Jump to content

Sony Ericsson P990i [old]


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1.να ρωτησω κατι ξερουμε αν θα εχει ελληνικη αναγνωριση γραφης?

2.επειδη δεν εχει ποτε Ρ(μονο series 60)υπαρχει πληθωρα εφαρμογων και παιχνιδιων

οπως στα νοκια?

3.σε τη αναλυση τραβαει βιντεο?

1.Ναι

2.Εχει αρκετα,αλλα θα πρεπει να περιμενεις να κυκλοφορησουν οι updated editions,γιατι απο τα ηδη υπαρχοντα προγραμματα δεν θα λειτουργει ουτε ενα(οπως αλλωστε και σε ολες τις συσκευες που εχουν symbian 9.1)

3.Δεν γνωριζω,ελπιζω η SE να ξεφυγει απο τα 177Χ144.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν αξίζει ο κατοχος του p910 να σκασει τοσα χρηματα για να παρει το 990.....

Ο επεξεργαστης φαινεται οχι και τοσο καλος....

Το πληκτρολογιο το γνωστο αβολο πληκτρολογιο...

Επειδη δεν φαινεται καλα απο τις φωτος , θυσιαζεται μερος της οθονης για το πληκτρολογιο;ή αποσπάται και αυτό;

Link to comment
Share on other sites

ναι,οκ

κοίτα να δεις όμως.

η SE βάζει 64άρα καρτούλα στο κ750 και 512 στο w800i!!!

άρα στο p990i περιμένεις κάτι ανάμεσα σε 128-1gb

to w800 einai walkman phone opote xreiazetai arketi mnimi. alloste, min 3exnas pws 140mb einai arketa :)

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν αξίζει ο κατοχος του p910 να σκασει τοσα χρηματα για να παρει το 990.....

Ο επεξεργαστης φαινεται οχι και τοσο καλος....

Το πληκτρολογιο το γνωστο αβολο πληκτρολογιο...

Επειδη δεν φαινεται καλα απο τις φωτος , θυσιαζεται μερος της οθονης για το πληκτρολογιο;ή αποσπάται και αυτό;

Νομίζω κάνεις κάποιο λάθος.

Εδώ μιλάμε για νέο λειτουργικό και η αλλαγή είναι σοβαρή.

Άλλαξε το interface, άλλαξε ο χειρισμός, αλλάξανε πολλά...

Όσο για τον επεξεργαστή, μάλλον τον αδικείς.

Το querty δεν αποσπάται.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο, ο συγγνωμη η ΚΙΝΗΤΑΡΑ αυτη θα εχει φλας.σαν να εχω δει απο τις φοτο κατι που μοιαζει αλλα δεν εχω διαβασει τιποτα
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και βέβαια έχει φλας. Υπάρχει και κάτι που δεν έχει εδώ που τα λέμε;

Τι εργαλείο Θεέ μου...

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Οσοι θιγετε το θεμα της μνημης... ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ. Δεν ειναι PC. Εδω ακομα και τα PPC που ειναι ποιο βαρια σε απαιτησεις και λοιπα, εχουν 64ΜΒ ram και τα οποια φτανουν και περισσευουν για να βαλεις και να λειτουργησεις αρκετες εφαρμογες και εδω σε ενα Symbian δεν σας φτανουν??? Επιτελους, γινετε λογικοι και ρεαλιστικοι στις απαιτησεις σας.

 

Καλοπροαιρετα μιλαμε παντα...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο κινητό. Διαβάζωντας τα σχόλια ορισμένων, δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο μας ζάλισαν με την μνήμη. Τι να την κάνουν; Κινητό ειναι. Για σινεμά ας πάμε με την κοπελιά τους σε πραγματικό κινηματογράφο. Εγω εχω μια 512 mb στο Κ750 μου και εδω και 2 -3 μήνες που το έχω, τα 400 περίπου mb ειναι free.
Link to comment
Share on other sites

Pedia nai os tora tha prepi na ehete mathi gia to episimo SE P990, pantou iparhoun previews alla sta Agglika etsi ego piga metafrasa alla ke diamorfopiisa kai pira stihia apo tins slashpone.com.

Sto pio kato link tha dite to plires elliniko preview alla kai para ma para polles foto tou:

http://tilefono.com/go/modules/news/article.php?storyid=215

Link to comment
Share on other sites

Να το νέο μου κινητό....

(πουλαω το κινητο μου ήδη...)

 

P990 σου έρχομαιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ άλλο με το P900 -2 χρόνια το έχω- Φέρτε το P990 ΤΩΩΩΩΩΡΑΑΑ

 

Μην ακούω γκρίνιες και κακομοιριές για τη μνήμη, όποιος έχει πρόβλημα πάει και αγοράζει. Το μόνο που με χαλάει είναι το qwerty πληκτρολόγιο αλλά θα το συνηθίσουμε. ελπίζω να μη μας γκαστρώσει μέχρι να το βγάλει.....

