Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Μόνο κινητά που να υποστηρίζουν esim

Αλλα όχι ταυτόχρονα... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθήκατε σε eSIM, θέλω τα φώτα σας. 
Βρισκομαι στο Κισινιοφ και εχω μια eSIM ΤΙΜ Βραζιλίας στην οποια εχω δεδομένα για όλη την Ευρώπη αλλα Έχει κολλήσει σε 3G σε οποίο δίκτυο και αν μπει.
Είτε MOLDCELL είτε Orange είτε Moldtelecom γράφει 3G που δεν φορτωνει τίποτα. Μίλησα με εξυπηρέτηση, τίποτα δεν μου είπαν. Χαζομάρες και γενικότητες  

Ξερετε κανέναν τρόπο να κάνω κάποιο σαν «Hard Reset» χωρίς να διαγράψω την eSIM σε iPhone, μπας και γλιτώσω το Travel Pass της COSMOTE. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Από Vodafone έχει δώσει ο @CaptainNickGR στο Παμακ. 
Για εμένα η άποψη μου είναι αν έχεις όρεξη να μετρήσεις καντο ανεξαρτήτως παρόχου. Εγώ πέρυσι πάντως που ήμουν ένα διάστημα στην ΕΡΤ3 για Πρακτική Άσκηση η Nova τότε  ήταν για τα πανηγύρια και έπεφτε το σήμα λόγω εργασιών. Η Cosmote ήταν πολύ καλύτερη. 
 

Η ΕΡΤ 3,πανω στην Εγνατίας δεν είναι; Απέναντι από τον Πύργο του ΟΤΕ, ή κάνω τελείως λάθος; 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, panos.k2 said:

Μιας και αναφερθήκατε σε eSIM, θέλω τα φώτα σας. 
Βρισκομαι στο Κισινιοφ και εχω μια eSIM ΤΙΜ Βραζιλίας στην οποια εχω δεδομένα για όλη την Ευρώπη αλλα Έχει κολλήσει σε 3G σε οποίο δίκτυο και αν μπει.
Είτε MOLDCELL είτε Orange είτε Moldtelecom γράφει 3G που δεν φορτωνει τίποτα. Μίλησα με εξυπηρέτηση, τίποτα δεν μου είπαν. Χαζομάρες και γενικότητες  

Ξερετε κανέναν τρόπο να κάνω κάποιο σαν «Hard Reset» χωρίς να διαγράψω την eSIM σε iPhone, μπας και γλιτώσω το Travel Pass της COSMOTE. 

Έχει κολλήσει όντως το κινητό ή τα εκεί τοπικά δίκτυα είναι για τον γάιδαρο Καβάλα(για να μην πω το άλλο);;;;Επίσης έχει συνεργασία η TIM για παροχή υπηρεσιών νεότερης γενιάς;;;;Με την πράσινη παίζει και 4G;;;;

Link to comment
Share on other sites

Escape center, Ίλιον. Φουλ κόσμος.

Cosmote και Vodafone.

Δεν ξέρω γιατί η κόκκινη δεν δίνει σταθερό 5G εδώ. Πέφτει συνέχεια σε 4G.

Για τους καλοθελητές, ορίστε και οι ρυθμίσεις του κινητού.

Screenshot_20240604_204652_Speedtest.jpg

Screenshot_20240604_204849_Speedtest.jpg

Screenshot_20240604_204918_Call settings.jpg

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MIKU said:

Escape center, Ίλιον. Φουλ κόσμος.

Cosmote και Vodafone.

Δεν ξέρω γιατί η κόκκινη δεν δίνει σταθερό 5G εδώ. Πέφτει συνέχεια σε 4G.

Για τους καλοθελητές, ορίστε και οι ρυθμίσεις του κινητού.

