Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

36 minutes ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, stefan_city said:
Ενδεικτικά:
https://www.skroutz.gr/s/23222610/Samsung-Power-Bank-10000mAh-25W-με-Θύρα-USB-A-και-Θύρα-USB-C-Quick-Charge-2-0-Γκρι.html
Υπάρχει και με ασύρματη φόρτιση και δύο θύρες type C.

με ασύρματη φόρτιση 25w φορτίζει το ίδιο γρήγορα όπως και αυτό που είναι με καλώδιο; επίσης iphone 13 και 14 που έχει η οικογένεια τα φορτίζει;

Το powerbank υποστηρίζει φόρτιση έως 25W, αλλά ασύρματα οι συσκευές θα φορτίζουν πιο αργά απ'ότι με καλώδιο (S21FE 15W wireless, iPhone 7.5W QI wireless [αν δεν κάνω λάθος]).

Ωστόσο, φορτίζει όλες τις συσκευές χωρίς πρόβλημα.

Το μοντέλο με την ασύρματη φόρτιση είναι το παρακάτω, το οποίο μπορείς να βρεις και κατά πολύ φθηνότερα αλλού, εκτός Samsung eshop.

https://www.samsung.com/gr/mobile-accessories/wireless-battery-pack-25w-10000mah-ep-u3300-eb-u3300xjegeu/

Link to comment
Share on other sites

Το powerbank υποστηρίζει φόρτιση έως 25W, αλλά ασύρματα οι συσκευές θα φορτίζουν πιο αργά απ'ότι με καλώδιο (S21FE 15W wireless, iPhone 7.5W QI wireless [αν δεν κάνω λάθος]).
Ωστόσο, φορτίζει όλες τις συσκευές χωρίς πρόβλημα.
Το μοντέλο με την ασύρματη φόρτιση είναι το παρακάτω, το οποίο μπορείς να βρεις και κατά πολύ φθηνότερα αλλού, εκτός Samsung eshop.
https://www.samsung.com/gr/mobile-accessories/wireless-battery-pack-25w-10000mah-ep-u3300-eb-u3300xjegeu/
με καλώδιο από powerbank θα φορτίζουν το ίδιο γρήγορα όπως από τον φορτιστή τοίχου;
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ilka71 said:
20 minutes ago, stefan_city said:
Το powerbank υποστηρίζει φόρτιση έως 25W, αλλά ασύρματα οι συσκευές θα φορτίζουν πιο αργά απ'ότι με καλώδιο (S21FE 15W wireless, iPhone 7.5W QI wireless [αν δεν κάνω λάθος]).
Ωστόσο, φορτίζει όλες τις συσκευές χωρίς πρόβλημα.
Το μοντέλο με την ασύρματη φόρτιση είναι το παρακάτω, το οποίο μπορείς να βρεις και κατά πολύ φθηνότερα αλλού, εκτός Samsung eshop.
https://www.samsung.com/gr/mobile-accessories/wireless-battery-pack-25w-10000mah-ep-u3300-eb-u3300xjegeu/

με καλώδιο από powerbank θα φορτίζουν το ίδιο γρήγορα όπως από τον φορτιστή τοίχου;

Το Samsung θα φορτίζει το ίδιο γρήγορα, αν έχεις ενεργή τη γρήγορη φόρτιση.

Για τα Apple δε γνωρίζω λεπτομέρειες για το πόσα Watt είναι οι φορτιστές τους και τι ταχύτητες υποστηρίζουν, αλλά εφόσον υποστηρίζουν PD, θεωρώ πως θα φορτίζουν το ίδιο γρήγορα (25W). Κάνε μια ερώτηση στα αντίστοιχα θέματα της Apple για να λάβεις σίγουρη απάντηση από τους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ilka71 said:

να κάνω μια ίσως χαζή ερώτηση. υπάρχει fast charger powerbank ;όπως οι φορτιστές αμαξιού, τοίχου;

Εχω αυτόν της xiaomi και ειναι σουπερ. Ταχεία φόρτιση και από άδειος γεμίζει σε 3 ώρες.
Πρόσεξε γιατι δεν είναι "φλατ". Είναι ακριβώς σε μέγεθος κ σχήμα σαν ενα πακέτο τσιγάρων.
https://www.skroutz.gr/s/27250732/Xiaomi-Mi-Power-Bank-3-Ultra-Compact-10000mAh-22-5W-με-2-Θύρες-USB-A-και-Θύρα-USB-C-Μαύρο.html

