Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, HORGRAP said:

Μάλλον αυτό θα είναι το τελευταίο μου Post . 😉

Όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας έχουν Backdoors και το χειρότερο είναι οτι οι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΎΝ ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΊΣΟΥΝ διοτι δεν υπάρχει τρόπος.

 Πες οτι κλείνουν ολα τα ASN και τα IP Addresses  της Huawei.

Πες οτι κλείνουν ολα τα ASN και τα Ip addresses της Ericsson .

Φυσικά και δεν στέλνουν τα Backdoors " οτι ζητηθεί " απο τον καθε Vendor ή κυβέρνηση σε πασιφανείς IP διευθύνσεις.

 Η Huawei θα τα ζηταει ...μεσω Ολλανδικής ... IP address.

 Η Ericsson θα τα ζηταει μέσω ... Γερμανικής IP.

Και το καλύτερο σας το εχω για το τέλος.

 Η Qualcomm σας εχει ηδη στο χέρι με τα κρυφά Services σε δισεκατομμύρια κινητά τηλέφωνα.

 

...Οπως και η Mediatek.

 

Δεν ασχολούνται με τον καθένα απο εμας . εκτός και αν ζητηθεί.

Εμείς σαν /// δίνουμε τα interfaces που είναι σύμφωνα με το νόμο (η Ελλάδα είναι εξαίρεση με τροποποιημένο fw από εξωτερικό παράγοντα στο παράδειγμα των υποκλοπών, στο οποίο η /// δεν είχε καμία ανάμειξη πλην της ανακάλυψης του συμβάντος και ειδοποίησης της vodafone για αυτό).

Η Huawei δε ξέρουμε τι έχει. Ένα λογισμικό που αναπτύσσεται σε μια χώρα που έχει δικτατορία δε μπορεί να είναι σε καμία περίπτωση έμπιστο. Στο RAN τα πράγματα είναι πιο απλά αλλά με το cloudification τα πράγματα δίνονται θολά όσο δεν πάει. Μη ξεχνάς ότι η Huawei δε θέλει open interfaces και open source. Ο νοών νοείτο.

Αν ανησυχείς για τη συσκευή σου βάζεις vpn και τέλος. Τουλάχιστον η Apple είναι σωστή. Τώρα με τα ποκολοκομοκο δε ξέρω το γίνεται. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους! 

Για το roaming της nova που λέγατε, όντως δεν είναι για να το χρησιμοποιείς εκτός ΕΕ. Χρεώνει τη ζώνη α όσο τα άλλα δίκτυα σε ζώνη β για λιγότερες παροχές. Έχει το καλό όμως που το vowifi λειτουργεί στο εξωτερικό με εθνικές χρεώσεις. 

Αν κάποιος ταξιδεύει συχνά πάει vodafone που δίνει απεριόριστο roaming δωρεάν στην ΕΕ και με 7/14 ευρώ χρέωση τη μέρα εκτός ΕΕ. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Την 1η Ιανουαρίου μηδενίζει το κοντέρ και αρχίζουμε να μετράμε ξανά την πρόοδο της κάθε εταιρείας. Ξεκινάμε λοιπόν. Ελπίζω σε μπλόκο σε νέες αυξήσεις και καλυτέρευσή των δικτύων

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, mixtri said:

Το πρόβλημα δεν είναι η τιμή. Είναι ότι σε κάνει force. Παλιότερα δεν το έκανε. Άσε που όταν πάω Ελλάδα ενώ με Cosmote έχω volte roaming, με βάζει καμία φορά σε nova και αναγκάζομαι να μιλάω με 2g…

Εγώ εχω αντίθετη εμπειρία. 
Η nova δεν σε περιορίζει πουθενα στα δίκτυα.
Πχ στην Ελβετία εμένα(αντιθετα με όλους τους υπόλοιπους που είχαν Nova και τους έβαλε στη Swisscom) με είχε βάλει σε Salt, χειροκίνητα την έβαλα σε Swisscom και αφού συνδέθηκε εκεί την έβαλα ξανά στο αυτόματο. Για την υπόλοιπη περίοδο που ήμουν Ελβετία έμεινε Swisscom. 
 

Αντιθέτως, η Cosmote την βαζεις χειροκίνητα σε Swisscom και όταν το γυρνάς αυτοματα σε βάζει σε Sunrise. 
 