Screenshot_20240604_204652_Speedtest.jpg

Screenshot_20240604_204849_Speedtest.jpg

Screenshot_20240604_204918_Call settings.jpg

Ποιες κεραίες είναι; Τσέκαρες netmonster? 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έχει κολλήσει όντως το κινητό ή τα εκεί τοπικά δίκτυα είναι για τον γάιδαρο Καβάλα(για να μην πω το άλλο);;;;Επίσης έχει συνεργασία η TIM για παροχή υπηρεσιών νεότερης γενιάς;;;;Με την πράσινη παίζει και 4G;;;;

Ρώτησα την εξυπηρέτηση της τιμ για το αν έχει 4G διαθέσιμο αλλα απάντηση δεν έλαβα. 

Τα τοπικά δίκτυα μια χαρά είναι. Η Telenor SE του φίλου μου μια χαρά 4G πιάνει με roaming στη Moldcell

Και τι στο καλό, στο κέντρο της πρωτεύουσας θα είχε μόνο 3G;

Μου φαινεται δεν το γλιτώνω το τραβελ πασς. Και θα κάτσω και αρκετες μέρες. H πράσινη τουλάχιστον υποστηρίζει 4G σύμφωνα με το σάιτ 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, MIKU said:

Escape center, Ίλιον. Φουλ κόσμος.

Cosmote και Vodafone.

Δεν ξέρω γιατί η κόκκινη δεν δίνει σταθερό 5G εδώ. Πέφτει συνέχεια σε 4G.

Για τους καλοθελητές, ορίστε και οι ρυθμίσεις του κινητού.

Screenshot_20240604_204652_Speedtest.jpg

Screenshot_20240604_204849_Speedtest.jpg

Screenshot_20240604_204918_Call settings.jpg

μήπως παίζει αλληλοκάλυψη;

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, johnny_htc said:

Η ΕΡΤ 3,πανω στην Εγνατίας δεν είναι; Απέναντι από τον Πύργο του ΟΤΕ, ή κάνω τελείως λάθος; 

Όχι στην λεωφόρο στρατού είναι η ΕΡΤ 3 αλλά όλες πιάνουν από το Πύργο του εκεί 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, panos.k2 said:

Ρώτησα την εξυπηρέτηση της τιμ για το αν έχει 4G διαθέσιμο αλλα απάντηση δεν έλαβα. 

Τα τοπικά δίκτυα μια χαρά είναι. Η Telenor SE του φίλου μου μια χαρά 4G πιάνει με roaming στη Moldcell

Και τι στο καλό, στο κέντρο της πρωτεύουσας θα είχε μόνο 3G;

Μου φαινεται δεν το γλιτώνω το τραβελ πασς. Και θα κάτσω και αρκετες μέρες. H πράσινη τουλάχιστον υποστηρίζει 4G σύμφωνα με το σάιτ 

Αυτόματα σε ποιο δίκτυο σε βάζει η TIM;;;;Έκανες επανεκκίνηση την συσκευή σου;;;;

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, aektzhs 1 said:

Αυτόματα σε ποιο δίκτυο σε βάζει η TIM;;;;Έκανες επανεκκίνηση την συσκευή σου;;;;

Orange
Και τι δεν έκανα. Λειτουργίες πτήσης, επανεκκινήσεις, ανοιγοκλεισα την κάρτα, απενεργοποίησα την κοσμοτε που είχα Επισης ενεργοποιημένη. Δοκίμασα όλα τα δίκτυα χειροκίνητα. 
Τζίφος. 
Μολις έκλεισα την κάρτα της ΤΙΜ και μπήκα σε COSMOTE με Travel Pass. 
Kανονικά 4G από Moldcell

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panos.k2 said:

Orange
Και τι δεν έκανα. Λειτουργίες πτήσης, επανεκκινήσεις, ανοιγοκλεισα την κάρτα, απενεργοποίησα την κοσμοτε που είχα Επισης ενεργοποιημένη. Δοκίμασα όλα τα δίκτυα χειροκίνητα. 
Τζίφος. 
Μολις έκλεισα την κάρτα της ΤΙΜ και μπήκα σε COSMOTE με Travel Pass. 
Κανονικά 4G από Moldcell

