνετε, νομίζω ότι περιμένω βαθμούς πανελληνίων...

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

EΠΙΤΕΛΟΥΣ!!:up: :yahoo:

Το whitepaper του Ρ990 βγήκε!!!

 

http://developer.sonyericsson.com/getDocument.do?docId=85104

 

 

PS.:Σταματήστε επιτέλους την αντιπαραθεση εδω μέσα ....πάτε στα vs και πειτε οτι θέλετε......εδω μέσα μιλάμε ΜΟΝΟ για Ρ990....!!Μήπως έρχεται η ώρα να βγει....και ενοχλει.......???:cool: :shifty: ;)

 

Kαι μια χθεσινή φωτογραφία από Communic Asia 2006 :)

http://i51.photobucket.com/albums/f384/happycafe010/se/78ef803e.jpg

re sealover , mpas kai to xeis kai mas douleueis olous edo mesa??:rolleyes: :rolleyes: :lol: teties photo pou tis briskeis.Anyway oraio to wallpaper omos
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κυκλοφορία του whitepaper του p990 μας οδηγεί στο συμπέρασμα ότι το κινητό θα κυκλοφορήσει 18/7/06 όπως ανάφεραν μερικά μεγάλα και αξιόπιστα sites.
Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονω να δω σε λειτουργιες οθονης αν μπορει να συγκριθει με αλλα κινητα οπως πχ το Ν80 και ορισμενα αλλα. Νομιζω οτι η οθονη παιζει μεγαλο ρολο τοσο για την ποιοτητα της οσο και για τη ειτουργια πολυμεσων...
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτα που μου εκαναν εντυπωση απο το white paper ειναι τα εξης:

1)υποστηριξη USB 2.0 (γιατι ολοι ελεγαν οτι δεν θα ειναι 2.0, και μαλιστα καποιοι ειχαν και επιχειρηματα γιατι δεν χρειαζεται το 2.0 σε κινητο)

2)PowerPoint EDITOR (της πλακας θα ειναι, αλλα ειναι EDITOR)

3)Memory Stick PRO Duo™, up to 8 GB size supported (εγω ειχα μεινει στα 4GB...)

4)Δεν ειδα στα χαρακτηριστικα του ραδιοφωνου την ηχογραφηση απο αυτο (αυτο μαλλον θα ειναι αποκλειστικοτητα των WalkMan)

 

Τα υπολοιπα λιγο πολυ γνωστα. Αντε να βγει το κινητακι επιτελους... και να μην ειναι πολυ τσουχτερο..για την τσεπη...

Link to comment
Share on other sites

ti efarmogh gia uxogafhsh apo radiofno kamia efarmpgh gia na to xoume san thlexiristirio tha bgei????????eisai sto spiti ths kopelas sou kai alazeis me to p990 ta kanalia:lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...