Jump to content

Apple Watch Ultra


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, pol2410 said:

Απλά αν και γνωστή εταιρία στον χώρο που ακόμα και σήμερα βγάζει δυνατά κομμάτια στην μέτρηση του sar κατά την λήψη είτε κλήσης είτε κάποιας ειδοποίησης τα νούμερα ήταν πάντα κολλητά δίπλα στα ανώτερα επιτρεπτά όρια. 
ok θα πει κάποιος και στο τηλέφωνο ιδίως τα μήλα πάντα είναι σχετικά ψηλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό ( πιο ψηλά όχι όμως δίπλα στο όριο ασφαλείας Ευρώπης <πάντα> ). Επιπλέον το τηλέφωνο είναι άμεσα συνδεδεμένο με σημείο ζωτικών ενδείξεων οργανισμού μονιμα που εδώ αν και θελουμε τις μετρήσεις τύπου καρδιάς / οξυγόνου κλπ με ανάλογο αισθητήρα την ακτινοβολία την θελουμε;; Τέλος επειδή μιλάμε για μια εποχή που η double sim στο μήλο ήταν ένας διακαής πόθος αλλά χωρίς αντίκρισμα και η ένδειξη του sar / μαζί με τον συνδυασμό της μη ευχριστιας του τηλεφώνου - ρολόι έπαιξαν σημαντικό ρόλο στην λήψη αποφάσεων. 
Τωρα με τα νέα δεδομένα στο τραπέζι μπορεί κάποιοι να είναι σε σκέψεις. Προσωπικά επειδή ( για Ελλάδα) ακόμα δεν έχει ξεκαθαριστεί εάν θα υπάρχει η δυνατότητα χρήσης double sim για ρολόι & κινητό ( εννοώ όπως τότε που κλείναμε την μια συσκευή πρώτα και μετά άνοιγε η άλλη )και με τις esim που δεν μπορεισ ούτε ολική διαγραφή να κάνεις και να μην χρειάζεσαι νέα esim το μέλλον σε αυτό είναι μακρύ. 
Πιστεύω να σε κάλυψα. Είναι πάντα προσωπικές μου  εμπειριες / εκτιμήσεις οπότε εννοείτε ο καθένας μας πράττει όπως θεωρεί καλύτερα.  

Είχες εννοείς ρολόι με sim? Δεν είσαι Ελλάδα? Γιατί εδώ δεν έχουμε την υποστήριξη αυτήν άρα για πιο SAR να μιλήσουμε στο ρολόι?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tasos19s said:

Είχες εννοείς ρολόι με sim? Δεν είσαι Ελλάδα? Γιατί εδώ δεν έχουμε την υποστήριξη αυτήν άρα για πιο SAR να μιλήσουμε στο ρολόι?

Τάσο όπως σου αναφέρω τότε δεν είχαμε ούτε το 2 sim αποκλειστικά για Κίνα  τηλέφωνο. Όπως λοιπόν καταλαβαίνεις το ρολόι έπαιρνε κανονική sim.  Και μιλάμε για Ελλάδα ( αν και κυκλοφορώ και Εξωτερικό ). 
Τελος ότι συσκευή έχει λήψη σήματος μέσα από κυψέλες μεταφοράς σήματος λαμβάνει όπως καταλαβαίνεις και εκπέμπει.  Και για να το διευκρινήσω μια φορά ακόμη δεν μιλάω για Apple Watch. Όταν με το καλό έρθει Ελλάδα η δυνατότητα χρήσης τηλέφωνο ρολόι ( λυθεί το ζήτημα χρήσης ίδιου αριθμού με τις esim < γιατί εάν είναι άλλο νούμερο ( 2 νούμερα )  στο τηλέφωνο άλλο στο ρολόι> πιο το νόημα ευκολίας ;;), το ρολόι είναι όπως και τώρα άρτια συνδεδεμένο με επαφές και όλες τις λειτουργίες κατοπτρισμός όλα μια χαρα.  
Οταν λύσουμε αυτά τα θέματα και οι μετρήσεις sar συμφωνούνε με αυτά που ανακοινώνονται τότε για όποιον θέλει μπορεί να κάνει αυτόν τον συνδυασμό. 
Εαν προσωπικά θα ήθελα κάτι τέτοιο μονιμα δεμένο πάνω στο χέρι μου δεν το νομίζω……..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pol2410 said:

Τάσο όπως σου αναφέρω τότε δεν είχαμε ούτε το 2 sim αποκλειστικά για Κίνα  τηλέφωνο. Όπως λοιπόν καταλαβαίνεις το ρολόι έπαιρνε κανονική sim.  Και μιλάμε για Ελλάδα ( αν και κυκλοφορώ και Εξωτερικό ). 
Τελος ότι συσκευή έχει λήψη σήματος μέσα από κυψέλες μεταφοράς σήματος λαμβάνει όπως καταλαβαίνεις και εκπέμπει.  Και για να το διευκρινήσω μια φορά ακόμη δεν μιλάω για Apple Watch. Όταν με το καλό έρθει Ελλάδα η δυνατότητα χρήσης τηλέφωνο ρολόι ( λυθεί το ζήτημα χρήσης ίδιου αριθμού με τις esim < γιατί εάν είναι άλλο νούμερο ( 2 νούμερα )  στο τηλέφωνο άλλο στο ρολόι> πιο το νόημα ευκολίας ;;), το ρολόι είναι όπως και τώρα άρτια συνδεδεμένο με επαφές και όλες τις λειτουργίες κατοπτρισμός όλα μια χαρα.  
Οταν λύσουμε αυτά τα θέματα και οι μετρήσεις sar συμφωνούνε με αυτά που ανακοινώνονται τότε για όποιον θέλει μπορεί να κάνει αυτόν τον συνδυασμό. 
Εαν προσωπικά θα ήθελα κάτι τέτοιο μονιμα δεμένο πάνω στο χέρι μου δεν το νομίζω……..

τώρα τα λες καλα

νόμιζα μιλάς για apple 

είχα κι εγώ παλιά ρολόι με sim κινεζικό 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Tasos19s said:

τώρα τα λες καλα

νόμιζα μιλάς για apple 

είχα κι εγώ παλιά ρολόι με sim κινεζικό 

 

Τάσο δεν μιλάω για Κινεζικό εάν θυμάμαι καλά μιλάω για LG ( την μάρκα την γράφω με επιφύλαξη) και από αγορά Ευρώπης - Γερμανία. 
Τελος για να το κλείσουμε μην βγούμε εκτός θέματος θα σου πω το εξής:

λογο του Ευρωπαϊκού sar όλες οι εταιρίες από dual active με 2 κεραίες το γυρίσανε σε dual stand by για να είναι μέσα στα επιτρεπτά όρια και εννοείτε και πιο κάτω από αυτά.

Αυτο κάτι λέει. 
Παμε τώρα γερά εν αναμονή του ultra 2 🤪

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εγώ πάντως έχω ακόμα ρολόι της HUAWEI με φυσική sim (Wear OS) το οποίο χρησιμοποιώ καθημερινά. Επειδή χρειάζομαι για τη δουλειά μου πάντα να με βρίσκουν στο τηλέφωνο, όταν πηγαίνω δε κάποια αθλητική δραστηριότητα, κλείνω iPhone, Apple Watch κτλ και χρησιμοποιώ το ρολόι που έχει sim με το ίδιο νούμερο. Συνεπώς για τα δικά μου δεδομένα θα ήταν ιδανικό να δούλευε η esim στο ρολόι, με το ίδιο πάντα νούμερο εννοείται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, athanaso77 said:

Εγώ πάντως έχω ακόμα ρολόι της HUAWEI με φυσική sim (Wear OS) το οποίο χρησιμοποιώ καθημερινά. Επειδή χρειάζομαι για τη δουλειά μου πάντα να με βρίσκουν στο τηλέφωνο, όταν πηγαίνω δε κάποια αθλητική δραστηριότητα, κλείνω iPhone, Apple Watch κτλ και χρησιμοποιώ το ρολόι που έχει sim με το ίδιο νούμερο. Συνεπώς για τα δικά μου δεδομένα θα ήταν ιδανικό να δούλευε η esim στο ρολόι, με το ίδιο πάντα νούμερο εννοείται.