Το ίδιο στην Ιταλία που στο αυτόματο σε βάζει αυστηρά σε ΤΙΜ αλλά και στη Σουηδία που μπαινει παντα σε Telia. 
 

Επισης ένα άλλο πλεονέκτημα της Nova είναι το ότι σε κάποιες χωρες είναι η μόνη που μπαινει σε όλα τα δίκτυα. 
Ιταλια, Ουγγαρία, Γαλλία έχω δει πως είναι η μόνη συμβατή με όλα τα δίκτυα. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panos.k2 said:

Εγώ εχω αντίθετη εμπειρία. 
Η nova δεν σε περιορίζει πουθενα στα δίκτυα.
Πχ στην Ελβετία εμένα(αντιθετα με όλους τους υπόλοιπους που είχαν Nova και τους έβαλε στη Swisscom) με είχε βάλει σε Salt, χειροκίνητα την έβαλα σε Swisscom και αφού συνδέθηκε εκεί την έβαλα ξανά στο αυτόματο. Για την υπόλοιπη περίοδο που ήμουν Ελβετία έμεινε Swisscom. 
 

Αντιθέτως, η Cosmote την βαζεις χειροκίνητα σε Swisscom και όταν το γυρνάς αυτοματα σε βάζει σε Sunrise. 
 

Το ίδιο στην Ιταλία που στο αυτόματο σε βάζει αυστηρά σε ΤΙΜ αλλά και στη Σουηδία που μπαινει παντα σε Telia. 
 

Επισης ένα άλλο πλεονέκτημα της Nova είναι το ότι σε κάποιες χωρες είναι η μόνη που μπαινει σε όλα τα δίκτυα. 
Ιταλια, Ουγγαρία, Γαλλία έχω δει πως είναι η μόνη συμβατή με όλα τα δίκτυα. 

Ενδιαφέρον! Βέβαια στο config μπορεί να διαφέρει από περίοδο σε περίοδο.

πχ στην Αμερική ενώ ήθελα να μπω ΤΜΟ έπρεπε να βγω εκτός δικτύου από ΑΤΤ για να τα καταφέρω.

Οι συνεργασίες με περισσότερα δίκτυα είναι γεγονός αλλά νομίζω ότι προέρχεται από το γεγονός ότι η οι ίδιοι προτιμούν roaming με nova γιατί είναι πιο φθηνό. Όπως είπες για παράδειγμα στη Σουηδία η nova δεν έχει καθόλου roaming με Telenor tele2 ενώ η vodafone έχει μόνο με Telenor tele2. Η κοσμοτε έχει με όλες όμως 🙂

Η vodafone προφανώς σε σπρώχνει σε δίκτυα του ομίλου.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mixtri said:

Η vodafone προφανώς σε σπρώχνει σε δίκτυα του ομίλου.

Ακριβώς αυτό.

 

8 minutes ago, panos.k2 said:

Εγώ εχω αντίθετη εμπειρία. 
Η nova δεν σε περιορίζει πουθενα στα δίκτυα.
Πχ στην Ελβετία εμένα(αντιθετα με όλους τους υπόλοιπους που είχαν Nova και τους έβαλε στη Swisscom) με είχε βάλει σε Salt, χειροκίνητα την έβαλα σε Swisscom και αφού συνδέθηκε εκεί την έβαλα ξανά στο αυτόματο. Για την υπόλοιπη περίοδο που ήμουν Ελβετία έμεινε Swisscom. 
 

Αντιθέτως, η Cosmote την βαζεις χειροκίνητα σε Swisscom και όταν το γυρνάς αυτοματα σε βάζει σε Sunrise. 
 

Το ίδιο στην Ιταλία που στο αυτόματο σε βάζει αυστηρά σε ΤΙΜ αλλά και στη Σουηδία που μπαινει παντα σε Telia. 
 

Επισης ένα άλλο πλεονέκτημα της Nova είναι το ότι σε κάποιες χωρες είναι η μόνη που μπαινει σε όλα τα δίκτυα. 
Ιταλια, Ουγγαρία, Γαλλία έχω δει πως είναι η μόνη συμβατή με όλα τα δίκτυα. 