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

 

3 ώρες πριν, coulis said:

Εχω αυτόν της xiaomi και ειναι σουπερ. Ταχεία φόρτιση και από άδειος γεμίζει σε 3 ώρες.
Πρόσεξε γιατι δεν είναι "φλατ". Είναι ακριβώς σε μέγεθος κ σχήμα σαν ενα πακέτο τσιγάρων.
https://www.skroutz.gr/s/27250732/Xiaomi-Mi-Power-Bank-3-Ultra-Compact-10000mAh-22-5W-με-2-Θύρες-USB-A-και-Θύρα-USB-C-Μαύρο.html

Αυτο το εχω και εγω για το δρομο και φορτιζει με 18w το S21 FE, καθολου κακα. 

Υ.Γ. Παντως η φαση με το PD ειναι πολυ μπουρδουκλωμενη. Καθε συνδιασμος καλωδιου με φορτιστη/powerbank βγαζει αλλο αποτελεσμα.  

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, vastegial_74 said:

Εγω δεν εχω screen protector. Εχω παρει ομως screen protector no name στα 10 ευρω για της γυναικας το iPhone και ειναι μια χαρα. Για την ακριβεια της πηρα αυτο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, stamatis3133 said:

Εγω δεν εχω screen protector. Εχω παρει ομως screen protector no name στα 10 ευρω για της γυναικας το iPhone και ειναι μια χαρα. Για την ακριβεια της πηρα αυτο.

Έχω τζάμι της spigen αλλα είμαι γκαντέμης. Δύο φορές μου έχει ραγίσει χωρίς λόγο και το τελευταίο που έβαλα δεν έχει κολλήσει καλά σε μια γωνία, ίσως αστοχία υλικού, και έχει μαζέψει σκόνη. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vastegial_74 said:

Έχω τζάμι της spigen αλλα είμαι γκαντέμης. Δύο φορές μου έχει ραγίσει χωρίς λόγο και το τελευταίο που έβαλα δεν έχει κολλήσει καλά σε μια γωνία, ίσως αστοχία υλικού, και έχει μαζέψει σκόνη. 

Η οθόνη εχει στο τελειωμα μια ελαφρια κλίση. Αν δεν σου κατσει το τζαμι καλα, ευκολα σου σπαει τα νευρα. Το τζαμι πρέπει να κατσει εντός των μαύρων γραμμων/μπεζελ που εχει η οθόνη. Εμενα προσωπικα με εκνευριζει οταν πρεπει το τζαμι να ειναι ελαφρως μικρότερο απο τη  οθόνη.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Έχω τζάμι της spigen αλλα είμαι γκαντέμης. Δύο φορές μου έχει ραγίσει χωρίς λόγο και το τελευταίο που έβαλα δεν έχει κολλήσει καλά σε μια γωνία, ίσως αστοχία υλικού, και έχει μαζέψει σκόνη. 

 

13 ώρες πριν, stamatis3133 said:

Η οθόνη εχει στο τελειωμα μια ελαφρια κλίση. Αν δεν σου κατσει το τζαμι καλα, ευκολα σου σπαει τα νευρα. Το τζαμι πρέπει να κατσει εντός των μαύρων γραμμων/μπεζελ που εχει η οθόνη. Εμενα προσωπικα με εκνευριζει οταν πρεπει το τζαμι να ειναι ελαφρως μικρότερο απο τη  οθόνη.

Πραγματικά εκπλήσσομαι. Έχω από την πρώτη μέρα τοποθετημένο το τζάμι προστασίας της spigen.   Είναι τέλεια τοποθετημένο και δεν έχει δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα. Αξίζει να πω, ότι επειδή εργάζομαι σε συνεργείο αυτοκινήτων, έχει ταλαιπωρηθεί ιδιαίτερα και έχει αντιμετωπίσει και δύο πολύ δυνατά πεσίματα στο δρόμο, στο ένα κάνοντας κουτρουβάλες για αρκετά μέτρα. Παρόλα αυτά εξακολουθεί να είναι σε τέλεια κατάσταση. Δίχως να θέλω να θίξω κάποιον, πιστεύω πως κάτι δεν πήγε καλά στην τοποθέτηση. 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, kakos said:

 

