Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, ethnik471 said:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά που μου λύσατε τις απορίες !

Όσον αφορά την οθόνη κατά την γνώμη μου άλλο ένα απαράδεκτο της apple. Φυσικά την μέγιστη φωτεινότητα συνήθως στον ήλιο.

Επίσης το ότι ζεσταίνεται, ζεσταίνεται και μονο που είναι ενεργοποιημένο...δεν το συζητώ να κάνεις κάτι στο κινητό....τέλος πάντων...

Τουλάχιστον κατάλαβα γιατί το κάνει.

 

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά όλους που μου λύσατε τις απορίες

Ζεσταίνονται εύκολα τα iPhone 

Απο παλιά έχουν αυτό το μειονέκτημα 

Δεν ξέρω ακριβώς τον λόγο 

Ειδικά αν δεν έχεις καλό σήμα 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Tasos19s said:

Ζεσταίνονται εύκολα τα iPhone 

Απο παλιά έχουν αυτό το μειονέκτημα 

Δεν ξέρω ακριβώς τον λόγο 

Ειδικά αν δεν έχεις καλό σήμα 

 

Μετα απο ενα update ειχε αρχισει να ζεστενεται και εμενα το 14 pro .. και να κανει σκαλωματα οπως και να ριχνει φωτεινοτητα .. εκανα καθαρη εγκατασταση λογισμικου και απο τοτε ειδα καινουριο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, greg2310 said:

Μετα απο ενα update ειχε αρχισει να ζεστενεται και εμενα το 14 pro .. και να κανει σκαλωματα οπως και να ριχνει φωτεινοτητα .. εκανα καθαρη εγκατασταση λογισμικου και απο τοτε ειδα καινουριο τηλεφωνο

Μια διευκρίνιση. Καθαρή εγκατάσταση σημαίνει επανέφερες το τελευταίο back up που είχες ή reset και εγκατάσταση από τη αρχή εφαρμογών και ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, enterhere said:

Μια διευκρίνιση. Καθαρή εγκατάσταση σημαίνει επανέφερες το τελευταίο back up που είχες ή reset και εγκατάσταση από τη αρχή εφαρμογών και ρυθμίσεων;

Απο itunes περασα το λογοσμικο και ιδανικα ξαναπερνας εφαρμογες .. εγω εκανα restore απο icloud

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, greg2310 said:

Απο itunes περασα το λογοσμικο και ιδανικα ξαναπερνας εφαρμογες .. εγω εκανα restore απο icloud

Αυτό είναι το καλύτερο σενάριο σε περίπτωση που υπάρχουν σοβαρά προβλήματα 

Θέλει εγκατάσταση έτσι από την αρχή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2023 at 5:25 ΜΜ, greg2310 said:

Μετα απο ενα update ειχε αρχισει να ζεστενεται και εμενα το 14 pro .. και να κανει σκαλωματα οπως και να ριχνει φωτεινοτητα .. εκανα καθαρη εγκατασταση λογισμικου και απο τοτε ειδα καινουριο τηλεφωνο

τα ιδια μου κανει και μενα. με το παραμικρο καιει, το μικρο οχι το max ομως

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχει κανείς ιδέα πως να βγάλει μια πολύ ψιλή γρατζουνιά που έκανα με το νύχι μου στο αλουμίνιο; 14 pro max μωβ. Μου έχει πέσει η ψυχολογία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, looneygirl said:

Γεια σας. Έχει κανείς ιδέα πως να βγάλει μια πολύ ψιλή γρατζουνιά που έκανα με το νύχι μου στο αλουμίνιο; 14 pro max μωβ. Μου έχει πέσει η ψυχολογία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Η ζωή είναι πολύ μικρή για να χαλιόμαστε για τέτοια, ευχαριστήσου τη συσκευή σου και απλά πιες της το αίμα! 😄

Link to comment
Share on other sites

Η ζωή είναι πολύ μικρή για να χαλιόμαστε για τέτοια, ευχαριστήσου τη συσκευή σου και απλά πιες της το αίμα!