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ άλλο με το P900 -2 χρόνια το έχω- Φέρτε το P990 ΤΩΩΩΩΩΡΑΑΑ

αμ μπράβο!το καημένο αντέχει ακόμη παρά τα όσα τραβάει καθημερινός:p

 

όσο για την μνήμη ρε παιδιά,εντάξει δεν γκρινιάζω!!

απλά με αύξησαν τα πάντα εκτός από το msduo!

 

εξάλλου το κινητό είναι πραγματικά πλήρες,αλλά πρέπει να βρούμε κάτι να...γκρινιάζουμε!!:D:X

 

 

(οφ τοπικ:άκουσα καλά για σειρά Ν;;; :lol::grin::tease: )

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι το κινητο,εκτος απο 2 πραγματα που προσωπικα δε μου αρεσαν:το πληκτρολογιο(αληθεια,βγαινει για να μεγαλωσει η οθονη?)& η πολυ εντονη θεση της καμερας(δε νομιζω το συγκεκριμενο τηλεφωνο να απευθυνεται σ'οσους τρελαινονται με τα megapixels στα κινητα :rolleyes: ).Κατα τα αλλα,πολυ καλη η επιλογη να επιστρεψουν στα κουμπια του Ρ900,γιατι εκεινα του Ρ910 ηταν πολυ πλαστικα & αμορφα.Αν η τιμη του ειναι γυρω στα 600 ευρω,θα κανει σιγουρα τρελες πωλησεις...
Link to comment
Share on other sites

(οφ τοπικ:άκουσα καλά για σειρά Ν;;; :lol::grin::tease: )

 

Μεταξύ μας Βασίλη, το N91 σε στεγνά χαρακτηριστικά του ρίχνει... :whistle:

Αλλά ας μην το κάνουμε vs, υπάρχουν και οι διαξιφισμοί:)

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θιγετε το θεμα της μνημης... ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ. Δεν ειναι PC. Εδω ακομα και τα PPC που ειναι ποιο βαρια σε απαιτησεις και λοιπα, εχουν 64ΜΒ ram και τα οποια φτανουν και περισσευουν για να βαλεις και να λειτουργησεις αρκετες εφαρμογες και εδω σε ενα Symbian δεν σας φτανουν??? Επιτελους, γινετε λογικοι και ρεαλιστικοι στις απαιτησεις σας.

 

Καλοπροαιρετα μιλαμε παντα...

 

Φίλε Aiphaleader μάλλον δεν έχεις μάθει μερικούς εδώ μέσα!! Κάποια παιδάκια εδώ μέσα πάντα μα πάντα βρίσκουν κάτι για να γκρινιάξουν!!

 

Επιτέλους έκανε την επίσημη εμφάνιση του γιατί είχαμε τρελαθεί και μπερδευτεί να ακούμε διάφορα σενάρια για τι θα έχει τι δεν θα έχει και γενικώς του καθενός το μακρύ και το κοντό!!

Πολύ καλά τεχνικά χαρακτηριστικά!!

Απο εμφάνιση πάντως δεν με τρέλανε αν και σε αυτό το κινητό η εμφάνιση δεν είναι το πρωτεύων!!

Πρός το παρόν με το Ρ910 έχουμε μια καταπληκτική σχέση μέχρι να κυκλοφορήσει και επίσημα η Ερμιόνη που ίσως ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να με κάνει να ερωτευτώ ξανά!!

 

Μ'αρέσει!!

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει και το τελικό "ς" θα είναι τελειο!! :p

Noμίζω το τελικο "ς" υπήρχε στο virtual kyboard ή κάνω λάθος;:worry:

 

Όσο για τη σειρά Ν, ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Το Ν91 ρίχνει σε αρκετά σημεία το 990, όπως σε άλλα υπερέχει το 990.

Άλλωστε για εμένα δεν υπάρχει σύγκριση γιατί είναι πολύ διαφορετικές συσκευές, άσχετα αν έουν παρόμοια specs.

 

Πάντως, όπως έχει αναφερθεί, η Nokia κάτι ετοιμάζει...

Link to comment
Share on other sites

Καλή προσπάθεια, αλλά πολύ φωτογραφία έριξες και φόρτωσε πολύ.
nai to xero, sto homepage, vlepis mono ligo kimeno ke sto telos grafi poles fotografies oste na xeroun i hristes oti gia tous 56k i 256k tha argisi...
Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως, όπως έχει αναφερθεί, η Nokia κάτι ετοιμάζει...

 

Στην κατηγορια e-brick σχεδιαζει... πολυ μεγαλυτερη κατηγορια του 990 (σε μεγεθος παντα :lol: ) Η P series στην κατηγορια της, ηταν ειναι και θα ειναι αξεπεραστη...