Πραγματικά εκπλήσσομαι. Έχω από την πρώτη μέρα τοποθετημένο το τζάμι προστασίας της spigen.   Είναι τέλεια τοποθετημένο και δεν έχει δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα. Αξίζει να πω, ότι επειδή εργάζομαι σε συνεργείο αυτοκινήτων, έχει ταλαιπωρηθεί ιδιαίτερα και έχει αντιμετωπίσει και δύο πολύ δυνατά πεσίματα στο δρόμο, στο ένα κάνοντας κουτρουβάλες για αρκετά μέτρα. Παρόλα αυτά εξακολουθεί να είναι σε τέλεια κατάσταση. Δίχως να θέλω να θίξω κάποιον, πιστεύω πως κάτι δεν πήγε καλά στην τοποθέτηση. 

Τα δύο πρώτα έκατσαν τέλεια αλλά ραγισαν. Τα τελευταία δεν έλεγαν να κάτσουν με τίποτα. Δύο έβαλα και τα δύο έβγαλαν φυσαλίδες στις άκρες που δεν φεύγουν με τίποτα. Πάντα έβαζα  spigen τζάμια. Και θήκες spigen έχω. Τέσσερις θήκες spigen έχω για το S21 fe

😆

Τώρα για τις πτώσεις όντως είναι ανθεκτικό αλλά αν βρει στην άκρη άκρη θα ραγίσει. Το παράδοξο είναι πως εγώ ξύπνησα με ράγισμα χωρίς να θυμάμαι να έχει προηγηθεί κάποιο χτύπημα, τουλάχιστον στο πρώτο. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Τα δύο πρώτα έκατσαν τέλεια αλλά ραγισαν. Τα τελευταία δεν έλεγαν να κάτσουν με τίποτα. Δύο έβαλα και τα δύο έβγαλαν φυσαλίδες στις άκρες που δεν φεύγουν με τίποτα. Πάντα έβαζα  spigen τζάμια. Και θήκες spigen έχω. Τέσσερις θήκες spigen έχω για το S21 fe

😆

Τώρα για τις πτώσεις όντως είναι ανθεκτικό αλλά αν βρει στην άκρη άκρη θα ραγίσει. Το παράδοξο είναι πως εγώ ξύπνησα με ράγισμα χωρίς να θυμάμαι να έχει προηγηθεί κάποιο χτύπημα, τουλάχιστον στο πρώτο. 

Παρομοίως..Το 1ο ράγισε χωρίς να μου χει πέσει ποτέ..Γύρω στο 8μηνο..Το δεύτερο, μια χαρά μέχρι τώρα 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα

μετα τις  τελευταίες αναβαθμίσεις, μου βγαζει πανω δεξια το συμβολο VoLTE2 ενω στις επιλογες των δικτυων κινητης τηλεφωνιας δεν υπαρχει η επιλογη για απενεργοποιηση των κλησεων VoLTE στην καρτα SIM2.

 

Tι συμβαινει ;

Screenshot_20230516_093610_One UI Home.jpg

Screenshot_20230516_093627_Call settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγώ εάν το είχα πάρει όσο είχε στην αρχή θα έβριζα. τώρα που το πήρα 389 με την προσφορά στο πλαίσιο δεν μιλάω! αλλά να δώσω 800 ευρώ να πάρω το απλό S23 μου φαίνονται πολλά για κινητό.
έχω βολεύει σε αμάξι, σπίτι, γραφείο με fast chargers και όλα καλά
Το 389 απο το πλαισιο ηταν προσφορά μίας ημερας. Οποιος προλαβε το πηρε.
Τωρα βλεπω τις τιμες να εχουν ανεβει σε Σκρουτζ κλπ.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 389 απο το πλαισιο ηταν προσφορά μίας ημερας. Οποιος προλαβε το πηρε.
Τωρα βλεπω τις τιμες να εχουν ανεβει σε Σκρουτζ κλπ.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

2 πράγματα εάν δεν είχε, υπερθέρμανση και μπαταρία, θα έλεγα ότι έκλεψα την samsung σε αυτήν την τιμή. τώρα απλά λέω πάλι καλά που δεν έδωσα στην αρχή όσα ζητούσαν..
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, GeorgeKa said:

Καλημερα στην παρεα

μετα τις  τελευταίες αναβαθμίσεις, μου βγαζει πανω δεξια το συμβολο VoLTE2 ενω στις επιλογες των δικτυων κινητης τηλεφωνιας δεν υπαρχει η επιλογη για απενεργοποιηση των κλησεων VoLTE στην καρτα SIM2.

