Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts


Στην πλάτη στα παλιά σου αλλάζουν όλο το κινητό.
Η τιμές φυσικά με apple care plus είναι 29€ και στα 12/13/14, αλλά φαντάζομαι δεν έχεις.
Apple care ποσο κοστίζει ;
Link to comment
Share on other sites

Apple care ποσο κοστίζει ;

200€ περίπου.

Πρόσφατα διάβασα ότι το μείωσαν αλλά ίσως να αφορά μόνο το 15 pro… 
Σε irepair βλέπω έχει 190€. Είναι αρκετά μεγάλη η διαφορά. Πάντως δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις την document, είναι πολύ εξυπηρετικοί στο τηλέφωνο 


Ακριβώς.
Στα 15PM από τα 670 είναι στα 220.
Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι στα απλά 14 γιατί βγαίνει το πίσω τζάμι οπότε το φτιάχνεις και μόνος που λέει ο λόγος, αλλά η αλλαγή τιμών κλπ είναι για να 15.

Η αλλαγή που λέει η πάντως σε λίγες ώρες που κοίταξα κι εγώ, μάλλον είναι να αλλάξουν το τζαμι αυτοί με λέιζερ κλπ, όχι όπως θα έκανε η απλ με άλλη συσκευή.
Αν δεν χάνεις εγγύηση είναι ότι πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

Το τζάμι αλλάζουν, ναι. Εγγύηση χάνεις αν θυμάμαι καλα γιατί δεν είναι επίσημο σέρβις 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, manos_rc said:

Ενδεχομενως και να φταιει ναι. Εγω το εχω ενεργοποιημενο το app refresh για το viber. Σημερα μου εχει δημιουργησει τρελο θεμα με καθυστερημενα μηνυματα. Δλδ για να τα λαβω επρεπε να μπω μεσα στην εφαρμογη και μετα μου ερχοντουσαν ενω ειχαν σταλει κανα 2ωρο πιο πριν. Και σε περιοχη οπου ειχα 5g. 

Το παρακολουθω και βλεπουμε.. ειναι η πρωτη φορα επειτα απο 2 προηγουμενες αποπειρες με ios που βλεπω οτι εχουν γινει βηματα μπροστα και ειναι πιο προσαρμοσιμο πια (φυσικα υπαρχει ακομα δουλιτσα να γινει δε το συζηταμε). Το viber ομως ειναι καραbasic app και δε γινεται να λειτουργει με τετοιο τροπο.

Το viber είναι καραbasic εφαρμογή μόνο για την Ελλάδα. Σε όλες τις άλλες χώρες δεν το ξέρουν καν 😉 επίσης έχω παρατηρήσει ότι έχει θέματα στην παράδοση μηνυμάτων και σε Android και σε ios. Κατά καιρούς πρέπει να ανοίξεις την εφαρμογή για να έρθουν, κατά καιρούς φτιάχνει. Γενικά έχει τα θέματα του το viber...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2023 at 9:19 ΠΜ, ilka71 said:

ραγισε η πλατη του κινητου.αρκετα.της γυναικας ειναι .ισως στην τσαντα μεσα ζοριστηκε?που ειναι καλυτερα να το παμε για σερβις? και ποσο κοστιζει περιπου?πειραια ειμαστε

Βάζεις μια θήκη και είσαι κομπλέ. Εκτός και αν είναι τόσο κομμάτια 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jimmys121979 said:

Βάζεις μια θήκη και είσαι κομπλέ. Εκτός και αν είναι τόσο κομμάτια 

ενα skin πριν απο τη θηκη και ουτε που θα φαίνεται 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή η πλάτη σε επίσημο σέρβις την χρεώνουν 670 ευρώ;

Αλλαγή συσκευής, ναι.
Τιμή Apple Store Γερμανίας πάντα, Ελλάδα δεν γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites


Αλλαγή συσκευής, ναι.
Τιμή Apple Store Γερμανίας πάντα, Ελλάδα δεν γνωρίζω.
πρέπει δηλαδή να αλλάξει όλη η συσκευή;
μιλάω για το 14 pro max
Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2023 at 12:22 ΜΜ, koutsis said:

Το viber είναι καραbasic εφαρμογή μόνο για την Ελλάδα. Σε όλες τις άλλες χώρες δεν το ξέρουν καν 😉 επίσης έχω παρατηρήσει ότι έχει θέματα στην παράδοση μηνυμάτων και σε Android και σε ios. Κατά καιρούς πρέπει να ανοίξεις την εφαρμογή για να έρθουν, κατά καιρούς φτιάχνει. Γενικά έχει τα θέματα του το viber...

Φιλε koutsis λιγο με απασχολει αν σε αλλες χωρες το ξερουν ή οχι.. εγω μενω στην Ελλαδα (δυστυχως ή ευτυχως) 😉 και ολοι οι ανθρωποι απο οποιοδηποτε περιβαλλον γυρω μου (οικογενειακο, επαγγελματικο, φιλικο, name it..) χρησιμοποιούν το viber. Οπότε ειναι τρομερα βασικη εφαρμογη εδω στην Ελλαδα.

