Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως,εγώ το φορτίζω με τον original ταχυφορτιστη ,έχοντας ανοιχτή μια εφαρμογή ip κάμερας και στην πλάτη του κινητού ψήνεις άνετα πανσετα...Στο s10lite δεν είχε συμβεί σχεδόν ποτέ αυτό...

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

😃Ταχυφορτιση με ανοιχτη καμερα και ψιλο-ζεστη φανταζομαι ε δεν ειναι χειμωνας  θα ζεσταινεται αρκετα....

Link to comment
Share on other sites

Το S21Fe λογικα εχει ταχυτερη φορτιση. Οσο πιο γρηγορη η φορτιση τοσο πιο καλα την ψηνεις τη μπριζολα 🤣

Link to comment
Share on other sites

Ε προφανως ο ανθρωπος το θελει για την κατασταση που αναφερει καλα εδω που τα λεμε επρεπε να παρει το παρακατω κινητο  να σωθει  :😂

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, rapsodos1979_ said:

Πάντως,εγώ το φορτίζω με τον original ταχυφορτιστη ,έχοντας ανοιχτή μια εφαρμογή ip κάμερας και στην πλάτη του κινητού ψήνεις άνετα πανσετα...Στο s10lite δεν είχε συμβεί σχεδόν ποτέ αυτό...

Περισσοτερα watt φόρτισης, δυνατότερος επεξεργαστής και μεγαλύτερος φωτογραφικός αισθητήρας ειναι αυτά που οδήγησαν στις υψηλότερες θερμοκρασίες σε σχέση με το προηγούμενο σου κινητό 😉 

Link to comment
Share on other sites

@Antretng

Κάτοχος από εχθές να επιβεβαιώσω τα γραφόμενα του Αντρέα από προηγούμενα ποστ. Για μένα είναι η ιδανική συσκευή με εξαιρετικό κράτημα στο χέρι και στο μοναδικό σημείο που θα διαφωνήσω είναι ότι πραγματικά πρόκειται για σημαντική αναβάθμιση σε οθόνη κάτι που δεν το περίμενα να δω τόση διαφορά. Επίσης κάτι πολύ σημαντικό για μένα η πιο αραιή διάταξη των πλήκτρων του πληκτρολογίου ελαχιστοποιώντας τα λάθη κάτι που συνέβαινε συχνά στο πιο "στενό" πληκτρολόγιο του s20 Fe. Πανέμορφο το χρώμα του γραφίτη. Όσον αφορά την μπαταρία έδειξε εξαρχής την μειωμένη απόδοσή της σχετικά με το προηγούμενο μοντέλο, είναι μέχρι στιγμής από τα γνωστά μειονεκτήματα της συσκευής. Από την άλλη επιβεβαιώνω ότι το κινητό είναι πολύ πιο σμουθ σε όλα του! Σε ευχαριστώ πολύ Σάμμυ με ένα μικρό ποσό χρημάτων πήρα πολλές σημαντικές αναβαθμίσεις για τα δικά μου θέλω...1 το κυριότερο πιο φωτεινή όλο ζωντάνια οθόνη. 2 ακόμη πιο ελαφρύ και μαζεμένο κινητό ξεφεύγοντας από την αίσθηση τηλεχειριστήριου και σοκοφρετας του προηγούμενου μοντέλου. Αν φτιάξει και η μπαταρία με την πάροδο του χρόνου και μέσω αναβαθμίσεων νομίζω πως το ποθητό s22+ θα μείνει εκτός βλέψεων μου μιας και τούτο δείχνει να με υπέρ καλύπτει... αυτά προς το παρόν, ούτε μέρα ολόκληρη δεν το έχω και με ενθουσίασε- εντυπωσίασε.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, konakis said:

στο μοναδικό σημείο που θα διαφωνήσω είναι ότι πραγματικά πρόκειται για σημαντική αναβάθμιση σε οθόνη κάτι που δεν το περίμενα να δω τόση διαφορά

Για την οθόνη νομίζω το έγραψα αρκετές φορές ότι ειναι εξαιρετική. Συγκεκριμένα έγραφα ότι σε σχέση με το s20 fe έχει ανώτερη οθόνη, πιο smooth χρήση και λίγο καλύτερη κάμερα (στα σημεία). Οπότε ούτε εκεί διαφωνούμε.