Ε άρα κάποια μπούρδα παίζει με την TIM. Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη. Ξανά δοκιμάζεις αύριο αν έστρωσε ή παίρνεις κάποιο τοπικό καρτοκινητο ως λύση να κάνεις τη δουλειά σου; (λέμε τώρα, αν γίνεται και είναι εφικτό κάτι τέτοιο, αν και θα θες το νούμερο σου φαντάζομαι 😏

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, johnny_htc said:

Ε άρα κάποια μπούρδα παίζει με την TIM. Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη. Ξανά δοκιμάζεις αύριο αν έστρωσε ή παίρνεις κάποιο τοπικό καρτοκινητο ως λύση να κάνεις τη δουλειά σου; (λέμε τώρα, αν γίνεται και είναι εφικτό κάτι τέτοιο, αν και θα θες το νούμερο σου φαντάζομαι 😏

Μωρε εφικτό είναι αλλα θέλω νούμερο για επικοινωνία με Ελλάδα κάτι που γίνεται μόνο με το ΤΙΜ και με το COSMOTE. 

Παρεπιπτοντως, όταν ενεργοποιήθηκε το travel pass, με έβαλε απο MOLDCELL σε Orange και με το που άνοιξα τα δεδομένα ειδα στιγμιαία 5G αλλα πήγε αμέσως σε 4G. Ενδέχεται να είναι bug καθως δεν ειχα ανοίξει καθόλου τα δεδομενα της Cosmote αλλα Μπορεί όντως να δίνει 5G στη Μολδαβια. Θα το δω στην πορεία και θα σας ενημερωσωIMG_3773.thumb.jpeg.eb384218b1d4dc7b0cbe1bcf4fc89314.jpeg

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, georgebad said:

Όχι στην λεωφόρο στρατού είναι η ΕΡΤ 3 αλλά όλες πιάνουν από το Πύργο του εκεί 

Ακριβώς η ΕΡΤ3 είναι στη στρατού η τηλεόραση και το ραδιόφωνο και κάποια γραφεία στην Αγγελάκη στην ΔΕΘ. Εγώ ήμουν στο κτήριο διπλα στο Γ Σώμα στρατού, στη λεωφόρο στρατού.

1 hour ago, panos.k2 said:

Μιας και αναφερθήκατε σε eSIM, θέλω τα φώτα σας. 
Βρισκομαι στο Κισινιοφ και εχω μια eSIM ΤΙΜ Βραζιλίας στην οποια εχω δεδομένα για όλη την Ευρώπη αλλα Έχει κολλήσει σε 3G σε οποίο δίκτυο και αν μπει.
Είτε MOLDCELL είτε Orange είτε Moldtelecom γράφει 3G που δεν φορτωνει τίποτα. Μίλησα με εξυπηρέτηση, τίποτα δεν μου είπαν. Χαζομάρες και γενικότητες  

Ξερετε κανέναν τρόπο να κάνω κάποιο σαν «Hard Reset» χωρίς να διαγράψω την eSIM σε iPhone, μπας και γλιτώσω το Travel Pass της COSMOTE. 

Μπορείς να κάνεις και επαναφορά δεδομένων με διατήρηση της eSIM. 

1 hour ago, johnny_htc said:

Η ΕΡΤ 3,πανω στην Εγνατίας δεν είναι; Απέναντι από τον Πύργο του ΟΤΕ, ή κάνω τελείως λάθος; 

Τελείως λάθος στην λεωφόρο στρατού είναι κάτω από το παμακ. Όχι στη γωνία που είναι η εκκλησία όπως κατεβαίνεις την 3ής Σεπτεμβρίου αλλά από την Καυταντζόγλου.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MIKU said:

Escape center, Ίλιον. Φουλ κόσμος.

Cosmote και Vodafone.

Δεν ξέρω γιατί η κόκκινη δεν δίνει σταθερό 5G εδώ. Πέφτει συνέχεια σε 4G.

Για τους καλοθελητές, ορίστε και οι ρυθμίσεις του κινητού.

