Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, gi_viper said:

Δυστυχώς ουτε WiFi calling, ουτε 5G (officially παντα) + Cosmote με Android 14 beta 5.1

Screenshot_20230825-210459.png

Επειδή είδα ότι άλλαξαν τις ρυθμίσεις δικτύου. Μήπως μπορείς να τσεκάρεις αν πλέον τα παλιά forthnet με ενεργό volte μπορούν να καλέσουν; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δοκιμάσει κανένας αυτή την beta να πει αν τελικά οι καινούριες ρυθμίσεις δικτύου αν δέχονται κλήσεις από τα σταθερά forthnet; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Δεν έχει δοκιμάσει κανένας αυτή την beta να πει αν τελικά οι καινούριες ρυθμίσεις δικτύου αν δέχονται κλήσεις από τα σταθερά forthnet; 

Δυστυχώς μόνο την πρωην μου ξέρω με Forthnet σταθερη και αυτη αμφιβάλω οτι θέλει να με καλέσει για να δοκιμασουμε 🤣

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, gi_viper said:

Δυστυχώς μόνο την πρωην μου ξέρω με Forthnet σταθερη και αυτη αμφιβάλω οτι θέλει να με καλέσει για να δοκιμασουμε 🤣

Καλά, πες της να σε καλέσει για το καλό του forum. Και ίσως τα ξαναβρείτε 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, πες της να σε καλέσει για το καλό του forum. Και ίσως τα ξαναβρείτε 
Εγώ δοκίμασα σε Pixel 6 με την τελευταία beta A14. Εγώ Cosmote κι ο φιλος που με πήρε από σταθερό Nova. Κάνει αυτό που μου έκανε και με την Α13, που μου εμφάνιζε τις κλήσεις από σταθερό Nova (πρώην Forthnet) πολλές μαζεμένες, σαν αναπάντητες. Το άλλο περίεργο είναι αυτό. Κάνει μια κλήση και εμφανίζει 4-5.127052f476f2a19b35e811be5f2c0394.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, baiosss said:

Εγώ δοκίμασα σε Pixel 6 με την τελευταία beta A14. Εγώ Cosmote κι ο φιλος που με πήρε από σταθερό Nova. Κάνει αυτό που μου έκανε και με την Α13, που μου εμφάνιζε τις κλήσεις από σταθερό Nova (πρώην Forthnet) πολλές μαζεμένες, σαν αναπάντητες. Το άλλο περίεργο είναι αυτό. Κάνει μια κλήση και εμφανίζει 4-5.127052f476f2a19b35e811be5f2c0394.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Εγώ που δεν έχω beta, με cosmote έχω Εκδοση ρυθμίσεων εταιρείας κινητής τηλεφωνίας

telekom_gr-44000000001.12 2023-01-06. 

Του φίλου πιο πάνω έχει η beta telekom gr-50000000003.15 2023-06-30

Γι αυτό ρώτησα αν διορθώθηκε το θέμα με την forthnet. Εμένα με ανοιχτό το volte δε δέχομαι καν κλήσεις. Κάνει σα να είμαι κατειλημμένος χωρίς καμία ειδοποίηση. 

1 minute ago, _NikitaS_ said:

 

Ενώ στη vodafone με shizuku δέχεται κανονικά όλες τις κλείσεις. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

telekom_gr-50000000003.61
2023-06-30 έχω στην beta στο Pixel 6.

O φίλος που κάναμε την δοκιμή, έχει Pixel 7 κι αυτό που κάνει σε εμένα, που μου εμφανίζει την κλήση του σαν 4 αναπάντητες μαζεμένες, δεν το κάνει σε αυτόν η σε άλλο P7/P7 Pro. Τουλάχιστον στα 6αρια ξέρεις ποιος σε πήρε τηλέφωνο, έστω κι αν δεν μπορείς να απαντήσεις στα Nova πρώην Forthnet.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, baiosss said:

telekom_gr-50000000003.61
2023-06-30 έχω στην beta στο Pixel 6.

O φίλος που κάναμε την δοκιμή, έχει Pixel 7 κι αυτό που κάνει σε εμένα, που μου εμφανίζει την κλήση του σαν 4 αναπάντητες μαζεμένες, δεν το κάνει σε αυτόν η σε άλλο P7/P7 Pro.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Δηλαδή σε αυτόν τι κάνει; Ότι σε μένα ή δέχεται κανονικά. Συγγνώμη δε κατάλαβα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, _NikitaS_ said:

Δηλαδή σε αυτόν τι κάνει; Ότι σε μένα ή δέχεται κανονικά. Συγγνώμη δε κατάλαβα. 

