Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, ilka71 said:

το S23 fe είτε με exynos 2200 η snap Gen 1 ΘΑ εχει την ίδια σβελταδα με τον 888; και επίσης θα ζεσταίνεται λιγότερο και με καλύτερη μπαταρία από το δικό μας ή μπα;

Κρίνοντας από τις αρνητικές εμπειρίες κατόχων της σειράς s22 μάλλον μπα. Το θέμα είναι σε τι τιμή θα βγει και πόσο θα κοστίζει το s22plus τότε.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Κρίνοντας από τις αρνητικές εμπειρίες κατόχων της σειράς s22 μάλλον μπα. Το θέμα είναι σε τι τιμή θα βγει και πόσο θα κοστίζει το s22plus τότε.
τουλάχιστον να μην καίει! όπως το δικό μας
Link to comment
Share on other sites

Κανόνι πάει η συσκευή τώρα ειδικά που πιάσανε και οι δροσιές...μέχρι τέλους που λένε και οι γαύροι 😁

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια δυστηχως σημερα ανακαλυψα οτι σιγα σιγα ξεκολαει το πλαστικο καπακι απο τα πλαγια της συσκευης αυτα ειναι...λιγο η ζεστη λιγο το pubg λιγο το 5g γενικα να δουμε

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, MAFAdo said:

Καλημερα παιδια δυστηχως σημερα ανακαλυψα οτι σιγα σιγα ξεκολαει το πλαστικο καπακι απο τα πλαγια της συσκευης αυτα ειναι...λιγο η ζεστη λιγο το pubg λιγο το 5g γενικα να δουμε

Πολύ πιθανόν να αρχίζει να φουσκώνει η μπαταρία σου....εφόσον είναι στην εγγύηση τρέξτω άμεσα στην Samsung και ζήτα την αντικατάσταση της.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, makouin said:

Πολύ πιθανόν να αρχίζει να φουσκώνει η μπαταρία σου....εφόσον είναι στην εγγύηση τρέξτω άμεσα στην Samsung και ζήτα την αντικατάσταση της.

λες να ειναι μπαταρια....1 χρονο και 5 μηνες το εχω....παντος αμα ηταν μπαταρια δεν θα ειχε κανει κατι σαν καρουμπαλο....

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MAFAdo said:

λες να ειναι μπαταρια....1 χρονο και 5 μηνες το εχω....παντος αμα ηταν μπαταρια δεν θα ειχε κανει κατι σαν καρουμπαλο....

Όπως και να 'χει πήγαινε το. Ακόμα και από υπερθέρμανση να έχει ξεκολλήσει ίσως σε καλύψει η εγγύηση. Αρκεί να μην σου πουν πως είναι από δική σου υπαιτιότητα Αυτά δεν είναι καλό να γίνονται. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vastegial_74 said:

Όπως και να 'χει πήγαινε το. Ακόμα και από υπερθέρμανση να έχει ξεκολλήσει ίσως σε καλύψει η εγγύηση. Αρκεί να μην σου πουν πως είναι από δική σου υπαιτιότητα Αυτά δεν είναι καλό να γίνονται. 

Σε αυτο συμφωνω πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο....ισως εχει να κανει και με το καπακι πλαστικο s7 edge,s9+ κσι s20+ ειχα γυαλινη πλατη....θα το παω να δω ελπιζω να μην ειναι μπαταρια....

Link to comment
Share on other sites

Ποιον browser χρησιμοποιείται?Εγώ την έχω βρει με τον Samsung..πολύ καλός..

Πριν μια ζωή είχα τον Opera.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Samsung εδώ και μια 5ετια τουλάχιστον...απλά εξαιρετικός για τα θέλω μου και πολυυυυύ σμουθ σκρολάρισμα. Μαζί με το AdGuard και όλα σούπερ ✌️

@MAFAdo στείλτο Smartec, μην το σκέφτεσαι καθόλου. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, MAFAdo said:

Καλημερα παιδια δυστηχως σημερα ανακαλυψα οτι σιγα σιγα ξεκολαει το πλαστικο καπακι απο τα πλαγια της συσκευης αυτα ειναι...λιγο η ζεστη λιγο το pubg λιγο το 5g γενικα να δουμε

με το που το ειχες δει επρεπε να το στειλεις,προφανως ειναι απο τη μπαταρια , αστοχια μπαταριας οποτε μερα με τη μερα θα φουσκωνει,τα τηλεφωνα εχουν δοκιμαστει σε πολυ μεγαλυτερες θερμοκρασιες απο τη χρηση με καυσωνα και παιζοντας παιχνιδια ,διαφορετικα αν δεν περνουσαν αυτα τα τεστ δεν θα βγαινανε στην κυκλοφορια

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, konakis said:

Κι εγώ Samsung εδώ και μια 5ετια τουλάχιστον...απλά εξαιρετικός για τα θέλω μου και πολυυυυύ σμουθ σκρολάρισμα. Μαζί με το AdGuard και όλα σούπερ ✌️

@MAFAdo

Και εμένα μου αρέσει απλώς στον chrome με βολεύει που έχει την μετάφραση στα ελληνικά .Στον samsung δεν βρήκα Τουλάχιστον ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση.