Σε android που ειχα στη κατοχη μου κατα κορον δεν θυμαμαι κατι τοσο εντονο. Παντως τις τελευταιες μερες το παει πολυ καλυτερα και ελπιζω να το κρατησει ετσι.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2023 at 10:22 ΠΜ, manos_rc said:

Φιλε koutsis λιγο με απασχολει αν σε αλλες χωρες το ξερουν ή οχι.. εγω μενω στην Ελλαδα (δυστυχως ή ευτυχως) 😉 και ολοι οι ανθρωποι απο οποιοδηποτε περιβαλλον γυρω μου (οικογενειακο, επαγγελματικο, φιλικο, name it..) χρησιμοποιούν το viber. Οπότε ειναι τρομερα βασικη εφαρμογη εδω στην Ελλαδα.

Σε android που ειχα στη κατοχη μου κατα κορον δεν θυμαμαι κατι τοσο εντονο. Παντως τις τελευταιες μερες το παει πολυ καλυτερα και ελπιζω να το κρατησει ετσι.

Ε στείλε μήνυμα στον developer με παράπονα. Απίστευτα κακογραμμένη  εφαρμογή, ίσως η χειρότερη που έχω δει σε iOS/iPadOS.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
12 ώρες πριν, vtag said:

Πώς βλέπετε την μπαταρία με την 17.1? 🙂

Όσο πάει και βελτιώνεται η κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα iphone 14 pro max στην κατοχή μου και σκέφτομαι τη μετάβαση από ένα s23+ σε αυτό.Το μόνο που με προβληματίζει είναι το viber και αν θα μπορέσω να μεταφέρω όλα αυτά που έχω στο s23+ προς το iphone.

Μήπως κάποιος το έχει κάνει και μπορεί να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ πολυ

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vampirios said:

Καλησπέρα,

Έχω ένα iphone 14 pro max στην κατοχή μου και σκέφτομαι τη μετάβαση από ένα s23+ σε αυτό.Το μόνο που με προβληματίζει είναι το viber και αν θα μπορέσω να μεταφέρω όλα αυτά που έχω στο s23+ προς το iphone.

Μήπως κάποιος το έχει κάνει και μπορεί να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ πολυ

Αντίγραφο ασφαλείας και όταν εγκαταστήσεις το Viber στο iPhone θα σου τα εμφανίσει όλα 

Just now, jimmys121979 said:

Αντίγραφο ασφαλείας και όταν εγκαταστήσεις το Viber στο iPhone θα σου τα εμφανίσει όλα. Αντίγραφο ασφαλείας εννοώ του Viber 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vampirios said:

Καλησπέρα,

Έχω ένα iphone 14 pro max στην κατοχή μου και σκέφτομαι τη μετάβαση από ένα s23+ σε αυτό.Το μόνο που με προβληματίζει είναι το viber και αν θα μπορέσω να μεταφέρω όλα αυτά που έχω στο s23+ προς το iphone.

Μήπως κάποιος το έχει κάνει και μπορεί να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ πολυ

Εδώ είσαι 

https://www.backuptrans.com/

Το έχω δουλέψει και μεταφέρθηκαν όλοι οι διάλογοι από android σε iPhone και κάνει τα πάντα από και προς τα 2 λειτουργικα. Θέλει απλά πολύ προσεκτική εφαρμογή των οδηγιών

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

Εδώ είσαι 

https://www.backuptrans.com/

Το έχω δουλέψει και μεταφέρθηκαν όλοι οι διάλογοι από android σε iPhone και κάνει τα πάντα από και προς τα 2 λειτουργικα. Θέλει απλά πολύ προσεκτική εφαρμογή των οδηγιών

Όσο και εάν το είχα ψάξει αυτό για το Viber δεν είχα βγάλει άκρη! 

Όντως δουλεύει; 

Είναι δύσκολη η διαδικασία; 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, vtag said:

Όσο και εάν το είχα ψάξει αυτό για το Viber δεν είχα βγάλει άκρη! 

Όντως δουλεύει; 

Είναι δύσκολη η διαδικασία; 

εγω τυχαια το βρηκα, το πληρωσα, και απο ανδροιδ σε αι φον πηγα αψογα. απλα την πρωτη φορα κολλησε και το ξανα εκανα. εννοειται παρε back up στο viber cloud πριν ξεκινησεις τη διαδικασια. απο εκει και περα αν κανεις ακριβως ο,τι σου λεει πετυχαινει.

