Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο εχω εγω. Δε φτανουν για να κατεβαζεις υλικο απο το psn,ενω μολις τελειωνεις ενα παιχνιδι θα πρεπει να σβηνεις τα data του (οχι τα saves) για να εγκαθιστας το νεο,αλλιως θα μεινεις γρηγορα απο μνημη. Επισης η μνημη ειναι flash και οχι ssd,πραγμα που σημαινει πολυ μικρες ταχυτητες στη διαγραφη δεδομενων,αν και ειναι μια χαρα στα υπολοιπα. Πηρα με 10 ευρω το κιτ εγκαταστασης σκληρου απο Πλαισιο και εβαλα μεσα τον δισκο απο το παλιο μου ps3 και ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο εχω εγω. Δε φτανουν για να κατεβαζεις υλικο απο το psn,ενω μολις τελειωνεις ενα παιχνιδι θα πρεπει να σβηνεις τα data του (οχι τα saves) για να εγκαθιστας το νεο,αλλιως θα μεινεις γρηγορα απο μνημη. Επισης η μνημη ειναι flash και οχι ssd,πραγμα που σημαινει πολυ μικρες ταχυτητες στη διαγραφη δεδομενων,αν και ειναι μια χαρα στα υπολοιπα. Πηρα με 10 ευρω το κιτ εγκαταστασης σκληρου απο Πλαισιο και εβαλα μεσα τον δισκο απο το παλιο μου ps3 και ολα καλα.

 

Τι εννοεις τα data?

Link to comment
Share on other sites

Καθε παιχνιδι οταν το βαζεις να παιξεις γραφει καποια ποσοτητα δεδομενων στο σκληρο. Αυτη ποικιλει αναλογα το παιχνιδι,απο mb εως gb. Ετσι,μενει λιγη μνημη τελικα,σε σημειο να μην μπορεις π.χ. να παιζεις 4 παιχνιδια χωρις να διαγραψεις πρωτα τα data καποιου. Ειναι δηλ. τα δεδομενα εγκαταστασης του παιχνιδιου,οπως οταν εγκαθιστουμε ενα παιχνιδι στο xbox για να το παιζει απο το σκληρο και οχι απο το dvd
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Yellow light of Death πριν 1 βδομαδα και το εχω απο τον Γεναρη του '09... Η full extra εκδοση των 60GB... 45€ η "θεραπεια" του και αγνωστο το ποσο θα κρατησει...! :(

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!Θα ήθελα τα φώτα σας...έχω το PS3 και το μόνο παιχνίδι που παίζω και αγοραζω είναι το Pro evolution σχεδόν κάθε έτος...άντε και κανένα NBA.Θέλω να αγοράσω ένα παιχνίδι δράσης η οτιδήποτε που δεν θα βαρεθω και να κρατάει πολύ!Κατά καιρούς έχω παίξει San Andreas,Tekken,WWE κ.α. Επειδή δεν έχω ιδέα από παιχνίδια κλπ θα ήθελα την πρόταση σας για κάποιο καλό παιχνίδι καινούργιο που πιστεύετε ότι θα μ αρέσει...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!Θα ήθελα τα φώτα σας...έχω το PS3 και το μόνο παιχνίδι που παίζω και αγοραζω είναι το Pro evolution σχεδόν κάθε έτος...άντε και κανένα NBA.Θέλω να αγοράσω ένα παιχνίδι δράσης η οτιδήποτε που δεν θα βαρεθω και να κρατάει πολύ!Κατά καιρούς έχω παίξει San Andreas,Tekken,WWE κ.α. Επειδή δεν έχω ιδέα από παιχνίδια κλπ θα ήθελα την πρόταση σας για κάποιο καλό παιχνίδι καινούργιο που πιστεύετε ότι θα μ αρέσει...ευχαριστώ

 

Assassin's creed, οποιοδήποτε!

Κι αν θες πολεμικό που μπορεί να κρατήσει ατέλειωτα και στο online, battlefield 3..:p

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε να παίζεις και το God of war. Έχει αρκετή ενασχόλησή...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το Red Dead Redemption .. νομίζω θα σου αρέσει και έχει πολύ καλό multiplayer.