όλοι αυτό περιμέναμε τοσα χρονια

εγώ είχα καταλήξει να πάρω το Apple Watch 3 LTE γιατι ελεγα απο ωρα σε ωρα ερχεται η υποστηριξη και στην ελλαδα

δεν ξέρω ούτε κι εγώ ποσά χρόνια πέρασαν και τέτοια υποστήριξη δεν ήρθε ποτε

ευτυχώς τότε τελευταία στιγμή πήρα το απλό μοντέλο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Tasos19s said:

όλοι αυτό περιμέναμε τοσα χρονια

εγώ είχα καταλήξει να πάρω το Apple Watch 3 LTE γιατι ελεγα απο ωρα σε ωρα ερχεται η υποστηριξη και στην ελλαδα

δεν ξέρω ούτε κι εγώ ποσά χρόνια πέρασαν και τέτοια υποστήριξη δεν ήρθε ποτε

ευτυχώς τότε τελευταία στιγμή πήρα το απλό μοντέλο 

Πραγματικά θέλω να δω έτσι και βγει αμάξι by  πόσοι θα τρέξουν να το πάρουνε!!!

Τρέμε Tesla 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pol2410 said:

Πραγματικά θέλω να δω έτσι και βγει αμάξι by  πόσοι θα τρέξουν να το πάρουνε!!!

Τρέμε Tesla 😂😂😂

Δεν θα απευθύνεται στον απλό έλληνα πολίτη 

Στην Ελλάδα σίγουρα θα το πάρουν αρκετοί που τα έχουν φυσικά 

Όπως και το ρολόι που πήρες εσυ δεν απευθύνεται στον μέσο έλληνα καταναλωτή 

Δεν απευθύνεται ακόμα και στον λίγο πιο ανεβασμένο έλληνα καταναλωτή 

Εχει δικό του target group γιατί φυσικά κοστίζει και 1000+ ευρώ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tasos19s said:

Δεν θα απευθύνεται στον απλό έλληνα πολίτη 

Στην Ελλάδα σίγουρα θα το πάρουν αρκετοί που τα έχουν φυσικά 

Όπως και το ρολόι που πήρες εσυ δεν απευθύνεται στον μέσο έλληνα καταναλωτή 

Δεν απευθύνεται ακόμα και στον λίγο πιο ανεβασμένο έλληνα καταναλωτή 

Εχει δικό του target group γιατί φυσικά κοστίζει και 1000+ ευρώ 

Στην Ελλάδα αρκετοί  ( έως υπέρ αρκετοί) εχουνε  προϊόντα χωρίς μέσα μονάδες αλλά να μην ανοίξουμε τέτοιο θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pol2410 said:

Στην Ελλάδα αρκετοί  ( έως υπέρ αρκετοί) εχουνε  προϊόντα χωρίς μέσα μονάδες αλλά να μην ανοίξουμε τέτοιο θέμα. 

Αυτά που λες έχουν σχέση με το θέμα; Ας μείνουμε στο θέμα μας. Εάν δεν μπορείς να προσφέρεις κάτι σχετικό, άστο...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, pol2410 said:

Στην Ελλάδα αρκετοί  ( έως υπέρ αρκετοί) εχουνε  προϊόντα χωρίς μέσα μονάδες αλλά να μην ανοίξουμε τέτοιο θέμα. 

Εγώ πχ έχω frog 🐸 είμαι ένας από αυτούς 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλα τα μηνύματα παραπάνω για την esim και μπορώ να πω ότι το ζουμί της υπόθεσης είναι αυτό που είπε ο Αθανασο πιο πίσω.

Ο κάθε πάροχος πρέπει να πληρώσει ένα αντίτιμο και να έχει και την σωστή υποδομή για να υποστηρίξει σωστά την eSIM στο Apple Watch. Προφανώς εννοώ τον ίδιο αριθμό που έχεις και στο κινητό σου, όχι άλλο νούμερο.

Για να πάρει πίσω αυτή την επένδυση ο πάροχος, μαζί με τα operational costs κλπ, να βγάλει και το κέρδος του σαν επιχείριση, χρεώνει ένα ποσό έξτρα για την esim στο Apple Watch που συνήθως είναι γύρο στα 10€ το μήνα στο συμβόλαιο σου.

Βλέπετε τώρα που είναι το πρόβλημα στην Ελλάδα;
1. 10€ το μήνα
2. Συμβόλαιο

Ας πούμε ότι είναι ένα εκατομμύριο το κόστος. Ο πάροχος θα πρέπει να έχει πάνω από 10.000 άτομα ΣΙΓΟΥΡΑ, σε 2ετες συμβόλαιο δηλαδή, πρόθυμα να πληρώνουν τα 10€ για την esim στο Apple Watch κάθε μήνα για να πατσίσει τον πρώτο χρόνο και να βγάλει κέρδος τον δεύτερο.