Είναι πανάκριβη στο εκτός Ευρώπης

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mixtri said:

Όπως είπες για παράδειγμα στη Σουηδία η nova δεν έχει καθόλου roaming με Telenor tele2

Στην Σουηδία πια όλες μπαίνουν σε όλες. Εγώ αυτό είχα διαπιστωσει

Εμένα Tele2 με είχε βάλει η Nova αυτοματα. 
Γενικά σε όλες με έβαζε χειροκίνητα. Είχε τύχει να μπω και Telenor SE (έως 4G) σε ένα υπόγειο σπιτιού αλλά και σε 3 SE πάλι σε υπόγειο (πάρκινγκ) με 5G. 
 

Επισης ο φιλος μου με vf-GR ήταν «κολλημένος» σε TELIA με 5G αλλά χειροκίνητα έμπαινε παντου. Μόνο η Telia όμως έδινε 5G για vf

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panos.k2 said:

Στην Σουηδία πια όλες μπαίνουν σε όλες. Εγώ αυτό είχα διαπιστωσει

Εμένα Tele2 με είχε βάλει η Nova αυτοματα. 
Γενικά σε όλες με έβαζε χειροκίνητα. Είχε τύχει να μπω και Telenor (έως 4G) σε ένα υπόγειο σπιτιού αλλά και σε 3 SE πάλι σε υπόγειο (πάρκινγκ). 
 

Επισης ο φιλος μου με vf-GR ήταν «κολλημένος» σε TELIA με 5G αλλά χειροκίνητα έμπαινε παντου. 

Πολύ περίεργα πράγματα! Δεν έχω δει ποτέ vodafone σε telia!

Καλά αυτά αλλάζουν κατά καιρούς. Έχω να παίξω με ελληνικά δίκτυα από τότε που έκαναν δίμηνη ανανέωση και είχα κρατήσει κανένα χρόνο μια Σιμ και μετά σκουπίδια.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mixtri said:

Πολύ περίεργα πράγματα! Δεν έχω δει ποτέ vodafone σε telia!

Καλά αυτά αλλάζουν κατά καιρούς. Έχω να παίξω με ελληνικά δίκτυα από τότε που έκαναν δίμηνη ανανέωση και είχα κρατήσει κανένα χρόνο μια Σιμ και μετά σκουπίδια.

Τι να σου πω, και μένα μου έκανε εντύπωση. Παντως στο σάιτ της Vodafone είναι όπως τα ειδα τα πράγματα. 5G μόνο από Telia. Γενικα αυτό που είδα στη Σουηδία το καλοκαίρι για VodaNova είναι αυτό που λένε ακριβώς τα σάιτ τους. 

Για να συνεχίσω τα «περίεργα», η Cosmote έχει 5G με vodafone IT και Vodafone.de. 
Επισης η Vodafone έχει 5G με Orange F αλλά βάζει αυτοματα στην SFR που έχει μόνο έως 4G.

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, panos.k2 said:

Εγώ εχω αντίθετη εμπειρία. 
Η nova δεν σε περιορίζει πουθενα στα δίκτυα.
Πχ στην Ελβετία εμένα(αντιθετα με όλους τους υπόλοιπους που είχαν Nova και τους έβαλε στη Swisscom) με είχε βάλει σε Salt, χειροκίνητα την έβαλα σε Swisscom και αφού συνδέθηκε εκεί την έβαλα ξανά στο αυτόματο. Για την υπόλοιπη περίοδο που ήμουν Ελβετία έμεινε Swisscom. 
 

Αντιθέτως, η Cosmote την βαζεις χειροκίνητα σε Swisscom και όταν το γυρνάς αυτοματα σε βάζει σε Sunrise. 
 

Το ίδιο στην Ιταλία που στο αυτόματο σε βάζει αυστηρά σε ΤΙΜ αλλά και στη Σουηδία που μπαινει παντα σε Telia. 
 

Επισης ένα άλλο πλεονέκτημα της Nova είναι το ότι σε κάποιες χωρες είναι η μόνη που μπαινει σε όλα τα δίκτυα. 
Ιταλια, Ουγγαρία, Γαλλία έχω δει πως είναι η μόνη συμβατή με όλα τα δίκτυα. 

