Jump to content

alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

34 minutes ago, sou_d said:

Σήμερα δεν μου περνούσε στον Γαλαξία η κάρτα. Πριν από αυτόν είχα πάει σε τοπικό μάρκετ και μετά έβαλα βενζίνη. 3 φορές το δοκίμασα και την απέρριπτε. Παράξενο

Είσαι σίγουρος ότι είχε λεφτα μεσα ; 

εγω θα σου πρότεινα να διαγράψεις την εφαρμογή και να την ξαναβάλεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ANAGNPANA said:

Είσαι σίγουρος ότι είχε λεφτα μεσα ; 

εγω θα σου πρότεινα να διαγράψεις την εφαρμογή και να την ξαναβάλεις 

Είμαι. Δεν το κάνω. Αύριο πάλι θα δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sou_d said:

Είμαι. Δεν το κάνω. Αύριο πάλι θα δοκιμάσω

Γιατί δεν το κανεις ; 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ANAGNPANA said:

Γιατί δεν το κανεις ; 

Είναι του σατανά αυτά 😂😂

Κυριολεκτικά 20 λεπτά πριν τη συγκεκριμένη αγορά λειτούργησε κανονικά. Δεν θεωρώ ότι είναι δικό μου θέμα

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sou_d said:

Είναι του σατανά αυτά 😂😂

Κυριολεκτικά 20 λεπτά πριν τη συγκεκριμένη αγορά λειτούργησε κανονικά. Δεν θεωρώ ότι είναι δικό μου θέμα

Κάτι μου λέει αν μας αφήσει πάλι η cosmote να κανουμε λογαριασμό, μάλλον θα την βάλω πίσω απο την curve (κάποιοι λένε οτι δουλέυει χωρίς θέμα έτσι, μπορει να κάνω και λάθος)

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, TzifosTaPanta65 said:

Κάτι μου λέει αν μας αφήσει πάλι η cosmote να κανουμε λογαριασμό, μάλλον θα την βάλω πίσω απο την curve (κάποιοι λένε οτι δουλέυει χωρίς θέμα έτσι, μπορει να κάνω και λάθος)

Δεν το ξέρω αυτό φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα παιδιά γενικά μια χαρα δουλευει. 
Οπως και με ολες τις καρτες μπορει να υπαρξει downtime, γι αυτο κουβαλατε παντα μαζι σας μια δευτερη καρτα. 
Τις προαλλες η eurobank με ειχε αφησει χωρις καρτα για 1 ωρα. Παντου γινονται αυτα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, TzifosTaPanta65 said:

…μάλλον θα την βάλω πίσω απο την curve (κάποιοι λένε οτι δουλέυει χωρίς θέμα έτσι, μπορει να κάνω και λάθος)

Εγώ την έχω συνδεδεμένη στη Curve και μια χαρά η Payzy μου δουλεύει. Βέβαια πριν μέρες είχαν ένα θέμα και δεν με άφηνε, αλλά από ότι φαίνεται, λύθηκε.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν μου φορτώνει χρήματα από κάρτα πειραιώς έκανα επανεγκατάσταση αλλά τίποτα συμβαίνει και σε άλλους αυτό.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, anekoulourida said:

Καλημέρα δεν μου φορτώνει χρήματα από κάρτα πειραιώς έκανα επανεγκατάσταση αλλά τίποτα συμβαίνει και σε άλλους αυτό.

Δες μήπως η κάρτα της Πειραιώς έχει λήξει.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι την πάτησα τις προαλλες

Είχε λήξει. 

 

Πάντως πριν λίγο έκανα κανονικά φόρτιση από Πειραιώς

Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2024 at 10:38 ΠΜ, zurabi_97 said:

Εγώ την έχω συνδεδεμένη στη Curve και μια χαρά η Payzy μου δουλεύει. Βέβαια πριν μέρες είχαν ένα θέμα και δεν με άφηνε, αλλά από ότι φαίνεται, λύθηκε.

Η δική μου payzy πίσω από curve, έπαψε να λειτουργεί κάποια στιγμή τον Δεκέμβριο που μας πέρασε. 

Έφτιαξα μια payzy και μια curve για την σύζυγο, έπαψε να λειτουργεί μετά από 1-2 μήνες. 

Καταλήγω ότι φταίει η χρήση της σε φυσικές συναλλαγές εξωτερικού εκτός ευροζώνης. 

Κάποια αυτόματη διαδικασία που αφορά συναλλαγές "υψηλού ρίσκου" ή "επισφαλής συναλλαγές" από την viza. 

Θα δω τι θα γίνει! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα πάλι πρόβλημα με συναλλαγή και μάλιστα, άλλοι 2 φίλοι με payzy. Έστειλα μήνυμα στην εξυπηρέτηση. Περιμένω για διευκρινίσεις

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sou_d said:

Σήμερα είχα πάλι πρόβλημα με συναλλαγή και μάλιστα, άλλοι 2 φίλοι με payzy. Έστειλα μήνυμα στην εξυπηρέτηση. Περιμένω για διευκρινίσεις

Εγώ έκανα μία στις 11:34 και μία ακόμη στις 14:22 και πήγαν όλα καλά. Τι σου έκανε εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Teiresias_ said:

Εγώ έκανα μία στις 11:34 και μία ακόμη στις 14:22 και πήγαν όλα καλά. Τι σου έκανε εσένα;

Απορρίφθηκε φίλε. Και μάλιστα το δοκιμάσαμε και με άλλους 2. Πρόκειται για προσωρινή δυσλειτουργία μου απάντησαν

Screenshot_2024-05-26-18-04-23-84_be80aec1db9a2b53c9d399db0c602181~2.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sou_d said:

Απορρίφθηκε φίλε. Και μάλιστα το δοκιμάσαμε και με άλλους 2. Πρόκειται για προσωρινή δυσλειτουργία μου απάντησαν

Screenshot_2024-05-26-18-04-23-84_be80aec1db9a2b53c9d399db0c602181~2.jpg

Παίζει να είναι και οι μόνοι στον κόσμο που δουλεύουν ενεργά .. 😂😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2024 at 10:00 ΜΜ, andreasomageiras said:

Η δική μου payzy πίσω από curve, έπαψε να λειτουργεί κάποια στιγμή τον Δεκέμβριο που μας πέρασε. 