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!Θα ήθελα τα φώτα σας...έχω το PS3 και το μόνο παιχνίδι που παίζω και αγοραζω είναι το Pro evolution σχεδόν κάθε έτος...άντε και κανένα NBA.Θέλω να αγοράσω ένα παιχνίδι δράσης η οτιδήποτε που δεν θα βαρεθω και να κρατάει πολύ!Κατά καιρούς έχω παίξει San Andreas,Tekken,WWE κ.α. Επειδή δεν έχω ιδέα από παιχνίδια κλπ θα ήθελα την πρόταση σας για κάποιο καλό παιχνίδι καινούργιο που πιστεύετε ότι θα μ αρέσει...ευχαριστώ

 

God of War...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!Θα ήθελα τα φώτα σας...έχω το PS3 και το μόνο παιχνίδι που παίζω και αγοραζω είναι το Pro evolution σχεδόν κάθε έτος...άντε και κανένα NBA.Θέλω να αγοράσω ένα παιχνίδι δράσης η οτιδήποτε που δεν θα βαρεθω και να κρατάει πολύ!Κατά καιρούς έχω παίξει San Andreas,Tekken,WWE κ.α. Επειδή δεν έχω ιδέα από παιχνίδια κλπ θα ήθελα την πρόταση σας για κάποιο καλό παιχνίδι καινούργιο που πιστεύετε ότι θα μ αρέσει...ευχαριστώ

 

Περιμενε να βγει το gta v ειναι το πιο τελειο παιχνιδι με τα πιο αληθινα γραφικα που υπαρχουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά!!Θα κάνω ενοικίαση σε αυτά τα παιχνίδια και θα δω ποιο θα αγοράσω!!

@Νero55 φίλε να φανταστείς ότι το σκεφτόμουν το V.ποτε το περιμένουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά!!Θα κάνω ενοικίαση σε αυτά τα παιχνίδια και θα δω ποιο θα αγοράσω!!

@Νero55 φίλε να φανταστείς ότι το σκεφτόμουν το V.ποτε το περιμένουμε;;

 

17 Σεπτεμβρίου...Λίγο αργά το ξέρω αλλά αξίζει την υπομονή...Θα ανεβάσω κάτι φωτογραφίες απο gameplay(δε ξέρω αν είναι αληθινές αλλά μοιάζουν)

 

EDIT:Ανέβασα screenshot από πιθανό gameplay και του χάρτη!

 

http://ps3ego.de/wp-content/uploads/2011/11/GTA_V_Map.jpg

 

http://www.florographics.com/wp-content/plugins/rss-poster/cache/a6a22_rsg_gtav_screenshot_212-4_3_r536_c534.jpg

 

http://ap.ign.com/pictures/articles/3720/40416.jpg

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

17 Σεπτεμβρίου...Λίγο αργά το ξέρω αλλά αξίζει την υπομονή...Θα ανεβάσω κάτι φωτογραφίες απο gameplay(δε ξέρω αν είναι αληθινές αλλά μοιάζουν)

 

EDIT:Ανέβασα screenshot από πιθανό gameplay και του χάρτη!

 

http://ps3ego.de/wp-content/uploads/2011/11/GTA_V_Map.jpg

 

http://www.florographics.com/wp-content/plugins/rss-poster/cache/a6a22_rsg_gtav_screenshot_212-4_3_r536_c534.jpg

 

http://ap.ign.com/pictures/articles/3720/40416.jpg

 

Τα γραφικά πρέπει να'ναι φανταστικά και ειδικά αν γίνει το σωστό port στο PS3, σίγουρα θα είναι το παιχνίδι της χρονιάς. Ο χάρτης όμως, αν είναι ο τελικός, μου φαίνεται μικρός. Όσο ρεαλιστικό κι αν είναι το παιχνίδι, αν κάποιος έχει παίξει ήδη παιχνίδια με μεγαλύτερο χάρτη και παρόμοιο περίπου στυλ (π.χ Just Cause 2, χάρτης - τέρας!), του φαίνεται μικρός.

Link to comment
Share on other sites

Τα γραφικά πρέπει να'ναι φανταστικά και ειδικά αν γίνει το σωστό port στο PS3, σίγουρα θα είναι το παιχνίδι της χρονιάς. Ο χάρτης όμως, αν είναι ο τελικός, μου φαίνεται μικρός. Όσο ρεαλιστικό κι αν είναι το παιχνίδι, αν κάποιος έχει παίξει ήδη παιχνίδια με μεγαλύτερο χάρτη και παρόμοιο περίπου στυλ (π.χ Just Cause 2, χάρτης - τέρας!), του φαίνεται μικρός.