Ελβετία με καμία εταιρία δεν είδα Swisscom . Η cosmote με ξεκίνησε με sunrise και τελείωσα με salt . Η salt έχει τρυπούλες . Καμία σχέση με Swisscom ππυ είχα την κάρτα για τα δεδομένα . Η Vodafone αγαπούσε salt

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, georgebad said:

Ελβετία με καμία εταιρία δεν είδα Swisscom . Η cosmote με ξεκίνησε με sunrise και τελείωσα με salt . Η salt έχει τρυπούλες . Καμία σχέση με Swisscom ππυ είχα την κάρτα για τα δεδομένα . Η Vodafone αγαπούσε salt

Απ’ ο,τι ειδα εγώ η Νova βάζει κυριως σε Swisscom. 

Την Vodafone στην Ελλάδα πάντως δεν την αγαπάει καμία ελβετική. Όλες βάζουν σε Cosmote ή Nova που έχουν και 5G. 

H Salt όντως έχει τρυπούλες και σημεία με κακό σημα. Ελάχιστα την χρησιμοποίησα βέβαια γιατί μετά μπήκα σε Swisscom και έμεινα εκεί. Αυτή είναι ΦΟ ΒΕ ΡΗ. 

16 minutes ago, aektzhs 1 said:

Σουηδία ποια εταιρεία είναι η καλύτερη;;;;Εγκυκλοπαιδικά ρωτάω

Εγώ θεωρω η Telia. 
Όσα χρόνια ήμουν πάνω είχα Tele2. Δεν ειχα Κανενα θέμα. Γενικά να ξέρεις όλα τα δίκτυα εκεί είναι εξαιρετικα μέσα σε πόλεις. Σπανια θα βρεις κάποιο σημείο χωρίς σημα. Στην Στοκχόλμη στο κέντρο το σημα πέφτει κατακόρυφα σε εσωτερικους χωρους αλλά σπανια γίνεται μη λειτουργικό. 

Στην πολυκατοικία που εμενα, στα καταφύγια πολέμου που ήταν βαθιά στο υπόγειο, είχαν όλες οι εταιρίες 4G από το 2015 και μετά. 1 γραμμή αλλά… Ericsson, το κρατούσε μέχρι αηδίας. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, panos.k2 said:

Απ’ ο,τι ειδα εγώ η Νova βάζει κυριως σε Swisscom. 

Την Vodafone στην Ελλάδα πάντως δεν την αγαπάει καμία ελβετική. Όλες βάζουν σε Cosmote ή Nova που έχουν και 5G. 

H Salt όντως έχει τρυπούλες και σημεία με κακό σημα. Ελάχιστα την χρησιμοποίησα βέβαια γιατί μετά μπήκα σε Swisscom και έμεινα εκεί. Αυτή είναι ΦΟ ΒΕ ΡΗ. 

Εγώ θεωρω η Telia. 
Όσα χρόνια ήμουν πάνω είχα Tele2. Δεν ειχα Κανενα θέμα. Γενικά να ξέρεις όλα τα δίκτυα εκεί είναι εξαιρετικα μέσα σε πόλεις. Σπανια θα βρεις κάποιο σημείο χωρίς σημα. Στην Στοκχόλμη στο κέντρο το σημα πέφτει κατακόρυφα σε εσωτερικους χωρους αλλά σπανια γίνεται μη λειτουργικό. 

Στην πολυκατοικία που εμενα, στα καταφύγια πολέμου που ήταν βαθιά στο υπόγειο, είχαν όλες οι εταιρίες 4G από το 2015 και μετά. 1 γραμμή αλλά… Ericsson, το κρατούσε μέχρι αηδίας. 

Σε γενικές γραμμές η Telia έχει σήμα σε όλη τη Σουηδία αλλά διακρίνεται στην επαρχία. Στις πόλεις για εμένα η καλύτερη είναι η 3 SE μετά το swap σε ///. Πριν ήταν πολύ μέτρια. Tele2 Telenor όταν είχαν Huawei (νότια Σουηδία) και Ericsson στη βόρεια ήταν λες και υπήρχαν δυο δίκτυα. Όπου δεν είχε φόρτο ήταν πολύ καλά στο νότο, αλλά σε πόλεις όπως μαλμε ήταν χάλια. Lund που μένω έχουν όλες /// τώρα και πάνε τέλεια. Σε εξωτερικό χώρο δύσκολα να πέσεις κάτω από 400mbps. Σε lte έχω δει με Telia 700mbps και με 3 SE 500mbps…

