Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω προσωπικα απο τοτε που ενεργοποιησα το volte με κοσμοτε, εχω απλα λαυρεψει το πιξελ. Δε νομίζω πως θα ξανα αλλαξω εταιρεια ευκολα, μεχρι τωρα αλλαζα πολυ συχνα. Ανυπομονω για το 8αρι με τον νεο τενσορ

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, _NikitaS_ said:

Το νου σου τότε όταν πας cosmote πρώτον να ενεργοποιήσεις στη γραμμή από κάποια άλλη συσκευή το volte και μετά εφόσον έχει ενεργοποιηθει η γραμμή σου, να ειδοποιήσεις όποιον έχει σταθερό forthnet να σε καλεί μόνο από κινητό 😂

Οκ.Ευχαριστω.Η πωλήτρια στον Γερμανό που πήγα δεν σκαμπαζε τίποτα από volte και pixel τηλέφωνα.Πηγα στον άνθρωπο που επισκεύαζε τα κινητά και συνεννοηθήκαμε με την μία.Πηρε μια κάρτα κοσμοτε και την έβαλε μέσα στο pixel για τεστ.Αμεσως είχε το volte ενεργοποιημένο.Οποτε δεν υπάρχει πρόβλημα.Παντως το pixel 7 pro το κοίταζε με θαυμασμό από όλες τις μεριές και μετά κοίταζε το μενού Μου είπε καταπληκτικό κινητό 

11 minutes ago, sm4rt said:

Εγω προσωπικα απο τοτε που ενεργοποιησα το volte με κοσμοτε, εχω απλα λαυρεψει το πιξελ. Δε νομίζω πως θα ξανα αλλαξω εταιρεια ευκολα, μεχρι τωρα αλλαζα πολυ συχνα. Ανυπομονω για το 8αρι με τον νεο τενσορ

Φίλε έχω μόνο Google κινητά.Απο το nexus s και το galaxy nexus,το nexus 5,το pixel 3xl και τωρα το 7pro.Δεν γίνεται να πάρεις άλλο τηλέφωνο.Ειναι εθιστικό σαν το iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Μια και βλεπω συζητηση για τα Ελληνικα δικτυα και το pixel (6a το δικο μου).

Ημουν στην Cosmote, οπου ειχα και volte, και το τηλεφωνο δουλευε καλα, χωρις να εχει κανενα προβλημα σε κλησεις (εισερχομενες και εξερχομενες).

Με μαυρη καρδια και πολυ αγωνια, για οικονομικους λογους (συμβολαιο στην μιση τιμη!), πηγα στη Vodafone. Χωρις να εχω πλεον volte, το pixelακι δουλευει πολυ καλυτερα στις κλησεις. Εχω μονο ενεργοποιημενο το 2G, οπως το ειχα και στην Cosmote. Βεβαια, οτι γραφω αφορα συγκεκριμενες περιοχες που κινουμαι.

Συμπερασμα, μην το φοβαστε σε οποιο δικτυο και αν ειστε. Το τηλεφωνακι ειναι παντος καιρου και δικτυου...

 

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ηθελα να ρωτησω απο επιδοσεις μπαταριας πως παει το τηλεφωνο..λογω δουλειας την περισσοτερη μερα την περναω στον δρομο και επειδη πλεον εχω φτασει στα ορια μου με το κινητο που εχω τωρα (εκανα το λαθος να δοκιμασω Iphone) ηθελα λιγο τα φωτα σας…επιπλεον επειδη δεχομαι αρκετες κλησεις την ημερα λογω της εργασιας μου, αν θα επηρεαστω αρκετα απο καποια προβληματα που εχω διαβασει πως συμβαινουν. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2023 at 5:09 ΜΜ, Nikos pant said:

Καλησπέρα σας! Ηθελα να ρωτησω απο επιδοσεις μπαταριας πως παει το τηλεφωνο..λογω δουλειας την περισσοτερη μερα την περναω στον δρομο και επειδη πλεον εχω φτασει στα ορια μου με το κινητο που εχω τωρα (εκανα το λαθος να δοκιμασω Iphone) ηθελα λιγο τα φωτα σας…επιπλεον επειδη δεχομαι αρκετες κλησεις την ημερα λογω της εργασιας μου, αν θα επηρεαστω αρκετα απο καποια προβληματα που εχω διαβασει πως συμβαινουν. 

Κοίταξε, με Vodafone τουλάχιστον, προσωπικά είμαι κομπλέ (έως και ενθουσιασμένος - αλλά πιστεύω και με S23 Ultra, το ίδιο χαρούμενος θα ήμουν λογικά). Φυσικά με το απαραίτητο (πολύ απλό) tweaking (Shizuku + IMS), και χωρίς 5G (αλλά το 4G+/LTE+ είναι παραπάνω από επαρκές).

