Jump to content

iOS 16


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, zbutlr said:

Σε κάθε update η μπαταρία είναι χειρότερη. Δεν ξανακάνω update


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δωστου χρόνο να στρώσει και ξανά ενημέρωσε, δεν μπορεί οι μισοί να λένε καλύτερα και οι άλλοι μισοί χειροτερα

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, athanaso77 said:

Κάνε τότε πλήρη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (αν έχεις δοκιμάσει και επαναφορά μόνο των ρυθμίσεων δικτύου) και αν δεν φτιάξει, το πας στο service.

Έκανα το reset μέσω ρυθμίσεων και στο καπάκι έβαλα και το backup που είχα πάρει πριν. Μάλλον δεν ήταν και η σωστότερη λύση και δεν είδα να μου λύνει το πρόβλημα.
Εσύ μάλλον εννοείς Restore μεσω itunes για να βάλει καθαρό 16.4 σωστά;
Το θέμα είναι αν δουλέψει έτσι τελικά τι θα κάνω με τα αρχεία (φωτογραφίες κτλ), τις εφαρμογές κοκ που είχα. Προφανώς μετά δεν έχει νόημα να βάλω το backup που μάλλον θα επαναφέρει το πρόβλημα, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζει κάποιος με κλήσεις?

Μου φαίνεται σαν να κόβει κάποιες κλήσεις...

Εχω την αίσθηση με το που χάνεται πολύ λίγο το σήμα...τέλος..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, redcom7 said:

Ρε παιδιά αντιμετωπίζει κάποιος με κλήσεις?

Μου φαίνεται σαν να κόβει κάποιες κλήσεις...

Εχω την αίσθηση με το που χάνεται πολύ λίγο το σήμα...τέλος..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το είχα και έγω από τότε που έβαλα το 16.4 για καμοιά εμδομάδα. Έκανα reset, μίλησα και με apple support, τίποτα. Τελικά κάποια στιγμή έφτιαξε μόνο του. Βέβαια όλο αυτό τον καιρό δοκίμαζα διάφορα πραγματα και έτσι δεν ξέρω τελικά τι από αυτά βοήθησε!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δυστυχώς το software το οποίο ήταν για χρόνια το δυνατό κομμάτι των συσκευών της εταιρίας, όσο περνάει ο καιρός χάνει την αξιοπιστία του. Πλέον για να δούμε πραγματικά καλή έκδοση του λειτουργικού, πρέπει να περάσουν μήνες μετά την αρχική κυκλοφορία του ετήσιου major update.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζει κάποιος με κλήσεις?

Μου φαίνεται σαν να κόβει κάποιες κλήσεις...

Εχω την αίσθηση με το που χάνεται πολύ λίγο το σήμα...τέλος..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχεις ενεργοποιημένο το screen time;
Ένα από τα τελευταία πράγματα που άλλαξα πριν δουλέψει ήταν να το απενεργοποιήσω. Λέω μπας..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Την καλύτερη έκδοση της 16, θα την έχουμε το καλοκαίρι. Όταν μετά έρθει η 17, πάλι τα ίδια θα συζητάμε…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites


Έχεις ενεργοποιημένο το screen time;
Ένα από τα τελευταία πράγματα που άλλαξα πριν δουλέψει ήταν να το απενεργοποιήσω. Λέω μπας..

Screen time?

Εννοείς αυτό που λέει "χρόνος επί της οθόνης"?

Εάν ναι τότε όχι το έχω κλειστό...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, redcom7 said:


Screen time?

Εννοείς αυτό που λέει "χρόνος επί της οθόνης"?

Εάν ναι τότε όχι το έχω κλειστό...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι αυτό εννοούσα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοούσα.

Όχι το έχω κλειστό...


Εν τω μεταξύ βγήκε 16.4.1


Μάλλον είδαν τι μλκια έχουν κάνει...

Ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθούν κάποια πράγματα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αν και ξέρω ότι δεν είμαι στο κατάλληλο topic, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς το παρακάτω θέμα για το Apple Watch:

Δεν θυμάμαι τι πείραξα και πλέον σε οποιαδήποτε γνωστοποίηση ακόμα και σε κλήση βλέπω την ώρα και πρέπει να κάνω tap για να δω ποιος με καλεί ή την γνωστοποίηση. Παλαιότερα δεν χρειαζόταν να κάνω tap. Στην παρακάτω εικόνα φαίνεται αυτό που βλέπω όταν κάποιος με καλεί :

cabdd3bd0fca8b8d12f7ed35391d01b4.jpg

Πως αλλάζει αυτό να επανέλθω στην προυγούμενη κατάσταση, ξέρει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, alx255 said:

σωστος επίσης οπως και στο gt 2 pro που εχω δεν θα μπορεις να περασεις μουσικη απο το iphone γενικα εχει πολλα ακυρα ειδικα για εμας με ios.