Καλά σίγουρα δεν θα πεθάνω κιόλας αλλά ένα κόλλημα το έχω. Θέλω τα πάντα να είναι άψογα. Έλεγα μήπως υπάρχει κάνα κόλπο να την ‘’καθαρίσω’’.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Είχα αφαιρέσει πολύ περισσότερες από μια στο προηγούμενο μου 13 … το χρησιμοποιούσα χωρίς θήκη  κ όταν ήρθε η ώρα για να πουληθεί …έγινε καινούριο  

Πως το επανέφερα κ έγινε σαν καινούριο …

με χρήση cif cream πάνω σε  ένα πολύ ψιλό σφουγγάρι κ στην συνέχεια τρίψιμο  

Να υπενθυμίσω  εδώ ότι είχα το λευκό χρώμα κ το υλικό περιμετρικά είναι inox. 
Ίσως στα υπόλοιπα τηλέφωνα  να είναι χρώμα που ξεβάφει …

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, looneygirl said:

Γεια σας. Έχει κανείς ιδέα πως να βγάλει μια πολύ ψιλή γρατζουνιά που έκανα με το νύχι μου στο αλουμίνιο; 14 pro max μωβ. Μου έχει πέσει η ψυχολογία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν νομίζω να μπορείς να καλύψεις γρατζουνία σε αλουμίνιο. Απλά το συνηθίζεις

2 ώρες πριν, xabos said:

Είχα αφαιρέσει πολύ περισσότερες από μια στο προηγούμενο μου 13 … το χρησιμοποιούσα χωρίς θήκη  κ όταν ήρθε η ώρα για να πουληθεί …έγινε καινούριο  

Πως το επανέφερα κ έγινε σαν καινούριο …

με χρήση cif cream πάνω σε  ένα πολύ ψιλό σφουγγάρι κ στην συνέχεια τρίψιμο  

Να υπενθυμίσω  εδώ ότι είχα το λευκό χρώμα κ το υλικό περιμετρικά είναι inox. 
Ίσως στα υπόλοιπα τηλέφωνα  να είναι χρώμα που ξεβάφει …

Εσυ φίλε μου δεν καλυψες τις γρατζουνιές, Απλά έξυσες ολη την επιφάνεια του κινητού και για αυτό έφυγαν

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά πολλά χρόνια με Samsung note έκανα την αλλαγή…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bardull said:

Μετά από πολλά πολλά χρόνια με Samsung note έκανα την αλλαγή…


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 14 pro max πήρες? Πώς σου φαίνεται μετά από χρόνια με android? 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, bardull said:

Μετά από πολλά πολλά χρόνια με Samsung note έκανα την αλλαγή…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε μια εβδομάδα παρουσιάζεται το iphone15 pro max...δεν μπορούσες να περιμένεις;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να έχω άποψη ακόμα αλλά νιώθω οκ μέχρι τώρα,μου λείπει το πενάκι,δεν μπορούσα να περιμένω το 15 γιατί θα χρειαζόμουν τουλαχιστον 600 ευρώ που δεν τα έχω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, bardull said:

Δεν μπορώ να έχω άποψη ακόμα αλλά νιώθω οκ μέχρι τώρα,μου λείπει το πενάκι,δεν μπορούσα να περιμένω το 15 γιατί θα χρειαζόμουν τουλαχιστον 600 ευρώ που δεν τα έχω


Sent from my iPhone using Tapatalk

κατανοητο!!σιγουρα θα σου λειψουν πολλα απο το s23u αλλα θα τα δεις στην πορεία 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, bardull said:

Δεν μπορώ να έχω άποψη ακόμα αλλά νιώθω οκ μέχρι τώρα,μου λείπει το πενάκι,δεν μπορούσα να περιμένω το 15 γιατί θα χρειαζόμουν τουλαχιστον 600 ευρώ που δεν τα έχω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Προερχόμενος και εγώ από Samsung note 10+, το πενάκι ήταν το πιο σημαντικό εργαλείο που μου έλειψε. Αρκετές διαφορές στο λειτουργικό, Τις οποίες μπορείς να την συνηθίσεις εύκολα. Για μένα ένα σημαντικό μείον του IOS είναι, η κακή διαχείριση των δύο καρτών sim, και η έλλειψη των dual apps. Κατά τα άλλα, θα ευχαριστηθείς τη διάρκεια της μπαταρίας και την σταθερή ροή, η οποία δίνει την αίσθηση του smoothness.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2023 at 10:55 ΠΜ, kastorakos84 said:

Να σας πω και εγώ την εμπειρία μου. Αγορασμένο το 14pro max αρχές Απριλίου. Το φόρτιζα με ταχυφορτιστη 45watt της Samsung και μέχρι τέλος Απρίλη, έπεσε στο 99%. Από τότε δοκίμασα να το φορτίσω με έναν παλιό Samsung φορτιστή 5V 1A. Μέχρι τώρα παραμένει στο 99%. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, ή αν επηρεάζει η ταχυφορτιση.

