Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το PS3 το παλιό μοντέλο (phat). Θέλω να αλλάξω σκληρό δίσκο. Τι τύπου πρέπει να αγοράσω? Σίγουρα 2.5άρη.

Παρε εναν Western Digital της σειρας Scorpio Blue, εγω εχω βαλει 320GB.

Απλα κανε το back up σου σε καποιον αλλο σκληρο που ειναι διαμορφομενος σε FAT και να εχεις το τελευταιο Firmware κατεβασμενο σε στικακι.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα φίλε άνοιγε η σελίδα αλά τίποτα άλλο.Τώρα δεν μπορώ να μπώ γιατί είναι όλα μπλοκαρισμένα
Link to comment
Share on other sites

και δεύτερο attack στο PSN

http://www.joystiq.com/2011/05/02/sony-hit-with-second-attack-loses-12-700-credit-card-nu/

 

Πάνε όλα!

Ό,τι δεν πήρανε στο πρώτο attack το πήρανε τώρα...

Link to comment
Share on other sites

και δεύτερο attack στο PSN

http://www.joystiq.com/2011/05/02/sony-hit-with-second-attack-loses-12-700-credit-card-nu/

 

Πάνε όλα!

Ό,τι δεν πήρανε στο πρώτο attack το πήρανε τώρα...

Δεν ειναι στο PSN αυτη η επιθεση. Ειναι στο αλλο της δικτυο, Sony Online Entertainment, οπου εκει "στεγαζονται" online παιχνιδια οπως το Everquest.

 

Απο εκει κλαπηκανε δλδ διαφορετικοι 24.6εκατ. λογαριασμοι, ξεχωρα απο τα 77εκατ. του PSN!!

 

Ελπιζω σε τρελες μηνυσεις στη Sony, και την καθε Sony στο μελλον, ωστε να μην την βγαλει καθαρη δινοντας απλως 1 μηνα δωρεαν PSN Plus! Εδω μιλαμε για προσωπικα δεδομενα...

 

Sony = Κουκουρουκου online services! (το τραγικο ειναι απ'οτι ακουγεται οτι μπηκαν με την ιδια "τρυπα" που ειχε και το PSN. Αν ισχυει αυτο εκτος απο ανικανοι και αχρηστοι, ειναι και καραγκιοζηδες οπου μιαμιση βδομαδα μετα και δεν την ειχαν κλεισει μετα απο αυτο που εγινε στο PSN)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω σε τρελες μηνυσεις στη Sony, και την καθε Sony στο μελλον, ωστε να μην την βγαλει καθαρη δινοντας απλως 1 μηνα δωρεαν PSN Plus! Εδω μιλαμε για προσωπικα δεδομενα...

 

Συμφωνώ, εδώ αντί να ζητάνε συγγνώμη με προϊόντα τους κάνουν διαφήμιση !!! Αν είναι δυνατόν ....

 

Αλλά για την δεύτερη επίθεση απλά θα πω πως απολύθηκαν 205 άτομα που είχαν να κάνουν με τα networks της Sony .... ;)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκατεστημένο Custom Firmwire 3.55 (kmeaw) και τον Multiman. Δεν θέλω να κάνω Update σε νεότερο για να μην χάσω το jailbreak. Αλλά δεν θέλω να μπω και PSN μην τυχόν και μπλοκαριστεί/μπαναριστεί η κονσόλα. Αν και τώρα με τα προβλήματα που έχει η Sony το τελευταίο που την νοιάζει είναι αυτήν την στιγμή να δει ποιοι έχουν χακάρει την κονσόλα.

Το πρόβλημά μου είναι πώς σβήνουμε την πιστωτική που έχουμε δηλωμένη στο PSN χωρίς να μπούμε μέσω του playstation.

 

Εν τω μεταξυ αυτό με τον ένα μήνα δωρεάν PSN Plus ενώ κατάφεραν και άφησαν να κλαπούν προσωπικά στοιχεία από εκατομμύρια καταναλωτές μόνο γέλια προκαλεί..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκατεστημένο Custom Firmwire 3.55 (kmeaw) και τον Multiman. Δεν θέλω να κάνω Update σε νεότερο για να μην χάσω το jailbreak. Αλλά δεν θέλω να μπω και PSN μην τυχόν και μπλοκαριστεί/μπαναριστεί η κονσόλα. Αν και τώρα με τα προβλήματα που έχει η Sony το τελευταίο που την νοιάζει είναι αυτήν την στιγμή να δει ποιοι έχουν χακάρει την κονσόλα.

Το πρόβλημά μου είναι πώς σβήνουμε την πιστωτική που έχουμε δηλωμένη στο PSN χωρίς να μπούμε μέσω του playstation.

 

Εν τω μεταξυ αυτό με τον ένα μήνα δωρεάν PSN Plus ενώ κατάφεραν και άφησαν να κλαπούν προσωπικά στοιχεία από εκατομμύρια καταναλωτές μόνο γέλια προκαλεί..

