Jump to content

Google Pixel 6a 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ώρες πριν, vaggelis_grg said:

Παιδιά καλησπέρα. Παρατηρώ ότι κάποιες φορές που θα βγάλω το κινητό από την τσέπη και πατήσω την οθόνη για να ανάψει , δεν αποκρίνεται. Πρέπει να πατήσω το κουμπί για να ανοίξει. Αυτό συμβαίνει μόνο όταν το έχω στην τσέπη και όχι πάντα. Τζαμάκι δεν έχω τοποθετημένο.

Και σε μένα συμβαίνει το ίδιο, όπως επίσης έχει κολλήσει κάνα 2-3 φορές το NFC!

Επίσης με το update του Μαϊου δεν λειτουργεί το volte μέσω shizuku. Εμφανίζεται στις επιλογές αλλά καμία κλήση δε βγάζει το HD μετά. Σε Vodafone αυτά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dditsios said:

Και σε μένα συμβαίνει το ίδιο, όπως επίσης έχει κολλήσει κάνα 2-3 φορές το NFC!

Επίσης με το update του Μαϊου δεν λειτουργεί το volte μέσω shizuku. Εμφανίζεται στις επιλογές αλλά καμία κλήση δε βγάζει το HD μετά. Σε Vodafone αυτά.

 

 

Έκανες ξανά τη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Δύο μήνες κάτοχος του κινητού έβγαλα την προστασία οθόνης (ένα τζαμακι spigen) και πλέον το δακτυλικό αποτύπωμα πιάνει σε βαθμό 9/10 πριν ήταν τραγικά με το τζαμί. Αυτό με που πατάς την οθόνη και δεν ανάβει κατευθείαν συμβαίνει και σε μένα αραιά και που, ακόμη και μετά που έβγαλα το τζαμακι πιθανόν για κάποιο χαζοκολλημα πρόκειται της συσκευής.

Γενικά συνεχίζω να είμαι ευχαριστημένος απ' τη συσκευή. Με βάση τις ενημερώσεις των πίξελ το επόμενο μεγάλο update είναι του Ιουνίου; 

Edited by filipsyros

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Να ρωτήσω, πρέπει να γίνουν πάλι αλχημείες και με το pixel 6a όπως το pixel 7p για να έχει κάποιος με cosmote wifi calling/volte/5g?

ή έχει κανονικά;

 

Τις κλήσεις τις χάνει και αυτό εδώ?

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

με cosmote το 7αρι έχει volte κανονικά. Για τα υπόλοιπα αν θέλει κάποιος οπωσδήποτε ναι χρειάζεται άλλα πράγματα.

Κλήσεις είναι σπάνιο φαινόμενο το οποίο έχει ανακυκλωθεί πολλές φορές.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, guy_fawkes said:

με cosmote το 7αρι έχει volte κανονικά. Για τα υπόλοιπα αν θέλει κάποιος οπωσδήποτε ναι χρειάζεται άλλα πράγματα.

Κλήσεις είναι σπάνιο φαινόμενο το οποίο έχει ανακυκλωθεί πολλές φορές.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

(Ναι συγνώμη δε το διευκρίνισα. Με το 7αρι είμαι με Vodafone.Τώρα θέλω να το πάρω αυτό εδώ στην μάνα μου που έχει cosmote.)

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή έχω μπερδευτεί. Τελικά το wifi calling δουλεύει με shizuku χωρίς root ? Ή πρέπει να κάνουμε και root 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, anasgeo said:

Καλησπέρα επειδή έχω μπερδευτεί. Τελικά το wifi calling δουλεύει με shizuku χωρίς root ? Ή πρέπει να κάνουμε και root 

Χωρίς root

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, dditsios said:

Χωρίς root

Και αν είδα καλά τη διαδικασία πρέπει να συνδέσουμε κινητό σε υπολογιστή ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anasgeo said:

Και αν είδα καλά τη διαδικασία πρέπει να συνδέσουμε κινητό σε υπολογιστή ;

Εγώ το κανω από υπολογιστή, πρέπει να γίνεται και από wifi όμως...