Αυτό που ειπα μόνο ήταν οτι δεν ξέρω αν ως σύνολο αξίζει να μπεις στη διαδικασία της αλλαγής. Διαφορετικά, αν δεν είχες κανένα από τα δύο, ασυζητητί καλύτερη επιλογή το 21 (εφόσον δεν σε νοιάζει sd και gcam).

Μπαταρία θα καταλάβεις μετά από κανα δυό βδομάδες. Θα είναι σημαντική η διαφορά. 

Καλορίζικο!!! 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το έθεσα κάπως λάθος έχεις δίκιο, ήθελα να τονίσω ότι η διαφορά είναι τόσο μεγάλη που αυτό και μόνο κερδίζει με την μία τον χρήστη, νιώθεις ότι πιάνεις κινητό με οθόνη flagship κάτι στο οποίο δεν ίσχυε στο s20 fe. Έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά και στις τιμές που παίζει τώρα με την προωθητική συν μπόνους ( όσοι μπορούν και έχουν) βάζει πραγματική ταφόπλακα στις πωλήσεις του s22 αλλά και του s22+ θεωρώ κατά την άποψη μου...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, konakis said:

Το έθεσα κάπως λάθος έχεις δίκιο, ήθελα να τονίσω ότι η διαφορά είναι τόσο μεγάλη που αυτό και μόνο κερδίζει με την μία τον χρήστη, νιώθεις ότι πιάνεις κινητό με οθόνη flagship κάτι στο οποίο δεν ίσχυε στο s20 fe. Έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά και στις τιμές που παίζει τώρα με την προωθητική συν μπόνους ( όσοι μπορούν και έχουν) βάζει πραγματική ταφόπλακα στις πωλήσεις του s22 αλλά και του s22+ θεωρώ κατά την άποψη μου...

Αυτό ισχύει. Νομιζω ειχα γράψει πως αν το δεις σβηστο, σου φαινεται mid range. Με το που ανάψεις όμως την οθόνη αλλάζει εντελώς η εικόνα σου. Ξεκάθαρα high end οθόνη (αν και 1080p βέβαια). 

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ένα flickering στο πάνω μέρος της οθόνης, σε κάποια video  stories του Instagram! Έσβησα εφαρμογή την ξανακατέβασα, αλλά παραμένει..Περίπου στο ύψος της γραμμής που είναι στο πάνω μέρος κ δείχνει τον αριθμό των stories..Εμφανίζεται κι ένα ανεπαίσθητο κυκλάκι,σαν να πάει να φορτώσει το βίντεο..Σα να κολλάει..Και με 5g  και με wifi! Θέμα της εφαρμογής μάλλον, ε;

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, rapsodos1979_ said:

Παρατηρώ ένα flickering στο πάνω μέρος της οθόνης, σε κάποια video  stories του Instagram! Έσβησα εφαρμογή την ξανακατέβασα, αλλά παραμένει..Περίπου στο ύψος της γραμμής που είναι στο πάνω μέρος κ δείχνει τον αριθμό των stories..Εμφανίζεται κι ένα ανεπαίσθητο κυκλάκι,σαν να πάει να φορτώσει το βίντεο..Σα να κολλάει..Και με 5g  και με wifi! Θέμα της εφαρμογής μάλλον, ε;

Μην ανησυχεις το κυκλακι θα εμφανιστει εαν την συγκεκριμενη στιγμη υπαρχει απωλεια σηματος δικτυου η wifi η ενα βιντεο ειναι υψηλης αναλυσης κτλ.μη σε ξανατρομαξει αν δεις κυκλακι.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, s_wind said:

Μην ανησυχεις το κυκλακι θα εμφανιστει εαν την συγκεκριμενη στιγμη υπαρχει απωλεια σηματος δικτυου η wifi η ενα βιντεο ειναι υψηλης αναλυσης κτλ.μη σε ξανατρομαξει αν δεις κυκλακι.