 

Παντως οφειλω να ομολογησω πως μου την εσπασε που φαγανε μερος της οθονης με το QWERTY... τελος παντων, κανεις δεν ειναι τελειος... :O

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορια e-brick σχεδιαζει... πολυ μεγαλυτερη κατηγορια του 990 (σε μεγεθος παντα :lol: ) Η P series στην κατηγορια της, ηταν ειναι και θα ειναι αξεπεραστη...

 

Παντως οφειλω να ομολογησω πως μου την εσπασε που φαγανε μερος της οθονης με το QWERTY... τελος παντων, κανεις δεν ειναι τελειος... :O

σ'αυτο το θεμα θα συμφωνησω.το πληκτρολογιο χαλαει την εικονα του κινητου αλλα και παλι καλο ειναι.αλλα απο οσο ξερω αφου ειναι μικροτερη οθονη τα pixel α ειναι πιο <<κοντα>> με αποτελεσμα καλυτερη αναλυση.

κατα τη γνωμη μου ομως με τα χαρακτηριστικα που εχει οι περισσοτεροι απο εμας(και εγω μαζι) ξεχναμε την εμφανιση

ειναι ομως και ωραιο ετσι μην το βγαλουμε κακασχημο.γουστα ειναι ομως.

το θεμα ειναι να το συνηθεις και στη χρηση και σε ολα γενικα.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

σ'αυτο το θεμα θα συμφωνησω.το πληκτρολογιο χαλαει την εικονα του κινητου αλλα και παλι καλο ειναι.αλλα απο οσο ξερω αφου ειναι μικροτερη οθονη τα pixel α ειναι πιο <<κοντα>> με αποτελεσμα καλυτερη αναλυση.

κατα τη γνωμη μου ομως με τα χαρακτηριστικα που εχει οι περισσοτεροι απο εμας(και εγω μαζι) ξεχναμε την εμφανιση

ειναι ομως και ωραιο ετσι μην το βγαλουμε κακασχημο.γουστα ειναι ομως.

το θεμα ειναι να το συνηθεις και στη χρηση και σε ολα γενικα.

 

Αν δεν το έχετε προσέξει, η οθόνη του Ρ990 αρχίζει ποιο ψηλά από αυτήν των Ρ900/Ρ910 παρόλο που υπάρχει και η βιντεοκάμερα. Επίσης το Ρ990 έχει ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ μηχανισμό στο άνοιγμα του πληκτρολογίου, οπότε κέρδισαν πολύτιμο χώρο και εκεί. Οπότε στην ουσία το ύψος της οθόνης σε σχέση με αυτό των Ρ900/Ρ910 έχει μειωθεί ΜΟΝΟ μισό εκατοστό περίπου. Φαίνεται λίγο παραπάνω επειδή η οθόνη του Ρ990 είναι και ποιο ΠΛΑΤΙΑ, γι'αυτό και έχουμε την πολύ καλή αναλογία 320x240 αντί 320x208.

Με λίγα λόγια η Sony Ericsson κατάφερε να έχει ΜΕΓΑΛΗ οθόνη στο Ρ990. Απλά πολλοί μισοκλαίνε χωρίς να κοιτάξουν την ουσία και το πως έγινε η αλλαγή. Όλοι κόλησαν και είπαν....ΑΑΑΑ πληκτρολόγια κάτω από την οθόνη; Άαααρα μικρότερη οθόνη. Θα περιμένουμε φωτογραφίες των Ρ990 δίπλα στο Ρ910 για να πάθετε πλάκα και να καταλάβετε πόσο λάθος κάνετε. Εϊναι καθαρά θέμα οφθαλμοπάτης των Ρ900/Ρ910 ότι έχουν μεγαλύτερη οθόνη. Έχουν το ασημή πλαίσιο στα άκρα, και το σκούρο μπλε πλαστικό γύρω από την οθόνη, γι'αυτό και φαίνεται μεγάλη. Ειδικά στο πάνω μέρος εκεί που υπάρχει το λογότυπο της εταιρείας, δείτε πόσο χαμηλά ξεκινάει η οθόνη, αλλά δεν φαίνεται τόσο πολύ επειδή κάνει περίεργες καμπύλες το πάνω μέρος των Ρ900/Ρ910. Έτσι όλοι κλαίγανε με το Κ750 και χτυπιόντουσαν οτι το Κ750 έχει πολύ μικρότερη οθόνη από το Κ700!!!! Το ίδιο επαναλαμβάνεται και εδω, δυστυχώς! Μιλάτε μιλάτε χωρίς να το αναλύσετε. :down:

Η Sony Ericsson πραγματικά έσκισε σε αυτό το σχεδιασμό και κατάφερε να χωρέσει μεγάλη οθόνη και μεγαλύτερο πληκτρολόγιο από του Ρ910. Τι άλλο να ζητήσουμε;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...