Στην Ελλάδα που η συντριπτική πλειοψηφία αποφεύγει το συμβόλαιο όπως ο διάολος το λιβάνι, ο πάροχος πρέπει να βρει κάποιον άλλο σίγουρο τρόπο να βγάλει χρήματα από αυτή την επένδυση.
Μέχρι να γίνει αυτό, αν γίνει, esim με τον ίδιο αριθμό δεν πρόκειται να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos523 said:

Διάβασα όλα τα μηνύματα παραπάνω για την esim και μπορώ να πω ότι το ζουμί της υπόθεσης είναι αυτό που είπε ο Αθανασο πιο πίσω.

Ο κάθε πάροχος πρέπει να πληρώσει ένα αντίτιμο και να έχει και την σωστή υποδομή για να υποστηρίξει σωστά την eSIM στο Apple Watch. Προφανώς εννοώ τον ίδιο αριθμό που έχεις και στο κινητό σου, όχι άλλο νούμερο.

Για να πάρει πίσω αυτή την επένδυση ο πάροχος, μαζί με τα operational costs κλπ, να βγάλει και το κέρδος του σαν επιχείριση, χρεώνει ένα ποσό έξτρα για την esim στο Apple Watch που συνήθως είναι γύρο στα 10€ το μήνα στο συμβόλαιο σου.

Βλέπετε τώρα που είναι το πρόβλημα στην Ελλάδα;
1. 10€ το μήνα
2. Συμβόλαιο

Ας πούμε ότι είναι ένα εκατομμύριο το κόστος. Ο πάροχος θα πρέπει να έχει πάνω από 10.000 άτομα ΣΙΓΟΥΡΑ, σε 2ετες συμβόλαιο δηλαδή, πρόθυμα να πληρώνουν τα 10€ για την esim στο Apple Watch κάθε μήνα για να πατσίσει τον πρώτο χρόνο και να βγάλει κέρδος τον δεύτερο.

Στην Ελλάδα που η συντριπτική πλειοψηφία αποφεύγει το συμβόλαιο όπως ο διάολος το λιβάνι, ο πάροχος πρέπει να βρει κάποιον άλλο σίγουρο τρόπο να βγάλει χρήματα από αυτή την επένδυση.
Μέχρι να γίνει αυτό, αν γίνει, esim με τον ίδιο αριθμό δεν πρόκειται να δούμε.

Δεν το έχουν στα πρώτα τους στην λίστα οι πάροχοι είναι σίγουρο 

Ειναι μια λειτουργία που θα βόλευε όλους μας αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζεται και δεν ξέρουμε και ποτέ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Tasos19s said:

Δεν το έχουν στα πρώτα τους στην λίστα οι πάροχοι είναι σίγουρο 

Ειναι μια λειτουργία που θα βόλευε όλους μας αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζεται και δεν ξέρουμε και ποτέ 

Το ξαναλέω, η συνεχής πίεση προς το δίκτυο μπορεί να φέρει αποτελέσματα. Αυτά που λέμε εδώ να τα λέμε και εκεί που πρέπει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikos523 said:

Διάβασα όλα τα μηνύματα παραπάνω για την esim και μπορώ να πω ότι το ζουμί της υπόθεσης είναι αυτό που είπε ο Αθανασο πιο πίσω.

Ο κάθε πάροχος πρέπει να πληρώσει ένα αντίτιμο και να έχει και την σωστή υποδομή για να υποστηρίξει σωστά την eSIM στο Apple Watch. Προφανώς εννοώ τον ίδιο αριθμό που έχεις και στο κινητό σου, όχι άλλο νούμερο.

Για να πάρει πίσω αυτή την επένδυση ο πάροχος, μαζί με τα operational costs κλπ, να βγάλει και το κέρδος του σαν επιχείριση, χρεώνει ένα ποσό έξτρα για την esim στο Apple Watch που συνήθως είναι γύρο στα 10€ το μήνα στο συμβόλαιο σου.

Βλέπετε τώρα που είναι το πρόβλημα στην Ελλάδα;
1. 10€ το μήνα
2. Συμβόλαιο

Ας πούμε ότι είναι ένα εκατομμύριο το κόστος. Ο πάροχος θα πρέπει να έχει πάνω από 10.000 άτομα ΣΙΓΟΥΡΑ, σε 2ετες συμβόλαιο δηλαδή, πρόθυμα να πληρώνουν τα 10€ για την esim στο Apple Watch κάθε μήνα για να πατσίσει τον πρώτο χρόνο και να βγάλει κέρδος τον δεύτερο.

