Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα έχω το ps3 το πρώτο που κυκλοφόρησε κ θέλω να μάθω αν μπορώ να βάλω Skype πάνω δεν το έχω πειράξει καθόλου με softmod κ τέτοια το έχω όπως το πήρα γεινεται να βάλω Skype?:)

Εχω ps eye

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα έχω το ps3 το πρώτο που κυκλοφόρησε κ θέλω να μάθω αν μπορώ να βάλω Skype πάνω δεν το έχω πειράξει καθόλου με softmod κ τέτοια το έχω όπως το πήρα γεινεται να βάλω Skype?:)

Εχω ps eye

 

Αυτο που λες δεν γινεται.. Μπορεις να βαλεις Skype και να κανεις facebook βιντεοκληση στον υπολογιστη σου... δηλαδη να χρησημοποιησεις εκει την καμερα

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια. Θελουν τα ανηψακια μου να παρουν ενα ps3 και ειπα θα τους παρω εγω ενα απο το skroutz. Το θεμα ειναι πιο να παρω; Ποιο μου προτεινετε και σε ποιο καταστημα; ευχαριστω
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Θελουν τα ανηψακια μου να παρουν ενα ps3 και ειπα θα τους παρω εγω ενα απο το skroutz. Το θεμα ειναι πιο να παρω; Ποιο μου προτεινετε και σε ποιο καταστημα; ευχαριστω

 

Ε δεν έχεις και την τεράστια γκάμα επιλογών, ή θα πάρεις ένα Slim ή ένα Superslim ...

Το Superslim τείνει να είναι ελαφρώς καλύτερο ... Κατάστημα διάλεξε το πρώτο με καλές αξιολογήσεις ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Θέλω να πουλήσω το ps3 μου , το οποίο ...κάθεται..

 

Το έβαλα σε αγγελία , αλλα πολλοί ζητάνε την 3.55 έκδοση. Εμενα έχει 4.21 . Μπορώ να κάνω downgrade ?

Να αναφέρω οτι έχω το ps3 slim 320 gb.

 

Ευχαριστώ

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κι εγώ κάτι άλλο; αξίζει να πάρει κάποιος σήμερα ενα ps3 μεταχειρισμένο που δεν ειναι πορωμένος gamer και εχει κανει ηδη προπαραγγελια το ps4? έχω βρει και θα παρω ένα slim 320gb με rogero cfw 4.46 στα 220. δε με νοιαζει το online gaming αλλα ουτε να παιζω 10 games ταυτοχρονα δηλαδη να γεμιζω το σκληρο Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κι εγώ κάτι άλλο; αξίζει να πάρει κάποιος σήμερα ενα ps3 μεταχειρισμένο που δεν ειναι πορωμένος gamer και εχει κανει ηδη προπαραγγελια το ps4? έχω βρει και θα παρω ένα slim 320gb με rogero cfw 4.46 στα 220. δε με νοιαζει το online gaming αλλα ουτε να παιζω 10 games ταυτοχρονα δηλαδη να γεμιζω το σκληρο

 

Χμ, δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει η αγορά ενός PS3 τώρα, είναι αναλόγως και τα παιχνίδια που θα παίζεις. Π.χ αν παίζεις pro, τότε αξίζει μιας και το 2014 αλλά και το 2015 θα βγει για PS3 όπως γίνεται και τώρα με το PS2.

Εγώ προσωπικά έχω αρχίσει να σκέφτομαι να δώσω το δικό μου καθώς μπορεί οι κονσόλες να παίζουν όλα τα παιχνίδια απροβλημάτιστα για αρκετά χρόνια, αλλά για παίχτες σαν κι εμένα που παίζουμε 3-4 παιχνίδια χωρίς online κτλ, είναι ψιλοπρόβλημα καθώς παιχνίδια που δεν είναι σαν το pro, είναι αμφίβολο αν θα βγουν και για PS3, π.χ έχω παίξει το Mafia II και τώρα διαβάζω πως είναι στα σκαριά το τρίτο μέρος το οποίο θα'ναι μόνο για το PS4 και το Xbox One, οπότε..;; :worry:

 

Αλήθεια, αφού έχεις προπαραγγείλει το PS4, γιατί σκέφτεσαι το PS3, για "σπασμένα";