To απόλυτο θα ήταν αν υποστήριζε ανέπαφες πληρωμές (για την Ελλάδα μιλάω πάντα), κάτι που κάνουν όλα τα υπόλοιπα επώνυμα smartwatches. Οπότε όμορφο με πολλές δυνατότητες ναι, απόλυτο όχι! Στα ίδια χρήματα παίρνω το Apple Watch Ultra που τα κάνει όλα και συνεργάζεται άψογα με το iPhone μου. Ή παίρνω ένα Samsung 5 Pro (& LTE), ή ένα Garmin Epix 2 για το Android κινητό μου και μου μένουν και ρέστα (μπόλικα μάλιστα, για να πάρω μαζί με το Samsung και τα Buds Pro 2). Καλό το marketing, αλλά πρέπει να τα λέει όλα και όχι μόνο τα θετικά.

 

 

22 ώρες πριν, redcom7 said:


Όχι το έχω κλειστό...


Εν τω μεταξύ βγήκε 16.4.1


Μάλλον είδαν τι μλκια έχουν κάνει...

Ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθούν κάποια πράγματα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν έχει κάτι τραγικό η 16.4.1 σε σχέση με την 16.4. 

Αν κάνω λάθος διορθώσετε με

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάτι τραγικό η 16.4.1 σε σχέση με την 16.4. 
Αν κάνω λάθος διορθώσετε με

Μάλλον διορθώσεις είχε....ας πούμε φαίνεται να διορθώθηκε το πρόβλημα με τα drop calls που είχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, redcom7 said:


Μάλλον διορθώσεις είχε....ας πούμε φαίνεται να διορθώθηκε το πρόβλημα με τα drop calls που είχα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπορεί. Μόλις την εκανα

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο. Το iphonehellas εκλεισε; Δεν υπαρχει καμια κινηση μια εβδομαδα.

Κλασικό πρόβλημα, εδώ και χρόνια έχει αφεθεί στη τύχη του. Κάποια στιγμή θα επανέλθει. Το ίδιο μου είπε και ο Νίκος που μιλάμε.
Υπομονή, το τσεκάρω καθημερινά 2-3 φορές αλλά ακόμη τίποτα.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites


Κλασικό πρόβλημα, εδώ και χρόνια έχει αφεθεί στη τύχη του. Κάποια στιγμή θα επανέλθει. Το ίδιο μου είπε και ο Νίκος που μιλάμε.
Υπομονή, το τσεκάρω καθημερινά 2-3 φορές αλλά ακόμη τίποτα.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Είχε δημιουργηθεί μια ομάδα στο telegram από ότι θυμάμαι. Μήπως έχει κάποιος το λινκ για την ομάδα?


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nassosp said:


Είχε δημιουργηθεί μια ομάδα στο telegram από ότι θυμάμαι. Μήπως έχει κάποιος το λινκ για την ομάδα?

Αυτή πρέπει να είναι.
https://t.me/joinchat/b_Duf0joMVllM2Nk

Αλλά μην περιμένεις "πολλά". 😉

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτή πρέπει να είναι.
https://t.me/joinchat/b_Duf0joMVllM2Nk

Αλλά μην περιμένεις "πολλά". 

Ναι αυτό είναι, ευχαριστώ!


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη. Ερώτηση….. Προσπάθησα να στείλω ένα ομαδικό ευχετήριο μήνυμα σε ένα group επαφών που έχω φτιάξει στο Google contacts. Αναγκαστικά και άνοιξα ένα android κινητό όπου μπορούσα να επιλέξω κατευθείαν όλες τις επαφές του group και να στείλω απλά και γρήγορα το μήνυμα. Γίνεται κάτι αντίστοιχο και στο iPhone  γιατί δεν κατάφερα να το βρω. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panoszavra said:

Χριστός Ανέστη. Ερώτηση….. Προσπάθησα να στείλω ένα ομαδικό ευχετήριο μήνυμα σε ένα group επαφών που έχω φτιάξει στο Google contacts. Αναγκαστικά και άνοιξα ένα android κινητό όπου μπορούσα να επιλέξω κατευθείαν όλες τις επαφές του group και να στείλω απλά και γρήγορα το μήνυμα. Γίνεται κάτι αντίστοιχο και στο iPhone  γιατί δεν κατάφερα να το βρω. 

Να φτιάξεις μια λίστα επαφών/γκρουπ μπορείς και να στείλεις το ίδιο μήνυμα σε όλα τα άτομα, όμως να επιλέγουν όλα ταυτόχρονα δεν γίνεται. Μια, μια επαφή…

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, waeo said:

Να φτιάξεις μια λίστα επαφών/γκρουπ μπορείς και να στείλεις το ίδιο μήνυμα σε όλα τα άτομα, όμως να επιλέγουν όλα ταυτόχρονα δεν γίνεται. Μια, μια επαφή…

Ευχαριστώ. Αυτό κατάλαβα κι εγώ. 
Α ρε Apple με τα κουλά σου. Αρχίζω να πιστεύω ότι υπάρχει μια μυστική συμφωνία μεταξύ Apple και Google, ώστε η Apple να έχει αυτές τις «αδυναμίες» για να μην πάρει  όλους τους πιθανούς αγοραστές στο μέρος της. 😛
Δεν εξηγούνται αλλιώς τέτοιου είδους ελλείψεις. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Γενικά στα sms είναι πολύ πίσω...ας πούμε εμένα μου λείπει τρελά το προγραμματισμενο μήνυμα που είχα στο samsung...


Αυτό πάντως με τα ομαδικά sms νομίζω λύνεται εύκολα με ένα shortcut


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...