Στην Ελλάδα που η συντριπτική πλειοψηφία αποφεύγει το συμβόλαιο όπως ο διάολος το λιβάνι, ο πάροχος πρέπει να βρει κάποιον άλλο σίγουρο τρόπο να βγάλει χρήματα από αυτή την επένδυση.
Μέχρι να γίνει αυτό, αν γίνει, esim με τον ίδιο αριθμό δεν πρόκειται να δούμε.

Στην Κύπρο υπάρχουν περισσότερα συμβόλαια που υποστηρίζεται από φέτος?

Link to comment
Share on other sites

Στην Κύπρο υπάρχουν περισσότερα συμβόλαια που υποστηρίζεται από φέτος?

Αυτό δεν το ξέρω.
Ωστόσο αν συγκρίνω μισθούς από καθαρά προσωπική εμπειρία στην Κύπρο σε σχέση με την Ελλάδα, μου φαίνεται απολύτως φυσιολογικό να έχει περισσότερα συμβόλαια (τουλάχιστον ποσοστιαία), περισσότερους με cellular μοντέλο και περισσότερους να είναι οκ με το 10αρικο κάθε μήνα.
Υποθέσεις κάνω βέβαια, δεν έχω καμία εταιρία κινητής.

Όπως και να ‘χει, στην Ελλάδα που έχει ελάχιστα AW, σχεδόν τίποτα από cellular μοντέλα και σχεδόν τίποτα από συμβόλαια, δύσκολο το κόβω να έρθει η υποστήριξη σύντομα.
Μακάρι, αλλά και πάλι δεν ξέρω πόσοι είναι διατεθημένοι να αγοράσουν πιο ακριβά ένα cellular, να κάνουν συμβόλαιο και να βάλουν και 10€ το μήνα στο συμβόλαιο για το AW.
Με 100 άτομα που λέει ο λόγος δουλειά δεν γίνεται και σίγουρα θα βοηθούσε αν πίεζαν οι συνδρομητές τον κάθε πάροχο. Αν και φαντάζομαι ότι οι συνδρομητές καρτοκινητής που δεν είναι σίγουρο εισόδημα και με 3€ έχουν πάει σε άλλη εταιρία την άλλη μέρα, δύσκολα θα ακουστούν..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, nikos523 said:

Ας πούμε ότι είναι ένα εκατομμύριο το κόστος.

Η Apple ζητάει από τους παρόχους 500.000€ για να καταστεί δυνατή η χρήση των esim στα Apple Watch. Εξ όσων γνωρίζω μέχρι σήμερα, κανένας από τους ελληνικούς παρόχους δεν έχουν ούτε στα βραχυπρόθεσμα, ούτε στα μακροπρόθεσμα πλάνα τους να πληρώσουν την Apple για αυτή την υπηρεσία.

2 ώρες πριν, leo06 said:

Στην Κύπρο υπάρχουν περισσότερα συμβόλαια που υποστηρίζεται από φέτος?

Στην Κύπρο ο πάροχος πλήρωσε την Apple.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θα πάρει τα χρήματα από τους καταναλωτές ζητώντας 10€

Οσο πιο πολύ χρησιμοποιείς το δίκτυο τόσο πιο πολύ πληρώνεις 

Αν εγώ πχ πηγαίνω στο γήπεδο για τρέξιμο και δεν παίρνω κινητό δεν χρησιμοποιώ το δίκτυο 

Αν έχω το ρολόι μαζί μου θα απαντήσω και σε 2 κλήσεις 

Θα κατανάλωση και δεδομένα και πάει λέγοντας 

Αν πάω εγώ προσωπικά για σκι θα φορέσω μόνο το ρολόι. Θα καταναλωσω από αυτό ενώ τώρα δεν παίρνω κινητό το αφήνω στο αμάξι 

Όσο παραπανω καταναλώνεις είτε σε κλήσεις είτε σε δεδομένα, η εταιρία κινητής έχει κέρδος απλά στην Ελλάδα δεν θέλουν ακόμα να ασχοληθούν με αυτή την λειτουργία μιας συσκευής