Έφτιαξα μια payzy και μια curve για την σύζυγο, έπαψε να λειτουργεί μετά από 1-2 μήνες. 

Καταλήγω ότι φταίει η χρήση της σε φυσικές συναλλαγές εξωτερικού εκτός ευροζώνης. 

Κάποια αυτόματη διαδικασία που αφορά συναλλαγές "υψηλού ρίσκου" ή "επισφαλής συναλλαγές" από την viza. 

Θα δω τι θα γίνει! 

Χθες (30/05/24)"πέρασε πληρωμή, στο εξωτερικό, με την payzy" πίσω από την curve. 

Curve + payzy της συζύγου. 

Σήμερα θα δοκιμάσω το δικό μου ζευγάρι Curve + payzy. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

On 30/5/2024 at 2:15 ΜΜ, andreasomageiras said:

Χθες (30/05/24)"πέρασε πληρωμή, στο εξωτερικό, με την payzy" πίσω από την curve. 

Curve + payzy της συζύγου. 

Σήμερα θα δοκιμάσω το δικό μου ζευγάρι Curve + payzy. 

Και γιατι οχι κατευθειαν πληρωμη με payzy ?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, anergos13 said:

Και γιατι οχι κατευθειαν πληρωμη με payzy ?

Από όσο κατάλαβα είναι περισσότερο θέμα με pos επειδή κάποιοι δεν τα ενημερώνουν όσο θα επρεπε δεν τους αρέσει και απορρίπτουν την κάρτα, ενω ή curve υπάρχει για περισσότερο καιρό και το αναγνωρίζουν τα pos.

Επισης μάλλον (δεν είμαι σίγουρος) σε καποιες περιπτώσεις η payzy θεωρειται ως prepaid κάρτα και δεν αρέσει σε κάποιους και τα μπλοκαρουν, ενω η curve είναι debit

Στην ουσία, μειώνει τον αριθμο των απορριψεων

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, TzifosTaPanta65 said:

Από όσο κατάλαβα είναι περισσότερο θέμα με pos επειδή κάποιοι δεν τα ενημερώνουν όσο θα επρεπε δεν τους αρέσει και απορρίπτουν την κάρτα, ενω ή curve υπάρχει για περισσότερο καιρό και το αναγνωρίζουν τα pos.

Επισης μάλλον (δεν είμαι σίγουρος) σε καποιες περιπτώσεις η payzy θεωρειται ως prepaid κάρτα και δεν αρέσει σε κάποιους και τα μπλοκαρουν, ενω η curve είναι debit

Στην ουσία, μειώνει τον αριθμο των απορριψεων

Εγώ την χρησιμοποιώ ένα χρόνο σχεδόν και δεν μου έχει απορρίψει συναλλαγή ούτε μια φορά 

μεχτι τώρα έχω λάβει cashback 200 ευρώ 

ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, anergos13 said:

Και γιατι οχι κατευθειαν πληρωμη με payzy ?

Δεν έχω δώσει σωστά την περιγραφή.

Όταν γράφω εξωτερικό έπρεπε να διευκρινίσω πως πρόκειται για χώρα εκτός ευρώ, οπότε χρησιμοποιώ την curve για την αποφυγή χρεώσεων που υπάρχουν στο συνάλλαγμα. 

Για όσο δεν λειτουργούσε η payzy πίσω από curve, έκανα χρήση της revolut, τώρα που διορθώθηκε το πρόβλημα έχω και 2ι εναλλακτικό τρόπο πληρωμής. Προσθέτοντας και την επιστροφή της payzy έχει κάποιο σκοπό η χρήση της. 

1 minute ago, ANAGNPANA said:

Εγώ την χρησιμοποιώ ένα χρόνο σχεδόν και δεν μου έχει απορρίψει συναλλαγή ούτε μια φορά 

μεχτι τώρα έχω λάβει cashback 200 ευρώ 

ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος 

Απορρίψεις είχα μόνιμα μόνο στις κάρτες που είχα κάνει χρήση σε χώρα εκτός ευρώ, οι οποίες κάρτες δεν περνούσαν (μετά από αυτό) σε συναλλαγές ούτε και εντός Ελλάδας. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, TzifosTaPanta65 said:

Από όσο κατάλαβα είναι περισσότερο θέμα με pos επειδή κάποιοι δεν τα ενημερώνουν όσο θα επρεπε δεν τους αρέσει και απορρίπτουν την κάρτα, ενω ή curve υπάρχει για περισσότερο καιρό και το αναγνωρίζουν τα pos.

Επισης μάλλον (δεν είμαι σίγουρος) σε καποιες περιπτώσεις η payzy θεωρειται ως prepaid κάρτα και δεν αρέσει σε κάποιους και τα μπλοκαρουν, ενω η curve είναι debit

Στην ουσία, μειώνει τον αριθμο των απορριψεων

Ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

Εμφανιστηκε μενου κουπονιών……

μαλλον κάτι νέο έρχεται …..

IMG_3814.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ANAGNPANA said:

Εμφανιστηκε μενου κουπονιών……

μαλλον κάτι νέο έρχεται …..

IMG_3814.jpeg

Μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...