 

Tι συμβαινει ;

Screenshot_20230516_093610_One UI Home.jpg

Screenshot_20230516_093627_Call settings.jpg

Αυτο γινετε
https://www.cosmote.gr/cs/otegroup/gr/5g_is_here.html
Το 5G ήρθε, το 3G φεύγει

Οποτε το VoLTE ειναι ή θα ειναι ο μοναδικος τροπος να κανεις κλησεις.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, nininikos said:

Το 389 απο το πλαισιο ηταν προσφορά μίας ημερας. Οποιος προλαβε το πηρε.
Τωρα βλεπω τις τιμες να εχουν ανεβει σε Σκρουτζ κλπ.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 

στα κινητά το σκρούτζ σπάνια έχει καλές τιμές.

425 ευρώ με τα μεταφορικά

https://www.bestprice.gr/item/2157241730/samsung-galaxy-s21-fe-5g-6gb-128gb.html

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2023 at 4:41 ΜΜ, ilka71 said:
On 16/5/2023 at 11:17 ΠΜ, nininikos said:
Το 389 απο το πλαισιο ηταν προσφορά μίας ημερας. Οποιος προλαβε το πηρε.
Τωρα βλεπω τις τιμες να εχουν ανεβει σε Σκρουτζ κλπ.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 

2 πράγματα εάν δεν είχε, υπερθέρμανση και μπαταρία, θα έλεγα ότι έκλεψα την samsung σε αυτήν την τιμή. τώρα απλά λέω πάλι καλά που δεν έδωσα στην αρχή όσα ζητούσαν..

Μιλάμε δε μου έχει υπερθερμανθεί ούτε υπό καύσωνα, κάτω από τον ήλιο, στην παραλία, παίζοντας παιχνίδια. Τι να πω...

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε δε μου έχει υπερθερμανθεί ούτε υπό καύσωνα, κάτω από τον ήλιο, στην παραλία, παίζοντας παιχνίδια. Τι να πω...
αααα καλό.. εμένα χτες μου έβγαλε υπερθερμανση στην τουαλέτα που απλά έβλεπα λίγο το κινητό!
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ilka71 said:
1 ώρα πριν, il_tifosi said:
Μιλάμε δε μου έχει υπερθερμανθεί ούτε υπό καύσωνα, κάτω από τον ήλιο, στην παραλία, παίζοντας παιχνίδια. Τι να πω...

αααα καλό.. εμένα χτες μου έβγαλε υπερθερμανση στην τουαλέτα που απλά έβλεπα λίγο το κινητό!

Ούτε σε εμένα έχει βγάλει υπερθέρμανση. Αν σου βγάζει υπερθέρμανση έτσι για πλάκα μήπως θα έπρεπε να το κοιτάξεις; Δεν είναι φυσιολογική συμπεριφορά. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Λίγο κάτω από τον ήλιο κάνα μισό λεπτό και έπιανε 70αρι ο 888....

Ότι χειρότερο έχει βγάλει η Qualcomm μαζί με τον 810 και μετά τον απλό gen1

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ilka71 said:

να πάρω άλλο οκ, αλλά στα 500 ευρώ υπάρχει αξιόπιστο κινητό με την σβελταδα του fe; και την υποστήριξη αλά samsung;

Επειδη και εγω κοιταω απο εδω και απο εκει για αλλο κινητο θα σου πω οτι δεν υπαρχει πραγματικος λογος να αλλαξουμε κινητο.
Κυριως γιατι οι περσινες Samsung ναυαρχιδες ειναι με Exynos και οι υπολοιπες με SD 8gen1 που και αυτος ειναι για το γαιδαρο.
Οποτε περιμενουμε του χρονου για να παρουμε φετινες ναυαρχιδες 😁.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω κοιταω απο εδω και απο εκει για αλλο κινητο θα σου πω οτι δεν υπαρχει πραγματικος λογος να αλλαξουμε κινητο.
Κυριως γιατι οι περσινες Samsung ναυαρχιδες ειναι με Exynos και οι υπολοιπες με SD 8gen1 που και αυτος ειναι για το γαιδαρο.
Οποτε περιμενουμε του χρονου για να παρουμε φετινες ναυαρχιδες .
μαλιστα κατάλαβα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...