Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μου βγήκε ένα update στο ps3 super slim 12gb να το κάνω ή είναι αυτό που θα μου brickάρει τη συσκευή?

 

*Έχει βγει jb για το super slim?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα απο τοτε που εκανα το τελευταιο update που κ που μου πεταει ενα μηνυμα οτι εχω λιγοτερα απο 500mb στον δισκο... ενω δεν εχω τιποτα μεσα περα απο τα saves των παιχνιδιων...
Link to comment
Share on other sites

Το 4.46 λύνει όλα τα προβλήματα ...

 

Σε κανα δίμηνο περιμένουμε hardmod που να σπάει και SuperSlim ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ένα ps3 80gb fat,και θέλω να του βάλω έναν ssd γιατί αργεί αφάνταστα να φορτώσει το gt5 και κολάει που και που,μου έχουν πει κάτι ασχετοι από το online game του gt5,ότι αν βάλω ssd θα λυθεί το πρόβλημα.Εσείς τι λέτε αξίζει να βάλω ssd ?Και αν ναι πιο ssd μου προτείνετε από 64gb μέχρι 120gb και μέχρι 100 ευρώ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Το 4.46 λύνει όλα τα προβλήματα ...

 

Σε κανα δίμηνο περιμένουμε hardmod που να σπάει και SuperSlim ..

 

Αυτό με το hardmod μου το έιχες εξηγήσει παλιότερα αλλά δεν μου το ξαναλές γιατί το ξέχασα? :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το hardmod μου το έιχες εξηγήσει παλιότερα αλλά δεν μου το ξαναλές γιατί το ξέχασα? :p

 

Φυσικά! Hardmod σημαίνει να το ανοίξεις και να του περάσεις τσιπάκι, όπως κάναμε στα PS1 & PS2 ...

Αναμένουμε δύο, το Cobra ODE και το 3k3y, και τα δύο θα κουμπώσουν πάνω στην μητρική, ανάμεσα της και του Optical Drive ...

Χωρίς συγκολλήσεις, απλό κούμπωμα, γύρω στα 100 ευρώ και τα δύο, που για μένα είναι αρκετά ακριβά, αλλά είναι αναβαθμίσιμα και κάνουν ότι ζητάμε, οπότε εγώ προσωπικά θα αγοράσω ένα το συντομότερο ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά! Hardmod σημαίνει να το ανοίξεις και να του περάσεις τσιπάκι, όπως κάναμε στα PS1 & PS2 ...

Αναμένουμε δύο, το Cobra ODE και το 3k3y, και τα δύο θα κουμπώσουν πάνω στην μητρική, ανάμεσα της και του Optical Drive ...

Χωρίς συγκολλήσεις, απλό κούμπωμα, γύρω στα 100 ευρώ και τα δύο, που για μένα είναι αρκετά ακριβά, αλλά είναι αναβαθμίσιμα και κάνουν ότι ζητάμε, οπότε εγώ προσωπικά θα αγοράσω ένα το συντομότερο ...

 

Τώρα μου δημιούργησες και άλλες ερωτήσεις...:p Θα πρέπει να βάλω και τα 2 τσιπ ή μόνο το 1?Κάνουν και τα 2 την ίδια ακριβώς δουλειά ή το ένα κατι λιγότερο και το άλλο κάτι περισσότερο?Θα μπορώ να τα τοποθετήσω μόνος μου με τη βοήθεια κάποιου tutorial?

 

Και έχω και άλλη μία άσχετη ερώτηση.Έχω ακόμα τα χειριστήρια του ps2 μου(και την κονσόλα έχω btw) είχα πάρει έναν adaptorα για να συνδέσω το χειριστήριο του ps2 στο 3.Συνδεόνταν κανονικά και άναβε και το κόκκινο φωτάκι(στο χειριστήριο του 2) αλλά δεν μπορούσα να παίξω.Μπορώ να κάνω κάτι για να δουλέψει,γιατί έχω πάρει ένα ασύρματο χειριστήριο speedlink με 25 ευρώ το οποίο χάνει πολύ εύκολα το σήμα και μου σπάει τα νεύρα όταν παίζω pro...:p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου δημιούργησες και άλλες ερωτήσεις...:p Θα πρέπει να βάλω και τα 2 τσιπ ή μόνο το 1?Κάνουν και τα 2 την ίδια ακριβώς δουλειά ή το ένα κατι λιγότερο και το άλλο κάτι περισσότερο?Θα μπορώ να τα τοποθετήσω μόνος μου με τη βοήθεια κάποιου tutorial?

 

Ένα από τα δύο μπορείς να βάλεις προφανώς, και τα δύο κάνουν τα ίδια, πάνω κάτω και ναι, θες τουτόριαλ αλλά όλα κομπλέ ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα δύο μπορείς να βάλεις προφανώς, και τα δύο κάνουν τα ίδια, πάνω κάτω και ναι, θες τουτόριαλ αλλά όλα κομπλέ ..

 

6 χρονια περιμενω να του βαλω τσιπακι τωρα πια δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο κ τα χρηματα τονοεμβριο πρωτα ο θεος θα χουμε ps4 :) οσο για το παιδι π ρωταει για το χειρηστηριο του ps2 εχω παρει κ γω ανταπτορα για να κανουν στο 3! Το συνδεεις αναβοσβηνουν καπου τα λαμπακια.. πατας το κεντρικο κουμπι το κρατας πατημενο εκει π ειναι ενα λεντακι πανω στο χειρηστηριο κ στο εμφανιζει κανονικα να παιξεις :happy:

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει αν αυτη ειναι η σωστη σειρά του assassins greed?