Ως προς το μείζον ερώτημα σου: με αρκετή, αλλά όχι εξωγρενική χρήση, βγάζω πάνω από μέρα.

Link to comment
Share on other sites

έχουμε update Ιουλίου
Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι το update δεν χαλάει τίποτα, και ότι με ρουτ λειτουργούν 5G και VOLTE?
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NickNT said:

Ναι.

Δεν έχω δει πουθενά να μου πιάνει 4g+ εμένα. Παίζει να χρειάζεται να ρυθμίσω κάτι ; Μήπως θέλει καμιά ενεργοποίηση από Βονταφον;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει πουθενά να μου πιάνει 4g+ εμένα. Παίζει να χρειάζεται να ρυθμίσω κάτι ; Μήπως θέλει καμιά ενεργοποίηση από Βονταφον;
Αν εννοείς για το plus (+) εννοείται ότι πιάνει απλά δεν το δείχνει σαν εικονίδιο στα Pixels. Και στα iPhones ισχύει νομίζω το ίδιο.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Nikos2k5 said:
On 5/7/2023 at 11:40 ΜΜ, Nikos_s3 said:
έχουμε update Ιουλίου emoji846.png

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι το update δεν χαλάει τίποτα, και ότι με ρουτ λειτουργούν 5G και VOLTE?

όλα μια χαρά...δεν χρειάστηκε καν αυτή την φορά η "ξαναενεργοποίηση" του 5G με το signal guru. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάνε πρόβλημα με το e-Banking της Εθνικής;;

Πατάω πληρωμές και μου βγάζει μήνυμα "The remote server returned an error:(400) Bad Request 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι με την έκδοση του Μαρτίου, πάω στο system για update και μου λέει ότι είναι up to date

Καμιά ιδέα γιατί?d8a99bb5dcdc9b63fb8b5b5e0d2c30c8.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikos2k5 said:

Παίδες είμαι με την έκδοση του Μαρτίου, πάω στο system για update και μου λέει ότι είναι up to date

Καμιά ιδέα γιατί?d8a99bb5dcdc9b63fb8b5b5e0d2c30c8.jpg

Αν το έχεις κάνει ρουτ δεν σου δίνει ενημερώσεις κατευθείαν από την Google.Πρεπει να τις κάνεις manual μέσο υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2023 at 8:37 ΜΜ, karanti said:

Μια και βλεπω συζητηση για τα Ελληνικα δικτυα και το pixel (6a το δικο μου).

Ημουν στην Cosmote, οπου ειχα και volte, και το τηλεφωνο δουλευε καλα, χωρις να εχει κανενα προβλημα σε κλησεις (εισερχομενες και εξερχομενες).

Με μαυρη καρδια και πολυ αγωνια, για οικονομικους λογους (συμβολαιο στην μιση τιμη!), πηγα στη Vodafone. Χωρις να εχω πλεον volte, το pixelακι δουλευει πολυ καλυτερα στις κλησεις. Εχω μονο ενεργοποιημενο το 2G, οπως το ειχα και στην Cosmote. Βεβαια, οτι γραφω αφορα συγκεκριμενες περιοχες που κινουμαι.

Συμπερασμα, μην το φοβαστε σε οποιο δικτυο και αν ειστε. Το τηλεφωνακι ειναι παντος καιρου και δικτυου...

 

Θα ενημερώσω για το ανάποδο transition αν και ξέρω από τώρα πως θα πάει, ήμουν Cosmote με το 4a 5G, είχα φοβερό σήμα και φοβερές ταχύτητες LTE και πήγα Vodafone για καλύτερη τιμή σε όλα απεριόριστα. Χάλια σήμα, χάλια ταχύτητες, μέσα στην εβδομάδα επιτέλους πάω πίσω σε Cosmote και ελπίζω τώρα με το VoLTE να είναι ακόμα καλύτερα τα πράγματα.

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dinos_12345 said:

Θα ενημερώσω για το ανάποδο transition αν και ξέρω από τώρα πως θα πάει, ήμουν Cosmote με το 4a 5G, είχα φοβερό σήμα και φοβερές ταχύτητες LTE και πήγα Vodafone για καλύτερη τιμή σε όλα απεριόριστα. Χάλια σήμα, χάλια ταχύτητες, μέσα στην εβδομάδα επιτέλους πάω πίσω σε Cosmote και ελπίζω τώρα με το VoLTE να είναι ακόμα καλύτερα τα πράγματα.