Τι έχω κερδίσει με όλο αυτό; Τίποτα! Στο Samsung Note 10plus που είχα πριν, δεν υπήρχε αυτή η ένδειξη, οπότε δε με ένοιαζε. Ότι και να κάνουμε, η μπαταρία είναι υλικό που με την πάροδο του χρόνου θα παρουσιάσει φθορά. Προσωπικά, θεωρώ απολύτως φυσιολογικό να χρειάζεται αντικατάσταση μπαταρία ανά 2 – 3 χρόνια, καθώς είναι μία συσκευή που χρησιμοποιούμε σε καθημερινή βάση. Η καλύτερη κίνηση που θα μπορούσε να κάνει κάποια στιγμή η Apple θα ήτανε να αφαιρέσει την ένδειξη με την υγεία της μπαταρίας, καθώς δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω από άγχος. Σημασία έχει να απολαμβάνουμε την συσκευή μας και να μας καλύπτει τις ανάγκες μας. Ότι και να κάνουμε, η μπαταρία έχει συγκεκριμένη ζωή. Τι και αν κρατήσει δυόμιση χρόνια αντί για δύο. Αξίζει η όλη ταλαιπωρία με προσεκτικές φορτίσεις και με κινήσεις που μόνο στρες προσφέρουν;

Ποιος σας εγγυάται αν, μετά από ένα χρόνο λέει 100%, ότι όντως η ζωή της μπαταρίας είναι 100%; Θεωρείται ότι μέσα σε ένα χρόνο έχει μηδενικές φθορές, Και ότι δεν είναι σφάλμα της ένδειξης;
Σημειωτέον, το βάζω για φόρτιση όλο το βράδυ, δεν το κόβω σε συγκεκριμένα ποσοστά και τα σχετικά, με ενδιαφέρει το πρωί να είναι Φούλ, για να μπορέσω να βγάλω τι μέρα, και αυτό είναι το μόνο που θα πρέπει να μας απασχολεί. Καλύπτει η μπαταρία της συσκευής τις ανάγκες μου για να βγάλω απροβλημάτιστα τη μέρα;
 

Σκέψου ότι αν έπεσε σε 1 μήνα 1% πόσο θα είχες χάσει σε 1 χρόνο.. όχι ότι πάει αναλογικά αλλά πες μας κάτι άλλο. Σε ενόχλησε που έβαλες τον αργό φορτιστη; Ξεμενες από μπαταρία; Άρα γιατί να μην κερδίσεις από την γρήγορη πτώση μπαταρίαας άρα και αυτονομίας; Επίσης αν μετά από 3 χρόνια χάσεις 5% αντί για 15-20% δεν είναι όφελος; Γιατί να δώσεις τα 80-100 ευρώ για μπαταρία και την στέρηση του κινητού για μερικές μέρες ειδικά αν είσαι επαρχία

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα ,μάλλον ασφαλείας μόνο δεν είδα κάτι άλλο αν και είμαι νέος στο ιός


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ios 17 είναι το θέμα πώς θα κουμπώσει στην συσκευή μας και πως θα ρολάρει στην συσκευή μας.

Επίσης την μπαταρία θα την φτιάξουν ή θα την χαντακωσουν; 

Ιδωμεν! 

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει εδώ κ λίγες μέρες την  beta 6 …..

Αν κρίνω από το ότι όλα δουλεύουν τέλεια , μάλλον σύντομα θα το δώσει σε δημόσια κυκλοφορία .

Μου άρεσαν οι νέες  επιλογές στις επαφές κ τα πλούσια χρώματα στα θέματα …

Έχει βελτιώσεις σε αρκετά σημεία ….

Link to comment
Share on other sites

Σε 14 pro βέβαια, αλλά είναι ο,τι πιο ομαλό σε αίσθηση από όλα τα προηγούμενα. Πολύ καλύτερο από όλο το 16.


Sent from my iPhone using Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xabos said:

Εχω βάλει εδώ κ λίγες μέρες την  beta 6 …..

Αν κρίνω από το ότι όλα δουλεύουν τέλεια , μάλλον σύντομα θα το δώσει σε δημόσια κυκλοφορία .

Μου άρεσαν οι νέες  επιλογές στις επαφές κ τα πλούσια χρώματα στα θέματα …

Έχει βελτιώσεις σε αρκετά σημεία ….

Ισχύει οτι πλέον μπορείς να δεις πάνω απο 100 τελευταίες κλήσεις στο ιστορικό;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Ισχύει οτι πλέον μπορείς να δεις πάνω απο 100 τελευταίες κλήσεις στο ιστορικό;

Την εχω και εγω εδω κ μερες .. ισχυει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...