Ποιο από τα δύο προσφέρει καλύτερη εμπειρία; Δεν με ενδιαφέρει τόσο η κάμερα όσο η οθόνη και η εμπειρία στο σερφάρισμα, διάβασμα e-mail, messenger κτλ.

Note 20 Ultra ή S21 FE;

Αν κάποιος έχει περάσει και από τα δύο κινητά ή τα έχει δει, θα χαρώ να ακούσω τη γνώμη του.

Τις διαφορές σε χαρακτηριστικά τις έχω δει ήδη στο GSMArena.

Edited by philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενοχλεί το μέγεθος θεωρώ πως η χορταστική οθόνη του Note κάνει την διαφορά σε αυτά που ζητάς.

120hz είναι και τα δύο εξάλλου οπότε για μένα δαγκωτό νοτέλι 

Εγώ χρησιμοποιώ ως καθημερινή μου συσκευή το αγαπημένο μου s21 fe όμως η εμπειρία χρήσης με την πιο χορταστική οθόνη των 6.67" Xiaomi Mi 11i στο σερφάρισμα είναι μοναδική! Κανένα Samsung από όσα έχω δουλέψει μέχρι την σειρά s22u δεν έχει τόσοοοο σμουθ λειτουργία είναι η απόλυτη βελούδινη λειτουργία για αυτό και το κρατάω φυσικά...

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, philos said:

Παιδιά ερώτηση.

Ποιο από τα δύο προσφέρει καλύτερη εμπειρία; Δεν με ενδιαφέρει τόσο η κάμερα όσο η οθόνη και η εμπειρία στο σερφάρισμα, διάβασμα e-mail, messenger κτλ.

Note 20 Ultra ή S21 FE;

Αν κάποιος έχει περάσει και από τα δύο κινητά ή τα έχει δει, θα χαρώ να ακούσω τη γνώμη του.

Τις διαφορές σε χαρακτηριστικά τις έχω δει ήδη στο GSMArena.

Μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου και με τα δύο αλλά αν δεν σε πειράζει το μέγεθος σίγουρα το note βολεύει περισσότερο για σερφάρισμα διάβασμα και emails λόγω μεγαλύτερης οθόνης. Από την άλλη είναι ήδη συσκευή τριών ετών. Το S21 FE θα έχει αρκετά περισσότερη υποστήριξη σε βάθος χρόνου. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το FE είναι το VFM στην κατηγορία του..το μόνο αρνητικό είναι η μπαταρία αλλά το σώζει η γρήγορη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το FE είναι το VFM στην κατηγορία του..το μόνο αρνητικό είναι η μπαταρία αλλά το σώζει η γρήγορη φόρτιση.
αρνητικό είναι και η θερμοκρασία που εύκολα ανεβάζει. και όταν ανεβάζει έχει και λίγο lag
Link to comment
Share on other sites

Αν έδινε σαν επιλογή το "ήπιο προφίλ" που έχουν τα S23, θεωρώ πως θα γινόταν πολύ καλύτερο σε μπαταρία και θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, gxyp said:

Τελικά έφυγε σήμερα πολύ εύκολα στα 340.. Το θέμα είναι τώρα τι παίρνουμε...

Το θέμα είναι πόσα είσαι διατεθειμένος να δώσεις. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα πήγαινα σε s23+ για καλύτερη μπαταρία από το απλό S23 το οποίο όμως μου αρέσει σαν μέγεθος... καλό το ultra αλλά τεράστιο με θήκη ειδικά.

Link to comment
Share on other sites

S23 plus κι από μένα... 

Κι όπως γράφει ο αγαπητός 

@vastegial_74  το θέμα είναι πόσα δίνει...ουσιαστικά πάει minimum στα διπλάσια χρήματα για used και ++ για καινούριο. Βέβαια παίρνει καλύτερη συνολικά συσκευή δίχως όμως για τα δικά μου θέλω να δικαιολογεί την τόσο μεγάλη οικονομική διαφορά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ilka71 said:

εγώ θα πήγαινα σε s23+ για καλύτερη μπαταρία από το απλό S23 το οποίο όμως μου αρέσει σαν μέγεθος... καλό το ultra αλλά τεράστιο με θήκη ειδικά.

 

7 minutes ago, konakis said:

S23 plus κι από μένα... 

Κι όπως γράφει ο αγαπητός 

@vastegial_74  το θέμα είναι πόσα δίνει...ουσιαστικά πάει minimum στα διπλάσια χρήματα για used και ++ για καινούριο. Βέβαια παίρνει καλύτερη συνολικά συσκευή δίχως όμως για τα δικά μου θέλω να δικαιολογεί την τόσο μεγάλη οικονομική διαφορά...

Πιστεύετε θα με καλύψει σε θέμα μπαταρίας κάμερας και θερμοκρασίας σε σχέση με το Fe? Το ultra  είναι πολύ ογκώδες όντως..

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία θεωρώ λόγω επεξεργαστή σίγουρο, κάμερα είχα διαβάσει για banana Blair που βελτιώθηκε σε μεγάλο βαθμό με το τελευταίο update και που θα βελτιωθεί κι άλλο με βάση τις ανακοινώσεις της εταιρείας και από θέμα θερμοκρασίας είναι επίσης δεδομένο λόγω πάλι του επεξεργαστή, αν και τώρα που δροσίζει η διαφορά θα είναι άκρως εμφανέστατη...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...