 

ΑΝ ανοίξει το PSN, δοκίμασε να δεις εδώ. Αν δεν γίνεται από εκεί, τότε δεν γίνεται χωρίς PS3.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο από την Πειραιώς και μου πρότειναν να ακυρώσω την πιστωτική μου κάρτα. Είχα σκεφτεί να το κάνω αρχικά αλλά αποφάσισα απλά να παρακολουθώ το λογαριασμό μου για ύποπτες χρεώσεις. Μετά και τη δεύτερη αποκάλυψη όμως μου φάνηκε ότι ήταν λογικό και την ακύρωσα.

Δε με βλέπω να την ξαναδίνω στη Sony πάντως. Τί φιάσκο...

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά μου είναι πώς σβήνουμε την πιστωτική που έχουμε δηλωμένη στο PSN χωρίς να μπούμε μέσω του playstation.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ακυρώσεις την πιστωτική κάρτα. Βέβαια οι Anonymous δήλωσαν ότι δε θα πειράξουν κανένα στοιχείο από κάρτες κλπ. Όσες αναφορές έχουν γίνει για κλοπές και χρήση των καρτών για αγορές όσο καιρό είναι down το PSN φήμες λεν ότι ευθύνονται πρώην υπάλληλοι της Sony που δούλευαν στο τμήμα online (απολύθηκαν πρόσφατα).

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα..Θα ρωτησω κατι που αφορα το ps2 γιατι μαλλον την σελιδα του δεν την κοιταει κανεις τωρα πια.Εχω ενα ps2 slim και παρουσιαζει ενα προβλημα..Οταν το συνεδεσα με μια παλια και μικρη τηλεοραση εμφανιζε στην οθονη κατι ασπρες γραμμες..Εβγαλα το καλωδιο της κεραιας απο την τηλεοραση και οι γραμμες αυτες εξαφανιστηκαν..Οταν το συνεδεσα ομως με την αλλη τηλεοραση η οποια ειναι πολλων ιντσων και σχετικα καινουριας τεχνολογιας συνεχιζε να εμφανιζει αυτες τις γραμμες και αφου εβγαλα και εκει το καλωδιο της κεραιας..Δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα σε αυτην την τηλεοραση εχουμε και αποκωδικοποιητη για ψηφιακη..Αν μπορει να βοηθησει καποιος θα του ημουν ευγνωμων...
Link to comment
Share on other sites

 

Εν τω μεταξυ αυτό με τον ένα μήνα δωρεάν PSN Plus ενώ κατάφεραν και άφησαν να κλαπούν προσωπικά στοιχεία από εκατομμύρια καταναλωτές μόνο γέλια προκαλεί..

Σε μένα ναί, προκαλεί γέλια αλλά θετικά διότι είχα 1 απλό account για on line games και ποτέ δεν τους έδωσα πιστωτική. Επομένως, το 1 μήνα δωρεάν plus το ''καλωσορίζω'' και το ''καλοδέχομαι'' στον λογαριασμό μου. :)

Πάντως συμφωνώ ότι το όλο ζήτημα με την ασφάλεια στην χρήση στοιχείων που τους παρέχουμε, είναι πολύ σοβαρό.

Η εταιρεία όπως διάβασα στο site της, θα λάβει ισχυρά μέτρα ασφαλείας. Ελπίζω να υλοποιηθούν και το κυριότερο, να είναι επαρκή για την ασφάλειά μας απο εδώ και πέρα.

________ :) ________
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ναί, προκαλεί γέλια αλλά θετικά διότι είχα 1 απλό account για on line games και ποτέ δεν τους έδωσα πιστωτική. Επομένως, το 1 μήνα δωρεάν plus το ''καλωσορίζω'' και το ''καλοδέχομαι'' στον λογαριασμό μου. :)

Πάντως συμφωνώ ότι το όλο ζήτημα με την ασφάλεια στην χρήση στοιχείων που τους παρέχουμε, είναι πολύ σοβαρό.

Η εταιρεία όπως διάβασα στο site της, θα λάβει ισχυρά μέτρα ασφαλείας. Ελπίζω να υλοποιηθούν και το κυριότερο, να είναι επαρκή για την ασφάλειά μας απο εδώ και πέρα.

Σορρυ αλλά αυτή ψιλό έξυπνη σπσντηση σου, ¨Εγω δεν είχα δώσει πιστωτικη¨ με τσαντιζει λίγο, είναι δηλαδή βλάκες αυτοί που θέλησαν να πληρώσουν για παραπάνω υπηρεσίες ή περιεχόμενο;

Αν θες τότε να είσαι ο πιο έξυπνος από όλους θα πρέπει να σβήσεις και το psn account σου.

 

Στο θέμα μας τώρα, και εμένα ένας μήνας plus δεν μου λέει τίποτα γιατί το plus δεν έχει και κάτι σπουδαίο να μας δώσει.