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, anasgeo said:

Και αν είδα καλά τη διαδικασία πρέπει να συνδέσουμε κινητό σε υπολογιστή ;

Εγώ το κάνω ασύρματα συνδεδεμένος στο wifi. Επιλέγεις wireless USB debugging. Πιο πάνω έχει τη διαδικασία 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dditsios said:

Εγώ το κάνω ασύρματα συνδεδεμένος στο wifi. Επιλέγεις wireless USB debugging. Πιο πάνω έχει τη διαδικασία 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2023 at 10:08 ΠΜ, dditsios said:

Και σε μένα συμβαίνει το ίδιο, όπως επίσης έχει κολλήσει κάνα 2-3 φορές το NFC!

Επίσης με το update του Μαϊου δεν λειτουργεί το volte μέσω shizuku. Εμφανίζεται στις επιλογές αλλά καμία κλήση δε βγάζει το HD μετά. Σε Vodafone αυτά.

 

 

Γεια σας και από εμένα!

Θα ήθελα να μάθω, σαν πιθανός αγοραστής του συγκεκριμένου κινητού, χωρίς κάποια ενέργεια δηλαδή με το κινητό μαμίσιο και σε δίκτυο της nova, αν δουλεύουν τα δεδομένα και είσαι μακριά από wifi όταν σε καλούν γυρίζει μόνο του από 4g σε 2g ή χάνεις την κλήση. Δηλαδή αν πχ ακούς στο αυτοκίνητο online radio δέχεσαι κλήσεις ή όχι; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια εγω το εχω δυο μερες τωρα και δεν λαμβανω κλησεις. Λαμβανω μονο την αναπαντητη και σε αυτους που με παιρνουν βγαζει οτι ειναι κατελλειμενο. Μπορω να κανω κατι? ειναι μεγαλο προβλημα να μην δεχομαι καμια κληση. Μπορω να παρω κλησεις αλλα αργει αρκετη ωρα (νμζω παιρνει μονο με 2g). Εχω φυσικη σιμ στη βονταφον. 

 

Αν αλλαξω παροχο σε κοσμοτε θα αλλαξει τιποτα? Τι μπορω να κανω? 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το εχω δυο μερες τωρα και δεν λαμβανω κλησεις. Λαμβανω μονο την αναπαντητη και σε αυτους που με παιρνουν βγαζει οτι ειναι κατελλειμενο. Μπορω να κανω κατι? ειναι μεγαλο προβλημα να μην δεχομαι καμια κληση. Μπορω να παρω κλησεις αλλα αργει αρκετη ωρα (νμζω παιρνει μονο με 2g). Εχω φυσικη σιμ στη βονταφον. 
 
Αν αλλαξω παροχο σε κοσμοτε θα αλλαξει τιποτα? Τι μπορω να κανω? 
Έχεις ενεργοποιήσει το 2g?


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Με καποιον περιεργο τροπο δεχτηκα μια και μοναδικη κληση αλλα σε ολες τις αλλες βγαινει μη διαθεσιμο (1/10). Αμα κλεισω το 2g δεν μπορω να παρω ουτε εγω τηλεφωνο. Δεν θα πρεπε να τρεχει με 4g? Ηξερα οτι δεν υποστηριζει 5g, αλλα οχι οτι δεν θα μπορω να κανω απλες κλησεις. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, MT21 said:

Ναι. Με καποιον περιεργο τροπο δεχτηκα μια και μοναδικη κληση αλλα σε ολες τις αλλες βγαινει μη διαθεσιμο (1/10). Αμα κλεισω το 2g δεν μπορω να παρω ουτε εγω τηλεφωνο. Δεν θα πρεπε να τρεχει με 4g? Ηξερα οτι δεν υποστηριζει 5g, αλλα οχι οτι δεν θα μπορω να κανω απλες κλησεις. 