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mixtri said:

Σε γενικές γραμμές η Telia έχει σήμα σε όλη τη Σουηδία αλλά διακρίνεται στην επαρχία. Στις πόλεις για εμένα η καλύτερη είναι η 3 SE μετά το swap σε ///. Πριν ήταν πολύ μέτρια. Tele2 Telenor όταν είχαν Huawei (νότια Σουηδία) και Ericsson στη βόρεια ήταν λες και υπήρχαν δυο δίκτυα. Όπου δεν είχε φόρτο ήταν πολύ καλά στο νότο, αλλά σε πόλεις όπως μαλμε ήταν χάλια. Lund που μένω έχουν όλες /// τώρα και πάνε τέλεια. Σε εξωτερικό χώρο δύσκολα να πέσεις κάτω από 400mbps. Σε lte έχω δει με Telia 700mbps και με 3 500mbps…

Και βεβαίως μιλάμε για φοβερή πυκνότητα κεραιων, γεμάτες κεραίες όλες οι πόλεις. 
Σε εξωτερικούς χωρους δυσκολα πέφτεις από φουλ μπαρες γιατί με μια γρήγορη μάτια γύρω σου όλο και κάποια κεραια θα διακρίνεις. 

H Lund είναι πανέμορφη. Την ειχα επισκεφθεί για ένα σεμινάριο παλιότερα. 
Ηρεμη πόλη.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πριν το πρώτο τούνελ κοντά στγν Κινέτα 

 

nova: το νέο δίκτυο στγν εθνική είναι τρομερό και βαράει πλέον παντού 100αρια εκτός από τις μη αναβαθμισμένες κερασιές που είναι με B3 αν και κοντά στις μη αναβαθμισμένες φτάνει τα 100.

IMG_0570.thumb.png.cd3ced6369577b8aee49ff8638dbe99f.pngIMG_0568.thumb.png.f033ad93e59420c061c77adc1d061cf8.png
 

cosmote με 2 γραμμές N28 έφτασε τα 125 mbps. Απίστευτο το δίκτυο 

 

IMG_0566.thumb.png.2c43226aa3b23a35572af9cbec9f62dd.pngIMG_0565.thumb.png.2ad6439bf13e04d5ebfc3d13c926d8c5.png

Nova vs cosmote vs Vodafone στο parking του Ελληνικον στο Αίγιο. Θα βάλω τις μετρήσεις από τον πρώτο πάροχο, μετά του δεύτερου και τέλος του τρίτου, όπως είναι στην περιοχή.

1ος πάροχος η Nova με N1

IMG_0630.thumb.png.03f683fd98df9224181b84ffcc68a0f7.png

 

Δεύτερος πάροχος η cosmote επίσης με N1

IMG_0631.thumb.png.84f7d26b711a83b6f9dc60486ecd6fe9.png

 

3ος πάροχος η vf

EDGE only

Άλλο ένα συγκριτικό με νικήτρια πάλι τη nova 

IMG_0632.thumb.png.b1cff07c16b1f78502977816f8277b35.png

 

nova με N78

IMG_0633.thumb.png.c4bd48324ca1624c63004e662e809846.png

 

Cosmote N1

 

IMG_0634.png

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα όλα τα δίκτυα έχουν περίεργη ρύθμιση στο uplink endc. Ανεξαρτήτως vendor. Θα έπρεπε να πάνε σε mcg πιο νωρίς (lte) για uplink. Είναι πολύ περίεργο να έχεις υψηλά download με μέτρια upload. Στο SA αυτά θα είναι παρελθόν βέβαια αλλά λέμε τώρα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η nova 5G στα 90 Mbps και η cosmote εκτός δικτύου 

IMG_0675.png

1 minute ago, mixtri said:

Στην Ελλάδα όλα τα δίκτυα έχουν περίεργη ρύθμιση στο uplink endc. Ανεξαρτήτως vendor. Θα έπρεπε να πάνε σε mcg πιο νωρίς (lte) για uplink. Είναι πολύ περίεργο να έχεις υψηλά download με μέτρια upload. Στο SA αυτά θα είναι παρελθόν βέβαια αλλά λέμε τώρα.