Αρχίζω να πιστεύω ότι πρέπει να γίνει και το psn όπως το xbox live (με συνδρομή) για να ξεθολωσει λίγο η υπηρεσία.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Είναι περισσότερο έξυπνος ο οποιοσδήποτε αποφεύγει το πλαστικό χρήμα σήμερα, είναι η αλήθεια .... Και επειδή δεν δήλωσε πιστωτική δεν σημαίνει ότι δεν αγόρασε και τίποτα, εγώ έχω αγοράσει 40φεύγα παιχνίδια και γενικότερα υλικό με προπληρωμένες κάρτες των 20 και 50 ευρώ ....

 

Τέλος το PSN+ επί πληρωμή μπορεί να μην λέει πολλά, δωρεάν ένας μήνας όμως, είναι πολύ θερμά καλοδεχούμενος καθώς θα μπορούμε και να πάρουμε δωρεάν υλικό αλλά και φθηνότερα κάποιο άλλο .... Εκτός από αυτό θα δωθεί λίστα με 5 παιχνίδια και οι χρήστες θα έχουν την δυνατότητα να επιλέξουν τα δύο από αυτά .... Και φήμες λένε ότι θα προστεθούνε και άλλα στο Welcome Back καλάθι ...

 

Γελοιότητες από πλευράς Sony το όλο θεματάκι με τις επιθέσεις, και εμένα προσωπικά μου βρωμάει άσχημα προπαγάνδα για να χώσουνε μέσα τους Anonymous, αλλά δεν μπορούμε να τα ξέρουμε όλα .... Και μην βιαζόμαστε να κατακρίνουμε, ξέρω ότι μερικοί haters δεν κρατιέστε, αλλά ας δούμε πρώτα πως θα επωφεληθούμε από αυτό ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

H Sony θα αποκαταστήσει τις υπηρεσίες του PlayStation Network και Qriocity μέχρι τις 31 Μαΐου, σύμφωνα με αναφορά του Bloomberg.

http://www.bgr.com/2011/05/09/sony-to-restore-access-to-playstation-network-by-may-31st/

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι που περιμένει μέχρι να τελειώσουν οι Πανελλήνιες και γενικά οι εξετάσεις. Φαντάσου να διαβάζεις για εξετάσεις και να έχεις δίπλα σου το PS:hypno: Η sony βρήκε λύση στο δίλημμα...:geek::dance::clap:
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα, εχτές αγόρασα το PS3 359 ευρώ,(320GB) Το θέμα είναι το εξής, μόλις το άνοιξα και πήγα να παίξω ζητούσε update από 3.40 σε 3.42 αλλιώς δεν με άφηνε να παίξω παιχνίδι! (Για φαντάσου να μην είχα internet) αυό που θέλω να ρωτήσω είναι, μπορούμε μέσω internet να κατεβάζουμε demo games και να παίζουμε; θέλω να δοκιμάσω το Mortal kombat.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα, εχτές αγόρασα το PS3 359 ευρώ,(320GB) Το θέμα είναι το εξής, μόλις το άνοιξα και πήγα να παίξω ζητούσε update από 3.40 σε 3.42 αλλιώς δεν με άφηνε να παίξω παιχνίδι! (Για φαντάσου να μην είχα internet) αυό που θέλω να ρωτήσω είναι, μπορούμε μέσω internet να κατεβάζουμε demo games και να παίζουμε; θέλω να δοκιμάσω το Mortal kombat.

 

απλα καποια παιχνιδια θελουν πιο νεα εκδοση...

 

ναι μπορεις αλλα θα περιμενεις μεχρι το τελος του μηνα για να επανελθει το playstation network, θα κανεις λογαριασμο και σστο ps store θα βρεις πολλα demo

 

καλοδουλευτο :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

απλα καποια παιχνιδια θελουν πιο νεα εκδοση...

 

ναι μπορεις αλλα θα περιμενεις μεχρι το τελος του μηνα για να επανελθει το playstation network, θα κανεις λογαριασμο και σστο ps store θα βρεις πολλα demo

 

καλοδουλευτο :D

Ευχαριστώ για την απάντηση!:D έχουμε στο Forum κανένα θέμα για παιχνίδια του PS3;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!:D έχουμε στο Forum κανένα θέμα για παιχνίδια του PS3;

 

ανοιγονται διαφορα κατα καιρους, νομιζω δεν υπαρχει συγκεντρωτικο (τσεκαρε το la noire που βγαινει στις 20 :D )

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την ενημέρωση, μόλις το είδα κι εγώ στο engadget, θα περιμένω όμως το Custom 3.61 από τα παιδιά, παρέα με τον νέο Multiman..! :D
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Το οποιο τι κανει;:)

 

To οποίο σου επιτρέπει είσοδο στο PSN .... Το οποίο άνοιξε από τις 10 το πρωί :)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...