Σε αυτόν, όπως και σε εσένα, αν του τηλεφωνήσουν από σταθερό Nova, δεν του βγάζει ούτε καν ειδοποίηση όπως σε εμένα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από cosmote πήγα στη vodafone αφού είχαμε πει ότι με το Shizuku πλέον δε πέφτει το volte της. Τώρα όμως μες στο βράδυ θα με τρελάνει. Ενώ όλο το απόγευμα λειτουργούσε τέλεια, ξαφνικά και χωρίς κανένα λόγο σταμάτησε να λειτουργεί το volte. Ξαναέκανα την διαδικασία με το Shizuku αλλά τίποτα. Μίλησα και με την εξυπηρέτηση για reset της γραμμής μη και σκάλωσε κάτι αλλά και πάλι τίποτα. Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω; Εκτός και του να γυρίσω πάλι cosmote (γιατί έχω σοβαρό θέμα με το σταθερό forthnet που θέλω σίγουρα να μιλάω). 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το offtopic, αλλα επειδη παρακολουθω το θεμα, γιατι σκεφτόμουν καποτε να παρω την συσκευη... Τοσο απλα και ευκολα γυρνατε απο τη μια εταιρια στην αλλη και τουμπαλιν?
Αξιζει η εμπειρια χρησης της συσκευης ολο αυτον τον κοπο?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mobrol said:

Σορρυ για το offtopic, αλλα επειδη παρακολουθω το θεμα, γιατι σκεφτόμουν καποτε να παρω την συσκευη... Τοσο απλα και ευκολα γυρνατε απο τη μια εταιρια στην αλλη και τουμπαλιν?
Αξιζει η εμπειρια χρησης της συσκευης ολο αυτον τον κοπο?

Όταν μιλάμε για κάρτες και όχι συμβόλαια, ναι. Σιγά τον κόπο. Πας κάνεις την αίτηση και σε δύο μέρες είσαι στην άλλη εταιρία. Με συμβόλαιο όχι δεν αξίζει. Απλά με cosmote παίζει το γαμωvolte αλλά δε δέχεται κλείσεις από forthnet, τώρα με την vodafone ενώ έπαιζαν όλα τέλεια με το Shizuku απλά ξαφνικά αρνείται να συνδεθεί σε volte ή wificalling. 

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάμε για κάρτες και όχι συμβόλαια, ναι. Σιγά τον κόπο. Πας κάνεις την αίτηση και σε δύο μέρες είσαι στην άλλη εταιρία. Με συμβόλαιο όχι δεν αξίζει. Απλά με cosmote παίζει το γαμωvolte αλλά δε δέχεται κλείσεις από forthnet, τώρα με την vodafone ενώ έπαιζαν όλα τέλεια με το Shizuku απλά ξαφνικά αρνείται να συνδεθεί σε volte ή wificalling. 
Το VoLTE με Vodafone όπως είχαμε ξαναπεί παλιότερα, είτε είσαι root και το έχεις με module, είτε με shizuku, με το που χάσει το σήμα η το LTE για κάποιον λογο, το VoLTE δεν λειτουργεί. Χρειάζεται airplane mode off/on για να παίξει πάλι.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, baiosss said:

Το VoLTE με Vodafone όπως είχαμε ξαναπεί παλιότερα, είτε είσαι root και το έχεις με module, είτε με shizuku, με το που χάσει το σήμα η το LTE για κάποιον λογο, το VoLTE δεν λειτουργεί. Χρειάζεται airplane mode off/on για να παίξει πάλι.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Μα αυτό λέω. Αρνείται με όποιον τρόπο και να το κάνω. Αν και ο Nick είχε πει ότι με το νέο pixel IMS λειτουργεί μόνο του. Και εμένα όλη μέρα μου λειτουργούσε μια χαρά. Και όταν λέω μια χαρά εννοώ ότι και όταν έχανε το σήμα μετά έστρωνε μόνο του. Ξαφνικά σκάλωσε και δε θέλει. Ακόμα και στο *#*#4636#*#* μου βγάζει κάτι κατεβατά και στις πληροφορίες γράφει μη διαθέσιμο. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελικά κάποια συμβουλή ή γυρίζω cosmote με ότι έχει;