Το κάνει συνεχώς, ενώ είμαι με φουλ σήμα..Και κάποια σπασίματα στην εικόνα ακριβώς στο πάνω μέρος...Κατέβασα την beta έκδοση κ τα σπασίματα περιοριστηκαν..Το κυκλάκι όμως εμφανίζεται..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, rapsodos1979_ said:

Το κάνει συνεχώς, ενώ είμαι με φουλ σήμα..Και κάποια σπασίματα στην εικόνα ακριβώς στο πάνω μέρος...Κατέβασα την beta έκδοση κ τα σπασίματα περιοριστηκαν..Το κυκλάκι όμως εμφανίζεται..

Δες και youtube βαλε αναλυση 1080p για κοιτα εκει κανει ?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, rapsodos1979_ said:

Το κάνει συνεχώς, ενώ είμαι με φουλ σήμα..Και κάποια σπασίματα στην εικόνα ακριβώς στο πάνω μέρος...Κατέβασα την beta έκδοση κ τα σπασίματα περιοριστηκαν..Το κυκλάκι όμως εμφανίζεται..

Δες αν με screem record φαίνεται το θεμα σε άλλη οθόνη (πχ pc). Αν το βλέπεις και στο pc, τότε ειναι η εφαρμογή. Αν δεν το κάνει, τότε μπορεί να ειναι και η οθόνη.

Επίσης, αν εχεις δευτερη εφαρμογη, τράβα λιγο το πρόβλημα να το δουμε. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, s_wind said:

Δες και youtube βαλε αναλυση 1080p για κοιτα εκει κανει ?

Όχι...Κομπλέ στο youtube

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Antretng said:

Δες αν με screem record φαίνεται το θεμα σε άλλη οθόνη (πχ pc). Αν το βλέπεις και στο pc, τότε ειναι η εφαρμογή. Αν δεν το κάνει, τότε μπορεί να ειναι και η οθόνη.

Επίσης, αν εχεις δευτερη εφαρμογη, τράβα λιγο το πρόβλημα να το δουμε. 

Ναι..Φαίνεται κι αλλού..Επίσης,έκανα διαχωρισμό οθόνης κι έβαλα πάνω chrome κ κάτω  instagram  και το κάνει..Προφανώς,δεν φορτώνονται καλά τα βίντεο.. Άρα  1000% φταίει  το χαζό app!

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ανοίχτηκε και έφερε out of the box το one Ui 4.1. Της πέρασα τώρα πριν λίγο και το τελευταίο update με patches Απριλίου. Έτσι παρουσιάστηκε- λανσαρίστηκε με android 12; 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Σκεφτομαι την αγορα του συκεκριμένου κινητού. Είμαι ανάμεσα σε αυτο, το Poco F3 κ το 52s. Κατα τη γνώμη σας αξίζει τη διαφορά των 200+ ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ThatGreekGuy said:

Καλησπέρα σε όλους! Σκεφτομαι την αγορα του συκεκριμένου κινητού. Είμαι ανάμεσα σε αυτο, το Poco F3 κ το 52s. Κατα τη γνώμη σας αξίζει τη διαφορά των 200+ ευρώ;

Αν το A52s σε καλύπτει με αυτά που προσφέρει, μπορείς να πάς σε αυτό να γλυτώσεις αρκετά χρήματα.

Αν θές το κάτι παραπάνω και δεν σε πειράζει να δώσεις τα επιπλέον χρήματα, πας στο S21FE.

Link to comment
Share on other sites

μια απορία που μου δημιουργεί πρόβλημα στη δουλειά. 

με το galaxy s8 που είχα μέχρι πριν λίγο καιρό, μόλις τραβούσα μια φωτογραφία, φόρτωνε αμέσως στο one drive.

τώρα με το s21fe κάνει από αρκετές ώρες μέχρι και την επόμενη μέρα.

υπάρχει κάποια λύση;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα…

Είμαι αναμεσά στο S21 FE 8/256 στα 507 ευρώ και στο S21+ 8/256  στα 505 ευρώ.

Τι μου προτείνετε όσοι έχετε δει και τα δυο…;;;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bromiaris said:

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα…

Είμαι αναμεσά στο S21 FE 8/256 στα 507 ευρώ και στο S21+ 8/256  στα 505 ευρώ.

Τι μου προτείνετε όσοι έχετε δει και τα δυο…;;;

Πάρε το s21+,να τα  κάνουμε τράμπα..Η 6.4" οθόνη δεν είναι για πρεσβύωπες 😂😂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...