εδω εισαι  για την ακριβεια

https://www.backuptrans.com/iphone-viber-to-android-transfer.html

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 17/11/2023 at 5:51 ΜΜ, Nikos_Mpl said:

εγω τυχαια το βρηκα, το πληρωσα, και απο ανδροιδ σε αι φον πηγα αψογα. απλα την πρωτη φορα κολλησε και το ξανα εκανα. εννοειται παρε back up στο viber cloud πριν ξεκινησεις τη διαδικασια. απο εκει και περα αν κανεις ακριβως ο,τι σου λεει πετυχαινει.

εδω εισαι  για την ακριβεια

https://www.backuptrans.com/iphone-viber-to-android-transfer.html

καλημέρα και καλή εβδομάδα. Λέω να πάω μετά από χρόνια πολλά από android σε iphone και είμαι τελείως άσχετος. Για να μη σας κουράζω ήθελα να ρωτήσω μπορώ να κάνω σε iphone backup τα αρχεία μου επαφές φωτογραφίες βίντεο και γενικά ότι έχει μέσα σε ένα USB otg χωρίς τη χρήση υπολογιστή ή cloud; αυτό κυρίως με ενδιαφέρει γιατί με έχει βολέψει πάρα πολύ στο android.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, monster1971 said:

καλημέρα και καλή εβδομάδα. Λέω να πάω μετά από χρόνια πολλά από android σε iphone και είμαι τελείως άσχετος. Για να μη σας κουράζω ήθελα να ρωτήσω μπορώ να κάνω σε iphone backup τα αρχεία μου επαφές φωτογραφίες βίντεο και γενικά ότι έχει μέσα σε ένα USB otg χωρίς τη χρήση υπολογιστή ή cloud; αυτό κυρίως με ενδιαφέρει γιατί με έχει βολέψει πάρα πολύ στο android.

αν δεν κανω λαθος, υπάρχει αυτή η επιλογή μέσα απο ενα stick της sandisk..οποιος κανει χρηση θα το επιβεβαιωσει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Για το ixpand μιλάς. Νομίζω υπάρχουν και από άλλες εταιρείες.

 

Το παραπάνω έχει αλλάξει με την έλευση της θύρας type c στο iphone 15 όπου μπορείς να κουμπωσεις οποίο φλασάκι η δίσκο με type c θέλεις. Αν δεν ισχύει ας με διορθώσει καποιος

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, monster1971 said:

καλημέρα και καλή εβδομάδα. Λέω να πάω μετά από χρόνια πολλά από android σε iphone και είμαι τελείως άσχετος. Για να μη σας κουράζω ήθελα να ρωτήσω μπορώ να κάνω σε iphone backup τα αρχεία μου επαφές φωτογραφίες βίντεο και γενικά ότι έχει μέσα σε ένα USB otg χωρίς τη χρήση υπολογιστή ή cloud; αυτό κυρίως με ενδιαφέρει γιατί με έχει βολέψει πάρα πολύ στο android.

Καλά το σκέφτεσαι αλλά είναι ξεπερασμένες τεχνικές αυτές 

Για την ευκολία σου υπάρχει το iCloud όπως ανέφερες 

Επισης μπορείς απλά με ένα κουμπί να κανείς αντίγραφο στον υπολογιστή σου όποτε θέλεις 

Αυριο μεθαύριο άμα κανείς επαναφορά ή αλλάξεις συσκευή θα μας θυμηθείς και θα λες είχατε δίκιο έτσι έπρεπε να κάνω 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Tasos19s said:

Καλά το σκέφτεσαι αλλά είναι ξεπερασμένες τεχνικές αυτές 

Για την ευκολία σου υπάρχει το iCloud όπως ανέφερες 

Επισης μπορείς απλά με ένα κουμπί να κανείς αντίγραφο στον υπολογιστή σου όποτε θέλεις 

Αυριο μεθαύριο άμα κανείς επαναφορά ή αλλάξεις συσκευή θα μας θυμηθείς και θα λες είχατε δίκιο έτσι έπρεπε να κάνω 

Επίσης να είσαι έτοιμος να πληρώσεις για αυτή την υπηρεσία της Apple (iCloud), γιατί τα 5GB που δίνει δωρεάν δε φτάνουν για videos, φωτογραφίες κλπ. Εγώ πληρώνω €9.99/μήνα για 2ΤΒ (με 565GB σε χρήση αυτή τη στιγμή).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pharmex said:

Επίσης να είσαι έτοιμος να πληρώσεις για αυτή την υπηρεσία της Apple (iCloud), γιατί τα 5GB που δίνει δωρεάν δε φτάνουν για videos, φωτογραφίες κλπ. Εγώ πληρώνω €9.99/μήνα για 2ΤΒ (με 565GB σε χρήση αυτή τη στιγμή).

Να φανταστώ ότι αν δεν θέλω cloud και έχω μεγάλη χωρητικότητα στο κινητό θα μπορώ να τα συγχρονίζω μόνο με τον υπολογιστή έτσι; ή δεν τα λέω καλά.... Θυμίζω... Άσχετος είμαι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...