Link to comment
Share on other sites

δεν το χω παραγγείλει φιλε μου..λεω τι θα εκανε ενας που ασχολειται με το gaming. εγω ειμαι πολυ light χρηστης με χαμηλες απαιτησεις...γι αυτο και εκλεισα ενα ps3 με custom firmware για να παιζω οποιο παιχνιδι μου θυμηθει και ζητησα την αποψη σας για να μου πειτε αν ακομα αξιζει σαν παιχνιδομηχανη απο αποψη γραφικων και gameplay. να φανταστεις η τελευταια μου ενασχοληση με gaming ηταν με ps1 χρονια πριν. γι αυτο δε θελω να παρω κατι καινουργιο ποσο μαλλον να πληρωσω για games μιας και οπως σου ειπα το θελω για να χαζολογαω στον ελευθερο μου χρονο και οχι για σοβαρο gaming με τις ωρες..θα μου πεις γιατί δε παιζεις στο pc? γιατί το λαπτοπ μου ειναι 7ετιας και το εχω μονο για τα βασικα :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν το χω παραγγείλει φιλε μου..λεω τι θα εκανε ενας που ασχολειται με το gaming. εγω ειμαι πολυ light χρηστης με χαμηλες απαιτησεις...γι αυτο και εκλεισα ενα ps3 με custom firmware για να παιζω οποιο παιχνιδι μου θυμηθει και ζητησα την αποψη σας για να μου πειτε αν ακομα αξιζει σαν παιχνιδομηχανη απο αποψη γραφικων και gameplay. να φανταστεις η τελευταια μου ενασχοληση με gaming ηταν με ps1 χρονια πριν. γι αυτο δε θελω να παρω κατι καινουργιο ποσο μαλλον να πληρωσω για games μιας και οπως σου ειπα το θελω για να χαζολογαω στον ελευθερο μου χρονο και οχι για σοβαρο gaming με τις ωρες..θα μου πεις γιατί δε παιζεις στο pc? γιατί το λαπτοπ μου ειναι 7ετιας και το εχω μονο για τα βασικα :D

 

Συγγνώμη, νόμιζα πως το είχες προπαραγγείλει. :)

 

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ. Τα παιχνίδια που υπάρχουνε τώρα τα παίζει απροβλημάτιστα και με άψογα γραφικά (τελευταίο παιχνίδι που έπαιξα ήταν το Tomb Raider του 2013, αλλά στα γραφικά ρόλο παίζει και η εταιρεία κατασκευής), αλλά μετά, τι; Εντάξει, το pro και κάτι άλλα παιχνίδια που θα βγουν στάνταρ για το PS3 θα τα παίξουμε χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά σκέφτομαι και το μέλλον. Από τη μία βλέπω αυτό (PS3, PS4) και από την άλλη βλέπω αυτό κι αυτό.

 

Το ξέρω ότι σκέφτομαι μόνο δύο παιχνίδια, αλλά είναι παιχνίδια που σίγουρα θα θέλω να τα παίξω και ο υπολογιστής έχει μπει ήδη στην τρίτη ηλικία. :p

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια ειναι οτι δεν εχω τη ψόρα να παίξω ότι καινούργιο κυκλοφορεί οπότε οι τιτλοι που ηδη κυκλοφορουν και αυτοι που θα βγουν το χειμωνα πιστεω θα με καλυψουν. πως σου φαινεται η κονσολα που αναφερω παραπανω οσων αφορα τα χρηματα; επίσης ξέρεις τη παίζει με τα cfw?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια ειναι οτι δεν εχω τη ψόρα να παίξω ότι καινούργιο κυκλοφορεί οπότε οι τιτλοι που ηδη κυκλοφορουν και αυτοι που θα βγουν το χειμωνα πιστεω θα με καλυψουν. πως σου φαινεται η κονσολα που αναφερω παραπανω οσων αφορα τα χρηματα; επίσης ξέρεις τη παίζει με τα cfw?

 

Το θέμα είναι ότι και κάτι καινούργιο μόλις βγει να μην παίζεις, αν δεν είναι για το PS3, δεν θα το παίξεις ούτε τον χειμώνα.

Δεν ξέρω από cfw κτλ καθώς είμαι της άποψης, "if ain't broke" και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί αυτό να αυξήσει την τιμή του, αλλά πιστεύω ότι η τιμή είναι καλή αναλόγως πάντα και την κατάσταση στην οποία είναι. Για παράδειγμα, φίλος δίνει το δικό του (ίδια χαρακτηριστικά με αυτό που σκέφτεσαι εσύ), αγρατζούνιστο, με ελάχιστες ώρες χρήσης, 230-250 χωρίς να το'χει πειράξει και δώρο το σεμέν, οπότε πιστεύω ότι αν δεν σε απασχολούν τα μελλοντικά παιχνίδια, είναι καλή ευκαιρία να το αγοράσεις. :)

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ πολύ Γιάννη για τις απαντήσεις σου!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες! έχω το ps3 με cfw 4.46 και μου βγάζει update κατα τη διάρκεια που παίζω the last of us στη version 1.03. μαλλον ειναι update για το παιχνιδι. να το κάνω η υπάρχει περίπτωση να φάω ban?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις cfw κι εισαι συνδεδεμενος στο PSN παντα υπαρχει ο κινδυνος για ban.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Με OFW υπάρχει δυνατότητα να βάλω κάποιο ftp πρόγραμμα;;

Θέλω να περάσω ένα custom patch ή κάποιο DLC για παλιότερο παιχνίδι που δεν υποστηρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
σκεφτομαι να αγορασω ενα ps3!!! υπαρχει η επιλογη του σουπερ σλιμ με 12γβ και 185 ευρω αλλα και του σλιμ με 320γβ και 240 ευρω... οσο πιο μεγαλη η τιμη τοσο πιο πολυ θα περιμενω... επισης!! ο σκληρος του σουπερ σλιμ αλλαζει? ευκολα? αν παιζω μονο με σιντι μεχρι να παρω σκληρο για το σουπερ σλιμ (αν παρω τλκ αυτο) θα εχω προβλημα μνημης? επισης χακαρετε η ακομα?
Link to comment
Share on other sites

Με OFW υπάρχει δυνατότητα να βάλω κάποιο ftp πρόγραμμα;;

Θέλω να περάσω ένα custom patch ή κάποιο DLC για παλιότερο παιχνίδι που δεν υποστηρίζεται.