 

Δεν ξέρω αν είναι αυτός ο χάρτης πάντως οι φωτογραφίες από το gameplay φένονται πολύ αληθινές αφού στην πρώτη είναι το buzzard που υπάρχει και στο ballad of....tony και στην 2η αυτός που κάνει ποδήλατο φένεται πως είναι ο michael...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το PS3 σχεδόν αποκλειστικά για το GTA V (άντε και για PES και Gran Turismo). Απλά δε μου κάνει καρδιά να δώσω λεφτά για μια κονσόλα που είναι ένα βήμα πριν το θάνατο και που ο διάδοχος της βγαίνει πάρα πολύ σύντομα. :O Υπάρχει περίπτωση το GTA V πχ να παίζει στο PS4;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το PS3 σχεδόν αποκλειστικά για το GTA V (άντε και για PES και Gran Turismo). Απλά δε μου κάνει καρδιά να δώσω λεφτά για μια κονσόλα που είναι ένα βήμα πριν το θάνατο και που ο διάδοχος της βγαίνει πάρα πολύ σύντομα. :O Υπάρχει περίπτωση το GTA V πχ να παίζει στο PS4;

 

Απ'ότι ξέρουμε μέχρι τώρα δυστυχώς όχι...:( Εγώ το πήρα τα Χριστούγεννα το ps3 και το ευχαριστίεμαι δεν υπάρχει στιγμή που να το έχω βαρεθεί οπότε με κλειστά μάτια...Άσε που το ps4 θα ανακοινωθεί αρχές 2014 και άντε να έρθει και Ελλάδα...Και άσε όταν έρθει θα έιναι πανάκριβο...

Α!Και μέχρι να έρθει το v παίρνεις το iv και περνάς την ώρα σου...!

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι ξέρουμε μέχρι τώρα δυστυχώς όχι...:( Εγώ το πήρα τα Χριστούγεννα το ps3 και το ευχαριστίεμαι δεν υπάρχει στιγμή που να το έχω βαρεθεί οπότε με κλειστά μάτια...Άσε που το ps4 θα ανακοινωθεί αρχές 2014 και άντε να έρθει και Ελλάδα...Και άσε όταν έρθει θα έιναι πανάκριβο...

Α!Και μέχρι να έρθει το v παίρνεις το iv και περνάς την ώρα σου...!

 

Σαν να έχεις δίκιο! Βέβαια δε θα το πάρω τώρα αλλά από Σεπτέμβρη που θα βγει και το GTA! Το καλοκαίρι θέλει έξω, όχι σπίτι και PS! :D

Link to comment
Share on other sites

Σαν να έχεις δίκιο! Βέβαια δε θα το πάρω τώρα αλλά από Σεπτέμβρη που θα βγει και το GTA! Το καλοκαίρι θέλει έξω, όχι σπίτι και PS! :D

 

Πάντα έχω δίκιο!! :down: Τι να σου πω κάνε ότι σε βολεύει...Πάντως εγώ δεν μπορώ να το αποχωριστώ το gta iv σε online ειδικά τρελένομαι..!

 

:kill::rocket:

Link to comment
Share on other sites

πάρε το και να το κάνεις jb για να μπορείς να παίζεις αρχεία που κανονικά δεν υποστηρίζει και αν θες online τότε και εκεί αξίζει...... άσχετο άλλα ποιοι παίζουν iv online είτε ps3 είτε pc?
Link to comment
Share on other sites

πάρε το και να το κάνεις jb για να μπορείς να παίζεις αρχεία που κανονικά δεν υποστηρίζει και αν θες online τότε και εκεί αξίζει...... άσχετο άλλα ποιοι παίζουν iv online είτε ps3 είτε pc?

 

Το πρόβλημα είναι πως δεν μπορεί να πάρει το ps3 superslim αν θέλει να κάνει jb γιατί δεν έχουν βγάλει κάποιον τρόπο ακόμη...(το προτείνω ως πιο φθηνό)

 

Εγώ παίζω! greekzz467 (μπορεί να είναι και με ένα z δεν είμαι σίγουρος) εσένα πως σε λένε να σου στείλω εγώ για να μη μπερδευτείς με το δικό μου όνομα που δε το θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...