Screenshot_20240604_204652_Speedtest.jpg

Screenshot_20240604_204849_Speedtest.jpg

Screenshot_20240604_204918_Call settings.jpg

Μόλις έφυγε ο πολύς κόσμος, δίνει 5G.

Screenshot_20240604_232415_Speedtest.jpg

2 ώρες πριν, johnny_htc said:

Ποιες κεραίες είναι; Τσέκαρες netmonster? 

 

Screenshot_20240604_232742_NetMonster.jpg

Screenshot_20240604_232725_NetMonster.jpg

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Μπορείς να κάνεις και επαναφορά δεδομένων με διατήρηση της eSIM. 

Ευχαριστω πολυ όλους για την άμεση ανταπόκριση και την βοήθεια. 

2 ώρες πριν, johnny_htc said:

Ξανά δοκιμάζεις αύριο αν έστρωσε ή παίρνεις κάποιο τοπικό καρτοκινητο ως λύση να κάνεις τη δουλειά σου; (λέμε τώρα, αν γίνεται και είναι εφικτό κάτι τέτοιο, αν και θα θες το νούμερο σου φαντάζομαι 😏

Τελικά θα αγοράσει ο ντοπιος φιλος δυο καρτοκινητά αύριο για να έχουμε Ίντερνετ καθώς θα βρίσκομαι αρκετες μέρες εδώ λογω υποχρεώσεων. Αναγκαστικά θα βγάλω την κάρτα της Cosmote που είναι φυσική, αν και ήθελα να εχω παντα μέσα το νούμερο για καν ενδεχόμενο. Δεν πειράζει όμως. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, panos.k2 said:

Ευχαριστω πολυ όλους για την άμεση ανταπόκριση και την βοήθεια. 

Τελικά θα αγοράσει ο ντοπιος φιλος δυο καρτοκινητά αύριο για να έχουμε Ίντερνετ καθώς θα βρίσκομαι αρκετες μέρες εδώ λογω υποχρεώσεων. Αναγκαστικά θα βγάλω την κάρτα της Cosmote που είναι φυσική, αν και ήθελα να εχω παντα μέσα το νούμερο για καν ενδεχόμενο. Δεν πειράζει όμως. 

Τελικά ο operator φταίει στην προκειμένη περίπτωση η TIM Brasil;;;;

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, aektzhs 1 said:

Τελικά ο operator φταίει στην προκειμένη περίπτωση η TIM Brasil;;;;

Πολλά σενάρια υπάρχουν, οπότε και οι 2. Σε αυτές τις περιπτώσεις μόνο ο τοπικός πάροχος μπορεί να έρθει σε επικοινωνία με τον πάροχο του εξωτερικού για να λυθεί το θέμα. Σαν συνδρομητής αν καλέσεις τον πάροχο του εξωτερικού δεν θα εξυπηρετηθείς.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Notus said:

Πολλά σενάρια υπάρχουν, οπότε και οι 2. Σε αυτές τις περιπτώσεις μόνο ο τοπικός πάροχος μπορεί να έρθει σε επικοινωνία με τον πάροχο του εξωτερικού για να λυθεί το θέμα. Σαν συνδρομητής αν καλέσεις τον πάροχο του εξωτερικού δεν θα εξυπηρετηθείς.

Κάτι παρόμοιο είχα πάθει στην Ιταλία με Vf GR και τότε η ελληνική εταιρεία είχε επικοινωνήσει με την ιταλική, χωρίς βέβαια να λυθεί το πρόβλημα. Μάλλον ούτε αυτί βοηθάει πολλές φορές 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

Κάτι παρόμοιο είχα πάθει στην Ιταλία με Vf GR και τότε η ελληνική εταιρεία είχε επικοινωνήσει με την ιταλική, χωρίς βέβαια να λυθεί το πρόβλημα. Μάλλον ούτε αυτί βοηθάει πολλές φορές 

Δε νομίζω να λύσουν ένα τέτοιο πρόβλημα άμεσα. Το κρατάνε σαν fault ας το πούμε και θα το κοιτάξουν όταν και όποτε.. Τώρα άμα μαζευτούν πολλά μαζί, ίσως κινητοποιηθουν. Μεμονωμένες καταστάσεις τέτοιες στο roaming παγκοσμίως, παίζει να τις γράφουν όλοι ξέρουμε που, δυστυχώς.. 😏

9 ώρες πριν, panos.k2 said:

Ευχαριστω πολυ όλους για την άμεση ανταπόκριση και την βοήθεια. 