Εγώ άλλαξα από Vodafone σε cosmote.Εχω Volte και μπορώ να μπω στο ίντερνετ κατά την διάρκεια της κλήσης.Οι ταχύτητα του LTE είναι 20% παραπάνω στην cosmote.Ειμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dinos_12345 said:

Θα ενημερώσω για το ανάποδο transition αν και ξέρω από τώρα πως θα πάει, ήμουν Cosmote με το 4a 5G, είχα φοβερό σήμα και φοβερές ταχύτητες LTE και πήγα Vodafone για καλύτερη τιμή σε όλα απεριόριστα. Χάλια σήμα, χάλια ταχύτητες, μέσα στην εβδομάδα επιτέλους πάω πίσω σε Cosmote και ελπίζω τώρα με το VoLTE να είναι ακόμα καλύτερα τα πράγματα.

Εγω ειμαι με κοσμοτε και 7 pro, πριν ενεργοποιηθει το volte ηταν λιγο απογοητευτικο, εχανε σημα κ ηθελε reboot καθε τόσο, επιπλέον εχανα κλησεις, με βγαζε κατηλειμμενο. Με το volte ειμαι μια χαρα

Edited by sm4rt
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sm4rt said:

Εγω ειμαι με κοσμοτε και 7 pro, πριν ενεργοποιηθει το volte ηταν λιγο απογοητευτικο, εχανε σημα κ ηθελε reboot καθε τόσο, επιπλέον εχανα κλησεις, με βγαζε κατηλειμμενο. Με το volte ειμαι μια χαρα

Τα έχουμε ξαναπεί. Η cosmote είναι η μόνη που έχει volte αλλά από την άλλη δε λειτουργεί σωστά με τα παλιά forthnet σταθερά. Εγώ δυστυχώς έχω κλειστό στο volte γιατί δε μπορούν να με καλέσουν από τα εν λόγω σταθερά. Περιμένω καμιά ενημέρωση μπας και αλλάξουν οι ρυθμίσεις κινητής. Αν από την άλλη το 90% των κλήσεων που δέχεται κάποιος είναι από κινητά τότε δεν έχει κανένα μα κανένα θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2023 at 8:14 ΜΜ, petraan said:

Δεν έχω δει πουθενά να μου πιάνει 4g+ εμένα. Παίζει να χρειάζεται να ρυθμίσω κάτι ; Μήπως θέλει καμιά ενεργοποίηση από Βονταφον;

Η επιλογή να γράφει 4G αντί για LTE βρίσκεται στην εφαρμογή Pixel IMS, όπως και το να εμφανίζεται το σύμβολο + (είτε επιλέξει κανείς να αναγράφει 4G είτε LTE). Τα επιλέγω αμφότερα μετά από κάθε update, όταν "ξαναρυθμίζω" Shizuku και IMS.

Screenshot_20230707-210159.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, NickNT said:

Η επιλογή να γράφει 4G αντί για LTE βρίσκεται στην εφαρμογή Pixel IMS, όπως και το να εμφανίζεται το σύμβολο + (είτε επιλέξει κανείς να αναγράφει 4G είτε LTE). Τα επιλέγω αμφότερα μετά από κάθε update, όταν "ξαναρυθμίζω" Shizuku και IMS.

Screenshot_20230707-210159.png

Καλά ούτε που το είχα δει. Ήξερα την επιλογή για να λέει 4g αντί lte αλλά το άλλο δεν το είχα παρατηρήσει. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Το Volte στην σύνδεση που έκανα στην cosmote είναι ενεργοποιημένο.Οταν κάνω μια κλήση δεν βγαίνει το σήματακι HD που βγαίνει στο S22 της συζύγου.Σε εσάς που έχετε cosmote εμφανίζεται το HD ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Το Volte στην σύνδεση που έκανα στην cosmote είναι ενεργοποιημένο.Οταν κάνω μια κλήση δεν βγαίνει το σήματακι HD που βγαίνει στο S22 της συζύγου.Σε εσάς που έχετε cosmote εμφανίζεται το HD ή όχι;
Πρέπει να στείλεις SMS για ενεργοποίηση του με την SIM σου όμως μέσα από συσκευή που είναι πιστοποιημένη από τους ελληνικούς παρόχους. Πχ από ένα iPhone η Samsung.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, NickNT said:

Η επιλογή να γράφει 4G αντί για LTE βρίσκεται στην εφαρμογή Pixel IMS, όπως και το να εμφανίζεται το σύμβολο + (είτε επιλέξει κανείς να αναγράφει 4G είτε LTE). Τα επιλέγω αμφότερα μετά από κάθε update, όταν "ξαναρυθμίζω" Shizuku και IMS.

Screenshot_20230707-210159.png

Το σύμβολο + ποια ρύθμιση είναι στο μενού του ims;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baiosss said:

Πρέπει να στείλεις SMS για ενεργοποίηση του με την SIM σου όμως μέσα από συσκευή που είναι πιστοποιημένη από τους ελληνικούς παρόχους. Πχ από ένα iPhone η Samsung.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Ευχαριστώ.Μηπως γνωρίζεις σε ποιο νούμερο το στέλνω και τι γράφω στο μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...