δεν ξέρω γιατί δεν μπορείς να κάνεις απλές κλήσεις, κάτι συμβαίνει, 4g υποστηρίζει κανονικά απλά το αναγράφει ως LTE.

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σορυ επειδη δεν γνωριζω τους ορους ισως μπορειτε να με βοηθησετε. Το γεγονος οτι η βονταφον εχει αποσυρει το 3g και ταυτοχρονα το οτι δεν λειτουργει το volte (το οποιο διαβαζω οτι κατεβαζει την κληση απο 4g σε 3g για να πραγματοποιηθει) αιτιολογει αυτο το γεγονος? Εχει κανεις κινητο pixel που δεν εχει volte και λαμβανει κλησεις παραυτα? Αν ναι αυτο πως γινεται?
 

Διαβαζω οτι με τη χρηση μιας εφαρμογης μπορεις να ενεργοποιησεις volte και σε αλλους παροχους περα της cosmote η οποια το επιτρεπει. Αυτη η εφαρμογη ειναι κατι απλο? Αλλαζει κατι στην εγγυηση του τηλεφωνου και ειναι ασφαλης? Μπορω να την απεγκαταστησω χωρις να αφηνει τιποτα πισω μετα?

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στη shizuku και οχι δεν χανεις εγγυηση,

Εχεουν γραφτεί πολλά εδω αρκεί ένα ψαξιμο και θα βρεις τα παντα!

Αλλά δεν γίνεται να μην βγάζεις κλήση και ας μην έχω voda!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να κανω μια ερωτηση στους συνδρομητες της Vodafone;

Προκειται να περασω απο Cosmote σε Vodafone. Πως λειτουργει το 6a σε Vodafone δικτυο; Θα εχω VoLTE στη Vodafone οπως εχω τωρα στην Cosmote χωρις να χρησιμοποιησω καποιο προσθετο προγραμμα; Πρεπει να εγκαταστησω οπωσδηποτε το Shizuku; 

Πληροφοριακα τρεχω σε 14beta.

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι με βονταφον δεν εχω βολτε. Αν αφησω το κινητο στην επιλογη 3g με ανοιχτο το 2g δεχομαι κλησεις κανονικα αλλα προφανως τα δεδομενα δεν υπαρχουν (υπαρχουν, αλλα ειναι edge). Αν βαλω το κινητο στο LTE (παντα ανοιχτη επιλογη για 2g) εχω κανονικα δεδομενα αλλα εχω παρατηρησει οτι που και που χανω καμια κληση. Στην αρχη εχανα φουλ κλησεις, τωρα βλεπω οτι δεχομαι σχετικα κομπλε-νομιζω εχει να κανει με την τοποθεσια. Για να παρεις εσυ τηλεφωνο ειναι κομπλε απο οποιοδηποτε σετινγκ απο την στιγμη που εχεις ανοιχτο το 2g.

Shizuku δεν εχω τρεξε (αλλα θα το κανω συντομα) οποτε δεν μπορω να βοηθησω ακομα.

Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2023 at 9:22 ΠΜ, karanti said:

Να κανω μια ερωτηση στους συνδρομητες της Vodafone;

Προκειται να περασω απο Cosmote σε Vodafone. Πως λειτουργει το 6a σε Vodafone δικτυο; Θα εχω VoLTE στη Vodafone οπως εχω τωρα στην Cosmote χωρις να χρησιμοποιησω καποιο προσθετο προγραμμα; Πρεπει να εγκαταστησω οπωσδηποτε το Shizuku; 

Πληροφοριακα τρεχω σε 14beta.

Σε Vodafone δε λειτουργεί κάτι εξτρά όπως volte χωρίς shizuku. Θα έχει μόνο 4g και τίποτα άλλο.

Edited by geofak
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ευκολος τροπος εγκαταστασης shizuku, χωρις root ή συνδεση τηλεφωνου με υπολογιστη;

 

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...