Χτες έβαλα νούμερο vodafone σε pixel 7 Pro. Ενεργοποίησα το wificalling από πλευράς vodafone και με το Shizuku έφτιαξα και τη συσκευή. Όλα καλά. Λειτουργούσε προβλημάτιστα όλη μέρα. Έβγαλα από πάρκινγκ και ξαναλειτουργουσε κανονικά το volte. Ξαφνικά το βραδάκι σταμάτησε να λειτουργεί. Πείρα την τεχνική υπηρεσία και μου έκανε reset το wifi calling, εγώ ξαναέκανα την διαδικασία με το Shizuku (και με wifi αλλά και με υπολογιστή). Το IMS αρνείται να δουλέψει και είναι unregisted. Εννοείται έχω κάνει επανεκκίνηση πολλές φορές όπως και λειτουργία πτήσεις πολλές φορές. Κάποια άλλη συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, _NikitaS_ said:

Καλημέρα, τελικά κάποια συμβουλή ή γυρίζω cosmote με ότι έχει;

Χτες έβαλα νούμερο vodafone σε pixel 7 Pro. Ενεργοποίησα το wificalling από πλευράς vodafone και με το Shizuku έφτιαξα και τη συσκευή. Όλα καλά. Λειτουργούσε προβλημάτιστα όλη μέρα. Έβγαλα από πάρκινγκ και ξαναλειτουργουσε κανονικά το volte. Ξαφνικά το βραδάκι σταμάτησε να λειτουργεί. Πείρα την τεχνική υπηρεσία και μου έκανε reset το wifi calling, εγώ ξαναέκανα την διαδικασία με το Shizuku (και με wifi αλλά και με υπολογιστή). Το IMS αρνείται να δουλέψει και είναι unregisted. Εννοείται έχω κάνει επανεκκίνηση πολλές φορές όπως και λειτουργία πτήσεις πολλές φορές. Κάποια άλλη συμβουλή;

Εχεις δοκιμασει να μιλησεις με καναν τεχνικο τηλεπικοινωνιών μηπως υπαρχει λυση μεσω settings και να εχεις κοσμοτε?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sm4rt said:

Εχεις δοκιμασει να μιλησεις με καναν τεχνικο τηλεπικοινωνιών μηπως υπαρχει λυση μεσω settings και να εχεις κοσμοτε?

Όχι δεν έχω μιλήσει. Γιατί λογικά θα πρέπει να μιλάω σε κάθε update. Εμένα με έχει τρελάνει ότι λειτουργούσε μια χαρά. Τέλεια! Και ξαφνικά σκάλωσε. Από την βονταφον φαίνεται ενεργό. Οι διακόπτες στη συσκευή έχουν φανεί και είναι ανοιχτοί. Ξαφνικά σκάλωσε. 

ΑΚΥΡΟ! Μίλησα τώρα πρωί με το τεχνικό τμήμα και τους φαινόταν κλειστό από πλευρά τους. Το άνοιξαν και όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, gemikon said:

Καλημέρα,

 

Τα pixel 5, 6, 7 δουλεύουν με esim στη vodafone (παρότι θεωρητικά δεν είναι υποστηριζόμενα);

Σε pixel 7 Pro είχα βάλει κανονικά esim vodafone. Αυτό που δε ξέρω να σου πω είναι αν παίζει σωστά εκεί το shizuku, γιατί όταν την είχα, είχα για πρώτη sim μία φυσική cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mavrovelos said:

Όταν κάνουμε factory reset η esim χάνεται ή δεν υπάρχει θέμα;

Χάνεται. Και απ όσο ξέρω μόνο της vodafone μπορείς να την βγάλεις και να την ξαναβάλεις όσες φορές θες. Της κοσμοτε κάθε φορά πρέπει να πληρώσεις δεκαευρο. Η νόβα δεν έχει καν νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, mavrovelos said:

Όταν κάνουμε factory reset η esim χάνεται ή δεν υπάρχει θέμα;

Δεν χάνεται τιποτα .Πρόσφατα έκανα και έμεινε στη θέση της η esim

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, zaras27 said:

Δεν χάνεται τιποτα .Πρόσφατα έκανα και έμεινε στη θέση της η esim

Τότε δικό μου λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...