Τελικά θα αγοράσει ο ντοπιος φιλος δυο καρτοκινητά αύριο για να έχουμε Ίντερνετ καθώς θα βρίσκομαι αρκετες μέρες εδώ λογω υποχρεώσεων. Αναγκαστικά θα βγάλω την κάρτα της Cosmote που είναι φυσική, αν και ήθελα να εχω παντα μέσα το νούμερο για καν ενδεχόμενο. Δεν πειράζει όμως. 

Αναγκαστικά για να κάνεις τη δουλειά σου, λογικό. Απλά ενημέρωσε πριν βγάλεις την κάρτα ξέρω γω όποιους επικοινωνείς πιο πολύ για το νέο νούμερο που θα σε βρίσκουν ή κάνε καμιά τράμπα μες στη μέρα τις κάρτες να δεις τι κλήσεις έρχονται σε μηνύματα κλπ ποιος σε έψαχνε. Όταν ξεβολευεσαι από το νούμερο σου, είναι περίεργα 😏

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnny_htc said:

Αναγκαστικά για να κάνεις τη δουλειά σου, λογικό. Απλά ενημέρωσε πριν βγάλεις την κάρτα ξέρω γω όποιους επικοινωνείς πιο πολύ για το νέο νούμερο που θα σε βρίσκουν ή κάνε καμιά τράμπα μες στη μέρα τις κάρτες να δεις τι κλήσεις έρχονται σε μηνύματα κλπ ποιος σε έψαχνε. Όταν ξεβολευεσαι από το νούμερο σου, είναι περίεργα 😏

Με την ΤΙΜ Brasil δεν βρήκα λύση ούτε με την εξυπηρέτηση. Αυτός που με εξυπηρέτησε δεν είχε ξανακούσει τη Μολδαβια σα χώρα απ ο,τι κατάλαβα. Μου έλεγε ότι είμαι πολυ καιρό σε περιαγωγη και τώρα μου περιορίζουν την ταχύτητα ενώ το συμβόλαιό μου δίνει δωρεάν roaming όλο το χρόνο χωρίς περιορισμό, μετά μου έλεγε ότι εχω κλειδώσει το κινητό μου σε 3G. Συνεννόηση μπουζούκι. 

Με ξεβολεύει όντως να μην εχω το νούμερο μου, αλλα είμαι σε άδεια απ τη δουλειά όποτε δε το χρειάζομαι ιδιαίτερα. Θα επικοινωνώ από FaceTime που διατηρεί το ελληνικό νούμερο συνδεδεμένο 

Μολις έβαλα το καρτοκινητο που αγόρασε ο φιλος μου. Πήρε 2 της Moldcell με 50 λει(2.5€) το ένα Και μας δίνουν 40GB και 500 λεπτα για 15 μέρες. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panos.k2 said:

Με την ΤΙΜ Brasil δεν βρήκα λύση ούτε με την εξυπηρέτηση. Αυτός που με εξυπηρέτησε δεν είχε ξανακούσει τη Μολδαβια σα χώρα απ ο,τι κατάλαβα. Μου έλεγε ότι είμαι πολυ καιρό σε περιαγωγη και τώρα μου περιορίζουν την ταχύτητα ενώ το συμβόλαιό μου δίνει δωρεάν roaming όλο το χρόνο χωρίς περιορισμό, μετά μου έλεγε ότι εχω κλειδώσει το κινητό μου σε 3G. Συνεννόηση μπουζούκι. 