 

Όχι, χωρίς cfw κάτι τέτοιο απλά δεν είναι εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω ενα ps3!!! υπαρχει η επιλογη του σουπερ σλιμ με 12γβ και 185 ευρω αλλα και του σλιμ με 320γβ και 240 ευρω... οσο πιο μεγαλη η τιμη τοσο πιο πολυ θα περιμενω... επισης!! ο σκληρος του σουπερ σλιμ αλλαζει? ευκολα? αν παιζω μονο με σιντι μεχρι να παρω σκληρο για το σουπερ σλιμ (αν παρω τλκ αυτο) θα εχω προβλημα μνημης? επισης χακαρετε η ακομα?

 

απο τα λίγα που ξέρω το superslim δεν χακάρεται. για μένα βασικός παραγοντας αγορας του ps3 ηταν να ειναι χακαρισμένο για να μπορω να παιζω οτι θελω οποτε θελω καθώς δεν ασχολουμε με το gaming αλλα ειμαι light χρηστης. επισης ουτε ολα τα slim χακαρονται. αν θελεις να πάρεις το ps3 και δεν σε απασχολει ιδιαιτερα το online gaming θα σου πρότεινα να παρεις μια χακαρισμένη ετοιμη κονσολα(μεταχειρισμενη. εγω αυτο εκανα και δεν το μετανιωσα). το σουπερσλιμ με τα 12gb που αναφερεις απλα το ξεχνας. τα περισσοτερα παιχνιδια ειναι πανω απο 12gb. συμφέρει μονο αν εχεις στην ακρη σκληρο δικο σου για να τον περασεις στο ps3 αλλιως πρέπει να αγοράσεις σκληρο.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πλέον όλα τα PS3 χακάρονται ... Cobra ODE & 3K3Y ODE είναι οι δύο hardmode επιλογές, σε επίπεδο softmode αργούμε ακόμα ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Πλέον όλα τα PS3 χακάρονται ... Cobra ODE & 3K3Y ODE είναι οι δύο hardmode επιλογές, σε επίπεδο softmode αργούμε ακόμα ...

 

Εμενα που έχει έκδοση 4 κάτι χακαρεται;; Γιατί Πουλάω καλο πακετακι και σε τέλεια κατάσταση αλλα οι περισσότεροι απορρίπτουν λόγω έκδοσης..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που έχει έκδοση 4 κάτι χακαρεται;; Γιατί Πουλάω καλο πακετακι και σε τέλεια κατάσταση αλλα οι περισσότεροι απορρίπτουν λόγω έκδοσης..

 

Αν επιλέξεις hardmode τρόπο, ότι έκδοση και να χεις hackάρεται ...

Απλά πρέπει να πληρώσεις ένα 70άρικο πάνω κάτω ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις hardmode τρόπο, ότι έκδοση και να χεις hackάρεται ...

Απλά πρέπει να πληρώσεις ένα 70άρικο πάνω κάτω ...

 

Ααα μιλάμε για τέτοιο ποσό :P Μάλιστα ευχαριστώ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

απο τα λίγα που ξέρω το superslim δεν χακάρεται. για μένα βασικός παραγοντας αγορας του ps3 ηταν να ειναι χακαρισμένο για να μπορω να παιζω οτι θελω οποτε θελω καθώς δεν ασχολουμε με το gaming αλλα ειμαι light χρηστης. επισης ουτε ολα τα slim χακαρονται. αν θελεις να πάρεις το ps3 και δεν σε απασχολει ιδιαιτερα το online gaming θα σου πρότεινα να παρεις μια χακαρισμένη ετοιμη κονσολα(μεταχειρισμενη. εγω αυτο εκανα και δεν το μετανιωσα). το σουπερσλιμ με τα 12gb που αναφερεις απλα το ξεχνας. τα περισσοτερα παιχνιδια ειναι πανω απο 12gb. συμφέρει μονο αν εχεις στην ακρη σκληρο δικο σου για να τον περασεις στο ps3 αλλιως πρέπει να αγοράσεις σκληρο.

 

ναι το εμαθα και εγω οτι δεν χακαρεται προς το παρον... με 240 ευρωπουλακια ειναι το σλιμ των 320γβ που χακαρεται κιθολας μαλλον κατι τετοιο θα παρω... ειναι ευκολο να το χακαρω? να περναω μετα παιχνιδια?

βρηκα αυτο http://www.mydigitallife.info/how-to-jailbreak-sony-ps3-playstation-3-to-install-custom-homebrew-packages/ το jailbreak ειναι σαν το χακ ετσι?

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...