Παραπανω κάποιος είπε ότι κακώς τα συζητάμε εδώ αλλά έπρεπε να τα λέμε στην εταιρεία κινητής 

Εμεις εδώ μπαίνουμε για το χόμπι μας και συζητάμε διαφορά 

Το πρόβλημα αυτό πως να το λύσουμε να πάμε έξω από κατάστημα Cosmote και να κάνουμε απεργία πείνας; 
 

Οταν έρθει η ώρα θα δώσουν τα χρήματα κι θα υποστηρίξουν την υπηρεσία αυτή. Προς όφελος τους είναι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, eleco said:

Αυτά που λες έχουν σχέση με το θέμα; Ας μείνουμε στο θέμα μας. Εάν δεν μπορείς να προσφέρεις κάτι σχετικό, άστο...

 

Για να μην τρελαίνεσαι η απάντηση είναι με βάση το προυγουμενο post ότι το ultra απευθύνεται σε λίγους, όχι να προσβάλει.  
Προσωπικα δεν το νομίζω ότι το ultra είναι για λίγους  απλά όπως το 14 ( σειρά pro) δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στην Ελλάδα γι αυτό και προς το παρόν το εχουνε πολυ λιγοι. 
Ωρ προς το post εάν θέλετε να δούμε για Ελλάδα πότε κι αν θα έχουμε δυνατότητα κλήσης στο ρολόι ( esim αναφέρομαι) δεν νομίζω ούτε στο τέλος του 2024 να έχει γίνει κάτι. 

Τελος εάν διαβάσεις και όλα τα παραπάνω είχαμε μια εκτενή συζήτηση σχετικά με τα sar που υπάρχουν στα ρολόγια. 
Αυτα……..

Καλημερα & καλή εβδομάδα. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 13/11/2022 at 8:00 ΠΜ, pol2410 said:

Τάσο δεν μιλάω για Κινεζικό εάν θυμάμαι καλά μιλάω για LG ( την μάρκα την γράφω με επιφύλαξη) και από αγορά Ευρώπης - Γερμανία. 
Τελος για να το κλείσουμε μην βγούμε εκτός θέματος θα σου πω το εξής:

λογο του Ευρωπαϊκού sar όλες οι εταιρίες από dual active με 2 κεραίες το γυρίσανε σε dual stand by για να είναι μέσα στα επιτρεπτά όρια και εννοείτε και πιο κάτω από αυτά.

Αυτο κάτι λέει. 
Παμε τώρα γερά εν αναμονή του ultra 2 🤪

Θυμάμαι το 2009 κάπου εκεί είχε βγει ένα Samsung slider που ήταν dual active. Μίλαγες στη μια κάρτα και σου χτύπαγε ειδοποίηση στο ακουστικό ουι σε παίρνουν στη δεύτερη γραμμή. Πολύ καλό τηλέφωνο αλλά από τότε δεν ξανάβγαλαν. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, nikgreek said:

Θυμάμαι το 2009 κάπου εκεί είχε βγει ένα Samsung slider που ήταν dual active. Μίλαγες στη μια κάρτα και σου χτύπαγε ειδοποίηση στο ακουστικό ουι σε παίρνουν στη δεύτερη γραμμή. Πολύ καλό τηλέφωνο αλλά από τότε δεν ξανάβγαλαν. 

Άσχετο με το παρόν θέμα, εδώ συζητάμε για το ρολόι του τίτλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, athanaso77 said:

Άσχετο με το παρόν θέμα, εδώ συζητάμε για το ρολόι του τίτλου.

Εντελώς 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος κ πρώτη φορά με Apple Watch. Μπορώ να απαντήσω σε γραπτό μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες; Μου βγάζει μόνο αγγλικά ή ελληνικά με φωνητική εγγραφή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, fotgold said:

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος κ πρώτη φορά με Apple Watch. Μπορώ να απαντήσω σε γραπτό μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες; Μου βγάζει μόνο αγγλικά ή ελληνικά με φωνητική εγγραφή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι έτσι μόνο όπως είπες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2023 at 7:18 ΜΜ, fotgold said:

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος κ πρώτη φορά με Apple Watch. Μπορώ να απαντήσω σε γραπτό μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες; Μου βγάζει μόνο αγγλικά ή ελληνικά με φωνητική εγγραφή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Η φωνητική είναι αναπάντεχα καλή. Μέχρι και σημεία στίξης μπορείς να βάλεις. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...