Με ξεβολεύει όντως να μην εχω το νούμερο μου, αλλα είμαι σε άδεια απ τη δουλειά όποτε δε το χρειάζομαι ιδιαίτερα. Θα επικοινωνώ από FaceTime που διατηρεί το ελληνικό νούμερο συνδεδεμένο 

Μολις έβαλα το καρτοκινητο που αγόρασε ο φιλος μου. Πήρε 2 της Moldcell με 50 λει(2.5€) το ένα Και μας δίνουν 40GB και 500 λεπτα για 15 μέρες. 

Παίζει 5G;;;;Ευτυχώς που βρήκες αυτήν την λύση γιατί η περιαγωγή εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης είναι πανάκριβη

Ο φίλος με Telenor Σουηδίας έχει καλύτερες χρεώσεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Παίζει 5G;;;;Ευτυχώς που βρήκες αυτήν την λύση γιατί η περιαγωγή εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης είναι πανάκριβη

LTE πιάνει δεν εχω δει 5G. 
Απο σημα οκ είναι. 

Να ναι καλά ο Σουηδομολδαβος φιλος μου που βρήκε αυτή τη λύση και έβγαλε δυο νούμερα σε 5 λεπτά. Και για αυτόν η περιαγωγη από Telenor SE είναι λίγο ακριβή. 
 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, panos.k2 said:

Με την ΤΙΜ Brasil δεν βρήκα λύση ούτε με την εξυπηρέτηση. Αυτός που με εξυπηρέτησε δεν είχε ξανακούσει τη Μολδαβια σα χώρα απ ο,τι κατάλαβα. Μου έλεγε ότι είμαι πολυ καιρό σε περιαγωγη και τώρα μου περιορίζουν την ταχύτητα ενώ το συμβόλαιό μου δίνει δωρεάν roaming όλο το χρόνο χωρίς περιορισμό, μετά μου έλεγε ότι εχω κλειδώσει το κινητό μου σε 3G. Συνεννόηση μπουζούκι. 

Με ξεβολεύει όντως να μην εχω το νούμερο μου, αλλα είμαι σε άδεια απ τη δουλειά όποτε δε το χρειάζομαι ιδιαίτερα. Θα επικοινωνώ από FaceTime που διατηρεί το ελληνικό νούμερο συνδεδεμένο 

Μολις έβαλα το καρτοκινητο που αγόρασε ο φιλος μου. Πήρε 2 της Moldcell με 50 λει(2.5€) το ένα Και μας δίνουν 40GB και 500 λεπτα για 15 μέρες. 

Ωχ, τι τιμές είναι αυτές στη Μολδαβία;; Πας με τον βασικό της Ελλάδας δλδ και βγάζεις άνετα δύο μήνες απ ο, τι κατάλαβα, σαν βασιλιάς. Άκου εκεί 40 gb, 2, 5 ευρώ.. Βέβαια από άποψη δικτύων, μάλλον πιο πίσω από μας σίγουρα και 5G με το κυαλι να φανταστώ. 😏

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, johnny_htc said:

Ωχ, τι τιμές είναι αυτές στη Μολδαβία;; Πας με τον βασικό της Ελλάδας δλδ και βγάζεις άνετα δύο μήνες απ ο, τι κατάλαβα, σαν βασιλιάς. Άκου εκεί 40 gb, 2, 5 ευρώ.. Βέβαια από άποψη δικτύων, μάλλον πιο πίσω από μας σίγουρα και 5G με το κυαλι να φανταστώ. 😏

Ναι δεν έχει 5G αλλα μια χαρά σημα έχει παντου όπου εχω κινηθεί στο Κισινιοφ

Που να πας σουπερμάρκετ εδώ, μου έπεσαν τα σαγόνια μιλάμε και δεν είμαι άνθρωπος που θα κάτσει να δει την τιμή και να ψάξει για το φθηνότερο. 

Για τιμές ρεύματος, βενζίνες και πετρέλαια δεν θα μιλήσω καν. 

Βέβαια η Ελλάδα είναι πολυ πιο όμορφη, αλλα και εδώ έχει ωραία φύση. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...