Πράγματι, το διαπιστώνουμε όλοι αυτό που λες με το upload 

Nova vs cosmote

nova

IMG_0677.thumb.png.03f2714edfb10ed323b61c449d943e2f.png
 

cosmote

IMG_0678.thumb.png.fee6bcec1747af585ef8704c75e5699b.png

ΣΕΑ Φιλιππιάδας σε εσωτερικό χώρο cosmote vs nova

Nova

IMG_0697.thumb.png.ee9b83aaf6434361da0b9c433519be4e.png

 

Cosmote

 

IMG_0698.thumb.png.6ed4837fbcf8065bb518aa3542b14273.png

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

Μωρε μπράβο η Nova, πήρε μπρος. Σίγουρα δεύτερο αν όχι πρώτο δίκτυο σύμφωνα με τα όσα ανέβασε ο συμφορουμιτης. 
Στο σπίτι μου στη νέα Σμύρνη, χθες τη νύχτα (7ος όροφος)

Cosmote 5GIMG_1198.thumb.jpeg.4bed2f9386017bded2670b62d9c9933e.jpeg

Cosmote FTTH 1000IMG_1196.thumb.jpeg.1b124c95d986842f11275270a9a1d22e.jpeg

Ping-Upload όχι και τόσο καλά γιατί είμαι με extender. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

Η nova 5G στα 90 Mbps και η cosmote εκτός δικτύου 

IMG_0675.png

Πράγματι, το διαπιστώνουμε όλοι αυτό που λες με το upload 

Nova vs cosmote

nova

IMG_0677.thumb.png.03f2714edfb10ed323b61c449d943e2f.png
 

cosmote

IMG_0678.thumb.png.fee6bcec1747af585ef8704c75e5699b.png

ΣΕΑ Φιλιππιάδας σε εσωτερικό χώρο cosmote vs nova

Nova

IMG_0697.thumb.png.ee9b83aaf6434361da0b9c433519be4e.png

 

Cosmote

 

IMG_0698.thumb.png.6ed4837fbcf8065bb518aa3542b14273.png

Στα ΣΕΑ έχω την εντύπωση ότι η Cosmote υστερεί. Ας πούμε ΣΕΑ Αταλάντης το απόλυτο EDGE. Το έχω αναφέρει αλλά πετάνε χαρταετό. Θα ήθελα αν μπορείς να ανεβάζεις λίγο περισσότερο vf για να δούμε λίγο τι παίζει 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Στα ΣΕΑ έχω την εντύπωση ότι η Cosmote υστερεί. Ας πούμε ΣΕΑ Αταλάντης το απόλυτο EDGE. Το έχω αναφέρει αλλά πετάνε χαρταετό. Θα ήθελα αν μπορείς να ανεβάζεις λίγο περισσότερο vf για να δούμε λίγο τι παίζει 

Στγν επιστροφή θα έχω vf και nova αντί για cosmote και nova που έχω τώρα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, georgeavl3 said:

Άγιος Ματθαίος Κέρκυρας
Nova
16775649dc3774179ad2a52c5f0c84fe.jpg
9e124e5381facb429eebf7e557ba93a4.jpg
Cosmote
a8bb4c763401ea9748a0bddab14282de.jpg
37eac102bec7a1c61f39333f4c21a5f0.jpg

Πολλές πρωτιές σήμερα η nova! Από Αθήνα μέχρι Αρτα πολλές φορές καλύτερη από την πράσινη. Επίσης, το σήμα της πράσινης στην Καστοριά είναι τραγικό 

IMG_0719.png

IMG_0720.png

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω η Cosmote βάζει 60mhz-80mhz ΚΑΤ ελάχιστο στο νέο δίκτυο. Wowwwwwwww! Για επαρχία αυτό παιδιά είναι πολύ καλό. Σε κάλυψη θα πρέπει να βάλει κι άλλους σταθμούς αλλά σε χωρητικότητα κάνει πολλά βήματα εμπρός. Από απλό 1800 setup πάει σε Β3C B7C B1 B20 B28

11 minutes ago, Gv2008 said:

Πολλές πρωτιές σήμερα η nova! Από Αθήνα μέχρι Αρτα πολλές φορές καλύτερη από την πράσινη. Επίσης, το σήμα της πράσινης στην Καστοριά είναι τραγικό 

IMG_0719.png

IMG_0720.png

Έχει αναβαθμίσει Καστοριά η Κοσμοτε;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...