 

assassins greed

assassins greed 2

assassins greed 3

assassins greed reveletion

assassins greed brotherhood

assassins greed black flag

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει αν αυτη ειναι η σωστη σειρά του assassins greed?

 

assassins greed

assassins greed 2

assassins greed 3

assassins greed reveletion

assassins greed brotherhood

assassins greed black flag

Απο wikipedia

 

4.1 Assassin's Creed

4.2 Assassin's Creed II

4.3 Assassin's Creed: Brotherhood

4.4 Assassin's Creed: Revelations

4.5 Assassin's Creed III

4.6 Assassin's Creed IV: Black Flag

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει στο ps3 80GB fat που είχα έναν 250GB δίσκο... αλλά και αυτός γέμισε (psn plus συνδρομη).

 

ηθελα να ρωτήσω αν έχει περιορισμό στον δίσκο που μπορώ να βάλω...

https://www.skroutz.gr/s/269662/Western-Digital-Scorpio-Blue-750GB-WD7500BPVT.html

σκεφτόμουν για τον WD Scorpio 750GB

θα έχει θέμα (max χωρητικότητα ) ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

6 χρονια περιμενω να του βαλω τσιπακι τωρα πια δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο κ τα χρηματα τονοεμβριο πρωτα ο θεος θα χουμε ps4 :)

 

Αν έχεις ευχαριστηθεί το PS3 σου τότε δεν αξίζει, από την άλλη όμως αν κάτι δεν είναι χακαρισμένο δεν το ευχαριστιέσαι ποτέ ...

Προσωπικά θεωρώ πως η τιμή, η βιβλιοθήκη και οι δυνατότητες ενός hackαρισμένου PS3 απλά αφήνουν πίσω το PS4 προς το παρόν, χριστούγεννα του 14 με χαρά θα το αγοράσω το καινούργιο ...

 

θα έχει θέμα (max χωρητικότητα ) ?

 

Εγώ του έχω βάλει έναν 750Gb, στο internet έχω δει εικόνα και 1Tb (930 Gb) ...

Θεωρητικά δεν έχει όριο, πρακτικά κοίτα ο HDD που θες να του βάλεις να είναι πάχους 1μιση εκατοστού, (λιγότερα platters με κάθε πλεονέκτημα που έχει αυτό) αλλιώς δεν θα χωράει στο bracket ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

assassins greed

assassins greed 2

assassins greed reveletion

assassins greed brotherhood

assassins greed 3

assassins greed black flag

νομίζω κάπως έτσι είναι ..

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα PS3 με OFW 4.46.

Σε κάποια site βρίσκω τα DLC από παιχνίδια (πχ GT5). (Φαντάζομαι είναι crackarismena)

Μπορώ να τα περάσω ή θα έχω πρόβλημα λόγω OFW. Στο site δεν αναφέρει κάτι. Παίζει να φάμε κανένα ban?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει αν αυτη ειναι η σωστη σειρά του assassins greed?

 

assassins greed

assassins greed 2

assassins greed 3

assassins greed reveletion

assassins greed brotherhood

assassins greed black flag

 

σειρά έχει ώς εξής....

 

Assassins Greed

Assassins Greed 2

Assassins Greed: Brotherhood

Assassins Greed: Revelations

Assassins Greed 3

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το The Last of Us είναι καλό? το έχει παίξει κανείς? τι στυλ είναι?

 

Μπορείς να ψαξεις και στο youtube για το gameplay του για να πάρεις μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα..:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ψαξεις και στο youtube για το gameplay του για να πάρεις μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα..:)

 

Το youtube είναι κομμένο από τον proxy :(

thanks any way :)

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει αν αυτη ειναι η σωστη σειρά του assassins greed?

 

assassins greed

assassins greed 2

assassins greed 3

assassins greed reveletion

assassins greed brotherhood

assassins greed black flag

 

Assassin's Creed

Assassin's Creed II

Assassin's Creed: Brotherhood

Assassin's Creed: Revelations

Assassin's Creed III

Assassin's Creed IV: Black Flag

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το The Last of Us είναι καλό? το έχει παίξει κανείς? τι στυλ είναι?

 

Κατα την προσωπική μου άποψη είναι παιχνιδάρα.Ίσως και το καλύτερο game που έχω παίξει αλλά περιμένω να το τερματίσω για να έχω ολοκληρωμένη άποψη

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου χαλασε το blue ray ματακι και μου ζητανε 150 ευρω κυπρο να το αλλαξω ή θα το πουλησω η θα παει για e3 downgrade για σπασιμο

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
17 Σεπτεμβρίου...Λίγο αργά το ξέρω αλλά αξίζει την υπομονή...Θα ανεβάσω κάτι φωτογραφίες απο gameplay(δε ξέρω αν είναι αληθινές αλλά μοιάζουν)

 

EDIT:Ανέβασα screenshot από πιθανό gameplay και του χάρτη!

 

http://ps3ego.de/wp-content/uploads/2011/11/GTA_V_Map.jpg

 

http://www.florographics.com/wp-content/plugins/rss-poster/cache/a6a22_rsg_gtav_screenshot_212-4_3_r536_c534.jpg

 

http://ap.ign.com/pictures/articles/3720/40416.jpg

 

Το 2ο screenshot με το gameplay βγήκε αληθινό σειρά έχει ο χάρτης :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...